Oferta

iPhone 4 po testowym weekendzie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 lipca 2010
iPhone 4 po testowym weekendzie

Jak obiecałem, tak zrobiłem czyli jestem po testach iPhone`a 4. Aby zwiększyć obiektywizm jeden dzień ćwiczył go mój kuzyn Borys, rodzinny fan Apple`a. Nasze wrażenia zbliżone. Po pierwsze to bez wątpienia piękne urządzenie. Mogą się schować BlackBerry (nawet ja to muszę przyznać), HTC czy wcześniejsze modele Apple'a. iPhone 4 jest po prostu śliczny, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda na ciężki i masywny.

ip4-01.jpg

Znakomicie prezentują się dwie tafle szkła, które niestety szybko się brudzą. Dopełnieniem jest stalowa ramka wokół całego telefonu - to też wygląda znakomicie, ale zarazem stanowi spory problem, ale o tym później. Jak pisałem telefon wydaje się ciężki, jednak jeśli spojrzymy na specyfikację modeli okazuje się, że nie ma on przesadnie wiele więcej gramów od poprzednika. Trzymając go w ręce ma się wrażenie, że to "prawdziwie męski" telefon. Nowy ekran, nazywany przez Apple'a Retina ma niesamowitą rozdzielczość. 960 na 640 pikseli robi wrażenie. Dla kuzyna Dungeon Hunter na nowym iPhonie prezentował się lepiej niż na iPodzie touch (subiektywna opinia).

ip4-02.jpg

Obraz/ekran jest jakby umieszczony na równi z szybą, co powoduje, że pulpit z ikonami wygląda jak nalepka na iPhonie, a nie ekran pod szybą. Wyświetlacz należy do wyjątkowo mocnych plusów. Telefon jest szybki, żeby nie powiedzieć diabelnie szybki. Uruchamialiśmy jednocześnie programy na iPhonie 3G S, iPodzie touch 64 GB i iPhonie 4. Nowy iPhone 4 uruchamiał aplikacje o kilka, a nawet kilkanaście sekund szybciej niż jego starszy brat i kuzyn.Z dodatków, na które zwróciliśmy uwagę to nowy aparat, teraz o rozdzielczości 5 mega i posiadający lampę doświetlającą LED oraz przednią kamerę VGA. Zdjęcia i filmy robione podstawowym, 5 megowym aparatem wyglądają bardzo przyzwoicie i są zdecydowanie lepsze od tych, które robię moim BlackBerry.

ip4-03.jpg

Na koniec łyżka dziegciu. Trzymając telefon zupełnie naturalnie w lewej ręce, obejmując oba boki stalowej ramki, a pisząc prawą ręką można spowodować znaczne osłabienie sygnału. W sobotę, na Mokotowie przy ul. Domaniewskiej, trzymając w ten sposób telefon udało się całkowicie zgubić zasięg z 4 kresek do zera. Czyli w naszym teście potwierdziły się uwagi innych użytkowników. W piątek Apple stwierdziło, że chodzi o soft, zarazem przekonując, że nie jest to problem z antenami, ale złym sposobem liczenia wyświetlanego zasięgu. Ciekawa interpretacja. Podsumowując naszym zdaniem to świetny telefon, Apple zrobił duży krok do przodu. Myślę, że dzięki temu przybędzie fanów iPhone`ów. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż wkrótce będziemy mogli go dostać w Orange.


Rozrywka

Na wakacjach z Orange Kino Letnie

Kasia Barys Kasia Barys
05 lipca 2010
Na wakacjach z Orange Kino Letnie

Jeśli wakacyjne pokrzykiwania „lody, lody dla ochłody” i „zrób Pan sobie zdjęcie z misiem” Was męczą, proponuję kino pod gwiazdami - ruszyło właśnie Orange Kino Letnie. W podróży i już na wakacjach będziecie mogli bawić się na seansach kinowych. I to wyjątkowych! Sopot i Zakopane kolejny raz zmienią się w największe w Europie darmowe, wakacyjne kina pod gwiazdami. Od czwartku, codziennie na olbrzymich ekranach sopockiego Molo i na zakopiańskich Krupówkach można oglądać filmowe hity. Do kin na świeżym powietrzu wchodzi jednocześnie ponad 1000 osób. Pamiętam, że w 2009 roku na seansach było ich znacznie więcej, bo kinomani przychodzili z kołdrami, śpiworami czy kocami i rozkładali się np. na deskach molo.

Oba miasta połączył kinowy pociąg z jedynymi na świecie wagonami filmowymi, w których są 37 calowe plazmy, 16 głośników i 66 wygodnych foteli. W 2009 roku wagon filmowy odwiedziło ok. 100 tys. osób. W tym roku na pewno pobijemy rekord! Szczegółowy repertuar czy godziny odjazdów pociągów znajdziecie na http://orangekinoletnie.wp.pl/

Poniżej materiał przygotowany dla Was z gali otwarcia Orange Kino Letnie. Były filmowe gwiazdy, super zabawa i pierwsze projekcje.


Odpowiedzialny biznes

Konkurs Liga typerów – półfinały

Jarek Marek Jarek Marek
05 lipca 2010
Konkurs Liga typerów – półfinały

Jeśli ktoś narzekał na poziom mistrzostw to dramaturgia ćwierćfinałów wynagrodziła wszystko. Jak można nie strzelić karnego w ostatniej minucie dogrywki pokazała Ghana. Argentyna - jak można stracić 4 gole, a Niemcy wyrośli na faworyta tych rozgrywek. Holandia odprawiła Brazylię, co jest jeszcze większą niespodzianką. W meczu Hiszpania - Paragwaj było tyle zwrotów akcji, że Alfred Hitchcock by tego nie wymyślił - 3 karne i gol po 3 słupkach. I po ćwierćfinałach jest 3:0 dla Europy i to pewnie tylko dlatego, że Urugwaj grał z zespołem z Afryki.

W naszym konkursie pierwsze miejsce bez zmian: marek i paola po 14 punktów. Na drugim szamo - pkt 13 (chyba, że znowu coś źle dodaliśmy), a na 3 hon z 12. guregori (11) oraz rootmistrz (10) są bardzo blisko. Reszta typerów też nie jest bez szans, bo przecież do zdobycia jeszcze 12 punktów!

Nasze typy na półfinały:

Niemcy - Hiszpania; Jarek 2:3 Marek  2:0

Holandia - Urugwaj; Jarek 3:1 Marek 1:0

Scroll to Top