Trwają zapisy na Digital Youth Forum. Zapraszajcie młodych ludzi do dołączania online, bo to wydarzenie specjalnie dla nich. Będzie o blaskach i cieniach dorastania w erze cyfrowej i smartfonem w ręku. W programie inspirujące wystąpienia, wiedza, super eksperci i ekspertki. Fundacja Orange jest partnerem strategicznym konferencji.
Digital Youth Forum (DYF) to cykliczne wydarzenie poświęcone edukacji w zakresie pozytywnego, kreatywnego i bezpiecznego korzystania z internetu. Wystąpienia - także młodych ludzi gotowych dzielić się doświadczeniami - dotyczą wyzwań i problemów młodego pokolenia. Najwięcej uwagi poświęca się jednak możliwościom, jakie daje internet dla rozwoju, edukacji i wsparcia rówieśniczego.
Kto wystąpi w tym roku? Tomasz Bilicki opowie o tym, jak dostrzegać potrzeby innych i prowadzić rozmowy z empatią i wyrozumiałością. Prof. Jacek Pyżalski, członek Rady Programowej naszej Fundacji, wyjaśni dlaczego reagowanie ma znaczenie, nawet jeśli wydaje się, że sytuacja nas nie dotyczy. Wystąpi też: Marcelina Maciąg, członkini NATO Youth Advisory Board - pomysłodawczyni projektu Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego; Aleksandra Przegalińska z tematem o sztucznej inteligencji oraz Maria Głowacka, która opowie o blaskach i cieniach tworzenia gier komputerowych.
Zapisy do udziału online
Pełny program i lista wszystkich prelegentów i prelegentek dostępne są na stronie DYF-u. Konferencja odbędzie się 3 czerwca w formie hybrydowej. Stacjonarnie zapisanych jest już komplet 900 osób. Do streamingu online klasy szkolne mogą się jeszcze zapisywać. Grupę zgłasza nauczyciel lub nauczycielka. Transmisja będzie na stronie wydarzenia. Warunkiem udziału w DYF-ie online jest tylko bezpłatna rejestracja.
Mocno zachęcamy do udziału. Zainspirujcie się, rozmawiajcie z młodzieżą, zmieniajmy wspólnie rzeczywistość online na lepszą.
Produkcje prosto z kina, hit nagrodzony Oscarem, a także nowe wersje uwielbianych przez widzów klasyków. W maju, w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange szykuje się prawdziwa, filmowa uczta. Nie przegapcie: „Mickey 17”, „Śnieżka”, „Bridget Jones: Szalejąc za facetem”, „The Brutalist” czy „Nosferatu”.
W naszej ofercie znajdziecie już zaskakującą, fantastyczną produkcję pt.: „Mickey 17”, którą wyreżyserował Bong Joon Ho (twórca oscarowego „Parasite”). W filmie główną rolę zagrał Robert Pattinson, a partnerują mu Naomi Ackie, Toni Collette i Mark Ruffalo. To opowieść o Mickey’u Barnesie, pracowniku ekspedycji, która ma na celu skolonizować nową planetę. Wkrótce bohater podejmuje się niecodziennie trudnego zadania, z którym nie radzą sobie nawet maszyny. Sęk w tym, że aby wypełnić swoje nowe obowiązki i zarobić na życie musi… umrzeć i to wiele razy. Dodajmy, że klienci Telewizji od Orange, którzy posiadają Dekoder Premium 4K, Dekoder 4K lub Dekoder 4K Multi mogą obejrzeć tę produkcję również w jakości 4K.
Z kolei już 13 maja w Orange VOD powita Was „Śnieżka”. Zobaczcie pełną magii, przygód i uroczych krasnoludków aktorską wersję kultowej już bajki Disneya „Królewna Śnieżka” z 1937 roku. W nowej produkcji, w rolę tytułową wcieliła się Rachel Zegler, a Złą Królową zagrała Gal Gadot.
Nagradzane filmy i głośne tytuły
Od 1 maja w naszej ofercie możecie znaleźć nagrodzony trzema Oscarami® film pt.: „The Brutalist”. W produkcji zagrali Adrien Brody (za tę rolę nagrodzony złotą statuetką), Guy Pearce i Felicity Jones. To pełna emocji historia architekta László, który ucieka z powojennej Europy do Stanów Zjednoczonych, aby tam rozpocząć nowe życie, odbudować relacje z żoną i realizować się zawodowo. Kiedy bogaty przemysłowiec dostrzega jego talent i proponuje mu intratną posadę, szczęśliwy László jeszcze nie wie, że ten „amerykański sen” bardzo szybko zmieni się w prawdziwy koszmar.
Także od 1 maja możecie oglądać, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, dramat kryminalny pt.: „Alto Knights”, z Robertem De Niro w roli głównej. To opowieść o dwóch szefach mafii, byłych przyjaciołach - Franku Costello i Vito Genovese, którzy stali się zaciekłymi wrogami i przez lata rywalizowali o wpływy w Nowym Jorku.
Od 9 maja polecamy pełen zaskoczeń, przejmujący dramat pt.: „Drobiazgi takie jak te”, w którym doskonale zagrali Cillian Murphy oraz Emily Watson. To historia o tragicznych wydarzeniach, do których dochodziło w jednym z irlandzkich klasztorów.
A już 15 maja do Orange VOD z impetem wkroczy Bridget Jones, ulubienica milionów widzów na całym świecie! W czwartej już części komedii, zatytułowanej tym razem „Bridget Jones: Szalejąc za facetem”, w rolę główną ponownie wcieliła się niezastąpiona Renee Zellweger. Zobaczcie, jak nasza sympatyczna bohaterka radzi sobie jako wdowa i matka, a także jako… świeżo upieczona użytkowniczka aplikacji randkowych. Czy ktoś jeszcze raz zdobędzie serce Bridget?
Z kolei 22 maja polecamy klimatyczny film grozy pt.: „Nosferatu”, w reżyserii Roberta Eggersa. To nowa wersja opowieści o najsłynniejszym wampirze w historii kina i jego fascynacji młodą śmiertelniczką. Dodajmy, że w tej produkcji wystąpiły takie gwiazdy, jak Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp, Nicholas Hoult oraz Willem Dafoe.
28 maja obejrzyjcie, oparty na faktach, trzymający w napięciu film pt.: „September 5”. To wstrząsająca historia o zamachu podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium, w 1972 roku, widziana oczami amerykańskich dziennikarzy. Relację na żywo z tego tragicznego wydarzenia oglądało ponad miliard osób na całym świecie. Zobaczcie, jak naprawdę wyglądała wówczas praca redaktorów.
Dla najmłodszych
W Orange VOD nie może zabraknąć także produkcji dla najmłodszych widzów! 28 maja polecamy zwariowaną, „psotną” bajkę pt.: „Elfy rozrabiają”. To pełna humoru i przygód opowieść o dwóch, zwaśnionych elfich klanach, które od 250 lat walczą o przejęcie kontroli w swoim mieście. Czy uda im się w końcu dojść do porozumienia? Sprawdźcie lepiej sami😉
Z kolei 29 maja zapraszamy na porywającą komedię animowaną ze zwierzakami w rolach głównych pt.: „Freddy. Pudel nie z tej Ziemi”. To opowieść o dzielnym pudlu, który marzy o tym, aby stanąć na czele swojego stada. Sęk w tym, że inne czworonogi nie biorą go na poważnie, z powodu… zbyt uroczego wyglądu. Nasz bohater postanawia zrobić wszystko, aby zostać „mocarnym drapieżnikiem”. Jeszcze nie wie, że jego ambicje mogą doprowadzić do… kosmicznej katastrofy.
Oblivion to klasyk z gatunku RPG. Chociaż ma już 19 lat, wciąż przyciąga graczy. Teraz wraca w nowej wersji dzięki remake’owi od Bethesdy. I nie jest w tym sam - ostatnio przeżywamy prawdziwy wysyp odświeżonych gier. Dlaczego? Bo ludzie lubią wracać do tego, co już znają.
W 2024 roku, według portalu SteamDB, na platformę Steam trafiło ponad 14 tys. nowych gier. To 38 premier dziennie. Nic dziwnego, że łatwiej sięgnąć po coś znajomego niż przeszukiwać stos nowości. I tu wchodzi remake - znany tytuły w nowym wydaniu. Bo przecież większość z nas mogłoby powiedzieć niczym inżynier Mamoń z "Rejsu":
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem"
Sprawdźmy, które nowe-stare tytuły zrobiły szum i na co warto czekać.
Ostatnie hity w nowej wersji
Capcom kolejny raz udowodnił, że potrafi robić remake lepiej niż większość branży. RE4 Remake (2023) to nie tylko odświeżona grafika, ale też lekko przerobiona mechanika, poprawiona dynamika walki i - tutaj bez zmian - klimat grozy na najwyższym poziomie. Leon S. Kennedy powraca w wielkim stylu, a gra z miejsca zdobyła serca starych i nowych fanów.
Dead Space Remake (EA, 2023) to kultowy horror sci-fi z 2008 roku. Wrócił na ekrany w znacznie mroczniejszym wydaniu. Nowy silnik graficzny, lepszy system celowania, bardziej klaustrofobiczna atmosfera i pełny voice acting dla Isaaca Clarke’a - wszystko to sprawia, że ten remake naprawdę mrozi krew w żyłach. Świetny przykład na to, jak "stare" można zrobić jeszcze lepszym.
Final Fantasy 7 Rebirth (Square Enix, 2024). Graficznie - bajka. Fabularnie - pogłębiona, nieco inna, ale nadal trzymająca klimat oryginału. System walki łączy elementy turowe i dynamiczne, co spodoba się zarówno fanom klasyki, jak i współczesnych RPG-ów. To ogromna, piękna gra, która potwierdza, że nostalgia może mieć świeżą formę. To gra wydana na początku 1997 roku, a więc... starsza ode mnie o 4 miesiące. Nowe wydanie Final Fantasy to okazja na sprawdzenie hitu uznawanego za jedną z najlepszych gier w historii, ale w odświeżonej formule.
Silent Hill 2 (Konami, 2024) to nie tylko powrót do klasyki z 2001 roku, ale pełnoprawna reinterpretacja jednego z najbardziej wpływowych horrorów w historii gier. Warta uwagi tym bardziej, że to polskie studio Bloober Team, we współpracy z Konami, stworzyło remake, który zachowuje duszę oryginału, jednocześnie wprowadzając nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nie bójcie się - mgła jest nadal widoczna i wpływa na klimat gry, jednak teraz nie jest to spowodowane przez ograniczenia techniczne, stanowiąc integralną część opowieści. Gra została zbudowana na silniku Unreal Engine 5, co pozwoliło na osiągnięcie imponującej jakości wizualnej i dźwiękowej.
Odświeżone gry, na które czekamy
Metal Gear Solid: Snake Eater to legendarna część serii MGS znanej z PS2. Wraca z pełnym remake’iem opartym o Unreal Engine 5. Gracze wcielą się w Naked Snake’a w czasach zimnej wojny. Ma być fotorealistycznie, klimatycznie i bez zmian w scenariuszu. Hype? Dla wielu to słowo niedostateczne. Ponownie, jest to dla mnie okazja na zaznajomienie się z historią gier komputerowych w bardziej przystępny sposób. Niestety, częściowo era klasyków z PS2 mnie ominęła. Jest na co czekać. Nawet jeżeli w dzieło nie jest zaangażowany Hideo Kojima, czyli ojciec serii.
Gothic Remake to dla wielu z nas coś więcej niż gra. To dzieciństwo zamknięte w Górniczej Dolinie, pierwsze potyczki z orkiem i niekończące się próby nieumierania w walce z kretoszczurem. Nic dziwnego, że oczekiwania wobec Gothic Remake są ogromne - i nie ukrywam, że ja też zacieram ręce. Nowa wersja legendarnego RPG-a tworzona jest przez Alkimia Interactive, a całość śmiga na Unreal Engine 5, czyli jak widać, narzędziu idealnym do odświeżania gamingowego dzieciństwa. I choć brzmi to obiecująco, demo, które ostatnio trafiło do graczy, ostudziło trochę emocje. Nyras Demo, czyli grywalna próbka, została przyjęta dość chłodno.
Klimat niby jest, gra wygląda naprawdę ładnie, ale animacje są toporne, a system walki wciąż nie daje tej satysfakcji, której oczekujemy od odświeżonego Gothica. Czuć, że potrzebne są szlify. A czas ucieka - premiera zapowiedziana jest na bieżący rok, a wcześniej już była przekładana. Na ten moment muszę nacieszyć się odświeżoną wersją Gothic 1 oraz 2 na Nintendo Switch, które ukończyłem już kilkukrotnie. Ta gra nigdy mi się nie znudzi, chociaż znam ją na wylot.
Remake Obliviona zasługuje na własny nagłówek
Źródło: Steam.com
Oblivion to jedna z tych gier, które mają w sobie duszę. Nie wiem, czy to przez muzykę Jeremy Soule’a czy początkową scenę z cesarzem. Jedno jest pewne, ta gra zostawiła po sobie ślad. Teraz wraca, by pokazać nowemu pokoleniu, dlaczego kiedyś każdy gracz chciał w nią zagrać, również mnie. Pamiętam z niej jedynie przebłyski z ekranu starszego kuzyna. Dziś mogę ją ukończyć na własnych zasadach.
Gracze pokochali ten remake za szacunek do oryginału. Tu nic nie zostało zrobione na siłę. Nie próbowano na nowo wymyślać koła. Po prostu wzięto to, co działało, i odświeżono tak, by dzisiaj grało się z równie dużą przyjemnością. Warto dodać, że zachowano większość oryginalnej ścieżki dźwiękowej, a w tym dialogi. Oprócz oprawy graficznej znaczącą różnicę możemy zauważyć na wstępie, bo ekran ładowania jest teraz bardziej mroczny, a mniej "fantastyczny. Sprawdziłem już grę, ale nie miałem czasu na wykonanie pełnego testu. Pierwsze wrażenia są jednak bardzo pozytywne. Gdybym nie wiedział, że to Remake myślałbym, że to zupełnie nowa produkcja, która utrzymuje, jak nie przewyższa dzisiejsze standardy.
Oblivion Remake dostępny jest w Xbox Game Pass, więc jeśli masz abonament - możesz wskoczyć do tego fantastycznego świata już teraz, bez dodatkowych kosztów. A jeśli nie masz Game Passa, możesz grę po prostu kupić w Microsoft Store, korzystając nawet z wygodnej funkcji „Płać z Orange”. Parę kliknięć i już, bez podpinania karty - idealna opcja, jeśli grasz na Xboxie i chcesz szybko dorwać ten tytuł.
Odpowiedź:
(anulować)
Scroll to Top
Komunikat dotyczący plików cookies
Ta witryna używa plików cookies (małych plików tekstowych, przechowywanych na Twoim urządzeniu). Są one stosowane dla zapewnienia prawidłowego działania strony oraz do zbierania informacji o Twoich preferencjach i nawykach użytkowania witryny.
Pliki cookies niezbędne do działania strony używamy do zapewnienia podstawowych funkcji, takich jak logowanie oraz zapewnienie bezpieczeństwa witrynie. Ich wykorzystanie nie wymaga Twojej zgody.
Pliki cookies funkcyjne. Pozwalają nam zbierać informacje na temat zalogowanych sesji oraz przechowywać dane wpisane przez Ciebie w formularzach znajdujących się na stronie takich jak: czas trwania zalogowanej sesji , nazwę użytkownika.
Pozostałe kategorie wykorzystywania plików cookies, które wymagają Twojej zgody na używanie
Pliki cookies statystyczne/analityczne. Pozwalają nam zbierać anonimowe informacje o ruchu na stronie (liczba odwiedzin, źródło ruchu i czas spędzony na witrynie). Te dane pomagają nam zrozumieć, jak nasi użytkownicy korzystają z witryny i poprawiają jej działanie.
Możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w każdej chwili. W celu zarządzania plikami cookies lub wycofania zgody na ich używanie, prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki internetowej.