Udostępnij: Facebook Phone, wreszcie wiemy więcej!

Bartosz Nowakowski

Czy Flota przetrwa sztorm w I lidze?
0

Oczy zawsze skierowane są na lidera. Nie inaczej było podczas inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej w I lidze. Flota walczy z wielkimi falami na morzu za to Termalica Nieciecza dokłada kolejne cegiełki i pnie się z całą budową ku górze.

W Krakowie Pasy intensywnie myślą o awansie i powrocie na salony Ekstraklasy. Wizualizacje mogą przynieść efekt. Jak na razie pierwszy słowik przy ulicy Kałuży wiosny nie czyni, ale zwycięstwo Cracovie również umacnia w czubie tabeli.

Cieszy się zapewnie Zbigniew Boniek, bo Zawisza wygrała gładziutko przed własną publicznością. Sandecja Nowy Sącz mecz kończyła w… dziewiątkę, dlatego bydgoszczanie w końcówce wyrwali trzy punkty. Skoro jesteśmy przy Zbigniewie Bońku to na gorąco komentował mecz Miedzi, gdzie czerwień wylała się niczym płachta na byka. „Głupota zawodników” – powiedział krótko.

Na koniec polecam Wam podsumowanie kolejki z lekkim przymrużeniem oka.

Udostępnij: Czy Flota przetrwa sztorm w I lidze?
podaj nick
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę

;

Boruc broni karnego, Lewandowski liderem strzelców! (0)

Marcin Dąbrowski

11 marca 2013

Boruc broni karnego, Lewandowski liderem strzelców!
0

Lał rzęsisty deszcz, była trzecia minuta doliczonego czasu gry. Southampton nie wygrało już od miesiąca, a teraz stanęło przed widmem straty bezcennego punktu. Rzut karny wykonywał kapitan Norwich, Grant Holt. Boruc obronił strzał, został wybrany piłkarzem meczu i wysłał jasny sygnał w kierunku selekcjonera, kto powinien bronić w meczu z Ukrainą. Nie miał mu jak odpowiedzieć Wojciech Szczęsny, bo Arsenal w weekend nie grał. Po porażce Tottenhamu na Anfield Road wciąż jest sprawą otwartą, która z drużyn wywalczy szansę gry w Lidze Mistrzów.

W Championship 90 minut zaliczył Tomasz Kuszczak. Brighton co prawda przegrało 1:0 z Boltonem, ale jest w czołówce, a w ostatnich siedmiu meczach straciło tylko 3 bramki. W tabeli zespół Kuszczaka traci punkt do Nottingham Forest, drużyny innego Polaka powołanego na najbliższe mecze kadry – Radosława Majewskiego. Pomocnik grał od 60 minuty w wygranym 3:1 meczu z Wolves.

Ludovik Obraniak wyszedł w składzie Bordeaux na drugą połowę i pomógł w przełamaniu passy czterech porażek z rzędu (zwycięstwo 1:0 z Bastią). Mimo pojawiających się w mediach głosów, że selekcjoner traci cierpliwość do Obraniaka, i zarzutów wobec jego słabej formy,  piłkarz dostał powołanie. – Widzę, że problem kadry sprowadzany jest ostatnio tylko do jednego nazwiska – mówi Waldemar Fornalik w wywiadzie dla dzisiejszego Przeglądu Sportowego. – Ludo nie jest największym kłopotem, choć to, że nie mówi po polsku, tak jakbyśmy chcieli, na pewno mu nie pomaga – dodaje selekcjoner. Reims z Grzegorzem Krychowiakiem przegrało mecz z również walczącym o utrzymanie Troyes.

Bardziej niż tabela Bundesligi interesuje nas klasyfikacja strzelców – prowadzi samodzielnie Robert Lewandowski! W meczu z Schalke strzelił 17. bramkę w tym sezonie – po pięknej serii podań kolegów z pierwszej piłki. Cały mecz zagrali Piszczek i Błaszczykowski (asysta). Po porażce z Schalke Borussię dzieli od lidera już 20 pkt. Swój mecz przegrał też trzeci w tabeli Bayer – Arkadiusz Milik dostał szansę gry w ostatnich 12 minutach. Tyle samo czasu spędził na boisku Artur Sobiech (remis Hannoveru z Eintrachtem 0:0). Niezwykle ważny mecz o utrzymanie wygrało Hoffenheim. Przedostatni zespół tabeli wygrał na wyjeździe z czerwoną latarnią – Greuther Furth. Eugen Polanski pojawił się na boisku w końcówce.

Polański w meczu z Ukrainą będzie pauzował za kartki, dlatego w mediach trwają rozważania nad najlepszym kandydatem na grę w środku pomocy obok Krychowiaka. Po weekendzie niezwykle chwalony jest Przemysław Kaźmierczak. Przede wszystkim za piękny rajd, rozpoczęty od świetnego triku (zwiódł dwóch piłkarzy na raz) zwieńczony potężnym uderzeniem z dystansu, które dało Śląskowi bramkę. W polskiej lidze wreszcie obudziła się Legia, która ograła Podbeskidzie, ocknęła się Wisła Kraków, pokonując w Warszawie Polonię, trzy punkty z Zabrza wywiózł Lech (druga domowa porażka Górnika z rzędu). Zaskakująco wysoko w tabeli są Piast Gliwice i Zagłębie Lubin – odpowiednio na 6. i 7. miejscu. GKS Bełchatów po trzech meczach wiosny ma bilans bramkowy: zero straconych, zero strzelonych. Mimo słabej skuteczności drużyny Dawid Nowak trenuje w Młodej Ekstraklasie.

Waldemar Fornalik oglądał z trybun mecz Ajaxu z Zwolle, by na własne oczy zobaczyć, w jakiej formie jest Mateusz Klich. W Rodzie kontuzji na rozgrzewce doznał Filip Kurto i zastąpił go w bramce inny Polak, Mateusz Prus. W końcówce na boisku pojawił się też Mikołaj Lebedyński. W barwach Anderlechtu wreszcie zagrał Marcin Wasilewski. W rosyjskim Tereku do 77. minuty grał Maciej Rybus, a od 60. – Marcin Komorowski. 70. minut na boisku spędził Adrian Mierzejewski (remis 0:0 z Besiktasem). Kamil Grosicki grał do 55 min. w wygranym 2:1 meczu z Antalayaspor. Torino z Kamilem Glikiem przegrało 4:1 z Parmą.

Udostępnij: Boruc broni karnego, Lewandowski liderem strzelców!