Oferta

Kod ukrył się w eterze

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
13 maja 2016
Kod ukrył się w eterze

Dzisiejszy tajemniczy kod jest ukryty w nietypowym miejscu. Wszystkich chcących poznać jego magiczną moc zapraszam w godzinach 9:00 – 14:00 do uważnego słuchania radia RMF, RMF MAXX lub RMF Classic. Słuchajcie, a znajdziecie! :)


Bezpieczeństwo

Cyberprzestępcy sprzedają nas za grosze

Michał Rosiak Michał Rosiak
12 maja 2016
Cyberprzestępcy sprzedają nas za grosze

Od pięciu dolarów za godzinę ataku DDoS, do 10 tysięcy "zielonych" za idealnie podrobiony amerykański paszport - w takich dość sporych widełkach mieszczą się oferty czarnorynkowych usług cyber-przestępców. Spojrzenie na coroczny raport SecureWorks "Underground Hacker Markets" daje ciekawe spojrzenie zarówno na to jak mało jesteśmy warci (czy raczej nasze dane), ale też na ogrom pola na którym poruszają się cyber-przestępcy).

Jeśli ktoś nie chce czytać do końca to: TL;DR - jesteśmy warci grosze (oczywiście z zachowaniem pewnej przenośni). Fakt, iż przestępcy cenią nasze dane tak nisko w mojej opinii jest dowodem zarówno na to, że dostanie się do nich (danych, nie kryminalistów) nie stanowi większego problemu, a poza tym jest ich w sieci tak dużo, że rynek wymusza relatywnie niskie stawki. Przykłady?

5$ - Remote Access Trojan (niesamowity spadek cen, w 2013 r. potrafił kosztować 250$, rok później 50$!)

7$ - amerykańska karta kredytowa

40$ - "plastik" z Europy, z dodatkowymi danymi ze ścieżek z paska magnetycznego

90$ - odnalezienie adresu IP komputera konkretnego użytkownika

129$ - włamanie na konto mailowe (Gmail/Hotmail/Yahoo) lub popularne konto społecznościowe

150$ - konto lojalnościowe dużej bliskowschodniej linii lotniczej z 500 tys. punktów

400$ - włamanie na konto bankowe z nieznaną kwotą

500$ - włamanie na korporacyjne konto mailowe; login i hasło do konta bankowego w USA z 15 tys. dol.

Wysoko oceniane konta bankowe z dużymi kwotami - 6% wartości bilansu konta.

Robi wrażenie, prawda? Nie wiem, jak Wy, ale ja czytając takie materiały czasami mam ochotę wrócić do trzymania pieniędzy w skarpecie i najlepiej zamieszkać w jakiejś samotni w Bieszczadach. Tylko pod jednym warunkiem - ma mieć światłowód albo szybkie LTE. A jako, że w takiej sytuacji wracamy do punktu wyjścia, pozostaje mieć nadzieję, że z moimi kontami nie pójdzie im tak łatwo albo po prostu im się nie przydadzą.


Oferta

Promocja kuponowa, lecz tym razem tygodniowa ;-)

Piotr Domański Piotr Domański
12 maja 2016
Promocja kuponowa, lecz tym razem tygodniowa ;-)

Możecie zaoszczędzić dzięki niej 20% kosztów abonamentu, zarówno w ofercie z telefonem jak i bez, choć nie we wszystkich. Oferta dotyczy bowiem tylko części planów taryfowych. Oto one: Smart Plan LTE 55,98; Smart Plan LTE 65,98; Smart Plan LTE 85,98; Smart Plan LTE 105,98; Smart Plan LTE Wspólny 115,98; Smart Plan LTE Wspólny 165,98; lub w jednej z ofert bez telefonu: Smart Plan LTE tylko SIM 45,98; Smart Plan LTE tylko SIM 75,98 Smart Plan LTE tylko SIM 105,98; Smart Plan LTE tylko SIM 115,99, Smart Plan LTE tylko SIM 165,98.

Kupon możecie wygenerować, nie przez jeden dzień, lecz przez tydzień, a dokładnie, w momencie gdy piszę te słowa jeszcze przez 6 dni, 8 godzin i 30 minut. Więc macie nieco czasu, możecie się zastanowić, porównać ofertę i sprawdzić, z której oferty najlepiej skorzystać. Poza ceną warto też zwrócić uwagę choćby na paramenty sieci, takie jak szybkość transferu danych. A w takich porównaniach Orange wypada świetnie. Obniżka dotyczy ofert na 24 miesiące. Trzeba też pamiętać o kwestii plików cookies, ale o tym pisałem już wielokrotnie.

Do tego koledzy i koleżanki proponuję kilka telefonów, które na start kosztują 0 złotych - HTC Desire 820, w planie za 54,99 zł (czyli do niedawna Smart Plan LTE za 69,99) i opłacie za telefon wysokości 35,01 zł, czy Samsung Galaxy A5 lub Huawei Shot X. Choć to tylko sugestie.

Więcej o promocji dowiecie się na naszej stronie.

Scroll to Top