Oferta

Głosuj i wygrywaj nagrody

Aleksandra Wójcik Aleksandra Wójcik
13 października 2014
Głosuj i wygrywaj nagrody

Chciałabym Wam przypomnieć o trwającej jesiennej edycji Klienci Orange Polecają. Oddając swój głos na jedną z trzech usług ( Internet Tu i Tam, Szybką Neostradę z telewizją oraz HD Voice) i dzieląc się swoją opinią na temat usługi możecie wygrać: tablet FunTab, aparaty fotograficzne i kody uprawniające do korzystania z Telewizji Tu i Tam o wartości 100 zł każdy. Swoje głosy możecie oddawać  do 7 listopada br.

fc3a5634a33c581c5299d1a44dfb10fbc27


Oferta

Testujemy Xperię Z3 Compact

Michał Rosiak Michał Rosiak
13 października 2014
Testujemy Xperię Z3 Compact

Mieliście kiedyś tak, że zastanawialiście się poważnie nad kupnem "flagowca" z Androidem, ale nie zdecydowaliście się, bo wybór był tylko między dużymi i ogromnymi? No to zerknijcie na test Sony Xperia Z3 Compact - to jedyny "mini", który nie udaje flagowca, tylko po prostu nim jest. A poza tym, że jest zgrabniutki i pierońsko szybki, to jeszcze odporny na uderzenia (w szybki też ;), co przypadkiem sprawdziłem) i oczywiście na wodę. Choć robienia selfie w jacuzzi nie polecam - ludzie się dziwnie patrzą :)


Bezpieczeństwo

Złodziej literek – analiza malware

Michał Rosiak Michał Rosiak
11 października 2014
Złodziej literek – analiza malware

Dziś wpis niejako ponadprogramowy, ale na moją skrzynkę właśnie chwilę temu wpadł bardzo fajny PDF. Moi koledzy z CERT OPL wzięli pod lupę kolejnego szkodnika, który trafił ostatnio do nas m.in. dzięki internautom, kontaktującym się z CERT Orange Polska (zapraszamy tutaj). Tym razem to malware, który przede wszystkim przechwytuje informacje, które wpisujemy na klawiaturze (tzw. keylogger). Cyber-przestępcy włożyli sporo pracy w to, żeby nie tylko było trudno go wykryć, ale również "zajrzeć do środka". Co znaleźli moi koledzy? Zapraszam do lektury, ale zaznaczam, że to zdecydowanie fachowa literatura...

Analizę Win32 keyloggerSpy znajdziecie tutaj.

Main page graphics: microkeylogger.com

Scroll to Top