;

Bezpieczeństwo

Facebooka musztarda po obiedzie? (7)

Michał Rosiak

5 kwietnia 2018

Facebooka musztarda po obiedzie?
7

Będzie bezpieczniej, będziemy dbać o Wasze dane, dostanie się do informacji wrażliwych nie będzie łatwe – tak można podsumować informację o nowych zasadach prywatności, ogłoszonych przez Facebooka. Ciekawe, czy jestem jedyny, któremu nasuwa się pytanie: „Czy to aby nie za późno?”.

To oni to wszystko mogli?

Pytanie, rzecz jasna jest retoryczne, bowiem korporacja Marka Zuckerberga zebrała już potężne wizerunkowe cięgi za aferę z Cambridge Analytica. Jak społecznościowy gigant z Menlo Park chce ocalić resztki zaufania, które u niektórych użytkowników serwisu mogły jeszcze pozostać?

Zmiany pozwolą na efektywniejszą ochronę prywatności użytkowników, nie odbierając twórcom możliwości tworzenia wyjątkowych wrażeń – zapowiada CTO Facebooka Mike Schroepfer.

A po ludzku? Przede wszystkim aplikacje nie będą już mogły wykorzystywać API do wyciągnięcia informacji, dotyczących naszych przekonań religijnych i politycznych, statusu i szczegółów związku, własnych list przyjaciół, historii edukacji i pracy, aktywności fizycznych, przeczytanych książek, wysłuchanej muzyki, obejrzanych filmów, przeczytanych newsów i – ufff, to już koniec – gier, w które graliśmy. Jeśli teraz opadła Wam szczęka i pomyśleliście: „To te wszystkie dane były udostępniane?” to przyznam szczerze, że informacja o niektórych z nich zaskoczyła również mnie. I dowiodła, że rezygnacja z Facebooka bodaj 5 lat temu (zanim stało się to modne 😉 ) była dobrym pomysłem.

Nasze rozmowy nie dla Facebooka

To jeszcze nie wszystkie zmiany. Jedną z kluczowych wydaje się być „tuning” opcji logowania przez Facebooka, gdzie będziemy musieli potwierdzać każde z dodatkowych uprawnień, których wymaga aplikacja. Nie będzie też możliwe – nareszcie! – odnajdywanie znajomego po numerze telefonu lub adresie e-mail, jakże często używane przez cyber-przestępców jako pierwszy krok do przejęcia konta ofiary. Messenger nie będzie już zapamiętywał historii rozmów – wszystkie logi starsze, niż rok zostaną usunięte, a nowe dane nie będą gromadzone.

Szczegółowe informacje o zmianach możecie przeczytać w Newsroomie Facebooka, a ja jestem ciekaw, co o tym wszystkim sądzicie? Czy to, co dzieje się w ostatnich tygodniach wokół Facebooka, zaskoczyło Was? Czy ufacie/ufaliście/potraficie zaufać serwisom społecznościowym? A może to, co się dzieje, to początek końca Facebooka? Jak sądzicie, czy potrafimy żyć bez Wielkiego Niebieskiego F? Mnie do social mediów wystarczy Twitter (@rosiu36), a spotykać się najbardziej lubię osobiście 🙂

Udostępnij: Facebooka musztarda po obiedzie?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:58 05-04-2018
  Myślę że to jeszcze nie ten czas w którym Facebook zakończy swoją przygodę. Myślę że kiedyś i może przyjdzie taki dzień, ale tylko wtedy gdy zastąpi go bardziej rozbudowany i ciekawszy portal społecznościowy. Ponadto ludzie żyją w ciągłym biegu, brak czasu na spotkania ze znajomymi, rodziną, a tu wystarczy chwila i możemy podzielić się najważniejszymi wydarzeniami poprzez publikację postu - ludzie lubią się lansować ;) Mi to powoli przechodzi, np. mojego syna (twarzy) nie mam zamiaru upubliczniać w serwisach społeczościowych, sam za X lat zadecyduje czy chce być obecny w sieci czy też nie :) Tylko on ma do tego prawo :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  vdsl2 09:07 06-04-2018
  Ja osobiście nie mam konta na FB czy TT a oba mam zablokowane do dostępu w routerze.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Astis 12:10 06-04-2018
  Mam konto na fb. Informacje jakie podałem to minimum. Reszta jest dla nielicznych. Dzięki Fb, mimo, że też lubię spotykać się na żywo, kontaktuję się z tymi co nie mają czasu. Dzięki Fb umawiam się na spotkania i kontaktuję się kiedy to jestem w podróży ciesząc się przygodą ze znajomymi. To Fb pozwala mi być obecnym w życiu wielu moich bliskich. Tak normalnie to jestem bardzo długo w pracy. Niestety to koszt życia i koszt relacji bardzo mnie dobija a Fb pozwala mi być trochę tu i tam. Fb to dobro i wierzę, że teraz będzie jeszcze fajniej :) reszta wyjdzie w praniu ...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Pan Pikuś 13:39 07-04-2018
   Lubię to! :-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Astis 12:50 19-04-2018
    No co ?! :p :))))
    Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz 13:27 06-04-2018
  Oficjalny profil Orange na FB - kontakt przez czat. Piszę, ze oczekuję oferty na przedłużenie numeru i ze mnie nie interesuje oferta ze jak strony www Orange - co dostaję - taką ofertę. Piszę, ze poproszę o kontakt kogoś z DUK - pracownik czatu mówi, ze nie może przekazać informacji ze klient zamierza zrezygnować po 11 latach. No coż....
  Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz 14:35 06-04-2018
  Taki wpis po dzisiejszej dyskusji z pracownikami Orange na Messengerze do mnie dotarł od Konrada który przestawia sie że pracuje w Orange od stycznia 2018: "Niczego nie oczekuj bo tego nie będzie. Źle Ci to wynocha do konkurencji bo my takich klientów nie potrzebujemy!" Zakładam ze to typowy fejk, ale gdyby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać na maila zrzut z danymi tego człowieka.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Szukamy szkół, które nie boją się kroku w przyszłość (0)

Bartosz Rymkiewicz

5 kwietnia 2018

Szukamy szkół, które nie boją się kroku w przyszłość
0

Tak jak przeczytaliście TUTAJ, od pierwszego czwartku kwietnia ruszyliśmy z naborem na rok szkolny 2018/2019. Serdecznie zachęcam do udostępniania informacji o obu programach wszystkim nauczycielom i rodzicom. Dlaczego warto? Przekonam Was w pięciu punktach:

1/ MegaMisja i #SuperKoderzy to programy bezpłatne, szkoły nie muszą wydawać pieniędzy ani na rekrutację, ani na udział w programie. Wprost przeciwnie – dajemy im know-how, szkolenia dla nauczycieli i grant (w przypadku #SuperKoderów) oraz gwarantowane nagrody (w MegaMisji).

2/ Aby dołączyć do programów i uczyć nowych technologii oraz programowania, nauczyciele nie muszą być informatykami.

3/ Wchodząc na pokład programów, szkoły otrzymują dostęp do najnowszych narzędzi edukacyjnych (na przykład robotów edukacyjnych) i merytorycznego wsparcia Fundacji, która od lat specjalizuje się w edukacji cyfrowej.

4/ MegaMisja i #SuperKoderzy płynnie wpisują się w ścieżkę edukacyjną i podstawę programową (w przypadku #SuperKoderów). Dzieciaki, realizując nasze programy, nie zaniedbają podstawowych przedmiotów szkolnych!

5/ W MegaMisji jest 600 szkół, a w #SuperKoderach – 170. Pozytywna rekomendacja każdej z nich jest dla nas medalem z najcenniejszego kruszcu.

Zobaczcie wideo:

 

Udostępnij: Szukamy szkół, które nie boją się kroku w przyszłość
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Reklama

Dama z gronostajem w kolejnej kampanii Orange na Kartę (11)

Stella Widomska

5 kwietnia 2018

Dama z gronostajem w kolejnej kampanii Orange na Kartę
11

Od kilku dni możecie zobaczyć w telewizji nasz nowy spot Orange na Kartę. Tradycyjnie pojawia się w niej Robert Górski, któremu od jakiegoś czasu partneruje Mikołaj Cieślak. Tym razem u boku Roberta i Mikołaja pojawia się nowa postać – Dama z gronostajem. Kampania towarzyszy promocji, w ramach której po aktywacji startera można otrzymać 100 zł bonusu na rozmowy w sieciach stacjonarnych i komórkowych. Bonus jest ważny przez 30 dni, a można go aktywować do końca maja.

I jeszcze garść informacji – za kreację odpowiada Leo Burnett, produkcję – Film Produkcja, postprodukcję – Studio Orka, a media kupił dom mediowy Initiative Media. Spot wyreżyserował Michał Gazda, którego możecie kojarzyć między innymi z seriali TVN (Belle Epoque, Druga Szansa czy Usta Usta). Oceńcie sami kunszt aktorski naszej tchórzofretki, która wcieliła się w rolę gronostaja ;-).

Udostępnij: Dama z gronostajem w kolejnej kampanii Orange na Kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 15:07 05-04-2018
  A 5 GB oddać trzeba. ;) Bez złośliwości ale szkoda że nie daliście na blogu informacji o zmianie regulaminu z dnia 04.04. To dość istotna zmiana.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 15:14 05-04-2018
   To może za te odebrane 5 GB danych dodadzą no limit na MMS? Właśnie przez ich brak oferta odstaje od ofert konkurencji i przez to w moim odczuciu jest słabsza.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:17 05-04-2018
   Zakładam, że piszesz o zmianie w usługach no-limit+GB. Jeżeli o to chodzi, to zmiany dotycząc tylko niewielkiej grupy klientów, którzy od mniej niż roku korzystali z usług jednorazowych. Zmiana nie dotyczy klientów z większym stażem oraz klientów wersji cyklicznej. Czyli znaczącej części klientów, którzy korzystają z tych usług. A złośliwość od Ciebie zawsze słuszna ;-)
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 16:59 05-04-2018
    Złośliwość moja? Cz mike278? ;p Przeanalizujcie ofertę i proszę jak możecie dodajcie mmsy :) Jeśli to zrobicie to przeniosę swoją żonę, mamą do Was :)
    Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 19:14 05-04-2018
    Piotrze!!! Jakie złośliwości??? Uważasz, że WIELKIE HALO o promocji było ok., a brak info o zmianie już jest BEE??? Wybacz, ale to jest zagranie poniżej pasa!!! :P
    Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 20:48 05-04-2018
    Piotrze, toż pisałem że bez złości z mojej strony. I poważnie uważam że takie info powinno pojawiać się na blogu. Ludzie nie powinni dowiadywać się o takich zmianach np. z Telepolis. :)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotrekk85 23:54 06-04-2018
     @mike278:telepolis ma info bo redakcja ma dostęp do newslettera doradców obsługi. Tak samo jak inne portale telko z innych firm. Osobiście na blogu takie info nie zawsze jest warte uwagi. Na stronie orange.pl jest zakładka Komunikaty i tam takie info powinno być. A czemu nie ma? To już insza dyskusja.
     Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 09:22 06-04-2018
  Czytam Was Panowie i nijak zrozumieć nie mogę. Jesteście największymi fachowcami na tym blogu, a widzę problem w zniknięciu jakiejś małej paczki danych czy braku MMS w ofercie. Odpowiem tylko dwoma słowami, nju mobile ☺️
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 11:27 06-04-2018
   Tylko problem nie w ograniczeniu paczki. Problem w braku informacji o zdarzeniu. Widzisz szanowny Panie Pikusiu w mojej ocenie (i chyba nie tylko) do takich rzeczy także służy blog. Klienci nie powinni się dowiadywać z innych stron czy regulaminu dopiero. To MOŻE budzić skojarzenia że operator chce coś ukryć/przemilczeć. A dotychczas Orange stawiało na przejrzystość. I to jest "słuszna linia naszego operatora".;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Gissele 21:12 09-04-2018
  Czekamy na pakiety MMS lub darmowe je w ofercie na kartę!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Karo 09:59 10-04-2018
  Może ktoś wyjaśni kontekst zdania "Wstydźcie się" z 14s w tej reklamie
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej