Oferta

Internet w Orange kolejna odsłona i pierwsze urodziny bloga

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
01 grudnia 2009
Internet w Orange kolejna odsłona i pierwsze urodziny bloga

Ostatnio niemal każdy tydzień przynosi nowe oferty dostępu do Internetu w Orange. Zaczęliśmy od rewolucyjnego zwiększenia limitów transferów z zachowaniem dotychczasowej ceny. Potem dołożyliśmy promocję OFreedom + OFree za 9 zł, a dziś rusza kolejna odsłona. Zasada jest prosta. Podpisując umowę na OFreedom, zarazem mając Orange Stacjonarny z abonamentem 37 zł lub Orange abonament 55 i wyższy, można dostać stacjonarny net taniej. Dla przykładu 2 Mb za 59 zł miesięcznie. Niższa cena obowiązuje już przy umowach na 12 miesięcy. Szczegóły zniżek w tabelce, a opis promocji i regulaminy tutaj. A teraz off topic. Dziś pierwsze urodziny mojego bloga, czyli najlepsza okazja aby podziękować Wam za fajne dyskusje, krytykę i pochwały. Myślę, że formuła sprawdziła się, czego najlepszym dowodem 9 653 komentarzy pod 186 wpisami, co daje średnią ponad 50. Wasze uwagi i opinie bardzo nam pomagają, chociaż nie wszystko można zrobić. Może to nawet lepiej, bo będzie o czym pisać przez kolejny rok :-)

orange-free-tabelka.gif


Odpowiedzialny biznes

Gran Derbi dla Katalonii

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
30 listopada 2009
Gran Derbi dla Katalonii

Cała Hiszpania i oczywiście Katalonia żyła przez weekend kolejnymi Gran Derbi Europy. Górą tym razem blau grana a jedyną bramkę meczu strzelił debiutujący w tym wielkim wydarzeniu Zlatan Ibrahimowic (do końca sezonu jest więc nietykalny, nawet jak wszystko skonci). Wygrana 1:0 nie tak imponująca, jak ostatnia 6:2, ale i tak Katalonia bawiła się całą noc. Dodajmy, że było to 61 zwycięstwo Barcy w tych rozgrywkach (oficjalnych), 68 razy zwyciężali Królewscy, a 30-krotnie był remis. Te skromne 1:0 okazało się jednak sporym ciosem dla Realu, który na transfery przed sezonem wydał 250 milionów Euro, a mimo to przegrał najbardziej prestiżowy mecz jesieni.

Szybciej niż wszyscy myślą może dojść do rewanżu. Już pierwszego grudnia rozstrzygnięty zostanie plebiscyt France Football na najlepszego piłkarza Europy. Faworytami do złotej piłki są Lionel Messi z Dumy Katalonii i Cristiano Ronaldo z Realu (zwycięzca ostatniej edycji). A żeby było ciekawiej to w plebiscytowym Gran Derbi spotkają się jeszcze Zlatan Ibrahimowic, Adreas Iniesta, Xavi (Barca) oraz Kaka (Real). Chyba, że w ten pojedynek włączą się gracze Premiership: Didier Droga, Steven Gerard i Wayne Rooney i grający w Serie A Samuel Eto.

Patrząc na listę nominowanych zastanawiam się czy jest możliwe wydarzenie stulecia, a mianowicie Gran Derbi podczas finału LM w Madrycie w 2010 roku. Chyba chciałbym obejrzeć taki mecz.


Bezpieczeństwo

Czy A/H1N1 zaatakuje sieć?

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
30 listopada 2009
Czy A/H1N1 zaatakuje sieć?

Amerykańscy analitycy obawiają się, że wirus świńskiej grypy może "rozłożyć" internet. Jak pisze "Newsweek", przepustowość sieci może drastycznie spaść, ponieważ coraz więcej pracowników, w ramach ochrony przed chorobą,  decyduje się zostać w domu i pracować przez łącze internetowe. W domach zostają także dzieci, co dodatkowo zwiększa ruch. Government Accountability Office (instytucja Kongresu USA) ostrzega, że przeciążenie łączy, szczególnie w godzinach porannych, gdy "zdalni" pracownicy będą się kontaktować z firmą, może nastąpić już niedługo.

Pomysłem na rozwiązanie problemu może być korzystanie internetu przez komórkę albo przez satelitę, co pozwala na omijanie porannych zatorów. Na szczęście w Polsce oba sposoby są dostępne dla wszystkich użytkowników i to w coraz większym stopniu - o nowych limitach na dostęp mobilny pisał ostatnio Wojtek, a info o dostępie satelitarnym znajdziecie tutaj. Może więc jakoś poradzimy sobie z A/H1N1 w sieci? :)

A swoją droga, kto by pomyślał, że na infostradzie też można utknąć w "korku"..

Scroll to Top