Sieć

Konkretniej o przenoszeniu numerów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 stycznia 2010
Konkretniej o przenoszeniu numerów

Wczoraj Bartek Dobrzyński z Playa pochwalił się, że w ubiegłym roku do jego firmy klienci przenieśli najwięcej numerów. Podał, że było to 54 proc. wszystkich, czyli 218 tys. Myślę, że równie ciekawe będzie poznanie jakim saldem przyjścia/odejścia wykazali się najwięksi operatorzy w 2009 roku. Pokazuje to najlepiej, jak poradzili sobie w nowej rzeczywistości. Według naszych danych saldo w zaokrągleniu do tysiąca wygląda następująco: Play + 213 tys; Orange - 38 tys; Plus - 76 tys; Era - 101 tys. Jeśli chodzi o przeniesienie numeru klienci najczęściej wybierali: Play (220 tys); Orange (80 tys); Plus (62 tys); Era (47 tys) i mBank (3 tys). Wynika z tego, że z W3 najlepiej udało się nam przekonać klientów do swojej oferty. Co więcej, kiedy weźmiemy pod uwagę tylko najbardziej pożądany rynek klientów biznesowych to możemy pochwalić się tym, że aż 1/3 więcej firm zdecydowała się przenieść numer do Orange niż od nas odeszła. Na koniec mała refleksja. Patrząc na nakłady finansowe na kampanię marketingową, wynajęcie do boju Andrzeja Sołtysika i pracę włożoną w popularyzację MNP, to spodziewałem się lepszego wyniku Playa :-)


Odpowiedzialny biznes

Kolekcjoner złotych kart

Monika Kulik Monika Kulik
09 stycznia 2010
Kolekcjoner złotych kart

Z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku produkowanych jest dokładnie 100 numerowanych, złotych kart. Są ewenementem na rynku kolekcjonerskim. Nie tylko dlatego, że są unikatowe i mają w sobie prawdziwe złoto. Ich posiadanie to oznaka nie tyle zasobnego portfela, co dobrego serca. Nic dziwnego, że ich licytacja cieszy się niezwykłym powodzeniem. W 2009 roku dochód z licytacji kart wyniósł prawie 400 tys. złotych.

Za najcenniejsze uchodzą te z numerem 1 i 100, i aby je zdobyć trzeba nie raz zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jednym z ludzi, dla których złote karty mają duże znaczenie emocjonalne, jest p. Sławomir Pawlik.

 

Wielka pasja (o innym kolekcjonerze pisaliśmy tutaj) połączona ze złotym sercem. Jedną z cennych kart ze swojej kolekcji p.Sławek przekazał na tegoroczną aukcję WOŚP – do wylicytowania jest złota karta z 2001 roku o numerze 64.


Odpowiedzialny biznes

Gramy z WOŚP

Monika Kulik Monika Kulik
08 stycznia 2010
Gramy z WOŚP

I znów, już po raz 18-ty w tę niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W moim kalendarzu to stały punkt, bo co roku z Orkiestrą gra Grupa TP. Myliłby się jednak ten, który sądzi, że to tylko 1 dzień – aby Finał się udał, przygotowania zaczynamy już we wrześniu. Wtedy powstają projekty okazjonalnych kart telefonicznych i tych najważniejszych - złotych. Potem zaczyna się produkcja i dodanie złotego elementu w Mennicy Metale Szlachetne. Na koniec roku karty są gotowe, a w pierwszym tygodniu stycznia przekazuję je do WOŚP.

Zobaczcie zresztą sami, co o naszej współpracy mówią Jurek Owsiak i Krzysztof Dobies - rzecznik WOŚP.

Oczywiście to nie jedyny nasz wkład w Orkiestrę. Są jeszcze SMSy, linia charytatywna i masa łączy na rynkach miast, aby wszystkie transmisje w dniu Finału się udały. Tylko w 2009 roku z licytacji kart i połączeń naszych klientów udało sie zebrać 1,5 mln zł na pomoc chorym dzieciom. Gorąco zachęcamy do udziału również w tegorocznym Finale, w  najbliższą niedzielę – zadzwońcie  na linię telefoniczną

0 704 407 401 lub wyślijcie SMS o treści SERCE na numer 7547.

Jurek dziękujemy za pozdrowienia dla bloga i trzymamy kciuki za kolejny rekord hojności i dobrego serca Polaków. No to lecimy…

Scroll to Top