Oferta

Zaczynamy jesienne obniżki

Beata Giska Beata Giska
28 września 2023
Zaczynamy jesienne obniżki

Choć pogoda jeszcze letnia, zaczęła się już kalendarzowa jesień. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was gorące promocje. Taniej kupicie telefony Xiaomi, a także elektronikę.

Od dziś obniżyliśmy ceny: Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB, Xiaomi Redmi 12 4/128 GB i Xiaomi 12C 3/64 GB z wybranymi ofertami oraz w opcji bez abonamentu.

Zniżki sięgają 336 zł, jak w przypadku Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB przy zakupie Planu S. Czyścimy magazyny, bo niebawem wkroczy seria Xiaomi 13T, którą mogliście już kupić w przedsprzedaży, w promocji z hulajnogą lub tabletem gratis.

Niedawno obniżyliśmy też ceny smartfonów OPPO Reno8 T, a także hulajnog MOTUS Scooty 10 Lite. Rabaty w przypadku hulajnogi to także nawet 336 zł. Telefon OPPO Reno8 T można kupić taniej o 288 zł - decydując się na wersję z Orange Love Mini.

Promocje są ograniczone są ilościowo, czyli kierujemy się zasadą kto pierwszy ten lepszy. Parametry techniczne, jak i dokładne opcje zakupu znajdziecie na naszej stronie.


Sieć

Wakacyjny ruch w sieci Orange

Kinga Gora Kinga Gora
28 września 2023
Wakacyjny ruch w sieci Orange

Urlopy dobiegły końca, a w szkołach wybrzmiały szkolne dzwonki. Jesień idzie, nie ma na to rady! A razem z nią, coroczne podsumowanie ruchu wakacyjnego w naszej sieci.

W miesiącach wakacyjnych, w regionach turystycznych użytkownicy naszej sieci przesłali 30 455 TB danych. Odnotowaliśmy 12-procentowy wzrost w porównaniu do 2022 roku. Ruch w sieci wciąż rośnie, jednak mniej dynamicznie niż w ubiegłym roku, gdy wzrost wyniósł ponad 20%. Patrząc z szerszej perspektywy, od 2018 roku transfer danych zwiększył się ponad 3-krotnie w górach i na Mazurach oraz 2,5x nad morzem. Na animacjach zobaczycie jak rozkładał się ruch w miejscowościach turystycznych. Wysokość słupków odpowiada natężeniu ruchu w sieci.

Ruch w sieci: Morze Bałtyckie i Mazury
Natężenie ruch w sieci: góry i mniejsze jeziora

Zebrane dane potwierdziły także rosnącą popularność technologii 5G - klienci naszej sieci przesłali w wakacje prawie 200 TB danych. W ubiegłym roku były to zaledwie… 7 TB. To zasługa rozbudowy infrastruktury i coraz większej liczby stacji bazowych 5G.

Z kolei ruch głosowy zmniejszył się o 9% w porównaniu do 2022 roku. Czy to oznacza, że rozmawiamy mniej? Niekoniecznie, może to wynikać z rosnącej dostępności usługi VoWiFi i korzystania z komunikatorów internetowych.

Dokąd na wakacje

Najpopularniejszym tygodniem wakacyjnym był 14-20 sierpnia. Właśnie wtedy na urlop wyjechało najwięcej użytkowników naszej sieci. Możecie zaobserwować na animacjach. 15 sierpnia widać wyraźny pik w wysokości słupków.

A które regiony okazały się najbardziej oblegane? Podobnie jak w poprzednim roku najwięcej danych w ciągu wakacji "przeniosły" stacje bazowe w powiecie puckim - 2400 TB, a najwięcej połączeń głosowych zrealizowaliśmy w powiecie nowotarskim - 857 458 godzin.

Niektórzy wybierają wakacje poza granicami kraju. Jako ciekawostkę dodam, że najpopularniejsze kierunki wakacyjne klientów Orange to niezmiennie: Włochy, Chorwacja, Hiszpania i Grecja. Najbardziej dynamicznie na popularności zyskują z kolei: Indie, Tunezja i Cypr.

Komentarze


Oferta

Przedsprzedaż Xiaomi 13T z prezentami

Beata Giska Beata Giska
27 września 2023
Przedsprzedaż Xiaomi 13T z prezentami

Xiaomi wypuściło nową serię smartfonów 13T. Właśnie ruszyliśmy z przedsprzedażą, w której mamy promocję. Kupując teraz telefony otrzymacie atrakcyjne nagrody - hulajnogi i tablety.

Wszyscy z Was, którzy od dziś do 8 października kupią Xiaomi 13T Pro 5G 12/512 GB i zarejestrują transakcję, otrzymają hulajnogę Mi Electric Scooter Essential o wartości ok. 1800 zł. Wybierający Xiaomi 13T 5G 8/256 GB, mogą dostać tablet Redmi Pad 4/128 GB, który kosztuje ok. 1200 zł. Warto skorzystać już teraz, by zapasy nagród nie wyczerpały się. Zakup zarejestrujecie na www.promocjexiaomi.pl/PremieraSerii13T. Tam są też dokładne instrukcje, co robić.

A czym zaskakuje seria 13T? Dobra bateria, duża pamięć,  imponujący aparat, ekran z bogatą gamą kolorów, wytrzymały procesor oraz liczne udoskonalenia względem poprzednich modeli. Polecamy sprawdzić na naszej stronie, gdzie poznacie wszystkie szczegóły - parametry techniczne i ceny telefonów Xiaomi.

Scroll to Top