;

Film

Halloween w Orange VOD – maraton horrorów (0)

Beata Giska

31 października 2023

Halloween w Orange VOD – maraton horrorów
0

Wielki hit – „Zakonnica II” trafiła prosto z kina do Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange. A jeśli macie apetyt na jeszcze większą dawkę strachu, to do 12 listopada trwa akcja „Strasznie filmowo w Orange VOD”. Możecie obejrzeć dodatkowo 30 filmów grozy w niższych cenach.

Poznajcie przerażające historie, zorganizujcie wieczorny maraton pełen wrażeń.

Wyczekiwana premiera

„Zakonnica II” we wrześniu trafiła do polskich kin, a już od 23 października jest dostępna w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go. To sequel globalnego przeboju o walce z siłami ciemności. Kiedy zło rozprzestrzenia się po całym świecie, dzielna siostra Irene musi jeszcze raz stanąć twarzą w twarz z Valakiem – demoniczną zakonnicą. Czy nasza bohaterka poradzi sobie w tym starciu? Finał tej historii zaskoczy wszystkich. Przypominamy, że w Orange VOD dostępna jest też pierwsza część „Zakonnicy” oraz pozostałe filmy z Uniwersum Obecności, czyli: „Obecność”, „Annabelle”, „Obecność 2”, „Annabelle: Narodziny zła”, „Topielisko. Klątwa La Llorony”, „Annabelle wraca do domu” oraz „Obecność 3: Na rozkaz diabła”.

Strasznie filmowo w Orange VOD

W naszej ofercie Orange VOD pod hasłem „Strasznie filmowo” dostępnych jest aż 30 horrorów i thrillerów w niższych cenach. Znajdziecie tam sporo nowości, ale także starszych i kultowych już tytułów, które wciąż jednak wzbudzają lęk😉 Polecamy m.in. takie tytuły, jak:

 • „Sierota. Narodziny zła”, prequel kultowego horroru „Sierota” z 2009 roku. Zobaczcie, jak psychopatyczna morderczyni o wyglądzie dziecka po raz pierwszy zgotowała piekło innym ludziom.
 •  „Egzorcyzmy siostry Ann” – opowieść o zakonnicy, która jako pierwsza kobieta w historii kościoła katolickiego dostaje pozwolenie na odprawienie egzorcyzmów.
 • „The Twin”, czyli przerażające kino o chłopcu, który po śmierci brata bliźniaka zostaje opętany przez złowrogie siły.
 • „Slender Man”, budzący niepokój i prawdziwą grozę horror o istocie z nienaturalnie długimi ramionami i rozmazanej twarzy, która jest postrachem dla młodych ludzi.
 • „Umma”, mroczny seans o zjawiskach nadprzyrodzonych, w którym zagrała Sandra Oh, gwiazda serialu „Chirurdzy”. To opowieść o kobiecie, która nie może zaznać spokoju po śmierci  swojej matki.
 • „Sanktuarium”, historia o dziennikarzu, który prowadzi śledztwo w sprawie serii „boskich cudów” z małego miasteczka w Nowej Anglii. W roli głównej wystąpił Jeffrey Dean Morgan, niezapomniany Negan z serii „The Walking Dead”.
 • „The Ring” – niezapomniany i niezwykle przerażający film z Naomi Watts w roli głównej. Poznajcie historię  reporterki, która trafia na ślad kasety wideo, z powodu której giną kolejni ludzie.
 • „Smętarz dla zwierzaków”, doskonały horror na podstawie bestsellerowej powieści mistrza grozy Stephena Kinga.
 • „Ciche miejsce”, jeden z najbardziej oryginalnych filmów grozy w historii, z rewelacyjną Emily Blunt w roli głównej.

Które z tych propozycji wybierzecie na długie jesienne wieczory?
Więcej o Orange VOD znajdziecie na naszej stronie.

Udostępnij: Halloween w Orange VOD – maraton horrorów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Odpowiedzialny biznes

Orange Digital Center ma już rok (5)

Ewa Wróbel

31 października 2023

Orange Digital Center ma już rok
5

Czym są kompetencje przyszłości? Kto potrzebuje ich najbardziej i jak wspierać ludzi w ich nabywaniu? Rok temu otworzyliśmy Orange Digital Center (ODC) w Polsce – inicjatywę na rzecz rozwoju kompetencji przyszłości rozumianych nie tylko jako umiejętności cyfrowe, ale przede wszystkim społeczne. Co zadziało się w tym czasie, a co jeszcze przed nami?

ODC to międzynarodowa inicjatywa społeczna Grupy Orange, która dzieje się i u nas. Połączyła wszystkie projekty edukacji pozaformalnej w Fundacji Orange: Pracownie Orange, FabLaby powered by Orange i pozwoliła również otworzyć nowy: Szkołę Kodowania.

To bezpłatna nauka programowania od podstaw dla osób, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do takiej opcji rozwoju. Poza dawką wiedzy technicznej, Szkoła Kodowania wspiera uczestniczki i uczestników w rozwoju umiejętności społecznych. Zapewnia networking, spotkania inspiracyjne i profesjonalne doradztwo zawodowe. Prowadzimy ją razem z Pomorską Fundacją Inicjatyw Gospodarczych i Centrum Kreatywności Targowa. Kursy programowania Javy i Pythona ukończyło już 70 osób, natomiast ścieżkę UX w listopadzie ukończy 35 kolejnych. Dla wszystkich chętnych dostępny jest też bezpłatny kurs online Szkoły Kodowania.

W warszawskim FabLab powered by Orange, który jest częścią Orange Digital Center, dzięki wsparciu trenerek i trenerów można nauczyć się, jak twórczo korzystać z technologii, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Zajęcia i pracownie są otwarte dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

Dzięki projektom w FabLabie wspieramy także kobiety – zachęcamy je do odkrywania swojego potencjału, realizacji kreatywnych projektów, aby mogły zdobywać nowe kwalifikacje i zwiększać swoje szanse na rynku pracy. Do takich projektów zaliczamy warsztaty nowoczesnego rzemiosła dla kobiet – MakerWoman. Część zajęć dostępna była także w języku ukraińskim jako okazja do zintegrowania się w gronie twórczyń z Polski i Ukrainy, wzajemnego wsparcia, podzielenia się doświadczeniami, a także zainspirowania do dalszego rozwoju.

Popularnym projektem w FabLabie był również YouthLab – skierowany do młodych osób w wieku 16-25 lat, które chcą zdobyć solidne podstawy znajomości nowych technologii i ułatwić sobie start na rynku pracy.

Łącznie, przez cały rok w FabLab powered by Orange w różnych bezpłatnych warsztatach wzięło udział 2797 osób. Razem z Robisz.to udało nam się odbyć 1023 godzin warsztatów. Cieszymy się z zainteresowania i zachęcamy do udziału w kolejnych kursach FabLabu. Więcej informacji tutaj.

Dodatkowo, w ramach Orange Digital Center otworzyliśmy 20 nowych Pracowni Orange w małych miejscowościach, aby mogły służyć lokalnym mieszkańcom. Dobra wiadomością jest również to, że ostatecznie aż 243 grupy inicjatywne złożyły wnioski o przyjęcie do projektu. Jest nam niezmiernie miło, ponieważ widzimy, że nie brakuje osób otwartych na innych, pełnych pomysłów, zmotywowanych do działania.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice, które wyposażamy w darmowy, szybki Internet, meble i sprzęty i które aktywizują lokalną społeczność. Podczas warsztatów i spotkań mieszkańcy mogą rozwijać swoje zainteresowania i działać dla dobra wspólnego. Oczywiście to więcej niż miejsca – to centrum spotkań, edukacji, nowoczesnych możliwości rozwoju dla mieszkańców w każdym wieku.

Każda aktywna Pracownia ma swoją specyfikę dostosowaną do potrzeb danej miejscowości. Szkolimy ich liderów i liderki, czyli osoby koordynujące działania na miejscu. Mieszkańcy organizują warsztaty, np. z rozwoju umiejętności liderskich, organizacji wolontariatu czy z zastosowania VR w edukacji.

A jak skutecznie i długoterminowo angażować ludzi do działań społecznych? W jaki sposób rozwijać lokalną społeczność? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć w przewodniku, który został opublikowany w tym roku, właśnie po to, by wesprzeć lokalne grupy społeczników w ich ważnych działaniach. Wydany pod skrzydłami naszej Fundacji. Autorem jest Jacek Królikowski. Gorąco polecamy tę lekturę.

W naszym Orange Digital Center to był bardzo angażujący rok. Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy nam kibicują, a także Radzie Eksperckiej ODC i naszym Partnerom – za współpracę i pomoc przy projektach.

Udostępnij: Orange Digital Center ma już rok
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Rafał 19:30 01-11-2023
  Fajna inicjatywa, ale czy możecie też popracować nad kompetencjami osób odpowiedzialnych za procesy sprzedażowe i obsługę klienta? Od dwóch miesięcy nie mogę się doprosić instalacji światłowodu w Warszawie, mimo że skrzynkę że światłowodem Orange mam 10 cm od ogrodzenia. Domy dookoła mają podłączony światłowód a u mnie jest to problem nie do przeskoczenia. Wizyty w dwóch salonach Orange, telefony na infolinię, składanie wniosków przez stronę oraz konkurencyjnych operatorów... nikt z pracowników Orange nie jest w stanie pomóc ani nawet powiedzieć na jakim etapie jest sprawa. Ostatni numer wniosku to N00426902. Wygląda to tak, jakby Orange robił wszystko co tylko się da aby odstraszyć od siebie potencjalnych klientów. A chyba nie tak to powinno wyglądać.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Wróbel 07:56 07-11-2023
   Przekażemy sprawę do naszego Biura Obsługi Klienta
   Odpowiedz
  • komentarz
   Paweł 10:06 07-11-2023
   Dzień dobry, proszę o kontakt w tej sprawie pod adresem pawel.manturzyk@orange.com.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:47 02-11-2023
  To wszystkiego najlepszego 💪 Życzę kolejnych 99 lat działalności 💪
  Odpowiedz
  • komentarz
   Ewa Przybylińska 10:52 06-11-2023
   Bardzo nam miło, dziękujemy :))
   Odpowiedz

;

Innowacje

Orange Google Cloud Day (1)

Marta Krajewska

30 października 2023

Orange Google Cloud Day
1

Za nami pierwszy, międzynarodowy Orange Google Cloud Day, zorganizowany wspólnie z naszym partnerem strategicznym Google Cloud Poland. 25 października spotkaliśmy się pod hasłem „Let’s scale-up together”. To kontynuacja minionych edycji, które odbyły się pod hasłami “Let’s dream together” oraz “Let’s grow together”.

Podczas wydarzenia zachęcaliśmy do eksperymentowania, odwagi w podejmowaniu decyzji dotyczących kolejnych migracji i zwiększania skali wdrożeń w chmurze. Spotkanie służyło także budowaniu świadomości o korzyściach i możliwościach, jakie chmura daje naszej organizacji. Rozmawialiśmy o danych i sztucznej inteligencji, uczestniczyliśmy w dyskusjach panelowych i sesjach tematycznych, oglądaliśmy zastosowania technologii w praktyce. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęły Liudmila Climoc, prezeska Orange Polska i Magda Dziewguć, szefowa Google Cloud Poland, a prelegentami byli między innymi: Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, wiceprezeska Orange ds. Europy, Steve Jarrett, szef Data& AI w Grupie Orange, Bozena Lesniewska, wiceprezeska Zarządu ds. Rynku Biznesowego,
Piotr Jaworski, członek Zarządu ds. Sieci i Technologii, Behshad Behzadi, VP of Engineering Google, Dana Eaton, VP EMEA Google Cloud Consulting.

Udostępnij: Orange Google Cloud Day
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej