;

Oferta

Dołącz do akcji Orange Flex „Bez śladu” (11)

Kasia Barys

18 listopada 2019

Dołącz do akcji Orange Flex „Bez śladu”
11

Lubisz wyzwania? Wiesz, że nie zawsze twoje wybory są w pełni ekologiczne? Potrzebujesz porad i motywacji, by to zmienić? Dołącz do akcji „Bez śladu” przygotowanej przez Orange Flex we współpracy z Wyborcza.pl oraz Wysokieobcasy.pl i zmieniaj swoje nawyki. Celem zabawy jest zachęcenie do bardziej świadomych zachowań ekologicznych i zmiany nawyków.  Można także wygrać iPhone 11 PRO i Apple Watch Series 5 obsługujących eSIM.

Wspólnie uczmy się, jak być eko

Zapraszam do akcji „Bez śladu” i podejmowania ekologicznych wyzwań.  Pierwsze wyzwanie startuje 25 listopada, ale już teraz możecie zapisać się na newsletter, w którym wysyłane będą wyzwania. Wejście w świat zero waste warto zaczynamy od zmian w kuchni. Zamiast wyrzucać produkty, które zalegają nam w domu, można przygotować z nich kolejne danie. Wzoruj się na innych, którym idea less waste towarzyszy od dawna i podejmij wyzwanie. Podzielcie się swoimi praktykami, czy rozwiązaniami na to, by w kuchni być bardziej eko. Moim sposobem na mniejsze zużycie folii czy papieru potrzebnego do zapakowania szkolnych kanapek dla dzieci są torebki śniadaniowe wielokrotnego użytku. Wykonane są z materiału pokrytego specjalnym spożywczym woskiem. Mają ciekawe, kolorowe wzory, łatwo się myją a dzieci chętnie z nich korzystają. Najciekawsze dwie odpowiedzi nagrodzę workiem paper wash. Jest on wykonany z impregnowanej celulozy, nie niszczy się w kontakcie z wodą i można go prać. Worek jest w 100% biodegradowalny. Przyda się na pewno na krótkie wycieczki czy na spacer. Wasze pomysły piszcie w komentarzu do tego wpisu do środy 20 listopada.

Tematami kolejnych zadań będą m.in. segregowanie śmieci, ograniczanie plastiku, odpowiedzialna moda czy ekologiczne podróże. Akcja potrwa sześć tygodni, do 6 stycznia 2020 r.

Aby podjąć wyzwanie, należy zapisać się do newslettera Wyborcza.pl EKO Wyzwanie na stronie wyborcza.pl/bezsladu . Następnie należy zrobić zdjęcie pokazujące podejmowanie wyzwania i umieścić je na Instagramie z hasztagiem #bezsladu oraz otagować @orange_flex i @gazeta_wyborcza. Każde podjęte wyzwanie to dodatkowa szansa na wygraną.

Ci, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie otrzymają po miesiącu korzystania z Flex m.in. 50 zł do wykorzystania w aplikacji Orange Flex oraz dwumiesięczny bezpłatny dostęp do treści Wyborcza.pl.

Bez Śladu - wspólna akcja Flex i wyborcza.pl

 

Udostępnij: Dołącz do akcji Orange Flex „Bez śladu”
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:54 18-11-2019
  Fajna akcja, może trzeba spróbować zmienić cześć swoich nawyków ? Czy trzeba być klientem Orange Flex by brać udział w konkursie?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kasia Barys 09:06 19-11-2019
   Pablo. Nie musisz być klientem Orange Flex, żeby wziąć udział w konkursie. Wystarczy, że wejdziesz na stronę akcji http://extra.wyborcza.pl/bezsladu/5/ i wykonasz kolejne kroki :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:36 18-11-2019
  Ja do pakowania kanapek do pracy używam wyłącznie 100% papierowych torebek, używam je 2-3 razy, następnie wyrzucam je do kontenera z papierem. Co do marnowania jedzenia w kuchni - z żoną mamy zasadę że kupujemy jedzenie w małych ilościach - wędlinę po kilka plasterków, z serem żółtym to samo, kupujemy tyle by zjeść na bieżąco. Pieczywo - kilka razy zdarzyło się nam że kupiłem je ja i żona - pieczywo łatwi się mrozi, więc.....później tylko wyjąć i na kilka minut do piekarnika. Nic raczej się nam nie psuje. Odpady staramy się segregować sumiennie. Każdy plastik segreguje i wyrzucam do specjalnego kontenera, nakrętki plastikowe zbieramy i wspieramy różnego rodzaju akcje dobroczynne. Używamy w domu czajnika filtrującego, rodzimy produkt z mojego miasta, też pewnie go znacie, staram się przekonać żonę by zaczęła pić przefiltrowaną kielecką kranówkę, która swoim "składem" nie odbiega od wielu wód mineralnych.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Gacek 07:33 24-11-2019
   A jak te torebki są owalone majonezem, tłuszczem to to też używasz kilka razy?
   Odpowiedz
   • komentarz
    Kasia Barys 08:40 25-11-2019
    Tak Gacku, one są pokryte specjalnym spożywczym woskiem jakby zaimpregnowane więc tłuszcz czy majonez im nie straszny. Wystarczy ją uprać, wysuszyć i jest gotowa do kolejnego użycia. Polecam
    Odpowiedz
 • komentarz
  Jacek 18:16 20-11-2019
  Podczas zakupòw wybieram napòj czy sok w butelce szklanej z metalową zakrętką a nie plastikową,chleb pakuje w torebkę papierową a nie plastikowy worek,jeżeli już korzystam z siatki plastikowej to korzystam z niej wielokrotnie bo jak wiadomo przeciętny cykl życia plastikowej torby to 12minut a rozkładu 400lat,oszczędzam wodę w kuchni a bardziej poprostu jej nie marnuje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 11:39 22-11-2019
  Pablo, Jacek - lecą do was fajne worki. Jacku podaj mi proszę swój adres mailowy na katarzyna.barys@orange.com
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 21:38 23-11-2019
   Dziękuję :) Przydadzą się :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:41 25-11-2019
    To zaczynamy zabawę ? Like mile widziany ? https://www.instagram.com/p/B5R8PW6lrL4YR2xHMwVM9yb_mLOxBja8tl8HmY0/?igshid=bydklpguvh1l
    Odpowiedz
 • komentarz
  Magda 15:52 07-01-2020
  Czy można wrzucić zdjęcie z nawiązaniem do poprzednich wyzwań? Czy tylko z aktualnego? I jakie jest wyzwanie na ostatni tydzień? Nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji ;)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Duck 10:05 09-01-2020
  Zapraszam Cię do Orange Flex. Dostaniesz 50 zł zwrotu na kartę. Pobierz apkę, zarejestruj się, wpisz kod KRYSTYNAAKUC przed dodaniem karty płatniczej i kup Plan
  Odpowiedz

;

Innowacje

Perspektywy Women in Tech Summit czyli 6 tys. kobiet technologii w jednym miejscu (2)

Piotr Domański

18 listopada 2019

Perspektywy Women in Tech Summit czyli 6 tys. kobiet technologii w jednym miejscu
2

Nie zawsze blogowa ekipa jest na miejscu, by opisywać dla Was wydarzenia, w które jesteśmy zaangażowani. Jednak w takich sytuacjach często możemy liczyć na pomoc. Zapraszam do lektury tekstu Marii Piechockiej  z naszego biura prasowego o konferencji Women in Tech Summit.

Od wielu lat liczba miejsc w pracy w technologii rośnie, nigdy nie było lepszego czasu dla kobiet w naukach ścisłych, nie od dziś wiadomo że zespoły zróżnicowane lepiej działają. Nie wierzycie? Chyba nie było Was na Women in Tech Summit, gdzie bardzo jasno pokazano, że połowy społeczeństwa, która-jak-mówią-jest-gorsza-z-fizy-i-matmy nie można ignorować.

To  spotkanie kobiet (choć panowie też byli zaproszeni) pracujących w technologii i tych które w niedalekiej przyszłości tam widzą swoje miejsce. Panele dyskusyjne, wystąpienie mówczyń i  mówców z całego świata, blisko 70 warsztatów i seminariów i  to wszystko w ciągu dwóch  bardzo energetycznych dni. To była doskonała  okazja aby porozmawiać i posłuchać  z jednej strony o technologii i jej przyszłości  a z drugiej o roli jaką kobiety odgrywają w tej dziedzinie.

Jednym z tematów była równości płci w technologii i  biznesie. Mimo wielu regulacji prawnych gwarantującym kobietom i mężczyzna takie same prawa nadal są duże dysproporcje.  Już od 1997 r. w UE obowiązuje polityka równości płci, która gwarantuje wszystkim, bez względu na płeć, równy dostęp do zasobów takich jak praca, edukacja, polityka, kultura i inne usługi publiczne. I mimo, ze już ponad 20 lat promuje się politykę równych szans, przepisy je wprowadzające są zbyt łagodne a przez to mało skuteczne. Powiecie: „skoro panie nie pchają się do technologii, najwyraźniej to nie ich miejsce”. To błąd. Z dwóch powodów – po pierwsze często kobiety chciałyby pracować w technologii, ale przez całe życie wszyscy mówili im, że fizyka, matematyka, a potem Politechnika nie są dla nich. Więc jak mogłyby się tym zająć? Po drugie dlatego, że zespoły, w których są panowie i panie są bardziej efektywne, czyli lepiej sobie radzą w tworzeniu innowacji i wdrażaniu ich.

 Najnowsze badania pokazujące pozycję polskich  kobiet w  firmie, ich udział w zarządach czy na stanowiskach managerskich pokazują, że oddolne inicjatywy nie działają. Jeśli zostawić sprawy samym sobie dopiero za ponad 100 lat kobiety będą w biznesie traktowane i wynagradzane tak samo jak mężczyźni (Gender Pay Gap Index). Alternatywną jest postawienie na parytety. Do tego potrzebne jest wprowadzenie regulacji oraz określenie zasad i mierników dla firm. Trudno nie zgodzić się opinią, że  lepiej, nawet dla samych kobiet  jeśli zatrudnia się je ze względu na ich kompetencje i wiedzę, a nie ze względu na wyznaczone limity. Wybranym regulacjom musi jednak towarzyszyć budowanie świadomości, edukacja i miękkie rozwiązania.

Już niebawem na stronie womenintechsummit.pl znajdziecie relację z wydarzenia.

 Równość płci w pracy, to nie jedyny temat, który pojawił się w czasie wydarzenia. Gościny a czemu czasem sobie nie pozwolić, a co!) i Goście dyskutowali o 5G, IoT, Sztucznej Inteligencji, czy cyberbezpieczeństwie i wielu innych tematach. Były tam również przedstawicielki (i przedstawiciele) Orange Polska –Bożena Leśniewska, wiceprezes Orange Polska Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego, Justyna Adamczewska, Dyrektorka  Rozwoju Operacyjnego Techniki, Sebastian Grabowski (czyli człowiek, który stoi u nas za IoT) i Maciej Zengel (odpowiedzialny za program 5G). Orange Polska był partnerem technologicznym tego wydarzenia.

Udostępnij: Perspektywy Women in Tech Summit czyli 6 tys. kobiet technologii w jednym miejscu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 17:56 18-11-2019
  Super ? 6 tyś. kobiet ? Panowie czuli się pewnie tam jak w sexmisji ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:31 19-11-2019
   W takim razie na przeważającej części konferencji, targów, paneli dyskusyjnych i innych wydarzeń to Panie czują się jak w Seksmisji. Zmiana perspektywy bywa ożywcza ;-)
   Odpowiedz

;

Oferta

[Aktualizacja] Wracamy z GB z gole! (7)

Marta Krajewska

16 listopada 2019

[Aktualizacja] Wracamy z GB z gole!
7

[Aktualizacja] Nasi piłkarze wygrali 2-1, a Wy z tej okazji dostajecie od nas 2 GB internetu! Wyślijcie SMS-a o treści BRAWOPL pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego, max 0,20zł). Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać w ciągu 24 godz. od publikacji posta na fanpage Orange na Facebooku. Promocyjne GB ważne 3 dni od daty aktywacji, obowiązują tylko w kraju. Promocja dostępna w ofercie na abonament i w ofercie na kartę.

XXX

Dzisiaj o 20:45 reprezentacja Polski zmierzy się z Izraelem w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2020. Jak zwykle, zapraszamy Was do wspólnego kibicowania i zdobywania bonusowych GB za gole. Po meczu zajrzyjcie na fanpage Orange Polska na Facebooku oraz na blog – dowiecie się, co dla Was przygotowaliśmy. To pierwszy z dwóch listopadowych meczy. Już w środę 19 listopada, Polska zmierzy się ze Słowenią. Bądźcie z nami!

Szczegóły: Regulamin promocji  GB za gole

Udostępnij: [Aktualizacja] Wracamy z GB z gole!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 19:18 16-11-2019
  Pakiet ważny jest przez 3dni od dnia jego aktywacji... Darujcie sobie... Choć oglądam mecze naszych piłkarzy i im kibicuję, to widząc waszą akcję jestem lekko zażenowany... Bo jak to porównać do ofert innych opów??? T-m - 5GB na m-c plus 10GB/7GB na tydzień Plus 6GB na - ileś tam... Play bidulka 1GB w listopadzie + 2 GB w grudniu ;) ...
  Odpowiedz
 • komentarz
  FLEX 22:57 16-11-2019
  Flex-a już nie dotyczy?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Zapytajnik 22:59 16-11-2019
  Czy zwrot "aktywować tylko jeden DODATKOWY pakiet" oznacza że w sumie można dwa razy aktywować ten bonusik? Jakoś niezbyt logicznie to napisane jest w języku polskim.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Cieślak-Krajewska 08:57 19-11-2019
   Można aktywować jeden pakiet GB za gole.
   Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 00:17 17-11-2019
  Skorzystane. ;) dzięki.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 15:17 17-11-2019
  Skorzystalem dzieki
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 20:06 17-11-2019
  Aktywowane, dobre i 2 GB :) Dzięki :)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej