Odpowiedzialny biznes

EURO w 12, 24 czy 32 krajach?

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
07 grudnia 2012
EURO w 12, 24 czy 32 krajach?

W ostatnim czasie Jarek pisał o reformach piłkarskiej Ligi Mistrzów, a teraz Michel Platini serwuje nam na srebrnej tacy swoje kolejne pomysły. Turniej mistrzostw Europy 2020 w 12 krajach... Być może nawet w 20, 24 albo 32! W żadnym razie nie wyklucza tego prezydent UEFA, choć na razie wszystkie te hasła są w sferze projektu to wstępne akceptacje Platini już posiada. W Zurychu niejeden z działaczy przyklepał Francuzowi "piątkę" za pomysł.

a6d945084657c6496169ba273930fcbb0f8

Jakby to wszystko miało wyglądać? Skoro kilkanaście krajów byłoby organizatorami to logika podpowiada, że będzie dużo przemieszczania. Może to przypominać rozgrywki NBA bądź NHL, gdzie długie odcinki (np. Nowy Jork - Los Angeles) pokonuje się kilkakrotnie i nikt nie krzyczy. Zabawmy się jednak w małe teorie spiskowe. Czy nie nonsensem będzie latanie, przykładowo z Lizbony do Moskwy na mecz Portugalia-Anglia? Przecież nie jest powiedziane, że organizator-gospodarz będzie grał w swoim kraju. I tak, znów teoretycznie, na Stadionie Narodowym w Warszawie zamiast Polaków wystąpią dwie inne europejskie reprezentacje.

Swoją drogą, uważam, że pomysł nie jest jakąś totalną innowacją. To kwestia przewartościowania samego turnieju finałowego. Przecież jakby się temu przyjrzeć to wystarczyłoby podnieść rangę rundy eliminacyjnej, a zwycięzcy grup (ewentualnie drugie miejsca) zagrałyby w systemie pucharowym (mecz-rewanż), dalej latając po całej Europie. Przy takim sposobie możemy wykluczyć nawet sytuacje, o których pisałem w poprzednim akapicie.

Pomysł na razie w szerszej skali to "gdybanie", chociaż daty pewnych kroków, takich jak wybór gospodarzy (wiosna 2014) zostały ustalone. Turniej w taki sposób ma obchodzić 60-tkę, a na emeryturze wskazane jest zwiedzać świat. W tym przypadku Europę.

Źródło ilustracji: Petar Pismestrovic Kleine Zeitung, Austria


Odpowiedzialny biznes

EUROpraktyki2012 – szansa na dobry start

Kasia Zablocka Kasia Zablocka
07 grudnia 2012
EUROpraktyki2012 – szansa na dobry start

Już za niespełna 130 dni rozpocznie się UEFA EURO 2012. W związku z zaangażowaniem Grupy TP w to największe piłkarskie wydarzenie Europy, powstał program EUROpraktyki2012. Zachęcałam Was już jakiś czas temu do udziału w projekcie. Tylko do 29 lutego czekamy na Wasze zgłoszenia – prowadzimy obecnie rekrutację na dwa stanowiska: Digital Coach oraz Praktykant w obszarze ICT.  Wystarczy wejść na stronę www.EUROpraktyki2012.orange.pl, wypełnić formularz aplikacyjny, załączyć wymagane dokumenty i cierpliwie czekać na telefon od rekrutera.  Poszukujemy studentów wszystkich kierunków i lat, którym nie sprawia problemów komunikowanie się w języku angielskim, lubiących nowe wyzwania i chcących zobaczyć jak wygląda EURO 2012 „od kuchni”.

EUROpraktykować możecie w 4 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Wszyscy studenci, którzy dołączą do naszej drużyny, otrzymają wynagrodzenie, pakiet gadżetów z brandingiem UEFA EURO 2012, a także certyfikat potwierdzający uczestnictwo w pracach przy organizacji Mistrzostw. Udział w EUROpraktykach może okazać się również pierwszym gwizdkiem do kariery w Grupie TP – na najlepszych czekają wakacyjne staże w naszej firmie.


Odpowiedzialny biznes

Imperium kablówek kontratakuje

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
06 grudnia 2012
Imperium kablówek kontratakuje

Ciekawy jestem, co powiedzielibyście gdyby Telekomunikacja Polska, PTK Centertel i Teltech oraz niezależny ekspert zaprosili Was do debaty o rozwoju rynku. Przekonywali o konieczniości tego i tamtego. Podpierali się raportem, który idealnie pasuje pod głoszone tezy.  A to wszystko niedługo przed podpisaniem przez Prezydenta RP noweli prawa, która odbiera biznesowe przywileje? Pewnie krzyknęlibyście: To lobbing i PR-owe sztuczki. I  słusznie. A dziś rano dokładnie takim widowiskiem uraczyli dziennikarzy ważni przedstawiciele UPC. Przekonywali na różne sposoby, że dzieje się im wielka krzywda, bo prawo wreszcie zezwoli na symetryczne udostępnianie kanalizacji wszystkim operatorom, znikną osiedlowe monopole i będzie większa konkurencja korzystna dla klientów. Psioczyli na mojego szefa, który wypomniał im wprost, że regulacje w takim samym stopniu powinny dotyczyć ich, jak i Orange Polska. Ze słabej frekwencji na „debacie” wnioskuję, że niewielu kupiło ten pomysł na obiektywne zderzenie telekomunikacyjnych myśli. Ale nie taki był chyba główny cel kolegów z UPC.

aa5641aa930335401b54997ce6b4a0a3719

 

Scroll to Top