Oferta

Dajemy 5 GB na pocieszenie

Kasia Barys Kasia Barys
23 września 2022
Dajemy 5 GB na pocieszenie

W czwartek reprezentacja Polski niestety uległa Holandii. Nie zmienia to jednak sytuacji klientów Orange, którzy tradycyjnie mogą skorzystać z bonusu - tym razem to 5 GB.

Wystarczy wysłać SMS-a z zakładki „dla Ciebie” w aplikacji Mój Orange lub wiadomość o treści LUKRECJA pod numer 233 (opłata za SMS-a zgodna z cennikiem planu taryfowego). Nie zapomnieliśmy też o użytkownikach Orange Flex. Oni powinni wpisać LUKRECJA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”. 

Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. Aktywacji można dokonać dzisiaj do godziny ok 23.00. Promocyjne GB są ważne 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.


Oferta

Oferta tygodnia: Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Marta Krajewska Marta Krajewska
22 września 2022
Oferta tygodnia: Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Od dzisiaj trwa w sklepie Orange oferta tygodnia na smartfon Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G w wersji 6/128GB. Promocja potrwa do 28 września br. Wybierając Plan 60 lub Orange Love Standard za ten model zapłacicie nawet 120 zł mniej. W ofercie bez abonamentu Xiaomi Redmi Note 11 Pro jest tańszy aż o 150 zł.

Szczegóły sprawdzicie na stronie: oferta tygodnia z Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Jesteście ciekawi, jak ten model oceniają klienci?

Jest świetny .Przesiadłem się z zasłużonego Sony xz premium.Szybki,zdjęcia profesja brakuje tylko 4k do filmów ale i tak to przeskok. Będę inwestował właśnie w te markę w przyszłości. Polecam!

- to jedna z opinii na stronie produktu w naszym sklepie. Sprawdźcie sami: Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

Komentarze


Bezpieczeństwo

Skąd ten ekogroszek? Analiza przypadku

Michał Rosiak Michał Rosiak
22 września 2022
Skąd ten ekogroszek? Analiza przypadku

Węgiel, ekogroszek. Słowa odmieniane przez różne przypadki, w różnych zdaniach. Nic dziwnego - zima coraz bliżej, każdy chce ją przetrwać w cieple. A wiedzą też o tym różnej maści cwaniacy.

Dziś chciałem się razem z Wami przyjrzeć szczegółowo pewnej stronie. Pojawił się w naszych systemach bezpieczeństwa, a znajduje się pod adresem hxxp://ekogroszek-energo[.]info.

Mam szczęście mieszkać w bloku, nie muszę więc przejmować się cenami węgla, ale z tego na co trafiałem na Twitterze, mam wrażenie, że te są raczej z tych atrakcyjnych. Ale ponieważ w internecie ostrzegają przed oszustami, przyjrzyjmy się dokładniej witrynie.

Na początek adres w domenie .info. Od zawsze ostrzegam, by do tego typu TLD (top level domain, domena najwyższego rzędu) podchodzić z ograniczonym zaufaniem. Zerknijmy więc co na jej temat powie serwis URL Scan:

Strona sprzedająca węgiel, w Polsce. W estońskiej przestrzeni adresowej, na rosyjskich serwerach, z najprostszym, trzymiesięcznym certyfikatem SSL? Brzydko pachnie...

Co więcej, nasze systemy już wcześniej na tym samym adresie IP trafiły na niemal bliźniacze witryny, już rozpoznane i zablokowane jako phishing!

Mało? To poszukajmy więcej!

Pokaż kotku, co masz w środku

Czy Wam też rzucił się w oczy numer telefonu w lewym górnym rogu? Poszukajmy go w sieci:

Gwoli jasności - znalazł się w jednym miejscu, z jednym wpisem. To nie jest wielka czerwona flaga, ale i tak - raczej nie poprawia zaufania...

A jak z danymi adresowymi? Na stronie znajdziemy takie:

Ekogroszek "ENERGO"_Bogdan Kowal,
al. Legionów 157
18-400 Łomża
Polska

W internecie znajdziemy szereg stron z tą nazwą, Energo to bowiem nazwa własna produktu. W żadnym przypadku (z wyjątkiem oczywiście opisywanej strony) nie znajdziemy jej powiązania z nazwiskiem Bogdan Kowal. A co z adresem w Łomży? To nawet dość zabawne, bowiem mieści się pod nim...

siedziba firmy PGE Dystrybucja S.A. Oddział Białystok, Rejon Energetyczny Łomża

Link do polityki prywatności prowadzi natomiast na stronę, gdzie znajdziemy dokument opisujący inną, prawdziwą firmę, prowadzącą - uwaga, werble - sklep z ekogroszkiem. Tym razem zakładam, że prawdziwy.

Gdzie jest haczyk?

Śródytułowy haczyk pojawia się, gdy spróbujemy kupić produkt i zapłacić zań. Nie, nie ma fałszywej bramki płatności - jest jeszcze bardziej bezczelny numer:

Miałem już do czynienia z takim schematem, analizując fałszywe zbiórki, których autor przez pewien czas będzie utrzymywany na państwowym wikcie (opisywałem ja na stronie CERT Orange Polska). Mam nadzieję, że bank, do spółki z policją, szybko się tą sprawą zajmie, acz obawiam się, że konto zostało założone na nieświadomego niczego "słupa"...

No i liczę, że nikt się na to bezczelne oszustwo jednak nie nabrał.

Bądźcie bezpieczni!

Scroll to Top