Odpowiedzialny biznes

Fani OWF dla dzieci w szpitalach

Monika Kulik Monika Kulik
26 czerwca 2014
Fani OWF dla dzieci w szpitalach

46 834 zł dla dzieci w szpitalach wytańczyli Fani Orange Warsaw Festival podczas silent disco zorganizowanego przez naszą Fundację. W sumie ten charytatywny taniec trwał 23 417 minut, a każda minuta warta była 2 zł na wsparcie naszej akcji.

Dzięki tej kwocie w 8 szpitalach dla dzieci powstaną multimedialne stanowiska edukacyjne. Fundacja Orange, w podziękowaniu za zaangażowanie i wysiłek fanów OWF (rekordzista przetańczył ponad 4 godziny) dokłada jeszcze 2 wyspy edukacyjne dla najmłodszych pacjentów. W sumie mamy więc w szpitalach w całej Polsce 10 nowych fajnych miejsc do nauki i zabawy. Damy Wam znać, kiedy zostaną zamontowane.

W namiocie Fundacji słuchawki były cały czas w ruchu, a w ludziach ulotniło się tyle pozytywnej energii, że mogłaby chyba zasilić cały Stadion Narodowy i koncerty na dwóch scenach!

Wszystkim, którzy poczuli nasz #rytmpomagania dziękujemy za udział w akcji!

Zapraszam do obejrzenia filmowego podsumowania:

 


Sieć

Kto umie budować sieci, a kto czeka na kroplówkę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 czerwca 2014
Kto umie budować sieci, a kto czeka na kroplówkę

W ubiegłym tygodniu w Zielonej Górze pochwaliliśmy się zakończeniem budowy pierwszej w Polsce regionalnej sieci szerokopasmowej. Sukces współpracy z województwem lubuskim oznacza, że ponad 50 tys. osób i firm, które były dotychczas na pustkowiu internetowym, teraz dostanie szybki dostęp do sieci. W październiku takie same możliwości otrzymają mieszkańcy województwa pomorskiego. Na skok cywilizacyjny - z pomocą pieniędzy UE - czekają inne regiony. Niestety nie wygląda to różowo i chociaż było dużo czasu na realizację inwestycji, niektóre województwa będą wymagały samorządowej kroplówki finansowej, czytaj pieniędzy podatników. Chodzi np. o Wielkopolskę i Małopolskę. Tak przynajmniej zapowiedziało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Dla mnie wniosek jest prosty. Za projekty telekomunikacyjne powinny zabierać się firmy telekomunikacyjne. Dają gwarancję, że znają się na robocie i dodatkowo inwestują swoje pieniądze. Orange Polska zaufali samorządowcy w Lubuskiem i Pomorskiem i dobrze na tym wychodzą. Warto o tym pamiętać na przyszłość.

1d0422d10a927692a6157fc3e063a8b68fb

 


Odpowiedzialny biznes

Uskrzydlone fotografie z Purdy!

Monika Kulik Monika Kulik
25 czerwca 2014
Uskrzydlone fotografie z Purdy!

2 euro-palety, 7 koszy na śmieci, 1 rower, 2 kije od miotły i sprzęt strażacki - to zbiór rekwizytów do sesji zdjęciowej, która odbyła się w … remizie strażackiej.

Bohaterami tej sesji były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Purdzie w województwie warmińsko-mazurskim, które zwyciężyły w konkursie Fundacji Orange „Kultura uskrzydla”. W  nagrodę wzięły udział w specjalnej sesji fotograficznej, zrealizowanej przez niemieckiego artystę Jana von Hollebena, którego prace były inspiracją dla tematu naszego konkursu.

Na konkurs „Kultura uskrzydla” wpłynęło ponad 320 fotografii, nadesłanych przez organizacje pozarządowe, biblioteki, instytucje kultury pracujące z dziećmi i młodzieżą z całej Polski. Niełatwego wyboru najbardziej „uskrzydlonego” zdjęcia dokonał Jan von Holleben. Dodatkowo wyróżniono pięciu autorów „uskrzydlonych” zdjęć. Nagrody - aparaty fotograficzne - powędrują do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oławie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju wsi Łomnica Zdrój Łomniczanie oraz do Stowarzyszenia "Nadzieja Rodzinie" w Kielcach.  Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych fotografii.

6b933818e4185996f2d8fb0435544b0f324 f267e6b9ff41293cbac77e53a442b4a8888

Konkurs „Kultura uskrzydla” zwieńczył Tydzień Akademii Orange (24 maja – 1 czerwca 2014), czyli podsumowanie 46 projektów z zakresu nowoczesnej edukacji kulturalnej.  W ponad 90 projektach i wydarzeniach łączących kulturę z nowymi technologiami tj. maraton drukowania 3d, festiwal latawców oraz gry miejskie i pokazy filmów, uczestniczyło blisko 5000 dzieci i młodzieży z 14 województw.

A już we wrześniu 2014 r. zapraszamy na kolejną edycję programu Akademia Orange.

Scroll to Top