Odpowiedzialny biznes

Jak szkoła zmienia się w czasie pandemii? Przyszłość jest dziś

Bartłomiej Kuczyński Bartłomiej Kuczyński
01 maja 2020
Jak szkoła zmienia się w czasie pandemii? Przyszłość jest dziś

Jaka będzie przyszłość edukacji? To jeden z wątków poruszonych w kolejnym odcinku podcastu "Przyszłość jest dziś".

Jakie są szanse i zagrożenia związane z masowym zdalnym nauczaniem i wykorzystaniem cyfrowych narzędzi przez wszystkie szkoły? Mówiły o tym Łucja Kornaszewska-Antoniuk z Fundacji Orange oraz Zyta Czechowska, nauczycielka roku 2019 oraz Magdalena Radwan-Röhrenschef z Fundacji Dobrej Edukacji.

Obie rozmówczynie Karola Tokarczyka odniosły się tez do aktualnego stanu szkół.  - Sytuacja pokazuje, jak bardzo dzieci potrzebują relacji z nauczycielem i rówieśnikami, nawet jeśli ma ona formę zdalną - komentuje Łucja Kornaszewska-Antoniuk, opowiadając jednocześnie o wcześniejszych doświadczeniach naszej Fundacji Orange w edukacji cyfrowej.

Jedynym z tych nauczycieli, którzy świetnie sobie radzą ze wszystkimi cyfrowymi narzędziami jest Zyta Czechowska, współautorka jednej ze ścieżek w #SuperKoderach.

- Mam nadzieję na zmianę podejścia w edukacji pod kątem cyfryzacji i wykorzystania nowych technologii w nauczaniu - mówi Zyta Czechowska. - Pandemia okazała się testem z jednej strony empatii, człowieczeństwa i życzliwości, a z drugiej- stopnia przygotowania szkół do kryzysowych sytuacji - dodaje.

Jesteście zainteresowani tematem zdalnych lekcji i nauczania w czasie epidemii? Koniecznie posłuchajcie nowego odcinka podcastu. Całość audycji znajdziecie na poniższych platformach:

Z kolei poprzednich części podcastu możecie posłuchać tutaj:

 

 

 

 


Bezpieczeństwo

Groźny phishing na banki i pocztę

Michał Rosiak Michał Rosiak
30 kwietnia 2020
Groźny phishing na banki i pocztę

Dziś krótko, ostrzegawczo i informacyjnie. Uważajcie na phishing ukrywający się w SMSach od poczty/kurierów, a także mailach od banków. Każdą taką wiadomość czytajcie bardzo dokładnie, zanim w cokolwiek klikniecie. Ryzyko jest naprawdę duże.

"Bezpieczeństwo" - słowo klucz

Aż dziwne jak bardzo to działa. Jak byście się czuli, dostając takiego maila?

Drogi Kliencie, Uaktualnilismy kontrole bezpieczenstwa, aby dac Ci konkretne, spersonalizowane rekomendacje w celu zwiekszenia bezpieczenstwa Twojego konta. Kliknij tutaj, aby zobaczyc dzialania, które nalezy podjac, aby zwiekszyc bezpieczenstwo kont.

Dziekuje Ci

albo nieco podobnego, takiego?

Drogi Kliencie, Twoje konto wlasnie sie zalogowalo z nowego urzadzenia z systemem Windows. Otrzymujesz te wiadomosc e-mail, aby upewnic sie, ze to ty. SPRAWDZ AKTYWNOSC

Dziekuje Ci

Ja to akurat mam nadzieję, że Ci z Was, którzy czytają moje teksty regularnie, parsknęliby co najwyżej śmiechem, widząc nie tylko przekombinowaną formę, ale też brak polskich znaków diakrytycznych. Coś takiego, w korespondencji udającej oficjalną, powinno natychmiast zapalić nam w głowach wirujące, czerwone światła. W przypadku tego drugiego można się złapać jeszcze łatwiej, bowiem tam mamy "ostrzeżenie o zalogowaniu" z naszego konta i odruchowo możemy tę aktywność sprawdzić.

Podobny phishing pojawia się w polskim internecie od kilku dni, co ciekawe - nasze analizy wskazują, że każdego dnia przestępcy celują w klientów innego banku.

Dezynfekuj, ale w domu

Uważacie, czego dotykacie? Myjecie ręce po otwarciu paczki, wyjętej wcześniej z paczkomatu albo odebranej z poczty? Bardzo dobrze, róbcie to nadal (nawet po pandemii, nie zaszkodzi), ale nie liczcie, że ktoś zdezynfekuje paczkę za Was. Nawet za pieniądze.

Tego wpada ostatnimi dniami naprawdę sporo, głównie podszywania się pod Inpost i Pocztę Polską. Jak możecie się domyślać, kliknięcie w taki link przeniesie ofiarę do fałszywej bramki płatności, gdzie, po podaniu loginu i hasła do banku, nie zapłacimy wcale 1.40 PLN, ale wszystko, co mamy.

Nieprzerwanie trzymamy rękę na pulsie, gdy trafią do nas kolejne próbki, blokujemy je w trybie 24/7, zdarza się nawet, że po niecałej godzinie od... zarejestrowania przez przestępców fałszywej domeny. Robimy wszystko, żebyście czuli się u nas jak najbezpieczniejsi.

Bądźcie zdrowi, #zostanciewdomu

Komentarze


Oferta

Oferta tygodnia: Samsung Galaxy S10 Lite

Marta Krajewska Marta Krajewska
30 kwietnia 2020
Oferta tygodnia: Samsung Galaxy S10 Lite

Dzisiaj czwartek, więc mamy nową ofertę tygodnia. Od dzisiaj kupicie Samsung Galaxy S10 Lite, czyli nowy model z rodziny S, aż 408 zł taniej! Obniżka dotyczy planów mobilnych, pakietów Orange Love oraz oferty bez umowy na usługi telekomunikacyjne. Oferta potrwa do środy, 6 maja br.

Oferta w sklepie Orange: Samsung Galaxy S10 Lite

Wybierając Plan Mobilny 55 zapłacicie miesięczną ratę wysokości 100 zł, a w przypadku Planu Mobilnego 75 - 90 zł. Z pakietem Orange Love rata wyniesie 100 zł/mc w pakiecie Standard, 90 zł/mc - w pakiecie Extra i 80 zł/mc w pakiecie Premium. Oferta dotyczy umowy na 24 miesiące, dla nowych i lojalnych klientów.

Jeśli potrzebujecie samego smartfona, to kupicie model S10 Lite 100 zł taniej, wybierając opcję "bez abonamentu". Wysokość raty wynosi 134,95 zł/mc przy płatności w 20 ratach 0%. Przy płatności jednorazowej, cena to 2699 zł.

Samsung Galaxy S10 Lite zastąpił ubiegłoroczny model S 10e. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o rodzinie Galaxy S10, zobaczcie mój test najmocniejszego modelu, czyli S10+.

 

Komentarze

Scroll to Top