Rozrywka

Kinowe walentynki z Orange!

Kasia Barys Kasia Barys
10 lutego 2010
Kinowe walentynki z Orange!

Dzisiaj środa z Orange. Polacy uważają, że kino łączy w sobie oglądanie filmów i spotkanie się ze znajomym, przy czym aspekt towarzyski wydaje się być istotniejszy. Dlatego zastanawiam się ile par poczuje już zbliżające się Walentynki i pójdzie do kina na film o miłości. Nie będzie pewnie łatwo, gdyż wybór filmu na randkę może okazać się trudny. Wg raportu „Preferencje kinowe Polaków” przygotowanego na zlecenie Orange i New Age Media  mężczyźni i kobiety preferują odmienne gatunki filmowe. Horror, który wg raportu lubią głównie młodzi panowie nie jest dobrym pomysłem na randkę. Mężczyźni lubią wrażenia, duże kina, najnowocześniejsze efekty specjalne. Kobiety natomiast przychodzą do kina, żeby się zrelaksować, odpocząć. Są więc mniej wyrozumiałe dla tych, którzy zakłócają spokój w kinie. Proponuję panom tego dnia pójść na kompromis i wybrać się np. na komedię romantyczną „Walentynki” do małego, zacisznego kina, bez popcornu i co chwilę smsujących telefonów. Dla chętnych podrzucam również mały prezencik: tapeta do pobrania.

plakat filmowy

Jakie filmy zostały przez Polaków uznane za najlepsze produkcje 2009 r, a które uznane zostały za przereklamowane. Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie już w kwietniu z badania „Preferencje kinowe Polaków”, które zostało przeprowadzone w styczniu  2010 roku na zlecenie Orange i New Age Media przez instytut Ipsos. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1010 Polaków wieku 15+


Odpowiedzialny biznes

Spotkanie z podróżnikiem z TP

Marek Wajda Marek Wajda
10 lutego 2010
Spotkanie z podróżnikiem z TP

Pamiętacie jak zachęcałem Was do wysłuchania radiowej audycji o podróży naszego kolegi, Krzyśka Świdraka, do Nepalu?. Namówiłem go, aby specjalnie dla Was opowiedział o swojej pasji. Krzysiek napisał książkę wydaną przez National Geographic pt. „Świat w zasięgu nosa”. Do tej niezwykłej podróży zaprosił m.in. Urszulę Dudziak, Beatę Pawlikowską, Martynę Wojciechowską, Marka Kamińskiego i Mateusza Kusznierewicza, którzy opowiedzieli o swoich zapachowych wspomnieniach z podróży. Teraz Krzysiek kończy pisać drugą książkę, tym razem o dźwiękach.

Krzysiek zawsze był niespokojnym duchem. Kilkanaście lat temu poznałem go w Gazecie Wyborczej w Opolu, gdzie był "człowiekiem orkiestrą". Zawsze pełen pomysłów na nietypowe teksty i eventy. I tak mu zostało :) Również z pomysłami na wakacje. Nie jeździ z biurami podróży, tylko sam. Nieraz podróż do miejsca docelowego zajmuje mu 2 tygodnie! (tak było z podróżą do Indii). Dlaczego? „Dzięki temu lepiej można poznać ludzi, zwyczaje, a jeśli trafisz na ciekawe miejsce, możesz się w nim dłużej zatrzymać” – tłumaczy. Odwiedził już m.in.: Indie (2 razy), Nepal, Madagaskar, Iran, Turcję, Pakistan.

Jak wpadł na pomysł książki, dlaczego warto podróżować? Oto recepta Krzyśka.

Jeśli kogoś Krzysiek zaciekawił zapraszam na spotkanie z nim. Dzisiaj o godz. 19 w cyklu spotkań podróżniczych „Środy na jagody” (Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa) opowie więcej o swojej książce, pokaże niesamowite slajdy z wypraw a jego opowieści Was zafascynują. Wiem - bo byłem na podobnym spotkaniu. Miłej zabawy, a teraz wracam do Ani, bo właśnie się budzi :)


Oferta

Wideo za free i urodziny także online

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 lutego 2010
Wideo za free i urodziny także online

Niewielu z Was zwróciło uwagę, że przez cały luty mamy w Orange wydzieloną promocyjną strefę, gdzie wszystkie materiały wideo udostępniamy za free. Można zobaczyć m.in. serial 39,5, kanał telewizyjny Rebel, polsatowskie wydarzenia i nagrania z ostatniego Orange Warsaw Festival. Aby skorzystać wystarczy aktywny telefon w naszej sieci, który obsługuje streaming wideo. Każdy użytkownik może dowolną ilość razy oglądać materiały wideo zamieszczone na stronach promocji. Pamiętajcie tylko, że opuszczając promocyjną strefę tv i wideo, przechodzicie do strefy płatnej, gdzie taryfikacja odbywa się zgodnie z cennikiem. Dlatego dla ułatwienia o przejściu informuje stosowny komunikat. Przy korzystaniu z serwisu rekomenduję APN WAP Orange GPRS. Jeśli jednak nie macie pewności z jakiego APN korzystacie, najlepiej użyć autokonfiguratora Ponadto od dzisiaj użytkownicy ofert na kartę Orange mogą włączyć bezpłatnie usługę Urodziny, także po zalogowaniu do Orange online. Cały czas obowiązuje możliwość aktywacji poprzez SMS. Przypominajkę o co chodzi w usłudze znajdziecie tutaj

Scroll to Top