;

Oferta

Konto ważne od nowa i na dłużej w Orange na kartę (6)

Beata Giska

29 czerwca 2021

Konto ważne od nowa i na dłużej w Orange na kartę
6

Tylko w Orange na kartę można zapewnić nowe dni ważności konta bez kolejnego doładowania.

 • Twoje konto wygasło i masz zablokowane środki? Możesz je odzyskać w tradycyjny sposób, czyli poprzez doładowanie lub – nowość! – zakup nowych dni ważności konta. Można to zrobić wysyłając bezpłatnego sms-a lub po zalogowaniu się na swoje konto w Mój Orange.
 • Opłata za kolejne dni ważności konta pobierana jest automatycznie z funduszy zgromadzonych w ramach „Nowej Gwarancji Zwrotu”. Pozostałe złotówki z blokady przywracane są automatycznie bez żadnych dodatkowych opłat. W efekcie konto znowu jest aktywne. Regulamin znajduje się tutaj.

Kto i jak może skorzystać z oferty?

 • Usługa jest dostępna dla użytkowników taryf: Orange Free na kartę, Orange YES i Orange POP w ofercie Orange na kartę.
 • Z akcji można skorzystać wielokrotnie – za każdym razem, gdy konto główne znajdzie się w okresie pasywnym (zablokowane połączenia wychodzące).
 • Nowe dni ważności konta można zakupić w dowolnym momencie, pod warunkiem posiadania wystarczającej ilości pieniędzy zablokowanych w ramach „Nowej Gwarancji Zwrotu”.
 • Brak zablokowanych złotówek? Nic straconego. Wystarczy doładować konto w tradycyjny sposób, aby odzyskać aktywność konta. W tym przypadku polecamy doladowania.orange.pl .

orange na kartę

Udostępnij: Konto ważne od nowa i na dłużej w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 14:54 29-06-2021
  Mhm......może fajna opcja dla zapominalskich, ale....szjida RWK która swojego czasu była darmowa. Ale....biznes to biznes.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 18:26 29-06-2021
  Ta opcja jako usługa juz dawno jest na kontach powielacie i powielacie żadnych nowości nie dajecie
  Odpowiedz
  • komentarz
   Konrad 19:34 29-06-2021
   Nie do końca. Ta nowa opcja działa wtedy, gdy masz nieaktywne konto i zablokowane środki. Do tej pory jedyną opcją odblokowania i odzyskania zablokowanych środków było doladowanie. Owszem, od dawna są dostępne opcje dokupienia sobie dodatkowej waznosci konta, ale tylko w sytuacji, gdy Twoje konto jest aktywne. Teraz oferta jakby się rozszerza :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  ... 06:30 30-06-2021
  Jeszcze nie dawno kosztowalo. 0zl badz 3zl a teraz 30zl ladna przebitka.
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:50 05-07-2021
   Coś trzykropku ci się pomieszało... :P
   Odpowiedz
   • komentarz
    ... 06:09 09-07-2021
    Bylo za 3zl jesli nie mialo sie stazu 90 dni... Chyba o to ci chodzi? :p ze mi sie pomieszalo :D
    Odpowiedz

;

Sieć

Wzmacniany sieć Orange na wakacje (6)

Wojtek Jabczyński

29 czerwca 2021

Wzmacniany sieć Orange na wakacje
6

Jak każdego roku dbamy abyście na wakacjach mogli bez kłopotu dodzwonić się i mieli dobry zasięg mobilnego internetu w miejscowościach turystycznych. Robimy to na kilka sposobów: inwestujemy w nowe stacje bazowe, dostawiamy stacje mobilne i zwiększamy pojemność sieci dokładając częstotliwości.

Porównując do 2020 roku w regionach turystycznych uruchomiliśmy 19 nowych stacji bazowych w miejscowościach: Świnoujście, Kamień Pomorski, Mikołajki, Gołdap, Ostróda, Rewal,  Banie Mazurskie, Stawiguda, Jeleśnia, Bystrzyca Kłodzka, Lubiczyn, Witkowo, Augustów, Lubiczyn, Ornowo, Wólka Lichtajńska, Sopotnia Mała, Sikorzyno i Czarlina.

Dodatkowo na okres wakacyjny mobilne stacje poprawią zasięg Orange w 10 miejscowościach: Jastarnia, Rusocin,  Pobierowo, Rowy, Dąbki, Międzyzdroje, Zamłyniec, Białka, Krokowa i Krynica Morska.

Na stacjach, pracujących w rejonach turystycznych, dołożyliśmy dodatkowe 128 warstw LTE. Oznacza to, że stacje są lepiej doposażone i wykorzystują więcej częstotliwości, co przekłada się na lepszy zasięg i jakość.

Udanych wakacji!

Udostępnij: Wzmacniany sieć Orange na wakacje
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Majk 13:25 29-06-2021
  No i super :)
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 21:53 29-06-2021
  Tak trzymać 💪
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 22:49 29-06-2021
  Wszystko z korzyścią dla klienta-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Nikt 23:22 08-07-2021
  A w Karwi na plaży nie można nawet strony wyszukiwarki Google uruchomić, taki szybki internet Orange :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Waldemar 22:11 11-07-2021
  Niestety w Miejscowości Niesulice w części zachodniej brak jakiegokolwiek zasięgu nie można w ogóle nigdzie zadzwonić 10 bez kontaktu ze światem a inni operatorzy mają tu zasięg nawet play chyba sobie kupię starter z innej sieci by mieć kontakt ze światem
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dunaj 13:42 01-08-2021
  Przydałby się zasięg w Samociążku tak blisko miasta Bydgoszcz, a zasięg taki że nie ma szans na normalną rozmowę o internecie nie wspomne. Od lat używam Orange jeszcze jak była Idea, a zasięg w tej miejscowości coraz gorszy. Czym to jest spowodowane?
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Okiem mamy: nauczyciel też człowiek (1)

Kasia Barys

28 czerwca 2021

Okiem mamy: nauczyciel też człowiek
1

W miniony piątek po odbiorze świadectw przez moje dzieci dziękowałam nauczycielom za miniony rok szkolny. Nie był on łatwy: ani dla uczniów, ani dla rodziców ani dla kadry. Zawód nauczyciela wywołuje wiele kontrowersji. Choćby nie tak dawny strajk nauczycieli, który różnie był oceniany. A ostatnio prowadzenie krótkiej nauki stacjonarnej w czasie pandemii oraz wielomiesięczna nauka online.

Sama ukończyłam studia humanistyczne i mogłam być panią od… języka polskiego. Mam wiele koleżanek, które są belframi. Wiem, że jest to bardzo trudny zawód, dodatkowo obarczony wieloma oczekiwaniami i wyzwaniami. Tak jak w Polsce wszyscy znają się na piłce nożnej, tak wszyscy mają wizję jak powinna wyglądać praca nauczyciela. Takie oczekiwania miałam i ja. Chciałabym, by nauczyciel dobrze przekazał wiedzę i uczył, odnosił się z szacunkiem do dziecka, nie traktował je „ z góry”, tylko był w kontakcie. By miał czas na rozmowę z rodzicem. By wystawiając np. oceny opisowe nie stosował funkcji „kopiuj – wklej” tylko, by każde dziecko traktował indywidualnie. By stosował różne, nowoczesne metody nauczania, miał wysokie kompetencje cyfrowe, by nadążał za swoimi uczniami itd. itd. Dużo tego prawda? Dla mnie w edukacji moich dzieci najważniejsze są relacje uczniów z nauczycielami. Wtedy, nawet jeśli materiał jest trudny, chętniej dziecko się uczy, a wiedza zostaje na dłużej. Uczenie dla ocen nie ma sensu. Różne eksperymenty i doświadczenia pokazują, że tych przedmiotów, których nie lubimy (zazwyczaj ze względu na brak sympatii do nauczyciela właśnie) nie pamiętamy. Chciałabym, by nauczyciele w życiu moich dzieci byli przewodniczkami i przewodnikami. Marzę o tym, by traktowali każde dziecko indywidualnie, by dobrze znali swoich uczniów i byli cennym źródłem wiedzy o nich. By pomagali nam rodzicom w kształtowaniu wrażliwości na dobro, piękno i inne wartości, bez których po prostu nie da się być dojrzałym, mądrym dorosłym. Przecież my rodzice nie zawsze wiemy co się dzieje w szkole.

Psycholog, przewodnik, lider

Dopiero pandemia uzmysłowiła mi jak wiele wyzwań jest przed nauczycielami. Jak wiele ról muszą na co dzień pełnić: przekazują wiedzę, uczą, trochę wychowują, są psychologami, towarzyszami. Jednym z wniosków raportu Fundacji Orange o statusie nauczycieli i nauczycielek jest stwierdzenie, że dużym wyzwaniem jest dla nich właśnie ta ważna rola wychowawcza. Czują oni brak wsparcia w rozwiązywaniu trudności w zachowaniu uczniów. Z deklaracji nauczycieli wynika, że 51% z nich nie ma dostępu do szkolnych psychologów. Czują się z problemami własnymi i uczniów zostawieni samym sobie. To jeden z pięciu czynników najbardziej przeszkadzających nauczycielkom i nauczycielom w ich pracy. Wskazuje na niego aż 30% badanych. Dodatkowo są obarczeni oczekiwaniami rodziców. Całymi tygodniami są na „rodzicielskim świeczniku”.

Nauczyciel też człowiek

Nieraz uczestniczyłam w lekcjach online moich dzieci. Były to lekcje w klasach 1-3 więc szczególnie w pierwszych tygodniach nauki zdalnej musiałam im towarzyszyć. Jestem pełna podziwu, że w większości przypadków nauczyciele prawie z dnia na dzień opanowali technikalia oraz nowe metody nauczania, potrafili utrzymać uwagę małych dzieci, przekazać im wiedzę i zmotywować do nauki. Pamiętam, jak zimą pani prosiła, by dzieci przez kamerkę w laptopie pokazały ulepionego bałwana, lub kiedy dzieci miały pokazać swoje zwierzaki domowe. Udało się także zorganizować mikołajki, z prezentami (choć w wersji cyfrowej, ale jednak!), śpiewali kolędy przy domowych choinkach.

Większość, bo 62% przebadanych przez Fundację Orange nauczycieli jest zdania, że pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na postrzeganie polskiego systemu edukacji. Wielu nauczycieli niestety nie udźwignęło wyzwania, jakie postawiła przed nimi sytuacja pandemiczna. Aż 45% rodziców także uważa, że pandemia i to co się działo w szkole obniżyło prestiż nauczyciela. Fakt… wiele braków w różnych kompetencjach zostało obnażonych. Jednak jestem zdania, że nauczyciele nie powinni otrzymać za to słabej oceny. Czas był trudny, wyzwania i oczekiwania ogromne. Podziwiam ich za to, że mimo tak ciężkiej sytuacji zawodowej w jakiej się znaleźli, jednak dali radę. Trzeba także pamiętać, że przecież sami mieli także wyzwania osobiste. Pracując w domu także musieli opiekować się swoimi dziećmi – a w czasie 45 minutowych lekcji nie byli w stanie tego zrobić. Koleżanka nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, musiała zamykać się podczas lekcji w osobnym gabinecie, aby jej małe dzieci nie przeszkadzały.

Mam nadzieję, że czas pandemii koniec końcem wyjdzie na dobre polskiej edukacji. I choć początki były trudne, to jednak mądrzejsi o nowe doświadczenie nauczyciele nabiorą pewności choćby w nowych technologiach. Rodzice zrozumieją, że nauczyciel nie ma lekko i nabiorą empatii wobec nich. A uczniowie w wakacje naładują baterie pozytywną energią.

 

Udostępnij: Okiem mamy: nauczyciel też człowiek
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 22:05 29-06-2021
  Dokładnie też człowiek i należy się im szacunek. Ale uczeń to często dziecko i przyczynę braku wiedzy należy weryfikować. Nie każdy musi być z matematyki asem. Ale przysłowiową "pałe" to najłatwiej wpisać. Ja miałem kiedyś nauczycielkę z fizyki która kompletnie nie potrafiła tłumaczyć, a ciągle tylko wymagała, no ale.....dobrze że to już przeszłość. Dziś bym sobą nie dał tak pomiatać.
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej