;

Odpowiedzialny biznes

Kasia to #MakerWoman (1)

Bartosz Rymkiewicz

25 lipca 2018

Kasia to #MakerWoman
1

W ramach Maker Women – programu Fundacji Orange i stowarzyszenia Robisz.to najpierw przeszkoliliśmy 36 uczestniczek z obsługi najnowszych urządzeń (m.in. plotera laserowego, drukarki 3D), a następnie – pomogliśmy w zrealizowaniu własnego prototypu.

Za każdym z 36 projektów kryje się 36 unikalnych historii osób, które dzięki udziałowi w #MakerWoman zmieniły swoje życie. Z całą pewnością jedną z nich jest Katarzyna Dycha.

Zobacz nasz materiał wideo o Kasi:

Jej historia jest z gatunku takich, o których myślisz: „nadaje się na wstęp do motywacyjnego wystąpienia na TEDx”. Kilka lat temu skończyła etnologię, w Łodzi. Zawodowo związała się z gastronomią. Tak mijało jej życie, aż kilka miesięcy temu natrafiła na ogłoszenie o naborze do #MakerWoman. Zaaplikowała. Z ciekawości.  Udało się. Jak przyznaje – na początku nie umiała nic. Już w ciągu kilku miesięcy sprawnie nauczyła się obsługiwać dostępne w FabLab powered by Orange urządzenia i wpadła na pomysł, jaki prototyp stworzyć.

W ramach projektu Marker Women, wykonała mebel modułowy, który łączy ze sobą funkcje krzesła, szezlongu oraz półki. Dzięki łatwemu systemowi łączenia, modyfikacje modułów nie stanowią trudności dla użytkownika. Mebel wykonany jest ze sklejki, a zestaw uzupełnia komfortowy, składany materac. Co kluczowe, jej projekt wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu osób, które nie mają do dyspozycji dużych powierzchni w mieszkaniu, a zarazem cenią sobie funkcjonalność i wysmakowany design.

Robi wrażenie, prawda?

Wszystkie 36 projektów zobaczycie na stronie: www.FabLabTwarda.pl/MakerWoman

Udostępnij: Kasia to #MakerWoman
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 21:59 25-07-2018
  Robi i to jakie. Prawdziwa kobieta z "j..mi" :) Podziwiam i szanuje takie kobiety.
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę (7)

Monika Kulik

25 lipca 2018

Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę
7

Podobnie, jak w ubiegłym roku (Raport zintegrowany – testujemy stronę) zapraszam Was do przetestowania on-linowej wersji Raportu Zintegrowanego Orange Polska 2017.

Wasze uwagi do pierwszego raportu zintegrowanego były dla niezwykle cenne – pozwoliły nie tylko naprawić błędy, poprawić funkcjonalność czy zmienić ustawienia. Wiele uwag przenieśliśmy do tegorocznej wersji raportu.  Raport Zintegrowany Orange Polsk 2016 otrzymał nagrodę w konkursie „The Best Annual Report 2016″, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Znalazł się też w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu „Finance for the Future Award 2017”,
w kategorii promującej zintegrowane myślenie i raportowanie.

Raport zintegrowany Orange Polska nagrodzony

Co się nie zmieniło?

Podobnie, jak w roku ubiegłym mamy Raport w wersji dokumentu pdf, który będzie również drukowany. Okazuje się bowiem, że ta wersja sprawdza się podczas spotkań, konferencji, wizyt w różnych instytucjach i organizacjach. Ten dokument w kompleksowy sposób opowiada o firmie, kim jesteśmy i co robimy i może być wykorzystania do przedstawienia się jako inwestor na nowym terenie, partner biznesowy dla współpracy czy firma, która może być atrakcyjna dla inwestora. Również wśród naszych kontrahentów przy nawiązywaniu współpracy , jako element przetargu czy zapytania ofertowego „Czy Państwa firma realizuje działania z zakresu odpowiedzialności społecznej biznesu”.

Nie zmienił się układ raportu, który w dużej mierze oparty jest na standardach  powszechnie stosowanych w raportowaniu niefinansowym. Centralnym punktem raportu jest tzw. łańcuch wartości, który pokazuje, w jakim otoczeniu działamy, z jakich kapitałów czerpiemy zasoby, jak wygląda nasz model biznesowy, strategia i wyniki

Co się zmieniło?

Mamy nowe menu i sposób poruszania  się po stronach Raportu. Zmieniliśmy sposób  pokazania i powiazania modelu biznesowego, celów i rezultatów. Proponujemy też nowy sposób opisania ryzyk i sposobu zarządzania nimi. Dla zainteresowanych –  pojawia się możliwość tworzenia interaktywnych wykresów. Ale najlepiej przetestujcie to sami.

Zapraszam do współpracy osoby, które chciałyby zostać testerami funkcjonalności tej strony. Osoby te otrzymają od nas link testowy. Ich zadaniem będzie „przeklikać” się przez raport i napisać dla nas recenzję – wskazując co się podoba, a co wymaga poprawy przed publikacją.

Osoby, które wybierzemy do testowania, otrzymają od nas w podziękowaniu płytę wybranego artysty z Orange Warsaw Festival Taco Hemingway „szprycer”, Florence „How big, how, blue, how beautiful”, Dua Lipa, Sam Smith The thrill of it all, Tyler the Creator, WOLF.

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 31.07.2018. W zgłoszeniu napiszcie, jakie funkcjonalności powinien posiadać dobry internetowy raport społeczny.

Udostępnij: Raport zintegrowany 2017 – testujemy stronę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 16:53 25-07-2018
  chętny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 16:58 25-07-2018
  Idealny raport (multimedialna wersja) musi opierać się na technologii powszechnie używanej open source. Nie może być przeładowany tekstem ale zawierać tekst, grafikę, multimedia, interaktywne wykresy, odnośniki. Na końcu raportu warto zrobić test: Sprawdź czy jestem CSR.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:56 25-07-2018
  A możemy prosić o link do wersji 2017?? Bo osobiście nie widzę, chyba że za szybko szukam.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 09:24 26-07-2018
   Kliknij w słowo Raport napisane na pomarańczowo.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:58 25-07-2018
  ps. jak coś to również wyrażam chęć. A co do raportu - czytelność i infografiki to dla mnie podstawa dobrego dokumentu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Monika Kulik 09:11 30-07-2018
  Pablo_ck i Krzysiek dziękuję za zgłoszenie do testowania Raportu. Wyślę do Was link. Ktoś jeszcze chętny?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 13:21 07-08-2018
   Czy są już pierwsze przemyślenia/zmiany związane z naszymi uwagami?
   Odpowiedz

;

Oferta

Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs (11)

Kasia Barys

25 lipca 2018

Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs
11

W sierpniu na Discovery Channel w Orange TV polecam do obejrzenia kolejne, nowe odcinki znanych seriali dokumentalnych.

FANI CZTERECH KÓŁEK (WHEELER DEALERS 14)

Od piątku, 3 sierpnia, godz. 21:00
Doświadczony sprzedawca samochodów Mike Brewer i utalentowany mechanik Ant Anstead podejmują się wyjątkowej motoryzacyjnej misji: znajdują i remontują klasyczne samochody, aby później odsprzedać je z zyskiem w swoim sklepie w Los Angeles. W tym sezonie panowie zajmą się europejskim rynkiem motoryzacyjnym, znajda m.in. Opla GT z 1969 roku i Jeepa Grand Wagoneer z 1988 roku.

KOSMICZNA MAPA SKARBÓW
(COOPER’S TREASURE: THE HUNT FOR A SECRET FORTUNE 2)

Od soboty, 11 sierpnia, godz. 10:00
Darrell Miklos wyrusza na niezwykłą wyprawę poszukiwawczą. Korzystając z mapy, którą jego przyjaciel — legendarny astronauta Gordon Cooper — stworzył na podstawie obserwacji Ziemi z przestrzeni kosmicznej, Darrell z grupą odkrywców szuka skarbów w zatopionych statkach. Mając do dyspozycji mapy i tysiące fotografii zrobionych przez przyjaciela w czasie misji kosmicznej Gemini V, a także tajemniczą listę 11 wraków, Darrell i jego ludzie ruszają do prawdziwego eldorado poszukiwaczy skarbów z epoki kolonialnej: na Bahamy.

CIĘŻARÓWKĄ PO ANTYPODACH (OUTBACK TRUCKERS 6)

Od poniedziałku, 27 sierpnia, godz. 22:00
Prowadzą największe pojazdy po najtrudniejszych drogach i najdłuższych autostradach na świecie. Australijscy kierowcy ciężarówek, mężczyźni i kobiety, jeżdżą w bardzo długie trasy prowadzące przez najbardziej niegościnne tereny na naszej planecie. Pożary, powodzie, dzikie zwierzęta, ciągłe zagrożenie wypadkami i awariami, ci twardzi ludzie muszą poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, aby ładunek trafił do celu w całości i na czas. Program pokazuje rejony Australii, które mało kto będzie miał okazję zobaczyć na własne oczy.

Konkurs

A ja tradycyjnie mam konkurs. Dla trzech osób, które w komentarzu ciekawie napiszą dlaczego warto oglądać dokumenty na Discovery mam głośniki. Konkurs rozstrzygnę w najbliższy czwartek.

 

Udostępnij: Nowości serialowe Discovery Channel w Orange TV – konkurs
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 11:56 25-07-2018
  Uwielbiam oglądać dokumenty na Discovery (stacji matce) i kanałach córkach (Discovery Historia i Discovery Science). Przede wszystkim te o tematyce II WŚ, pozwalające przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia, zdarzenia i osoby z tamtych czasów, a także opisujące wiele ciekawostek jak np. niesamowite maszyny i konstrukcje powstałe za czasów III Rzeszy oraz historie związane z okresem wojennym. Oprócz tego kultowy "Przystanek Bieszczady" (3 sezony), po obejrzeniu którego aż chce się wyjechać w ten piękny region i wypalić w retortach kilka kubików drewna razem z Panem Zygmuntem. Kilka drzew z pilarzami z Bukowca też by się chciało powalić :-) Ponadto oglądam programy o technice i technologii (wraz z nowoczesnymi środkami wszelakiego transportu) oraz inżynierii i konstrukcjach - wiele ciekawych rozwiązań rozbitych na czynniki pierwsze i przedstawionych w sposób jasny i czytelny.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 12:04 25-07-2018
  Pokazanie aktualnego świata, jego problemów i racjonalne wytłumaczenie zasad to tylko i wyłącznie domena DISCOVERY. Bez zbędnych frazesów, upodobań i ideologii widz dowie się dlaczego jest aktualny stan rzeczy, jak przebiega rozwiązanie danego konfliktu oraz jakie są poszczególne interesy danych stron. Fajnym rozwiązaniem jest nakreślenie tego, iż wszyscy jesteśmy uczestnikami danego konfliktu, sporu bądź problemu nawet nie mieszkając na danym kontynencie, nie będąc wyznawca danej wiary itd.
  Odpowiedz
 • komentarz
  mike278 19:24 25-07-2018
  Przystępna wiedza? Jest. Świetne widoki, pejzaże, krajobrazy? Są. Ciekawostki? Są. Ciekawi, mądrzy ludzie? Są. Historia która nie nudzi? Jest. Informacje które nie przytłaczają? Są. No to o co chodzi w tym konkursie? Tu nie trzeba powodów, tu trzeba znaleźć czas.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Gosia 21:13 25-07-2018
  Kanał Discovery jest rewelacyjną alternatywą dla książek naukowych. Nie tylko w dużo łatwiejszy sposób można się czegoś nauczyć, ale także poznać dotąd nie znane fakty z historii, nauki czy chociażby poznać jak działają najprostsze przedmioty użytku codziennego. Poza tym jest to jeden z nielicznych programów telewizyjnych, który bez względu na porę dnia ma w swej ofercie interesujące programy na naprawdę wysokim poziomie. Ja uwielbiam serię "Przystanek Bieszczady".
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:49 25-07-2018
  Dlaczego warto oglądać dokumenty na Discovery? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. By pogłębiać swoją wiedzę. Nasze dzieci zadają nam często bardzo "dziwne" pytania - np. dlaczego za lecącym samolotem pasażerskim zostaje "biały pas", albo skąd biorą się czekoladowe batoniki i jak powstają. Dzięki programom dokumentalnym na kanale Discovery zdobywamy cenną wiedzę, dzięki której możemy stać się dla naszych dzieci i nie tylko prawdziwymi specjalistami i skarbnicą wiedzy. Uważam również że lepiej oglądać w TV programy naukowe i coś z nich wynieść, niż filmy przepełnione brutalnością, seksem, a często nawet głupotą. Moimi ulubionymi programami na Discovery są: "Superciężka pomoc drogowa", "Morze złota", "Przetwórcy", czy "Pogromcy Mitów".
  Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 11:34 27-07-2018
  Maurycy, Krzysiek i Mike - gratulacje. Nagrody przekaże osobiście :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   MAURYCY 13:27 27-07-2018
   Dziękuję :-)
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 16:14 27-07-2018
   Dziękuję.
   Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 18:44 27-07-2018
   I ja też dziękuję.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 11:04 30-07-2018
   P.S. odpowiedzieli w tej samej kolejności co Kasia wskazała szczęśliwców.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 14:07 27-08-2018
   Dziękuję innym jak i Kasi za możliwość spotkania się.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej