;

Gaming

Jaki wybrać internet do streamingu gier? (2)

Bartosz Graczyk

20 września 2021

Jaki wybrać internet do streamingu gier?
2

Badania fiirmy The Harris Poll, wykonane dla LEGO przedstawiają jasno informację, że młodzież widzi swoją przyszłość w internecie. Chłopcy i dziewczynki marzą głównie o pracy vloggera ( 30% ankietowanych ). Granie w gry może stać się Twoim sposobem na życie. Aby rozpocząć przygodę z zawodem “influancera” warto rozpatrzyć naukę streamingu na takich platformach jak Twitch czy Youtube. Pierwszym krokiem do realizacji swoich marzeń jest wybranie odpowiedniego połączenia internetowego.

Jaka prędkość internetu jest potrzebna do streamowania gier?

Przy wyborze internetu zwróć uwagę na prędkość Uploadu. To od niej zależy to w jakiej jakości Twój widz będzie mógł oglądać tworzone przez Ciebie transmisje. Każda z platform ma odmienne względem konkurencji wymagania minimalne.

Twitch

 • 720p w 30 klatkach na sekundę – 3,0 Mb/s
 • 720p w 60 klatkach na sekundę – 4,5 Mb/s
 • 1080p w 30 klatkach na sekundę – 4,5 Mb/s
 • 1080p w 60 klatkach na sekundę – 6,0 Mb/s

Facebook Gaming

 • 720p w 30 klatkach na sekundę – 4,0 Mb/s

YouTube Gaming

 • 720p w 30 klatkach na sekundę – 4,0 Mb/s
 • 720p w 60 klatkach na sekundę – 6,0 Mb/s
 • 1080p w 30 klatkach na sekundę – 6,0 Mb/s
 • 1080p w 60 klatkach na sekundę – 9,0 Mb/s
 • 1440p w 30 klatkach na sekundę – 3 Mb/s
 • 1440pw 60 klatkach na sekundę: 18 Mb/s
 • 2160p w30 klatkach na sekundę: 34 Mb/s
 • 2160pw 60 klatkach na sekundę: 51 Mb/s

Im większa prędkość internetu tym większe możliwości  streamingu. Przy transmisji gier multiplayer weź pod uwagę obciążenie sieci przez serwery gry. Warto zachować w zapasie przynajmniej 2Mb/s dla płynnej rozgrywki.

Jaki internet wybrać do streamowania gier?

Odpowiedni internet jest ważnym elementem streamowania materiałów do sieci. Najbardziej cenione jest stabilne połączenie np: światłowodowe. Wybierz Orange Światłowód z prędkością pobierania do 300 Mb/s i wysyłania do 50Mb/s. Z takimi parametrami możesz transmitować swoje rozgrywki nawet w jakości 4K, bez obaw o lagi w grach multiplayer. Pamiętaj, że największą stabilność sieci zapewnia podłączenie urządzenia z którego transmitujesz rozgrywkę, kablem sieciowym bezpośrednio do routera. Na każdym połączeniu bezprzewodowym mogą pojawić się zakłócenia. Jeżeli wolisz jednak korzystać z Wi-Fi, najlepiej ustaw router jak najbliżej urządzenia z którego transmitujesz rozgrywkę, tak by żaden inny sprzęt nie stał na drodze pomiędzy routerem, a komputerem.

Czy można transmitować grę z internetu mobilnego?

Jak najbardziej jest to możliwe. Jeżeli znajdujesz się w zasięgu LTE, powinieneś móc bezproblemowo streamować gry. Weź jednak pod uwagę fakt, że transmisja na żywo potrafi zużywać nawet 10GB transferu  na godzinę. Warto skorzystać z internetu z wysokim limitem np: Internet Domowy Orange do 250GB z darmowym transferem danych w godzinach od 0.00 do 8.00.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy znajdujesz się w zasięgu 5G/LTE, skorzystaj z naszej mapy.

Jak ustawić jakość transmisji w OBS?

Do transmisji rozgrywek w sieci polecam darmowe oprogramowanie Open Broadcaster(w skrócie OBS). Zapewnia nam wszystkie najważniejsze funkcje, czyli ustawienie wielu scen/źródeł dźwięku i obrazu, kadrowanie czy nawet nagrywanie pulpitu. Oprócz tego możemy również dostosować jakość transmitowanego obrazu, tak by nie obciążyć za mocno komputera jak i sieci. Na które ustawienia warto zwrócić uwagę?

1. Klucz transmisji. W zakładce Stream wybierz jedną z dostępnych platform. Wpisz klucz transmisji, aby połączyć się z Twoim kontem na podanej stronie.

streaming gier

2. W zakładce “Obraz” wybierz rozdzielczość wynikową, czyli taką w jakiej widz będzie oglądał Twoją transmisję.

streaming gier

3. W zakładce “Wyjście” wpisz bitrate (prędkość przesyłu obrazu) dopasowany do Twojego uploadu. Bitrate “5000” odpowiada jakości HD 1024 x 720p.

streaming gier

 

 

 

 

 

Udostępnij: Jaki wybrać internet do streamingu gier?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:52 20-09-2021
  Orange światłowód 💪
  Odpowiedz
 • komentarz
  Artur 07:54 21-09-2021
  Jeszcze Orange światłowód bym przełkną. Chodź często na NO pojawiają się informacje o problemach z samym graniem na internecie światłowodowym od Orange, a tu jeszcze streamowanie gier? No ale trzeba reklamować. Najlepsza jest informacja o użyciu internetu mobilnego do streamowania gier. Jak podane jest, że podczas transmisji gry może wtedy zostać pobrane nawet 10 GB na godzinę, to taki internet mobilny z najwyższym limitem jaki obecnie jest 250 GB miesięcznie wystarczy na jeden dzień z kawałkiem. Godzin nocnych od 0 do 8 nie uwzględniam, bo najczęściej transmisja danych dalej pomniejsza pakiet 250 GB.
  Odpowiedz

;

Oferta

Ruszyliśmy z przedsprzedażą iPhone 13 (7)

Wojtek Jabczyński

20 września 2021

Ruszyliśmy z przedsprzedażą iPhone 13
7

Apple przyzwyczaił do premier nowego iPhone`a na początku jesieni i nie było zaskoczenia. W ubiegłym tygodniu amerykański koncern pokazał smartfon w 4 wariantach i zapowiedział start sprzedaży dla poszczególnych rynków.

Jak zawsze w Orange będziemy mieć dla Was wszystkie modele serii 13: iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13 i iPhone 13 Mini. Dzisiaj ruszyliśmy z ich przedsprzedażą. Szczegóły oferty znajdziecie tutaj. Zamówione urządzenia będziemy wysyłać do Was, tak aby dotarły do 24 września, czyli dniu startu regularnej sprzedaży.

Ps. Od 2 lat korzystam z iPhone`a 11 Pro Max. Jestem mega zadowolony ale… ten górski błękit bardzo kusi.

Udostępnij: Ruszyliśmy z przedsprzedażą iPhone 13
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:56 20-09-2021
  iPhone kusi mnie pod względem mobilnej fotografii. Jako pasjonat fotografii smartfonowej podziwiam zawsze zdjęcia zrobione tymi urządzeniami. Sam Wojtek robi takie kosmiczne zdjęcia ze czasem wciska mnie w fotel z pozytywnego zachwytu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:51 22-09-2021
   Ale KOSMICZNA cena Cię przygniata o ziemię? Ot całe jabłko... ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  poczciwy_bob 08:46 24-09-2021
  Zdecydowanie tak, iPhone 12 pozytywnie zaskakuje zarejestrowanym przez aparat obrazkiem, głównie w słabym oświetleniu. Poza tym, o czym rzadko się pisze, zwłoka od wciśnięcia spustu cyfrowej "migawki" do zarejestrowania obrazu jest niewielka, więc jesteśmy w stanie uchwycić interesujący nas moment - spróbujcie złapać krótki uśmiech np. Samsungiem S20, S21. Powodzenia :) iPhone13 ma jeszcze lepsze aparaty, matryca z Pro trafiła do modeli podstawowych, więc raczej gorzej nie będzie. Nie jestem fan boyem Apple, ale ze względu na moc drzemiącą w aparatach, w telefonie o kompaktowych rozmiarach, przesiadka na ten sprzęt jest dla mnie nieunikniona. Nie do przecenienia jest również szybki procesor, sensowny iOS i długie wsparcie.
  Odpowiedz
 • komentarz
  simon13 10:37 24-09-2021
  "będziemy wysyłać do Was, tak aby dotarły do 24 września" - trochę Wam to nie zagrało, bo do mnie wysłaliście dopiero dzisiaj. A można było naprawdę się postarać i zrobić to zgodnie z polityką Apple, czyli zapewnić dostawę na 24 września. Nadmieniam, że kupiłem go w przedsprzedaży w poniedziałek.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Niezadowolony 13:35 24-09-2021
   Ja też kupiłem w poniedziałek i też liczyłem, że dzisiaj iPhone 13 mini będzie u mnie. A dopiero dzisiaj go wysyłacie. Ciekawe co na to Apple ? Dziękuję za taką przedsprzedaż...
   Odpowiedz
   • komentarz
    Gdzie te iPhone13??? 17:27 25-09-2021
    Znajomi kupujący gdzie indziej mają już swoje telefony, gdzie te telefony podziały się w Orange ??????
    Odpowiedz
    • komentarz
     Robostr 08:58 28-09-2021
     To widzę że jest Nas więcej... ja też dostałem aparat w poniedziałek w przed sprzedaży, a w weekend widziałem go na żywo w sklepie na M i E... bez reklamy... a miało być inaczej. ;-(
     Odpowiedz

;

Oferta

Korzystne stawki w roamingu do Wielkiej Brytanii (11)

Wojtek Jabczyński

20 września 2021

Korzystne stawki w roamingu do Wielkiej Brytanii
11

Od chwili wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej staramy się aby stawki w roamingu były możliwie przyjazne dla klientów Orange. To wciąż rodzinnie, biznesowo i turystycznie popularny kierunek dla Polaków. Dlatego przez kilkanaście ostatnich miesięcy obowiązywała promocja, która pozwalała aby klienci Orange, podróżujący do Wielkiej Brytanii korzystali z takich samych stawek jak w krajach UE (RLAH). Teraz przyszedł czas na lekkie zmiany.

Od 18 października br. klienci indywidualni i biznesowi ofert na abonament Orange, którzy podpisali umowy lub aneksy od 1 stycznia 2021 roku oraz wszyscy klienci nju mobile i ofert Orange na kartę będą mogli skorzystać z promocji „Korzystne stawki w roamingu w Wielkiej Brytanii”. Ceny rozmów, SMS, MMS i internetu nie będą już takie same jak w UE, ale dalej na rozsądnym poziomie.

Z kolei klienci indywidualni i biznesowi ofert na abonament Orange, którzy podpisali umowy lub aneksy do 31 grudnia 2020 roku będą dalej korzystać z promocji „Roaming w Wielkiej Brytanii jak w UE”.

Jeśli chodzi o użytkowników oferty Orange Flex od 1 października podczas wizyt w Wielkiej Brytanii będą mogli skorzystać ze specjalnej promocji obejmującej nowe pakiety rozmów, SMS, MMS i GB. Nielimitowane połączenia SMS i MMS będą dostępne w trzech opcjach: 5 zł na jeden dzień (idealne rozwiązanie np. dla przesiadających się na lotnisku), 15 zł za tydzień oraz 30 zł za 30 dni. Paczki internetu będą dostępne także w trzech opcjach do wyboru, w tym 0,5 GB za 8 zł. Można je znaleźć w dobrze znanej użytkownikom Orange Flex wyszukiwarce krajów dla podróżujących. Promocja będzie obowiązywała do odwołania. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Udostępnij: Korzystne stawki w roamingu do Wielkiej Brytanii
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:48 20-09-2021
  Ceny bardzo przyzwoite. A może by tak zrobić jeszcze 1 promocję 😉 Wybrany numer w Orange UK za 25 zl/Msc a w nim połączenia, SMS i MMS za free.
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 20:56 20-09-2021
  Mam rozumieć, że od 1.10 do 17.10 jest posucha? :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 07:37 21-09-2021
   Poprzednia promocja obowiązuje do 17 października 2021 r., czyli na terenach Wielka Brytania oraz Gibraltar możesz dzwonić i SMS-ować oraz korzystać z internetu, w takiej samej cenie i na takich samych zasadach, jak w UE.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 13:04 21-09-2021
    Faktycznie jest regulamin od 1-17.10.2021 ;) https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006358/4109022504.pdf
    Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 21:28 20-09-2021
  W ofercie na kartę odebranie SMS-a jest darmowe?... Odebrane połączenie głosowe jest płatne... Więc?...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 07:43 21-09-2021
   Ponieważ w nowej promocji nie ma wzmianki o odebranych SMS-ach czy połączeniach, więc trzeba traktować tak, jak odebranie SMS-ów oraz połączeń w strefie 2.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 12:29 21-09-2021
    Jak to nie ma wzmianki o połączeniach? Pkt. 2.b https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006358/4109022588.pdf?_ga=2.87180952.1229650327.1632162905-188812191.1629291229
    Odpowiedz
 • komentarz
  manyaky 23:14 20-09-2021
  Wiem, że to (jak mówi rzecznik Orange) "decyzja biznesowa" i czysto biznesowa, ale już bez przesady z nazywaniem 29zł za 1GB transmisji "rozsądnym poziomem" :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Artur 08:11 21-09-2021
   Uwzględnij to, że to jest już kraj poza UE. Tu obowiązują inne stawki. Jeżeli trzeba by było wykupić internet mobilny u operatora lokalnego, to ceny nieraz są podobne lub nawet wyższe.
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 18:57 22-09-2021
    Naprawdę??? https://www.giffgaff.com/?fbclid=IwAR1m9Ty89BFneG7OW-S7wsbL_KAEeJoWVe643gVobv3nYIVnCf1Ql_-Ks-E
    Odpowiedz
  • komentarz
   Wojciech Jabczyński 08:42 21-09-2021
   Oczywiście nie są to stawki do jakich się przyzwyczailiśmy w UE, ale porównując je z innymi krajami poza UE wygląda to rozsądnie. To miałem na myśli. Pozdrawiam
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej