Oferta

„Jak w kraju” także w nju na kartę

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
23 kwietnia 2015
„Jak w kraju” także w nju na kartę

Miesiąc temu pisałem, że nju z rachunkiem włączyliśmy usługę roamingową „jak w kraju”, która obniża ceny rozmów i SMS w roamingu. Od dziś mogą z niej korzystać również ci z Was, którzy mają nju na kartę. Zasady identyczne - 19 gr/minuta za połączenia wychodzące i przychodzące oraz 0,09 zł za jedną wiadomość. Takie ceny obowiązują tylko w 1 strefie, czyli krajach Unii Europejskiej. W zależności od potrzeb możecie wybrać trzy opcje: „jak w kraju na 3 dni”, „jak w kraju na 7 dni”, „jak w kraju na 14 dni”. Kosztują odpowiednio 6, 10 i 15 zł. Aby włączyć usługę zalogujecie na swoim koncie lub wyślijcie SMS pod numer 80255 z komendą: START 3, START 7 lub START 14.

7f13fa9d92de2d471577cfeba5c7c45a920


Bezpieczeństwo

Android jest bezpieczny?

Michał Rosiak Michał Rosiak
23 kwietnia 2015
Android jest bezpieczny?

Teza postawiona w tytule jest nieco przewrotna, tym niemniej - jeśli wierzyć prezentacji Adriana Ludwiga, głównego inżyniera platformy Android, przedstawionej na konferencji RSA 2015 (całą prezentację znajdziecie tutaj) - nie jest tak źle jak mogłoby się wydawać.

Jak sądzicie, jai odsetek urządzeń z Androidem jest zarażonych malware'em (nazywanym przez Ludwiga "politycznie" Potencjalnie Groźnymi Aplikacjami? Poniżej jednego procenta! Co więcej - jeśli korzystamy wyłącznie ze sklepu Google Play - ryzyko spada poniżej 0,15%! No ale jeśli ktoś instaluje aplikacje z niewiadomych miejsc to trochę tak, jakby zapuszczać się w dzielnice uciech bez... no dobra, płynę za bardzo z prądem. Wiecie o co chodzi ;)

- Powiedz mi krótko, jak jest?

- Jest dobrze

- A szerzej?

- Nie jest dobrze

Co złośliwsi mogą powiedzieć, że to ulubiony żart menedżerów projektów, ale zastanawiam się, czemu wokół niebezpieczeństw, związanych z systemem spod znaku Zielonego Robota co i raz rozpętuje się mniejsza lub większa panika? OK, nawet jeśli założymy, że na rynku mamy miliard aktywnych telefonów z Androidem (tyle było na przełomie 2013 i 2014 roku) oznacza to, że pod wpływem złych ludzi jest 10 milionów słuchawek. Czy to dużo? Jeśli założyć, że każdy Polak, nawet noworodek, ma smartfona z Androidem, to jeden zarażony przypada pewnie średnio na małe miasto, czy też dzielnicę metropolii. Niewiele.

Czy trzeba panikować? Nie. Czy w takim razie nie trzeba uważać? Tego na pewno nie powiem. Tym niemniej, jeśli - hmmm... - nie zapuszczamy się w dziwne miejsca i patrzymy, czy przypadkiem aplikacja zmieniająca motywy nie potrzebuje dostępu do wysyłania SMSów i dzwonienia, ryzyko maleje znacznie. No i jeśli nie klikamy w dziwne bannery, piszące, jak to bardzo jesteśmy zarażeni - swoją drogą Google mogłoby się wreszcie wziąć za wyrugowanie cyber-przestępców ze swoich sieci reklamowych.

Wystarczy traktować smartfony jak to, czym de facto są - czyli nasze osobiste komputery, na których przeprowadzamy operacje finansowe, pełne danych wrażliwych, tylko nieco mniejsze i noszone w kieszeni. Czy to gwarantuje, że w ten sposób nie złapiemy żadnego paskudztwa? Nie, ale złapać katar też można w środku lata. Nie trzeba wiele - wystarczy pech.

foto:http://crackberry.com/android


Odpowiedzialny biznes

Trening z Marcinem Urbasiem

Kasia Barys Kasia Barys
23 kwietnia 2015
Trening z Marcinem Urbasiem

Poprosiliśmy ambasadora programu Klubów Sportowych Orange, byłego lekkoatletę, złotego medalistę halowych Mistrzostw Świata - Marcina Urbasia o przeprowadzenia ćwiczeń. I przekazanie wiedzy jak najlepiej ćwiczyć z dzieckiem. Potrzeby ruchu warto uczyć od najmłodszych lat. Zobaczycie to wszystko na filmie poniżej. Dodatkowo trenerzy i eksperci z Klubów Sportowych Orange przygotowali złote zasady treningu.

1. Przed treningiem warto wybrać odpowiedni sprzęt sportowy. Nigdy nie zaczynaj zakupów od rozmowy ze sprzedawcą. Najpierw powinieneś skonsultować się z lekarzem oraz trenerem, który w tych sprawach jest wyrocznią absolutną.

2. Rozgrzewka powinna być pierwszym punktem poprzedzającym każdą aktywność fizyczną. Niestety, najczęściej traktuje się ją jako pierwszą rzecz, która można pominąć, a przecież przygotowuje ona zawodnika do głównej części treningu lub startu w zawodach. To właśnie rozgrzewka daje organizmowi znak, że za jakiś czas zostanie wystawiony on na poważny wysiłek. Podczas rozgrzewki metabolizm nastawia się na maksymalne wspomaganie naszego układu ruchowego, co zapobiega kontuzjom. Inaczej zaczyna pracować również serce: po dobrej rozgrzewce przyspieszać ono będzie równomiernie, a my unikniemy zadyszki. Bez wstępnego zestawu ćwiczeń uda się może ćwiczyć przez jakiś czas, ale tak rozpoczęty trening będzie krótszy zarówno jeśli chodzi o jego czas, jaki i ilość powtórzeń ćwiczeń. Ważnym elementem rozgrzewki jest rozciąganie.

3. Pamiętać należy też, aby po każdym intensywnym treningu uzupełnić utraconą energię. Do ok. 30 minut po zakończeniu ćwiczeń powinniśmy zjeść energetyczną przekąskę, dlatego idąc na trening każdy powinien mieć w zanadrzu coś na „po sporcie”.

4. W sporcie najważniejsza jest konsekwencja. Prawdziwy sukces odniesiesz uprawiając sport systematycznie.

5. Twój rekord to Twoja bariera. Przełam ją! Dzięki stawianiu sobie kolejnych celi, nauczysz się zwyciężać. Testy antydopingowe sprawiły, że sport jest jedyną dziedziną życia, gdzie zwycięstwo jest w 100% zasłużone.

Pamiętajcie, że zgłoszenia do drugiej edycji Klubów Sportowych Orange trwają do 8 maja. Zdążycie jeszcze wypełnić wnioski. Tutaj znajdziecie ściągę jak to zrobić.

 

Scroll to Top