Oferta

Druga premiera iPhone’a 7?

Wojciech Jabczyński Wojciech Jabczyński
05 kwietnia 2017
Druga premiera iPhone’a 7?

Zbyszek Drohobycki

Od jesiennej premiery iPhone’a 7 minęło już kilka miesięcy, a to naprawdę sporo czasu w dziedzinie, w której trwa prawdziwy wyścig na technologie i nowoczesne produkty. W tym czasie na rynku pojawiło się i właśnie się pojawia (Samsung Galaxy S8) wiele urządzeń, które… cóż nie będę owijał w bawełnę, delikatnie spychają w cień topowy model Apple. Jest jednak pewien aspekt, który sprawia, że można mówić o drugiej, choć dość nietypowej premierze iPhone’a 7 Sądzę nawet, że zakup smartfona właśnie teraz może dać więcej satysfakcji, niż w dniu pierwszej premiery.

Zwłaszcza jeśli ma on kolor czerwony.

product(RED) Special Edition – czyli iPhone w dobrej sprawie

Jak pewnie wiecie, zaledwie kilka dni temu - 24 marca Apple przedstawił iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus w specjalnej, a może lepszym określeniem byłoby – szczególnej wersji: product(RED) Special Edition.  Jak nie trudno się domyślić, iPhone’y w tej wersji są czerwone, co samo w sobie jest oczywiście wyjątkowe, ale nie oddaje to ani piękna ich koloru, ani tym bardziej powodów, dla których Apple zdecydował się na tak wyróżniającą się serię smartfonów.

Okazuje się, że sprawa jest naprawdę ważna. Chodzi o to, że część dochodu ze sprzedaży specjalnej serii czerwonych iPhone’ów zostanie przekazana fundacji (RED), która na całym świecie prowadzi program walki z HIV/AIDS oraz gruźlicą i malarią. Apple już od 10 lat wspiera (RED) i do tej pory przekazał jej 130 milionów dolarów, co sprawia, że jest największym darczyńcą tej organizacji. Dotąd jednak w specjalnych edycjach pojawiały się słuchawki, iPody czy Apple Watch, ale nigdy nie było iPhone’ów (Product)RED. W tym roku można je kupić po raz pierwszy w historii, a to sprawia, że mimo standardowej specyfikacji - niczym nie różniącej się od poprzednich siódemek, te czerwone stają się naprawdę wyjątkowe.

Czerwony iPhone w ofercie Orange

 Jak się domyślacie, tak wyjątkowych smartfonów nie mogło zabraknąć w Orange. Choć sami prowadzimy szereg własnych akcji charytatywnych, z przyjemnością wprowadzamy iPhone’a (Product)RED do naszej oferty.  Można je kupić już dzisiaj – na www.orange.pl, a niebawem także w wybranych salonach i Smart Store Orange. Do wyboru są iPhone’y 7 oraz iPhone’y 7 Plus, w obu przypadkach dostępne z pamięcią 128 lub 256 GB. Nie muszę chyba dodawać, że liczba urządzeń jest ograniczona – od premiery minęło zaledwie kilka dni więc chętnych na świecie nie brakuje, a myślę, że i w naszym kraju czerwony iPhone będzie miał wzięcie – nie tylko ze względu na ładny kolor.

 

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:48 05-04-2017

Podoba mi się ten iPhone, jest taki „pogotowiany” 🙂 Gdyby nie jego cena – musiałbym pracować na niego ok 2 msc, ale….może kiedyś ;p ;p

Odpowiedz
P
P 06:52 06-04-2017

Szkoda, że front nie jest z wersji czarnej. Te patriotyczne barwy nie wyglądają schludnie na smartfonie

Odpowiedz
Astis
Astis 07:21 06-04-2017

Właśnie ładny TYLKO ta cena 🙁 przecież to bardzo drogie i niestety nie stać mnie…. Mam wrażenie, że zarabiamy w złotówkach a płacimy w Euro :/ pozdrawiam

Odpowiedz
  emitelek
  emitelek 17:26 06-04-2017

  FAKT! o którym zapominają producenci i operatorzy w Polsce… 🙁

  Odpowiedz
   Adam
   Adam 17:35 06-04-2017

   W praktyce iPhone jest najpopularniejszym telefonem na polskim rynku.

   Odpowiedz
    emitelek
    emitelek 17:56 06-04-2017

    Ja piszę o ZWYKŁYM Kowalskim i nie wiem co to za RANKING „popularności”… Może wśród BIZNESU??? 😛

    Odpowiedz
     Adam
     Adam 18:04 06-04-2017

     Ja też o zwykłych Kowalskich, bo wyniki sprzedaży obejmują konsumentów.

     Odpowiedz
     mike278
     mike278 14:58 07-04-2017

     A byłbyś łaskaw dać link do tych „wyników sprzedaży” bo mi się teoria o tym że jakiś model Iphoneam jest najpopularniejszym telefonem w Polsce trochę kłóci z tym co widzę na ulicach, autobusach, biurach etc.

     Odpowiedz
  Adam
  Adam 17:38 06-04-2017

  Cena jest atrakcyjna, skoro iPhone jest najpopularniejszym telefonem na polskim rynku.

  Odpowiedz
   mike278
   mike278 14:03 07-04-2017

   A który to konkretnie model jest „najpopularniejszym telefonem w Polsce”?
   I poproszę o link do źródła tego info, będziesz łaskaw?

   Odpowiedz
Adam
Adam 17:55 06-04-2017

Dlaczego pomijacie informację że te telefony mają blokady SIM Lock?

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 19:53 06-04-2017

  Faktycznie, te urządzenia w Orange posiadają SIM-lock.

  Odpowiedz

Sieć

Przybyło nam stacji bazowych z 4G LTE

Piotr Domański Piotr Domański
05 kwietnia 2017
Przybyło nam stacji bazowych z 4G LTE

Piotrek Domański

Chciałbym powrócić do jednego z najpopularniejszych zeszłorocznych tematów - liczby stacji bazowych, dzięki którym możecie korzystać z 4G LTE w sieciach Orange i nju. Temat ostatnio nieco przycichł - zima była ciężka, co nie ułatwiało prac  przy masztach. Jednak już działamy pełną parą.

Gdy pisałem o podsumowaniu roku 2016 wspomniałem, że dostęp do 4G LTE na częstotliwościach 800 i 2600 MHz macie na ponad 1600 masztów. Na koniec marca 2017 sama liczba naszych stacji (fachowo rzecz ujmując eNodeB) nadających na częstotliwości 800 MHz sięgnęła blisko 3200.  Z nieco ponad 350 stacji odbieracie sygnał na 2600 MHz. W sumie (łącznie z tymi, nadającymi na 1800 MHz) z 4G LTE w Orange możecie korzystać w oparciu o ponad 9400 stacji bazowych.

Jednak ilość to nie wszystko - liczy się także jakość. Już ponad 1100 stacji bazowych, z których możecie u nas korzystać pozwala na agregację pasm nośnych (CA), co przekłada się na znacznie lepsze możliwości sieci. Ponad 130 z nich - umieszczonych w najbardziej zatłoczonych miejscach obsługuje trzy pasma nośne zapewniając transfer maksymalny do 300 Mb/s.

Nie obejdzie się bez ciekawostki - ponad 300 stacji bazowych wykorzystuje w paśmie 2600 MHz technologię transmisji wieloantenowej MIMO 4x4. To ta sama, którą jako pierwszy smartfon obsługuje Samsung S8. Dlaczego akurat pasmo 2600 MHz? To pasmo pojemnościowe, które charakteryzuje się ono wysokim poziomem tłumienia, a przez to niskim zasięgiem. Technologia MIMO 4x4 pozwala go poszerzyć, a w telefonach, które ją obsługują poprawia także szybkość transferu.

Jeżeli nie do końca wiecie o co chodzi z “pasmem pokryciowym” i “tłumieniem” w czwartek na bloga trafi tekst właśnie na ten temat ;-)

Komentarze


Rozrywka

Gwiezdne wojny w Orange TV

Kasia Barys Kasia Barys
04 kwietnia 2017
Gwiezdne wojny w Orange TV

Kwiecień już się zaczął a razem z nim w Orange TV dostępne są nowe filmy. Legalnie można obejrzeć gwiazdy światowego kina, doświadczyć mocy efektów specjalnych, przeżyć mnóstwo akcji i wzruszających historii.  Szczególnie polecam takie hity, jak „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”, „Pasażerowie”, „Ukryte piękno”, „Jestem mordercą” czy „Underworld: Wojny krwi”. O tych filmach mówię w materiale wideo. Zapraszam

Ale oprócz tych tytułów w Orange VOD nie zabraknie także polskich hitów, m.in doskonały thriller „Jestem mordercą”, w którym wystąpili Arkadiusz Jakubik i Agata Kulesza. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z lat 70-tych XX wieku historia śledztwa w sprawie seryjnego zabójcy kobiet - „wampira z Zagłębia”. Polecam także ekranizację bestsellerowej powieści Patricka Nessa - „Siedem minut po północy”. To mądra i wzruszająca opowieść o chłopcu, który szukając ratunku dla umierającej mamy, wkracza do mrocznego świata, którego istnienia nikt nie podejrzewał. Tam odnajdzie odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. A jeśli lubicie mocne kino i chcecie dowiedzieć się jak naprawdę wyglądał pościg za sprawcami zamachu terrorystycznego w Bostonie, w 2013 roku możecie sprawdzić 7 kwietnia oglądając opartą na faktach produkcję pt.: „Dzień Patriotów”. W tym filmie wystąpili m.in.: Mark Wahlberg, John Goodman oraz Kevin Bacon.

Tradycyjnie mam dla Was konkurs. Napiszcie (tym razem jest dużo czasu) do końca miesiąca swoją recenzję filmu  "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". W Orange TV lub Orange TV Go film dostępny będzie od 26 kwietnia. Dla trzech osób będę miała pakiety gadżetów z mojej szafy ;)

 

Komentarze

Scroll to Top