Oferta

Jedziecie i swobodnie korzystacie z netu

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
01 czerwca 2015
Jedziecie i swobodnie korzystacie z netu

Pewnie to żadne odkrycie Ameryki, ale pomysł z samochodowym routerem, z którego mogą korzystać kierowca i wszyscy pasażerowie jest dla mnie świetny. Wczoraj sam doświadczyłem takiej potrzeby. Wracając z rodzinnej Zielonej Góry córce skończył się pakiet netu i na szybko ratowaliśmy się hot spotem z iPhone`a. Skoro mi przydałoby się samochodowy internet, to co mają powiedzieć taksówkarze, przewoźnicy, czy pracownicy w służbowych autach. Dla nich to wręcz nieodzowne w dzisiejszym świecie. Dlatego z naszą ofertę internetu samochodowego wyszliśmy w pierwszej kolejności do biznesu. Za 25 zł + VAT miesięcznie dajemy 10 GB na transfer. Do abonamentu proponujemy router Huawei CarFi E8377, który działa w technologii LTE. Wpinamy go w gniazdo zapalniczki i po sprawie. Jednorazowa opłata za urządzenie wynosi 9 zł + VAT. Po uruchomieniu routera z internetu można korzystać na dowolnym urządzeniu mobilnym: laptopie, smartfonie lub tablecie. Jednocześnie nawet 10 użytkowników. Szczegóły znajdziecie tutaj.

b37a567ad2757e55ddb9a3c1a62b8b0a8e0

c49606d5cadb9bb9f115c1fde52e0f4bc4c

 

 


Odpowiedzialny biznes

Orange Warsaw Festival bez barier!

Monika Kulik Monika Kulik
01 czerwca 2015
Orange Warsaw Festival bez barier!

W ubiegłym tygodniu siedząc na wózku inwalidzkim pokonywałam wysokie krawężniki, z zasłoniętymi oczami poruszałam się po torze przeszkód i próbowałam zrozumieć tekst nie słysząc głosu czytającej go osoby – te doświadczenia pozwoliły mi i innym wolontariuszom Orange Warsaw Festival zrozumieć, jak pomóc fanom z niepełnosprawnościami, którzy przybędą na nasze koncerty.

Kilkugodzinne szkolenie przygotowała dla nas Fundacja Polska bez Barier. Co jest ważne w komunikacji z osobami z wadami wzroku, jak pomóc osobie poruszającej się na wózku w pokonaniu przeszkód na drodze – to tylko niektóre z tematów. Najważniejsze, że nie ograniczaliśmy się do teorii, ale sami doświadczaliśmy, jak trudno na wózku pokonać wysoki krawężnik czy precyzyjnie poprowadzić osobę niewidomą na wskazane miejsce.

Orange Warsaw Festival zbliża się wielkimi krokami, a my pracujemy nad tym, aby był dostępny dla wszystkich fanów dobrej muzyki. Pod hasłem „Festiwal bez barier” już po raz drugi walczymy z różnymi barierami w przestrzeni, komunikacji, a także tymi w naszych głowach.

Specjalny Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym będzie można uzyskać pełną informację o wszystkich wprowadzonych udogodnieniach, pomoc i asystę wolontariuszy, utwardzone kluczowe ciągi komunikacyjne, możliwość skorzystania z podwózki na terenie czy też dedykowane platformy zainstalowane w pobliżu obu scen - to przykłady naszych działań. Ponadto wybrane koncerty zostaną uzupełnione o audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących realizowaną przez Fundację Katarynka. Dokładne i kompleksowe informacje o wszystkich udogodnieniach znajdziecie na stronie Orange Warsaw Festival w zakładce dla osób z niepełnosprawnościami. Zakładka jest widoczna z poziomu menu głównego. Również nasza strona internetowa, dzięki współpracy z Fundacją Widzialni przeszła zmiany, aby dostosować ją dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

20a18de05a9dcd7eab1e3b0c29d2c5e7a01 cc9ec26d5288a76e76a05f1462becbb0196

Jestem przekonana, że uda nam się przygotować festiwal dostępny dla wszystkich fanów dobrej muzyki.


Bezpieczeństwo

Lepsi od deski

Michał Rosiak Michał Rosiak
28 maja 2015
Lepsi od deski

Statystyczny użytkownik sieci Orange Polska w ostatnim tygodniu najczęściej atakowany był między godz. 3 i 4 nad ranem, ponad 40% złośliwego oprogramowania krążącego w naszej sieci przez ostatnie 24 godziny stanowił bardzo groźny trojan Nymaim, zaś w maju zdarzały się ataki DDoS na naszych klientów trwające ponad 15 godzin. Myślicie, że właśnie zdradzam Wam tajemnice? Ależ skąd - to wszystko (i sporo więcej) możecie zobaczyć sami na nowej stronie CERT Orange Polska.

Oczywiście fakt istnienia naszej nowej witryny to nic nowego, ale być może nie wszyscy z Was jeszcze na nią weszli. A warto - znajdziecie na niej nie tylko newsy (które póki co wiernym Czytelnikom bloga mogą wydawać się znajome, ale pracuję nad tym, żeby zaktywizować jeszcze moich kolegów. Poa danymi o zagrożeniach polecam też Bazę Wiedzy no i - od wczoraj - zapowiadaną już od jakiegoś czasu desk... tzn. CyberTarczą :)

Pamiętajcie jednak, że jeśli wejdziecie na stronę CyberTarczy i nie zobaczycie żadnego zagrożenia, nie znaczy to, że jesteście bezpieczni. Oznacza to tylko tyle, że nie padacie ofiarą żadnego z zagrożeń wykrytych przez naszych ekspertów, przed którymi chcemy Was ostrzec. Nie traktujcie CyberTarczy jako zastępstwa dla antywirusa - jej założeniem jest wykrywanie tego, czego antywirusy jeszcze nie wykrywają, bądź wykrywać nie umieją. Jeśli natomiast ktoś z Was włączywszy przeglądarkę WWW, od razu zobaczy stronę CyberTarczy - potraktujcie ją bardzo poważnie. W taki sposób będziemy informować tylko o zagrożeniach bezpośrednio zagrażających Waszej prywatności bądź danym wrażliwym (a w efekcie np. pieniądzom). Wtedy nie ma gdzie się spieszyć i warto poświęcić kilka chwil, by dokładnie przeczytać instrukcję. Bo - jak słusznie zauważył Rozum - zabicie komputera (i okien) deskami nic nie da.

Scroll to Top