Bezpieczeństwo

Edukować od najmłodszych lat

Michał Rosiak Michał Rosiak
03 września 2015
Edukować od najmłodszych lat

Koniec tego dobrego. Pogoda się psuje, na ulicach więcej aut, wracają korki... Nie ma siły na następstwo czasu - skończyły się wakacje! A skoro tak, to wracamy do szkoły (tzn. ja nie, ale moje dzieci jak najbardziej)! Pytanie, czy znajdzie się w niej miejsce na naukę o bezpieczeństwie w internecie?

O tym, jak bardzo jest to potrzebne, nie muszę powtarzać, bo piszę o tym na łamach Bloga Orange regularnie od wielu lat. Waga coraz bardziej się przesuwa i coraz częściej spotykamy się z tym, że to dzieci wiedzą o Sieci więcej od rodziców, tym bardziej ważne jest więc, by od samego początku uczyć je, jak zachować się online w sposób odpowiedzialny i o różnicach - a w zasadzie w wielu przypadkach o ich braku - między życiem online i offline.

Jak sobie z tym poradzić, skoro - wyżej sam o tym napisałem - często to dzieci wiedzą więcej, niż my? Ano choćby zaglądając na strony Bezpiecznie Tu i Tam, gdzie znajdziemy link do Portalu Edukacyjnego Orange. Koleżanki i koledzy z działu CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) nie tylko opisują tam działania Orange Polska m.in. w zakresie dbania o bezpieczeństwo dzieci w sieci, ale - co równie ważne - zgromadzili pod tym adresem szeroką bazę wiedzy, zawierającą materiały nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla rodziców oraz nauczycieli. Zaręczam, że wystarczy tego na mnóstwo ciekawych lekcji, a także na to, by w naszym potomstwie wyrobić chęć dalszego dążenia do wiedzy w tym zakresie.

Moje dzieci już wiedzą, że w bezpiecznym haśle nie wolno dawać imion, dat, czy następujących po sobie na klawiaturze znaków. A Wasze?


Rozrywka

120 tysięcy osób na Orange Kino Letnie 2015

Kasia Barys Kasia Barys
03 września 2015
120 tysięcy osób na Orange Kino Letnie 2015

Ach co to był za festiwal!!! Czerwone dywany, gwiazdy polskiego kina, najciekawsze filmy i mnóstwo publiczności. To był zupełnie wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju wakacyjny festiwal. Dlaczego? Bo Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane jest najdłuższym festiwalem filmowym. Dodatkowo to już była kolejna 8. edycja tej imprezy. Przez 62 dni wakacji ponad 120 tysięcy widzów obejrzało filmy z całego świata w plenerowych kinach na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach oraz w Giżycku, które w tym roku dołączyło do festiwalowych lokalizacji. Na temat OKL wielokrotnie pisałam na blogu między innymi wtedy, kiedy zapraszałam was na warsztaty filmowe czy kiedy relacjonowałam galę wręczenia Diamentowego Klapsa. Część z Was nawet razem z autorami naszego bloga, podczas zlotu oglądała filmy w Sopocie. Niestety lato się już kończy, ale dobrze, że upłynęło pod znakiem gorących filmowych emocji! W sumie na 155 seansach wyświetlonych zostało 60 tytułów filmowych.

e2035a9f105e5da3a511c5de14bc8ee5286


Odpowiedzialny biznes

Rzecznik ćwierka na Twitterze

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 września 2015
Rzecznik ćwierka na Twitterze

Od dzisiaj zapraszam Was do śledzenia mnie na Twitterze. Właśnie ruszyło moje konto - @rzecznikorange. Podobnie jak na blogu chcę rozmawiać o Orange, telekomunikacji, nowych technologiach i tym, co ważnego dzieje się w firmie dla naszych klientów, dziennikarzy i decydentów. Zdecydowanie nie jest to moje konto prywatne, ale nie będę unikał (wręcz się ucieszę), jeśli porozmawiamy bardziej na luzie np. o sporcie, podróżach i górach. Moje wpisy na Twitterze często będą rozszerzane albo uzupełniane na blogu Orange. Naprawdę czasem trudno zmieścić się w 140 znakach. Dlatego jak zawsze polecam, aby tutaj zaglądać. Konto prowadzę samodzielnie, a to oznacza, że od czasu do czasu śpię, jem, chodzę po górach i mam inne obowiązki. Dlatego nie zawsze będę mógł Wam odpowiedzieć od razu. Czasami też, chociaż bardzo będę chciał nie odpowiem na wszystkie pytania. Bycie rzecznikiem spółki publicznej ma swoje ograniczenia. Ale obiecuję być możliwie aktywnym i konkretnym. Do zobaczenia na Twitterze.

Scroll to Top