Oferta

Kiedy nie masz kasy na koncie

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 kwietnia 2010
Kiedy nie masz kasy na koncie

Wczoraj newsem były nowe oferty abonamentowe, ale Hans1054 czujnie zwrócił uwagę na korzystną modyfikację usługi kredytowej dla prepaidowców. Rzeczywiście od środy wszyscy użytkownicy ofert na kartę w Orange, w tym również Zetafona, mogą ratować się większą kwotą kredytu, która zależy od ich stażu.

Staż w Orange Możliwa kwota kredytu
do 12 miesięcy 1 zł
od 13 do 24 miesięcy 1 zł, 2 zł
od 25 do 36 miesięcy 1 zł, 2 zł, 3 zł
powyżej 36 miesięcy 1 zł, 2 zł, 3 zł, 5 zł

Dla przypomnienia z usługi można korzystać, kiedy na koncie głównym jest mniej niż 20 gr lub nie ma  możliwości  wy konywania połączeń. Kasę z kredytu spożytkujemy na rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Aby go otrzymać należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści KREDYT pod numer 808. Zwrotnie przychodzi informacja o wysokości dostępnej kwoty. Potem wystarczy wpisać sumę  (np. 1, 2, 3 lub 5) w treść SMS-a zwrotnego. Kredyt można też otrzymać poprzez krótki kod *110*01#.


Odpowiedzialny biznes

Złość, emocje czy brak kultury?

Bartosz Nowakowski Bartosz Nowakowski
22 kwietnia 2010
Złość, emocje czy brak kultury?

Cudowny wieczór w stolicy Bawarii przyniósł kolejne, niesamowite piłkarskie emocje. Wprawdzie padła tylko jedna bramka, to jednak nie brakowało wrażeń. Dwie czerwone kartki (sportowa złość Toulalana była tak wielka, że podczas zejścia do szatni uderzył pięścią w ścianę) i... specyficzne zachowanie strzelca jedynej bramki Arjena Robbena, który zdenerwowany z powodu zmiany, podczas zejścia z boiska nie podał ręki trenerowi Louisowi Van Gaalowi. Holenderski trener jednak szybko zareagował na taką postawę swojego piłkarza i od razu wystosował szybką lekcję kultury zachowania. Oczywiście można bronić Robbena. Jego zadanie w meczu było kluczowe, o czym świadczy najważniejsza statystyka czyli wynik.

W ostatnim czasie można odnotować kilka przypadków niepodawania ręki na sportowych arenach. Do najgłośniejszych należy oczywiście skandal dotyczący Johna Terry'ego. Obrońca Chelsea Londyn romansował z przyjaciółką Wayne Bridge'a (niegdyś kolega z drużyny). W ostatnim meczu Chelsea z Manchesterem City (obecny klub Bridge'a), wszystkie obiektywy skierowane były na tych dwóch piłkarzy. Choć Bridge przed meczem podkreślał, że ręki Johnowi nie poda. I słowa dotrzymał. Dochodzi dodatkowy problem reprezentacyjny, ponieważ Bridge nie ma również zamiaru grać obok obrońcy Chelsea. To jednak już problem Anglików i Fabio Capello.

Innym przypadkiem niekulturalnego zachowania (również kwestia niepodania ręki rywalowi) jest postawa młodej gwiazdy NHL Sydeya Crosby'ego. Kanadyjczyk po ostatniej syrenie w finałowym meczu o Puchar Stanleya, pomiędzy Pittsburgh Penguins a Detroit Red Wngs, nie podał ręki rywalom w geście podziękowania za grę. Sprawa była mocno komentowana, zwłaszcza przez starszych, bardziej doświadczonych hokeistów.

Oczywiście podobnych przypadków i innych niekulturalnych gestów, kronika sportowa zapisała znacznie więcej. Można zadać pytanie, czy wpływ na to mają: sportowe emocje, złość, czy może brak kultury? Niemniej bez takich pobocznych historyjek, sportowy świat nie byłby tak barwny.

bn.


Odpowiedzialny biznes

Powstaje Fundacja 10 Kwietnia

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
21 kwietnia 2010
Powstaje Fundacja 10 Kwietnia

Społeczna odpowiedzialność biznesu, jak sami wiecie, bywa czasem pustym hasłem, którego niektóre firmy używają, żeby wykazać się przed klientami tym, że robią coś ważnego. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy rzeczywistość mówi "sprawdzam!". Takim wydarzeniem była katastrofa pod Smoleńskiem. W jej wyniku zginęli ludzie odgrywający ważną rolę w życiu publicznym naszego kraju. Ale przecież te osoby to nie tylko oficjele i urzędnicy - to także, a może przede wszystkim, matki i ojcowie. Tragedia, która dotknęła całą Polskę, przede wszystkim odbija się na ich dzieciach. To właśnie z troski o ich los zrodził się pomysł powołania Fundacji 10 Kwietnia.

Inicjatywa ta ma w założeniu skupiać polskich przedsiębiorców, dużych i małych, którzy pomogą wspierać w pierwszej kolejności dzieci i uczącą się młodzież, którzy w katastrofie stracili rodziców lub opiekunów. Zgodnie z założeniami Fundacji, w miarę dostępności środków, będzie ona mogła swoją opieką obejmować także kolejne dzieci, których rodzice zginęli tragicznie.

W tej chwili akces do grona Fundatorów-Założycieli już potwierdzili: Asseco Poland, Auchan Polska, BZ WBK, Canal+, Fiat Group, Grupa ITI / TVN / Onet, Impel, Kulczyk Holding, Netia, P4 / Play, Pekao SA, PGE, PGNiG, Philip Morris, PKN Orlen, PKO BP, Powszechny Zakład Ubezpieczeń, TAURON Polska Energia i Telekomunikacja Polska / Orange, jednak wciąż pojawiają się kolejne firmy, które deklarują gotowość przystąpienia do współpracy.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.fundacja10kwietnia.pl, lub pod numerami telefonów 800 10 04 10 oraz 22 654 05 44.

Komentarz jest chyba niepotrzebny. Naprawdę cieszę się, że w tych trudnych momentach firmy - na co dzień nie zawsze w idealnych stosunkach - potrafią wspólnie pokazać, co oznacza odpowiedzialność.

Scroll to Top