;

Oferta

Huawei Mate 20 Pro nawet 1000 zł taniej (2)

Marta Krajewska

28 lutego 2019

Huawei Mate 20 Pro nawet 1000 zł taniej
2

Dzisiaj Tłusty Czwartek, a my mamy dla Was pyszną (chciałoby się napisać, że równie tłuściutką ;-D) promocję na Huawei Mate 20 Pro dual SIM, czyli bardzo dobry smartfon wyposażony w potrójny aparat marki Leica i wykorzystujący możliwości sztucznej inteligencji.

To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcieli kupić ten model, ale zniechęcała ich cena – teraz możecie go mieć nawet 1000 zł taniej. Tak wyglądają ceny Mate 20 Pro w planach komórkowych.

Całkowity koszt Pierwsza wpłata+rata Obniżka
Plan Podstawowy
(29,99 zł)
4 299,00 zł 4299 zł + 0 zł/mc
Plan Standardowy
(39,99 zł)
3 662,89 zł 999 zł + 111 zł/mc -624 zł
Plan Optymalny
(49,99 zł)
3 385,06 zł 49 zł + 139 zł/mc -762 zł
Plan Wzbogacony
(69,99 zł)
3 072,15 zł 0 zł + 128 zł/mc -1 023 zł
Orange Love
(36 miesięcy)
3 599,96 zł 0 zł + 100 zł/mc -711 zł

Telefon jest dostępny w sklepie orange i w salonach stacjonarnych. Promocja potrwa do wyczerpania zapasów.

Testowałam Huawei Mate 20 Pro, gdy wchodził do oferty Orange Polska. Zobaczcie, co mi się w nim spodobało.

Udostępnij: Huawei Mate 20 Pro nawet 1000 zł taniej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:47 28-02-2019
  Ciekawe ile pln będzie kosztować nadchodzący Huawei P30 Pro. Myślę że nadchodzi "fotograficzny kombajn". Myślę że jeszcze chwila i Samsung może zostać pokonany przez Huaweia i zająć jego miejsce w rankingu najpopularniejszych producentów.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 00:02 01-03-2019
  ps. nie macie wolnego miejsca na premierę Huaweia P30 i P30 Pro na 26 marca do Paryża ;p Marzenie, ale pewnie będzie tam Wojtek i szybko nam opublikuje na swoich kanałach szczegółowe info.
  Odpowiedz

;

Film

„Free Solo: ekstremalna wspinaczka” z Oscarem do obejrzenia na National Geographic w Orange TV (2)

Kasia Barys

26 lutego 2019

„Free Solo: ekstremalna wspinaczka” z Oscarem do obejrzenia na National Geographic w Orange TV
2

W nocy z niedzieli na poniedziałek twórcy  „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” zostali nagrodzony Oscarem za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Wcześniej film został wyróżniony w tej samej kategorii nagrodą BAFTA.

„Free Solo” – premiera w niedzielę 3 marca o godzinie 21:00 na kanale National Geographic w Orange TV

Film jest zapisem przygotowań wspinacza freesolowego Alexa Honnolda do wyczynu, którego nie dokonał jeszcze nikt – zdobycia wznoszącego się na ponad kilometr granitowego monolitu w Parku Narodowym Yosemite… bez żadnej asekuracji. Uznana za jedno z największych sportowych osiągnięć wspinaczka Honnolda na El Capitan wyznaczyła nowe standardy, bo gdyby nie została perfekcyjnie zrealizowana, zakończyłaby się jego śmiercią. To niezwykłe dokonanie sprawiło, że Honnold na zawsze zapisał się w historii ludzkich osiągnięć. Niezwykły sposób filmowania wyczynu wspinacza sprawia, że widzowie mogą na własnej skórze odczuć gigantyczne emocje, które towarzyszą temu ryzykownemu sportowi.

Podczas pracy nad filmem musiałem od samego początku zaufać Alexowi, który zdecydował się zdobyć bez asekuracji szczyt El Capitan dopiero wtedy, kiedy poczuł, że jest w pełni na to gotowy. Nawet teraz trudno jest mi wyobrazić sobie kogoś, kto byłby w 100% gotowy na solową wspinaczkę po tej ścianie. Jest to droga bardzo trudna technicznie, nawet dla profesjonalnego wspinacza. Wymaga ponadludzkiej siły i niezwykłej wytrzymałości, bo droga Freerider jest bardzo niebezpieczna i złożona. Wymaga ogromnej finezji technicznej i przemyślanego ułożenia ciała. Nie masz gdzie postawić stóp, ani nic, czego możesz się chwycić. Każdy ruch musi być perfekcyjny.” mówi fotograf i reżyser Jimmy Chin.

I w przypadku Alexa tak właśnie było. Ci, którzy film widzieli, opisują swoje emocje jednoznacznie – zapierający dech, trzymający w napięciu do ostatniej minuty i oddający w pełni wrażenia towarzyszące całej ekipie Alexa. Ale „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, to nie tylko dokumentacja sportowego wyczynu. Poznajemy także życie prywatne bohatera, jego rodzinę, partnerkę, a nawet… zaglądamy do jego mózgu. Wszystko po to, by lepiej zrozumieć skomplikowany świat wielkiej pasji, która może kosztować życie. Twórcom filmu udało się po mistrzowsku uchwycić przejmujące momenty walki z ludzką słabością podczas śmiertelnie niebezpiecznej wspinaczki, której obserwacja przyprawia o zawrót głowy.

Udostępnij: „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” z Oscarem do obejrzenia na National Geographic w Orange TV
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:49 28-02-2019
  Dzięki Kasiu za cynk, obejrzę na pewno ten film.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 12:53 28-04-2019
  Film obejrzałam i jest naprawdę super. Polecam fanom tematyki górskiej.
  Odpowiedz

;

Sieć

Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej (42)

Piotr Domański

25 lutego 2019

Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej
42

Nasza sieć światłowodowa cały czas się rozrasta. W 117 miastach,  mniejszych oraz większych miejscowościach, może korzystać z niego 3,4 mln mieszkań, domów jednorodzinnych i firm w Polsce. Dzięki inwestycjom dofinansowanym w ramach POPC także tereny wiejskie.

Takie jak Pniaki, kolonia Jugowa, u podnóża Gór Sowich w Kotlinie Kłodzkiej.

Do  Pniaków światłowód dotarł dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Biegnie tam po słupach i kanalizacją podziemną, docierając do kilkunastu domków jednorodzinnych, które tam są. Piękna okolica, zimą bez łańcuchów nie dojedziecie (sprawdziliśmy), ale światłowód jest. To miejsce dość odległe i malownicze, jednak nie jedyne, gdzie dotarł światłowód dzięki POPC. W sumie dzięki Programowi Operacyjnemu ze światłowodu może korzystać już blisko 10 tysięcy domów jednorodzinnych w kilkunastu gminach. Mało? W sumie na koniec roku z naszego światłowodu mogli korzystać mieszkańcy ponad 170 tys. domów jednorodzinnych. Jeżeli mieszkacie w jednym z nich, warto dowiedzieć się jak przygotować się na podłączenie światłowodu w domku jednorodzinnym.

Światłowód to także mniejsze (choć wielkie duchem) miasta. W 2018r. pojawiliśmy między innymi Krośnie, Limanowej, Olkuszu, Oświęcimiu i Żywcu. Wszędzie tam podłączamy także domy jednorodzinne. Jeżeli chodzi o inwestycje realizowane ze środków POPC, to podłączyliśmy chociażby blisko 600 domów jednorodzinnych w Witnicy w powiecie gorzowskim, 266 w Bytowie na Pomorzu, czy 513 w Lwówku Śląskim. Na liście widzę także piękną nadmorską miejscowość Rowy, w której podłączyliśmy już 362 domów jednorodzinnych.

Z ciekawych wiadomości – już w ponad 20 miastach z naszych usług korzysta więcej niż 15% wszystkich gospodarstw domowych, które są w zasięgu Orange Światłowodu.

Chyba najlepszym podsumowaniem naszych inwestycji jest to, że w 2018 roku, po raz pierwszy w historii, mamy więcej klientów VDSL, światłowodu i internetu domowego 4G LTE niż klientów ADSL. Dodam, że liczba wszystkich klientów korzystających u nas z internetu domowego się zwiększyła.

Cały proces inwestycyjny i jego przebieg przybliżyłem Wam w tekście „Q&A – Jak to działa? #10”. Warto tam zajrzeć!

Więcej danych także w sieci stacjonarnej

Szafa światłowodowa - grafika ilustracyjna

Podobnie jak klienci korzystający z naszej sieci mobilnej, klienci usług stacjonarnych także przesyłają z roku na rok więcej danych – w 2018 transfer wzrósł o 20%, a w sumie przesłaliście ponad 1,88 EB, czyli eksabajtów. Tyle miejsca na dysku zajmują dla przykładu trwające 90 tys. lat pliki wideo. Dla przypomnienia – mniej więcej 90 tys. lat temu pierwsi Homo Sapiens wyszli z Afryki, więc to bardzo, bardzo dużo czasu.  1,88 EB danych to także równowartość ponad 430 mln płyt DVD o standardowej pojemności 4,7 GB. Jedna płyta ma tylko 1,2 milimetra grubości, ale gdyby ułożyć je jedna na drugiej wieża zbudowana w ten sposób miałaby ponad 500 km wysokości i sięgałaby 100 km ponad orbitę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W 2018 roku po raz pierwszy nasi klienci korzystający z sieci VDSL i Orange Światłowodu przesłali miesięcznie więcej danych niż Ci korzystający z ADSL. Ten przełomowy moment nastąpił we wrześniu,   i tak już zostało. Ruch w sieci ADSL utrzymuje się bowiem na mniej-więcej stałym poziomie od kilku lat, natomiast ruch klientów VDSL i Orange Światłowodu cały czas rośnie – rok do roku o blisko połowę.

Czas na ciekawostkę – jeden z klientów wyposażonych w światłowód przesłał w 2018 roku blisko 200 TB danych w ciągu całego roku. Sporo, prawda? Rekord ustanowiony w 2017 roku był o 35 TB niższy. Co mógł pobrać zeszłoroczny rekordzista? 20 razy ściągnąć na dysk Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych lub pobrać 26 mln zdjęć.

Prędkość rośnie, przybywa Mb/s

W tym roku wprowadziliśmy także bardzo ważną zmianę w naszej sieci światłowodowej – 1 Gb/s dzięki Orange Światłowodowi. Rozpoczęliśmy także testy technologii XGS-PON, dzięki którym możemy zapewnić firmom asymetryczne łącze 5 Gb/s lub symetryczne łącze 2 Gb/s. Ów długi skrót jest tutaj dość ważny, gdyż oczywiście świadczymy firmom i większe łącza, często nawet zestawiane tymczasowo, jak w przypadku World Games 2017 we Wrocławiu.

Dlaczego więc XGSPON ma takie znaczenie? Ponieważ może współegzystować z naszą już działającą siecią światłowodową na tych samych światłowodach, działa też na podobnych zasadach.

Technik - montaż Orange Światłowód

Zmiany w prędkościach, rozwój sieci światłowodowej i przełożyły się na wynikach w testach prędkości. Zdaję sobie sprawę z tego, że to średnia i nie oznacza, że wszyscy mogą korzystać z takich prędkości, ale pokazuje to, że nasze inwestycje mają sens i (statystycznie) sieć stale się poprawia. Styczeń 2018 roku zaczęliśmy na speedtest.pl ze średnią prędkością blisko 16 Mb/s, a rok skończyliśmy ze średnią 25 Mb/s. Orange Światłowód jest także wskazywany, przez jeden z serwisów streamingowych, jako najlepszy do oglądania wideo.

Ruch na telekomunikacyjnej autostradzie – sieć szkieletowa

 Niskie opóźnienia przy wideo to nie tylko zasługa samego światłowodu, ale i sprawnej sieci szkieletowej. W czasie największego ruchu „przewalało się” przez nią nawet 1,9 Tb/s, czyli równowartość ruchu, który może maksymalnie pobrać w sekundę blisko 2 mln naszych najszybszych łączy światłowodowych, które możecie mieć w domu. Oczywiście z sieci szkieletowej nie korzystają tylko klienci światłowodu, lecz również klienci innych usług stacjonarnych oraz usług mobilnych. Nasza sieć szkieletowa to nie tylko dziesiątki tysięcy kilometrów światłowodów, także liczne rutery i porty, które pozwalają na transfer danych nawet z prędkością 100 Gb/s po jednym światłowodzie. To także serwery, które przechowują najbardziej potrzebne internetowe treści, by ograniczyć ich „import” z zagranicy. Już ponad połowa ruchu w naszym szkielecie pochodzi właśnie z nich.

Zresztą o sieci szkieletowej opowiadałem sporo w tych dwóch materiałach wideo, więc zapraszam do przypomnienia sobie ich.

      

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą siecią mobilną, to co tam się działo także podsumowaliśmy w tekście… „Rok refarmingu i 5G – podsumowujemy 2018”.

Udostępnij: Światłowód dotarł nawet na koniec świata – podsumowujemy 2018 w sieci stacjonarnej
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 19:35 25-02-2019
  Ciekawe dane. Ciekawi mnie również ile klientów korzysta w rzeczywistości z sieci Orange na te 170 tyś gospodarstw domowych. U mnie w bloku "monopol" ma UPC. Wasza sieć jest od ponad roku i widzę że nikt w klatce w której mieszkam nie zdecydował się na światłowód. Uważam że trzeba powalczyć z ofertą którą proponuje Wasz konkurent.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 20:08 25-02-2019
   Z Orange Światłowodu korzystało na koniec roku 366 tysięcy klientów. Czyli ponad 10% wszystkich klientów w zasięgu.
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 08:34 26-02-2019
    Dziękuję za odpowiedź. Dla mnie wynik ten jest zastanawiający - 10%. Troszkę mało. Uważam że trzeba przeanalizować "słupki" i powalczyć jeszcze ceną, ewentualnie ciekawymi dodatkami.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 08:43 26-02-2019
     Pozwolę sobie się nie zgodzić. Oferta jest na rynku od 3 i pół roku, czyli nawet nie dwa okresy trwania "lojalek" na krajowym rynku. Liczba klientów w stosunku do zasięgu cały czas rośnie - w drugiej połowie 2018 roku po raz pierwszy z naszych usług korzystało więcej niż 10% klientów, którzy są w zasięgu. W ubiegłym roku z Orange Światłowodu zaczęło korzystać 152 tys. klientów. Co do ceny - Orange Love z dwoma usługami, z którego sam korzystam, ze światłowodem o prędkości 100 Mb/s, połączony z planem mobilnym kosztuje 79,99 zł. Moim zdaniem to bardzo dobra cena.
     Odpowiedz
     • komentarz
      emitelek 18:04 26-02-2019
      To ja dodam swoje 3 grosze... NIESTETY oferta orange jest DUŻO gorsza od upc!!! W moim oczywiście przypadku ;) Czyli pakiet max - i tak rzadko coś w nim oglądam..., + multi-room, +WSZYSTKIE!!! kanały sportowe + net 120 [taki mi starcza ;)] + telefon no-limit do wszystkich!!! (także na komórki w USA i Kanadzie...) Zaproponujesz mi Piotrze lepszą ofertę za zgoła 150zł PLN??? ;)
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 08:05 27-02-2019
       Rozumiem, że z telefonu komórkowego nie korzystasz ;-) Jeżeli jednak korzystasz, polecam Orange Love. I tak, połączenia do USA i Kanady, także na komórki są w pakiecie.
       Odpowiedz
   • komentarz
    1 11:54 26-11-2019
    Pewnie dlatego, że tam gdzie chcą światłowodu nie ma światłowodu Orange
    Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 11:42 26-02-2019
  Budowlanka zrobiona ładne naklejki z LOGO Orange i co dalej ??:)))
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 15:50 26-02-2019
   Zapewne odbiory techniczne lub oczekiwanie na podłączenie do reszty sieci. Lub milion innych powodów, dla których nie zawsze wszystko idzie, jak byśmy chcieli.
   Odpowiedz
 • komentarz
  marko25 15:49 26-02-2019
  Piotrze, dlaczego nie kończycie rozpoczętych prac przyłączeniowych ( 8 miesięcy to troszkę długo) ?.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 16:45 26-02-2019
   Gdyż bardzo lubimy ustawiać naszą infrastrukturę, by później nasi klienci się denerwowali nie mogąc z niej skorzystać. A tak zupełnie na serio - jest tyle powodów opuźnień ile miejsc, a wiele z nich jest tak bardzo "z kosmosu", że aż nie chce się wiedzieć. Więc bez znajomości adresu niewiele mogę pomóc.
   Odpowiedz
   • komentarz
    marko25 17:41 26-02-2019
    poszło na maila. pozdrawiam
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 09:25 28-02-2019
     Dzięki, przekażę dalej.
     Odpowiedz
 • komentarz
  stef 21:07 26-02-2019
  Może przy okazji tego artykułu- podsumowania 2018 zaktualizować mapę zasięgu światłowodu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Fast 21:36 26-02-2019
  Nie korzystają bo jest za drogo .Brak rutera modemu bez WIFI .Jak chcesz raka to węz z WIFI i pod łózko najlepiej włożyć .By być blisko źródła.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 07:54 27-02-2019
   Trudno coś odpowiedzieć, więc zacytuję odpowiedź na jedną z niedawnych interpelacji poselskich. Należy wskazać, że Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w opublikowanym na początku 2017 roku opracowaniu pt. „Aspekty medyczne i biofizyczne promieniowania elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej”, na podstawie dostępnych międzynarodowych wyników badań i opracowań w przedmiotowym zakresie przedstawiło zbiorczo aktualny stan wiedzy z badań oraz diagnostyki medycznej na temat oddziaływania fal elektromagnetycznych na organizm człowieka. Autorzy analizy wskazują, że „w przeciwieństwie do promieniowania jonizującego, tj. promieniowania ultrafioletowego, promieniowania X i y, promieniowanie RF EMF (promieniowanie elektromagnetyczne ze źródeł radiowych) nie jest w stanie spowodować bezpośredniego zniszczenia struktury molekuł w układzie biologicznym ze względu na zbyt niską energię kwantów. 1/2
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 07:54 27-02-2019
    2/2 Jedynym, jednoznacznie potwierdzonym efektem działania RF EMF na układ biologiczny jest podniesienie temperatury układu. W wielu doniesieniach naukowych autorzy postulują występowanie innych niż termiczne, negatywnych efektów działania RF EMF na układy biologiczne. W wielu przypadkach obserwowane efekty nie znajdują interpretacji na gruncie mechanizmów biofizycznych”. Autorzy tego raportu wskazują, że do tej pory nie udowodniono w stopniu wystarczającym jakichkolwiek efektów zdrowotnych poza tymi, jakie związane są bezpośrednio z ogrzewaniem tkanek na skutek działania PEM. Pomimo wielu zakrojonych na szeroką skalę badań epidemiologicznych nie udało się również udowodnić wzrostu ryzyka zachorowalności na nowotwory mózgu, głowy i okolic szyi na skutek zwiększonej ekspozycji na pola elektromagnetyczne. Nie stwierdzono również zwiększonej liczby nowotworów po tej stronie ciała, która absorbowała większą energię promieniowania.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Kamilx 17:26 27-02-2019
  Kiedy nastąpi aktualizacja mapy zasięgu? Już mija miesiąc od ostatniej aktualizacji. Wcześniej była na bieżąco aktualizowana.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 21:55 27-02-2019
  Takie filmiki ogląda się z przyjemnością, Trzeba przyznać,że z miesiąca na miesiąc przybywa łączy światłowodowych. Największym minusem jest fakt,że osobiście od paru miesięcy Pytam się w salonie dlaczego Panowie zakończyli przewieszki światłowodu w połowie ulicy skoro dalej jest ciągłość słupów Orange i Tauronu. Nikt na to pytanie nie jest w stanie odpowiedzieć. Informują,żeby zostawić numer telefonu bo jak będzie dostępne łączę to zadzwonią.Moim zdaniem szanując klienta pracownik salonu powinien skontaktować się z firmą która instalowała światłowody u Mnie na ulicy i zapytać dlaczego kable nie są dalej podwieszane i kiedy to nastąpi.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marcin 00:07 28-02-2019
  Mam pytanie dotyczące programu POPC. Mieszkam w województwie opolskim. W naszym województwie światłowody ma budować inna wyłoniona w konkursie firma. Czy w tej sytuacji będzie szansa na skorzystanie z usługi Orange Światłowód czy też pozostaje oferta firmy, która wybuduje sieć (niestety nie wiem kiedy to się stanie).
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:43 28-02-2019
   Jeżeli porozumiemy się z firmą, która realizuje działania w ramach POPC w oparciu o umowę hurtową to istnieje taka możliwość.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Antek 22:39 04-03-2019
   Ta inna wyłoniona w konkursie firma jednak nie wybuduje światłowodów.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Misiek 10:45 03-03-2019
  Nie chwal się. Pochwal się tym, jak sknociliście sieć. Za TP S.A. było całe 2Mb/s teraz takiej możliwości nie ma, prędkości uzyskiwane są poniżej 1Mb/s. Nie ulepszacie, tylko psujecie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Skorzeny 21:28 05-03-2019
  Jugów to fajna mieścina.ale dlaczego w Radkowie nie podwieszają światłowodu?Tam w sobote i w niedzielę nie kursuje PKS a przydałby się światłowód
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 08:00 06-03-2019
   Gmina Radków także znajduje się na liście inwestycji POPC.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Skorzeny 11:51 06-03-2019
    Cała gmina Radków ? Czy tylko wybrane lokalizacje? w samym mieście Radków nie widać inwystycji ale po okolicznych wioskach jak np Ścinawka Średnia wiszą światłowody.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 12:21 06-03-2019
     Inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa są realizowane na obszarach tzw. internetowych białych plam. Obszary te zostały wskazane przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa – instytucję która odpowiada za efektywne wykorzystania środków unijnych na cyfryzację kraju. Orange buduje sieć światłowodową, z której będą mogli korzystać inni operatorzy. Pełne listy adresów objętych projektem POPC znajdziesz na stronie cppc.gov.pl.
     Odpowiedz
     • komentarz
      Kiki 14:05 10-03-2019
      Wszystko ładnie pięknie tylko w Luboniu k/ Poznania na zapytanie o światłowód na ul. Poniatowskiego zero odzewu, mam DSL i telefony w Orange i płacę rachunki po około 600,00zł . Zaczynam się rozglądać za innym dostawcą usług , a z Orange złożę rezygnację- fatalna obsługa.
      Odpowiedz
     • komentarz
      Misiek 23:20 13-03-2019
      "Inwestycje w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa są realizowane na obszarach tzw. internetowych białych plam." Dlaczego kłamiesz?
      Odpowiedz
      • komentarz
       Piotr Domański 07:56 14-03-2019
       "Pierwszą stanowią te, w wyniku których powstaje infrastruktura szerokopasmowa umożliwiająca dostęp do szybkiego Internetu. Bezpośrednimi odbiorcami tych projektów są mieszkańcy obszarów, na których do tej pory dostęp do sieci był ograniczony lub wcale go nie było." To ze strony polskacyfrowa.gov.pl https://www.polskacyfrowa.gov.pl/strony/wiadomosci/#/domyslne=1 Pozdrawiam,
       Odpowiedz
       • komentarz
        Misiek 12:14 14-03-2019
        No właśnie u nas nie ma. Natomiast tam gdzie już jest, budujecie za pieniądze publiczne. Możesz sprawdzić Nowogard woj. zachodniopomorskie i wioska Ostrzyca w tejże gminie nic nie zrobicie. A wygraliście konkurs i to jest właśnie likwidacja białych plam.
        Odpowiedz
        • komentarz
         Piotr Domański 12:19 14-03-2019
         Miejsce gdzie podłączamy zostały wskazane na etapie konkursu przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w oparciu o analizy określające miejsca, które są "białymi planami". My po prostu budujemy we wskazanych w konkursie miejscach. Wszystkie informacje o adresach objętych projektami znajdziesz na stronie tej instytucji.
         Odpowiedz
         • komentarz
          Misiek 19:01 25-03-2019
          Analizy?
          Odpowiedz
         • komentarz
          Jerzyk 19:36 05-12-2019
          To proszę mi wytłumaczyć dlaczego na jednej ulicy w Warszawie abonament na światłowód kosztuje 48,99zł a na sąsiedniej, w tej samej dzielnicy 59,99zł?
          Odpowiedz
         • komentarz
          misiek 19:48 06-12-2019
          "Spółka Orange Polska realizująca projekt na ww. obszarze, wyznaczyła do objęcia swoją inwestycją ponad 1850 punktów adresowych w gminie, jednak żaden z nich nie jest zlokalizowany w miejscowości Ostrzyca. Powyższe działanie jest zgodne z zasadami konkursu, które nie zobowiązują przedsiębiorcy ubiegającego się o dofinansowanie projektu do objęcia zasięgiem wszystkich wyznaczonych w danym naborze gospodarstw domowych (pozbawionych infrastruktury telekomunikacyjnej NGA) lecz określonego w konkursie minimum. W przypadku obszaru „szczeciński cześć B” oznaczało to konieczność objęcia budowaną siecią 13 378 gospodarstw, spośród ponad 23 tys. wyznaczonych. Niestety zarówno Centrum Projektów Polska Cyfrowa, jak i żadna z pozostałych instytucji zaangażowanych w przygotowanie i prowadzenie konkursu z działania 1.1. POPC nie miała możliwości narzucenia wnioskodawcy, które spośród wyznaczonych punktów adresowych należy objąć projektem. Decyzje w tym zakresie należały wyłącznie do inwestora projektu. "
          Odpowiedz
     • komentarz
      2 11:57 26-11-2019
      To w Krakowie są takie obszary
      Odpowiedz
 • komentarz
  Janek 15:44 07-03-2019
  Jak nazywa się muzyka w filmie?
  Odpowiedz
 • komentarz
  SHARK16 13:33 28-03-2019
  Wiadomo kiedy coś ruszy w lubuskim? Okolice Zielonej Góry, powiat krośnienski. Cały czas mecze się na ADSL do 10mb ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Egnever 21:31 06-05-2019
  Szkoda że ja nie mogę mieć nawet Neostrady 10. Słupki tylko z miedzią rozstawione tak jakby pijany grał w rzutki. Zostaje tylko radiówka.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czerska 11:52 26-11-2019
  Ale w Krakowie na ulicy Czerskie nie ma światłowodu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 13:26 10-05-2020
  Mieszkam w Warszawie na Sadulu i do mojego segmentu światłowód nie został dociągnięty, a pozostali sąsiedzie wszyscy mają możliwość podłączenia się. Nie ma nawet gdzie się dowiedzieć ani porozmawiać co z nami
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pawel 12:26 23-09-2021
  A jak można "zgłosić" wieś aby u nas również powstał internet światłowody?
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej