Oferta

„Joker” i „To: Rozdział 2” w jakości 4K w styczniu w Orange VOD

Kasia Barys Kasia Barys
03 stycznia 2020
„Joker” i „To: Rozdział 2” w jakości 4K w styczniu w Orange VOD

Przejmujący megahit - „Joker”, przerażający horror - „To: Rozdział 2”, polski hit - „Polityka”, przebojowa animacja - „Angry Birds Film 2” oraz kosmiczna produkcja - „Ad Astra” w styczniu w Orange VOD, usłudze dostępnej na dekoderze telewizyjnym Orange TV i w aplikacji Orange TV Go.

[KGVID]https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2020/01/blog/VOD-I_blog.mp4[/KGVID]

Nerwy na wodzy czyli mocne kino

3 stycznia na VOD w Orange TV i aplikacji Orange TV Go okaże się, że to, czego się najbardziej boisz, czai się w pełnym słońcu! To zaskakujący horror pt.: „Midsommar. W biały dzień”. Przerażająca i nieoczywista historia o młodych ludziach, którzy aby uratować swój związek wyjeżdżają na północ Skandynawii. Co może się stać w sielskiej krainie, w której nigdy nie zachodzi słońce?

Od 13 stycznia po raz drugi w naszej ofercie będzie straszyć TO! „To: Rozdział 2”, czyli kontynuacja megahitu na podstawie twórczości Stephena Kinga. „Klub Frajerów” powraca po 27 latach do Derry, aby jeszcze raz zmierzyć się z przerażającym klaunem. Jeśli jesteś klientem Orange TV i posiadasz Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten film możesz zobaczyć także w jakości 4K.

Od 22 stycznia rewelacyjny dramat science-fiction pt.: „Ad Astra”, w którym Brad Pitt wyrusza poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu Ziemi.

Dla dzieci – ulubieni bohaterzy na ekranie kin

Już można oglądać kino familijne pt.: „Dora i Miasto Złota”. To produkcja stworzona na podstawie bijącego rekordy popularności serialu animowanego pt.: „Dora poznaje świat”. Tym razem Dora staje się licealistką, ale nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Wkrótce będzie musiała udać się na fascynującą i ekstremalnie niebezpieczną misję.

Od 10 stycznia zwariowana animacja „Playmobil. Film”, w  której nie zabraknie humoru i fantastycznych przygód. To opowieść o dziewczynce, która musi uratować swojego małego brata, który zaginął w magicznej krainie. Pomóc mogą jej tylko zwariowane zabawki Playmobil®.

Od 18 stycznia obowiązkowe spotkanie z Redem, Chuckiem i Bombą, czyli najbardziej kolorowymi i najbardziej wkurzonymi ptakami w historii kina w animowanym przeboju pt.: „Angry Birds Film 2”. Tym razem Angry Birds i ich zieloni przyjaciele - Świnki połączą siły w walce z nowym wrogiem, który nie cofnie się przed niczym, aby przejąć wyspy przeciwników. Kto wygra to starcie?

Dawni bohaterowie w nowych odsłonach

Od 10 stycznia legenda kina akcji - Sylvester Stallone powróci w roli słynnego komandosa i weterana wojny wietnamskiej - Johna Rambo. W hicie „Rambo: Ostatnia krew” bohater będzie musiał stawić czoła nie tylko nowym wrogom, ale także własnym słabościom.

Od 29 stycznia polecam doskonałą produkcję pt.: „Joker”, z genialną rolą Joaquina Phoenixa. To przejmująca do szpiku kości historia o jednym z najsłynniejszych superprzestępców z uniwersum DC Comis. Zobacz, jak podrzędny komik stał się księciem zbrodni Gotham City. Jeśli jesteś klientem Orange TV i posiadasz Dekoder Premium 4K (ICU 100) lub Dekoder 4K (IWU 200), to ten film możesz zobaczyć także w jakości 4K.

Polskie kino

Od 17 stycznia hit pt.: „Polityka”, czyli jeden z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat. W produkcji wystąpiło mnóstwo gwiazd rodzimego kina, m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr czy Daniel Olbrychski. Zobacz, co robią co i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer.

Komentarze

Pan Pikuś
Pan Pikuś 18:52 03-01-2020

Słyszę o konferencji na temat nju mobile. Bardzo Was proszę, oferta jest idealna. Nic przy niej nie majstrujcie!

Odpowiedz
    pablo_ck
    pablo_ck 15:32 04-01-2020

    Dokładnie, chociaż wszyscy ostatnio podnoszą ceny, więc……..pożyjemy, zobaczymy.

    Odpowiedz
      Pan Pikuś
      Pan Pikuś 17:22 04-01-2020

      Właśnie tego się obawiam Pawełku ☹️

      Odpowiedz
      Łukasz
      Łukasz 10:50 05-01-2020

      Spokojnie trzeba poczekać na oficjalne informacje czyli 8 stycznia sie dowiemy co to za niespodzianka ?

      Odpowiedz
        pablo_ck
        pablo_ck 22:31 06-01-2020

        Mam pewne przeczucia co do nowej oferty – myślę że mogą wzrsność ceny jednostkowe za minute/sms, ale tak anprawdę większośc klientów tego nie odczuje bo korzysta z pakietów – to ta gorsza zmiana, nowe zmiany to: e-sim, nowa aplikacja do obsługi konta, i większe paczki danych dla stałych klientów. Takiego mam czuja 🙂

        Odpowiedz
emitelek
emitelek 17:32 04-01-2020

A ja tak nt 4K – to wyrocznia? Bez przesady… Już czytałem o jakichś!!! 32K!!! Toż to armagedon! :/ Nasze oczy więcej nie zobaczą!!! Chyba, że przez mikroskop!!! 😛
I po co to komu???

Odpowiedz
    Pan Pikuś
    Pan Pikuś 21:09 04-01-2020

    Nie wiadomo o co chodzi? Więc chyba wiadomo o co chodzi ?

    Odpowiedz
    mike278
    mike278 22:28 04-01-2020

    Marketingowcom emitelek. 🙂

    Odpowiedz

Bezpieczeństwo

Niby-SmartCare, czyli złodziej o wyjątkowym tupecie

Michał Rosiak Michał Rosiak
02 stycznia 2020
Niby-SmartCare, czyli złodziej o wyjątkowym tupecie

Witajcie w Nowym Roku! Chciałbym powiedzieć, że życzę Wam, żeby był bezpieczny, a przestępcom, żeby [cenzura]. Ale nie oszukujmy się – przestępcy nie odpuszczą, bezpieczniej nie będzie, a to, czy Wy nie dacie się oszukać, zależy od Waszego zdrowego rozsądku.

Zapłać, by zrezygnować

Przed świętami Zaufana Trzecia Strona i Komputer Świat ostrzegły przed wyjątkowo bezczelnym atakiem, podszywającym się pod usługę Smart Care. To również nazwa jednej z usług Orange Polska, pozwalającej na naprawę wyświetlacza lub dowolnego z podzespołów telefonu, dającej nam spokojne nerwy za odpowiednio 9,99 i 15,99 złotych miesięcznie. No chyba, że złapiemy się na opisywany w tekstach atak, wtedy wszystko może nas kosztować znacznie więcej. Co prawda na stronie nie ma ani logotypu Orange Polska ani nazwy firmy, ale – jak wskazują komentarze w internecie i zgłoszenia, które do nas trafiły – wielu internautom ta nazwa automatycznie kojarzy się z naszą usługą.

Pokrótce, bo nie ma sensu kopiowanie tego, co inni już napisali. Najpierw do potencjalnej ofiary trafiał SMS o rzekomo aktywnej usłudze SmartCare, z datą naliczenia kolejnej opłaty. Po kliknięciu w link (oczywiście już zablokowany przez CyberTarczę) wchodziliśmy na stronę, informującą nas o opłacie w wysokości… 59,99 miesięcznie (czyli tyle, ile w naszej tańszej wersji kosztuje pół roku).

Co zrobić, żeby „zrezygnować”? Tu przestępcy okazali się być mocno przewrotni, okazuje się bowiem, że w tym celu musimy... zapłacić, za rzekome dotychczasowe korzystanie z niej. Zostajemy przekierowanie do systemu szybkich przelewów SmartPay (ktoś kiedyś o czymś takim słyszał?), wybieramy bank, wpisujemy login i hasło (przestępcy musieli się bardzo spieszyć, bo nawet nie próbowali podłożyć ekranu logowania do banku), potem jeszcze tylko… PESEL i nazwisko panieńskie matki, przepisać kod z wiadomości głosowej i już, mamy „spokój”. Tylko, że niekoniecznie ze „SmartCare”, a raczej ze wszystkimi pieniędzmi na koncie.

Pomyśl, zanim wpiszesz/klikniesz!

Większość z czytelników, którzy korzystają z bankowości mobilnej, zorientowało się zapewne, z jak toporną próbą oszustwa mamy do czynienia. PESEL i nazwisko panieńskie matki to – przynajmniej w przypadku banku, z którego usług korzystam – dane niezbędne do... aktywacji aplikacji. I o ile jestem świadom, że generalnie internauci potrzebują ciągłej edukacji w zakresie cyberzagrożeń,

nie potrafię sobie wyobrazić nikogo, kto rezygnując z usługi ochrony wyświetlacza bezmyślnie wpisze w internecie kod, słysząc uprzednio: „Rozpoczynasz proces łączenia aplikacji mobilnej ze swoim kontem w [tu nazwa banku]”!

Nici, którymi to oszustwo jest szyte, są tak grube, że dałoby się nimi łatać rozsypujące się domy!

Co robić? Przede wszystkim z założenia nie wierzyć niczemu, co każe nam podjąć szybkie aktywności, związane z wydaniem jakichkolwiek pieniędzy. Dokładnie przeczytać treść każdego SMSa tego typu, każde słowo na zmuszającej nas do czegokolwiek związanego z finansami stronie internetowej. No i pamiętać o trzech najważniejszych zasadach korzystania z bankowości elektronicznej:

  1. Login i hasło wpisuję wyłącznie na stronie mojego banku
  2. Login i hasło wpisuję wyłącznie na stronie mojego banku
  3. Login i hasło wpisuję wyłącznie na stronie mojego banku

(oczywiście uprzednio sprawdziwszy w pasku adresu, czy to aby na pewno ona (pamiętając, że np. duże „i” wygląda tak samo jak małe „el”)

Powiązane z kampanią podstrony już nie funkcjonują, hostownie zareagowały błyskawicznie, zawieszając serwujące je konta. Głównej strony rzekomej usługi, hxxp://smartcare.xn.pl/, w sieci Orange Polska nie otworzycie (blokuje ją CyberTarcza) przekierowuje na witrynę z szybkimi pożyczkami, mocno niepochlebnie ocenianą w różnych miejscach sieci.

Nie dajcie się złapać na takie oszustwa. I pamiętajcie, iż to, że ten atak okazał się być mocno toporny, nie oznacza, że następnym razem przestępcy nie postarają się bardziej.

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Smartfon w prezencie – i co dalej

Monika Kulik Monika Kulik
02 stycznia 2020
Smartfon w prezencie – i co dalej

W wielu domach pod choinką dzieci znalazły smartfon lub inne urządzenie elektroniczne z dostępem do internetu. Warto, aby już teraz wspólnie z dzieckiem określić zasady korzystania z sieci i zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

Cyfrowy kodeks, kontrola rodzicielska czy jedno i drugie?

Ustalcie wspólnie ile, jak i w jakich godzinach dziecko będzie mogło korzystać z telefonu. Powinno ono wiedzieć, z kim może się komunikować, kiedy musi wyłączyć lub wyciszyć telefon, o czym musi informować rodziców. Zobaczcie, jak przygotować umowę z dzieckiem na korzystanie w urządzeń cyfrowych. Kasia pisała niedawno na blogu, jak wygląda taki domowy kodeks cyfrowy w jej rodzinie.

Rozmowa jest najważniejsza, ale z pomocą przychodzą też aplikacje kontroli rodzicielskiej. W telefonie, jak w komputerze, można zainstalować aplikacje zabezpieczające. Nie chodzi tylko o kontrolę tego, jak dziecko spędza czas wolny, lecz także o uniknięcie realnych zagrożeń, takich jak wirusy czy aplikacje wyłudzające pieniądze oraz dostęp do treści niedostosowanych do wieku dziecka. My polecamy naszą aplikację „Chroń dzieci w sieci”.

Szukaj w internecie wartościowych i pozytywnych wiadomości

Zadbaj o to, aby internet stał się dla dziecka nie tylko elementem rozrywki, ale miejscem wartościowych, pożytecznych aktywności. Wspólnie zaangażujcie się w poszukiwanie takich treści. Dobrym punktem zaczepienia są zainteresowania dziecka – poszukaj w sieci treści, które mogą zaciekawić, bo wiążą się z jego pasją, hobby, z czymś, co dziecko lubi robić na co dzień. Pokaż mu bezpieczne i wartościowe strony i aplikacje.

Więcej o tym, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu znajdziesz na stronie www.orange.pl/razemwsieci.

Kodeks rodzinny - korzystanie ze smartfona dla dzieci - grafika ilustracyjna

 

Komentarze

Scroll to Top