Odpowiedzialny biznes

Konkurs typerów

Jarek Marek Jarek Marek
25 czerwca 2010
Konkurs typerów

Kończą się zaskakujące eliminacje, zaczynają się rozgrywki pucharowe. Tutaj nie można odpuścić nawet minuty. Jeden mecz decyduje o wszystkim. Nie ma drugiego miejsca.

Chcemy Wam zaproponować zabawę: ligę typerów. Zasady są proste jak piłka nożna (no może oprócz przepisu o spalonym ;). Jeden punkt zdobywa się za wskazanie zwycięzcy. Trzy punkty za wskazanie nie tylko zwycięzcy ale dokładnego wyniku. Typujemy ostateczny rezultat, bez względu na to czy padnie on w regulaminowym czasie, czy w dogrywce, czy też w karnych. Przy czym ustalamy, że jeśli np. wynik po dogrywce będzie 1 do 1, to ostateczny wynik dla zwycięskiej drużyny brzmi 2 do 1 (bez względu na to ile będzie karnych). Nie stawiamy więc remisów !!!

Kto zdobędzie nawięcej punktów na koniec mistrzostw ten wygrywa (a dokładnie trzech najlepszych typerów). Rozstrzygnięcie 11 lipca, zaraz po meczu finałowym. Aha - nagrody piłkarskie oczywiście będą :), jakie - niespodzianka :)

Zapraszamy do zabawy i życzymy wielu emocji!

Nasze typy na sobote i niedzielę:

Urugwaj - Korea; Jarek 3:1 Marek 2:1

USA - Ghana; Jarek 2:0 Marek 1:0

Anglia - Niemcy; Jarek 2:1 Marek 1:2

Argentyna - Meksyk; Jarek 3:1 Marek 2:0

Update 28.06

Typy na poniedziałek:

Holandia - Słowacja; Jarek 3:1 Marek 2:0

Brazylia - Chile; Jarek 4:1 Marek 2:0

Update 29.06

Pargwaj - Japonia; Jarek 3:2 Marek 1:2

Hiszpania - Portugalia; Jarek 2:1 Marek 1:0


Sieć

Neverending story

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
25 czerwca 2010
Neverending story

Dziś w papierowej wersji "Parkietu" znów przeczytałem, że jesteśmy zainteresowani kupieniem Playa. Kiedy niedawno ogłosiliśmy, że chcemy razem startować w przetargu na LTE, dostałem pytanie, czy czasem nie jest to znak, że chcemy ich przejąć? Nie wspomnę już o innych okazjach w ostatnich 2 latach do zadania tego samego pytania. Nazwać to mantrą to pikuś. Zastanawiam się ile jeszcze wytrwałości pozostało giełdowemu dziennikowi we wpieraniu nam Playa w brzuch i co na to Chinczycy, Koreańczycy, szejkowie arabscy i inni podobno zainteresowani operatorem biznesmeni. Marcin niedawno nagrał "sprzedażową piosenkę" na nutę, kto to ich nie kupuje i co z tego wyniknie. Może i ja powinienem. Na przykład w rytm hitowego "It wasn`t me" Shaggy`iego rapować "We don`t buy Play". Tylko, że wtedy pewnie napiszą, że Orange kupi Play, bo rzecznikom to nawet razem śpiewać się zachciało :-)


Bezpieczeństwo

Stalking – jak się bronić?

Marek Krupa Marek Krupa
25 czerwca 2010
Stalking – jak się bronić?

Ostatnio niezwykle często wspomina się o tzw. stalkingu. To nękanie osób poprzez wysyłanie wiadomości sms, e-mail lub wykonywanie niechcianych połączeń telefonicznych. Większość z nas posiada telefon komórkowy, dlatego problem może dotknąć każdego z nas. Dlatego Ministerstwo Sprawiedliwości planuje wprowadzenie karalności stalkingu, jednak na prawne regulacje trzeba jeszcze poczekać. Czy zatem możemy chociaż zminimalizować jego skutki? Na szczęście tak! Poniżej kilka rozwiązań, które pomogą bronić się przed tym procederem.

Część producentów komórek (m.in. Samsung, Nokia, LG) w standardowym oprogramowaniu umieszcza filtr połączeń i/lub sms. Oznacza to, że połączenie przychodzące z konkretnego numeru wprowadzonego wcześniej przez użytkownika na tzw. „czarną listę”, jest automatycznie odrzucane. Natomiast wiadomość sms przychodząca z takiego numeru jest kierowana do odpowiedniego folderu. Dzięki temu użytkownik nie jest niepokojony niechcianymi wiadomościami. Jak włączyć takie opcje w przykładowych telefonach? Samsung Avila/ Corby/Ultra Classic/ Ultra Touch: Menu > Ustawienia > Aplikacje > Połączenia > Wszystkie Połączenia > Automatyczne Odrzucanie > Lista Blokowanych Numerów. W tej opcji wpisujemy numer i/lub wybieramy opcję dla wszystkich połączeń przychodzących z zastrzeżonego numeru. Nokia 1208/1600/1661 Menu > Wiadomości > Ustawienia wiadomości > Filtrowane Numery  dla połączeń: Ustawienia > Ustawienia Połączeń > Filtrowane Numery i BlackBerry Konfiguracja > Opcje bezpieczeństwa > Zapora Firewall > Blokowanie wiadomości przychodzących.

Co jednak możemy zrobić, jeśli telefon nie posiada takiej funkcji w standardzie? Wtedy warto sprawdzić, czy jest wyposażony w system Symbian, Windows Mobile lub Android. Za ich pomocą także można ustawić filtry odrzucające niechciane połączenia i wiadomości sms. Wystarczy mieć odpowiednia aplikację. Dla aparatów z systemem Symbian można zainstalować program Handy Blacklist albo Best Blacklist. Przy Windows Mobile Call SMS Blocker, Photo Contacts Pro lub Call FireWall; natomiast dla Androidów Gblocker.

Na koniec warto dodać, że jeżeli otrzymujemy niechciane wiadomości sms z bramki Orange, a numer nadawcy rozpoczyna się od cyfr 102 xxxxx, to możemy w prosty sposób wyłączyć zgodę na otrzymywanie takich wiadomości wysyłając sms o treści „NIE” pod numer 102.

Scroll to Top