Sieć

Jakie wyniki, inwestycje i dywidenda Orange Polska

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 października 2015
Jakie wyniki, inwestycje i dywidenda Orange Polska

Wczoraj późnym popołudniem przedstawiliśmy wyniki za trzeci kwartał 2015. Podaliśmy też informacje związane z zakończoną aukcją na częstotliwości. Mam tutaj na myśli nasze plany inwestycyjne, czyli 220 mln zł na sieć LTE (lata 2016/2017, efekt - 95 proc. Polski w zasięgu LTE) oraz rekomendację dywidendy za 2015 rok na poziomie 0,25 zł na akcję. Szczegóły znajdziecie tutaj. A teraz tradycyjnie kilka ciekawych faktów z naszych wyników. Mamy 15,693 mln klientów. W ostatnich, trzech miesiącach zyskaliśmy netto 190 tys. klientów abonamentowych. To najlepszy, kwartalny wynik od 7 lat, a do tego churn spadł do 3 proc. Dziękuję, ż nas wybieracie. Dalej rośnie mobilny internet - wzrost o 113 tys. klientów netto. Kompletnie mnie nie dziwi coraz powszechniejsze wykorzystanie LTE. To już 1 mln 577 tys. użytkowników i konsumpcja danych rośnie wręcz lawinowo. W kieszeniach i torebkach macie już 5,256 mln smartfonów. W dalszym ciągu chętnie decydujecie się na konwergencję (+ 40 tys.). Wyzwaniem jak zawsze pozostają usługi stacjonarne. Tutaj bardziej niż o wzrost walczymy o jak najmniejszy spadek. Przy tej okazji przypomnę, że minionym kwartale wprowadziliśmy na rynek najszybszy, światłowodowy internet - Supernova 600 Mb/s. W jej zasięgu do końca roku będzie 720 tys. gospodarstw domowych.


Odpowiedzialny biznes

#SuperKodowanie o ekologii

Monika Kulik Monika Kulik
21 października 2015
#SuperKodowanie o ekologii

W projekcie #SuperKoderzy zapraszamy dzieci do zapoznania się z podstawami kodowania a także rozwijania kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. W ubiegłym tygodniu spotkaliśmy się z okazji „Tygodnia kodowania”.

Młodzi adepci programowania w wieku 10-13 lat z Polski i 8 krajów w Europie i Afryce, gdzie obecny jest Orange, wspólnie uczyli się podstaw kodowania  tworząc animowane aplikacje.  W warsztatach, które zorganizowaliśmy w Miasteczku Orange wzięło udział 50 dzieci z Pracowni Orange  w Bobrownikach, Olsztynku, Łomnicy Zdrój, Zakrzówku i Gubinie.

W tym roku motywem przewodnim warsztatów była ekologia. Efekty naszej wspólnej pracy będą promowane przez Orange na środowiskowej konferencji ONZ COP21 w Paryżu na początku grudnia.

Zapraszam na krótką relację z tego wydarzenia:

Więcej informacji o inicjatywie na stronie #SuperKoderzy.


Oferta

nju mobile nie tylko w internecie

Piotr Domański Piotr Domański
21 października 2015
nju mobile nie tylko w internecie

To istotna sprawa dla fanów nju mobile, a z Waszych komentarzy wiem, że jest Was tutaj całkiem sporo. Do tej pory poza internetem mogliście znaleźć na rynku jedynie startery brandu. Teraz ruszamy szerokim frontem, choć na razie tylko w kilku miastach. W stacjonarnych punktach mieszczących się w tym momencie w Łodzi, Szczytnie i Wrocławiu, a wkrótce także w Gdańsku, możecie kupić startery, telefony i  gadżety nju. W Toruniu dostępne jest również nju z rachunkiem. Jeszcze chwila, moment, i cała oferta nju mobile będzie obecna już w każdym z tych miast.

Nie szukajcie jednak salonów lecz punktów - „Wyspy Carepoint”, a w Szczytnie lokalu „Sklep Carepoint”, wyglądające jak na obrazku poniżej. Dlaczego warto? Może dlatego, że do każdego kupionego tam telefonu dostaniecie starter z 2GB transferu gratis. No i jest jeszcze szansa porozmawiania ze sprzedawcą o ofercie – bezcenna.

aad0acd10a94262b08b3dbe5ece13a47517.jpg

A tutaj pełna lista miejsc, w których znajdziecie nju:

  • CH PLAZA - Toruń, Broniewskiego 90
  • CH MANUFAKTURA - Łódź, Drewnowska 58
  • Lokal - Szczytno, Odrodzenia 1
  • PARK HANDLOWY BIELANY - Bielany Wrocławskie, Czekoladowa 9
  • CH MANHATTAN - Gdańsk, Grunwaldzka 82

Scroll to Top