Oferta

FunBox w ofercie Orange

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 marca 2014
FunBox w ofercie Orange

W naszej ofercie pojawił się nowy silny punkt – router Orange FunBox. Podobnie jak Livebox pozwoli Wam na jednoczesne korzystanie z internetu, telewizji i telefonii internetowej, a także na podłączenie i współdzielenie wielu domowych urządzeń takich jak konsole do gier, telewizory, drukarki, laptopy, tablety i smartfony. FunBox wyróżnia się większym zasięgiem WiFi, zapewniający wszystkim domownikom wygodniejszy dostęp do sieci. Jednocześnie FunBox zapewnia surfowanie po sieci z prędkością do 80Mbit/s w technologii ADSL jak i VDSL.  Z oferty możecie skorzystać zamawiając Neostradę w dowolnej opcji prędkości (do 10 Mb/s, do 20 Mb/s lub do 80 Mb/s) – samodzielnie lub w pakiecie z Orange TV i / lub telefonem domowym. Przypomnę Wam, że użytkownicy FunBox’a dołączając do społeczności Orange FunSpot, mogą korzystać z internetu także poza domem, bez dodatkowych opłat.

79a039780cb9273ee6362de69ed562d0045


Bezpieczeństwo

Kiedy tradycyjne firewalle są bezradne

Joanna Bieniek Joanna Bieniek
04 marca 2014
Kiedy tradycyjne firewalle są bezradne

Współcześni włamywacze omijają tradycyjne firewalle. Czy wiecie, że ukrywają groźny kod w protokołach HTML, XHTML czy XML, powszechnie wykorzystywanych do tworzenia nowoczesnych aplikacji webowych? Aplikacje webowe, to wszystkie aplikacje, które możemy otworzyć przez przeglądarkę internetową. Przyznacie, że jest tego sporo, a cyberprzestępcy mają pole do popisu :)

Coraz popularniejsze aplikacje webowe, uruchamiane w przeglądarkach internetowych, to dla bezpieczeństwa duże wyzwanie. Ich komunikacja odbywa się na popularnych portach TCP 80 i 443. Ruch na tych portach jest standardowo przepuszczany przez zapory sieciowe. I to właśnie wykorzystują cyberprzestępcy do przemycania groźnego kodu.

Metoda jest bardzo skuteczna. Ponad 70 % udanych ataków w Internecie bazowało na lukach w aplikacjach. Co więcej, udane przesłanie groźnego kodu do aplikacji pozwala nawet mało doświadczonemu włamywaczowi na przełamanie zabezpieczeń atakowanego systemu.

Od tego zagrożenia nie da się uciec. Aplikacje webowe są w powszechnym użyciu. A w świecie firmowym - coraz częściej służą pracownikom do wykonywania codziennych obowiązków np. są to aplikacje CRM, ERP czy klient pocztowy. Jak temu zapobiec? Tylko firewall aplikacyjny potrafi zablokować wirusy, spam, niepożądane treści, próby przepełnienia bufora i inne ataki wykorzystujące znane luki w zabezpieczeniach. Potrafi zapobiegać takim atakom, jak cross-site scripting, SQL injection czy cookie poisoning.

Czołowi dostawcy takich firewalli to: Cisco, Citrix, Imperva, Juniper Networks, F5 Networks, Fortinet, Palo Alto Networks itd.

Co sądzicie? Mieliście już do czynienia z takimi atakami?

 


Rozrywka

I AM GIANT i FRENCH FILMS na OWF

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
04 marca 2014
I AM GIANT i FRENCH FILMS na OWF

Znamy kolejne gwiazdy, które zasilą tegoroczną edycję OWF. I AM GIANT to rockowa kapela z Nowej Zelandii. Zagra ostatniego dnia festiwalu 15 czerwca br. Do tej pory grupa wydała jeden album, który swoją premierę miała w 2011 roku tylko w Australli i Nowej Zelandii. Rok później odbyła się premiera w Azji i Europie. Aktualnie muzycy mieszkają w Londynie, gdzie pracują nad drugim albumem. W pierwszy dzień festiwalu 13 czerwca wystąpi FRENCH FILMS grających indie rock. Ich brzmienie można określić, jako połączenie popowych melodii z lat 60-tych z domieszką new wave i punku. FRENCH FILMS zdobył uwagę mediów muzycznych natychmiast po internetowej premierze pierwszego singla w 2010 roku i kontrakcie w fińskim labelu Gaea Records.

Scroll to Top