;

Bezpieczeństwo

Koronawirus bronią cyberprzestępców (1)

Michał Rosiak

9 kwietnia 2020

Koronawirus bronią cyberprzestępców
1

Jak tam u Was, #zostanwdomu pełną parą? Trzymajcie się zdrowo, a jeśli wśród czytających nas są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policjanci i strażnicy miejscy, czy kierowcy/motorniczowie komunikacji miejskiej – dziękuję za Waszą służbę.

A Wy wszyscy, którzy siedzicie w domach albo całymi dniami albo po pracy/służbie, pamiętajcie, że przestępcy też o tym wiedzą. Nie pamiętam już od kiedy pracuję w coraz bardziej podobającym mi się systemie home office, ale jedno jest pewne. Źli ludzie wcześniej mogli liczyć, że ich phishingowego maila przeczytacie w domu. Teraz mogą być tego pewni.

Czytaj, co pisze CyberTarcza

Nie zdziwcie się więc, jeśli któregoś dnia, wchodząc na jakąś stronę, bądź klikając link w mailu, zamiast oczekiwanej treści zobaczycie ostrzeżenie z CyberTarczy. To od początku był ważny aspekt naszej działalności, ale teraz, w erze koronawirusa, staramy się jeszcze bardziej, by potencjalne ryzyka dusić w zarodku, zanim zdołają do Was dotrzeć. M.in. dlatego „tuningujemy” rozwiązanie antyphishingowe. Staramy się, by fałszywe strony przyporządkowywać do kategorii na tyle precyzyjnej, na ile to możliwe. To dlatego, byście otwierając taką witrynę nie tylko widzieli, że ustrzegliśmy Was przed phishingiem, ale także – a może przede wszystkim? – żebyście byli świadomi, na czym polegała socjotechniczna sztuczka i co złego mogło Wam się stać. Wyedukowany internauta to bezpieczniejszy internauta, który w kolejnych krokach może nieść kaganek oświaty swoim najbliższym.

Koronawirus groźny również w sieci

Jak można się było spodziewać, koronawirus jest ostatnio istotnym motywem obserwowanych ostatnio przez CERT Orange Polska ataków, wydaje się jednak, że ich profil nieco ulega zmianie. To już nie jest prostackie granie na strachu. To bardziej kampanie SMS informujące o konieczności „dezynfekcji paczki” (aż dziwne, że ktoś się na to łapie…). Albo maile z załącznikami, podszywającymi się pod oficjalne dokumenty rządowe, związane z ograniczeniami poruszania, czy tarczą antykryzysową. Czasami nawet w treści znajduje się faktyczny dokument! Z tą różnicą, że zawiera dodatkową „wkładkę”, instalującą w tle złośliwe oprogramowanie.

Pamiętajcie, że te cyfrowe wirusy też mogą okazać się bardzo groźne i nawet wysłać nas do szpitala, jeśli serce nie wytrzyma szoku, gdy dowiemy się, że skradziono nam wszystkie oszczędności życia. Pamiętajcie, by w takich sytuacjach działać – paradoksalnie – wbrew sobie. Gdy emocje każą Wam klikać cokolwiek natychmiast (a w tle majaczy gdzieś koronawirus) – bądźcie właśnie wyjątkowo spokojni.

Uważajcie na siebie. Bądźcie bezpieczni. Bądźcie zdrowi. #zostanciewdomu

Udostępnij: Koronawirus bronią cyberprzestępców
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 18:03 09-04-2020
  Dzięki Michale za podziękowania. #zostańwdomu - Wszystkich do tego namawiam. Nawet Twoich kolegów ;p Jest ciężko, ale dajemy radę.
  Odpowiedz

;

Oferta

Nowy bonus w Orange na kartę (21)

Marta Krajewska

9 kwietnia 2020

Nowy bonus w Orange na kartę
21

Ostatnio mam dla was sporo fajnych propozycji w Orange na kartę. Dzisiaj kolejna – „Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich+3 GB” na 7 dni za darmo. Warunek? Wyrażenie SMS-em zgody marketingowej. Czyli bonus za zgodę. Z promocji może skorzystać każdy użytkownik, który jeszcze nie wyraził zgody tą drogą. Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści TAK pod numer 80290. Bonus zostanie przyznany automatycznie.

Warunki promocji

Wysłanie SMS-a o treści TAK pod 80290 oznacza wyrażenie zgody marketingowej na przesyłanie SMS-em informacji handlowych. Dzięki temu możecie otrzymywać przydatne informacje o ofercie Orange na kartę, promocjach i usługach obniżających koszty korzystania z telefonu.

Bonus zostanie przyznany automatycznie, a potwierdzenie otrzymacie SMS-em. Z promocji można otrzymać tylko jeden raz dla numeru, z którego wyraża się zgodę SMS-em.

W każdej chwili możecie możecie też odwołać zgodę poprzez konto w Mój Orange, kontakt z Biurem Obsługi Klienta (*100 ) lub wizytę w salonie Orange (oczywiście namawiamy do zdalnego kontaktu).

Masz już „bez limitu”? Nie stracisz GB

Promocja ma swoje ograniczenia. Nie mogą skorzystać z niej klienci, którzy mają włączoną dowolną wersję usługi „bez limitu („Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich+pakiet GB” lub „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich + pakiet GB”). Jest to zabezpieczenie przed przypadkową utratą zgromadzonych gigabajtów i dni ważności z aktywnej usługi. Jeśli jednak chcecie skorzystać z promocji, najpierw należy wyłączyć usługę „bez limitu”.

Szczegóły: Regulamin usługi promocyjnej „Bonus za zgodę”

Udostępnij: Nowy bonus w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Mateusz 12:45 09-04-2020
  Fajna promocja ale mam pytanie: czy wyrażenie zgody SMS o treści tak pod 80290 uprawiający do bonusu, nie spowoduje wyłączenia elastycznego pakietu internetowego w Orange na kartę?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Konrad 16:21 09-04-2020
   Cześć. Nie, bonus za zgodę nie wpływa na Elastyczne Pakiety Internetowe. Pakiet będzie nadal aktywny :)
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 18:00 09-04-2020
  Nie obawiacie się że klient po skorzystaniu z promocji wycofa zgodę na Mój Orange? I drugie pytanie - czy smsy będą dotyczyć tylko Waszej oferty czy też innych podmiotów?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Basia 18:10 09-04-2020
  Wysłałam zgodę ale ofertę na nielimitowane rozmowy otrzymałam tylko na 3dnia nie na 7 jak w ofercie!
  Odpowiedz
  • komentarz
   Momo 10:23 13-04-2020
   A ja wysłałam zgodę wczoraj i do dzisiaj nie nie dostałam żadnego bonusa.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Momo 10:09 13-04-2020
  A ja wysłałam zgodę wczoraj, dostałam potwierdzenie ale do tej pory nie otrzymałam bonusowych minut ani GB.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Moni 12:22 13-04-2020
  A ja wczoraj wysłałam zgodę i do tej pory nie dostałam żadnego bonusu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:14 13-04-2020
  MOMO i MONI - może macie taryfę Zawsze bez limitu?... Przeczytajcie regulamin...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Moni 18:22 13-04-2020
   Nie mam żadnej taryfy, tylko doładowanie zwykłe
   Odpowiedz
   • komentarz
    emitelek 11:03 14-04-2020
    Można to sprawdzić *124*# Co przychodzi w odpowiedzi?
    Odpowiedz
    • komentarz
     Moni 13:25 14-04-2020
     Twoja oferta to Orange free. Stan konta 0,03 gr
     Odpowiedz
     • komentarz
      Mateusz 16:32 14-04-2020
      Czyli trzeba doładować konto w Orange na kartę
      Odpowiedz
      • komentarz
       Moni 18:37 14-04-2020
       Doładowałam, mam aktywne jak o to chodzi. Poprostu nie ma
       Odpowiedz
 • komentarz
  Moni 18:38 14-04-2020
  Zgoda przyjęta a o bonusie ani słowa
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:17 18-04-2020
   Coś się wyjaśniło? Reklamacja była? :/
   Odpowiedz
 • komentarz
  Darek 10:05 20-04-2020
  Moni, Momo i Inni. W Regulaminie jest napisane: "Bonus zostanie przyznany w przeciągu 48 godzin". Ja dostałem dopiero ma drogo dzień. Nie przeskoczy się, widać.
  Odpowiedz
 • komentarz
  fifi 12:26 18-05-2020
  ja.wyrazilem.zgody.handlowe.dostalem.g.ale.10GB.pszydaje.sie.namiesionc.i.internet.za.doladowanie.tesz
  Odpowiedz
 • komentarz
  Dorota 10:41 08-06-2020
  Przed chwilą wysłałam i dosłownie po dwóch minutach dostałam bonus, dzięki <3
  Odpowiedz
 • komentarz
  Angela 16:08 20-06-2020
  A ja natychmiast po wysłaniu sms-a TAK pod 80290 dostałam 7 dni no limit za darmo. Super!
  Odpowiedz
 • komentarz
  Siurek 20:51 13-08-2020
  po minucie dostałem pakiet
  Odpowiedz
 • komentarz
  KG 18:27 20-01-2021
  Kiedy będzie dostępna karta ekstra Esim w orange na kartę Na pewno wiele osób by skorzystało z tego żeby kupić zegarek Apple Watch A nie zachęcać ludzi żeby przechodzić na abonament jak chcecie używać karty ekstra Esim
  Odpowiedz

;

Oferta

Doładuj konto przez internet, zgarnij 5 GB (4)

Marta Krajewska

8 kwietnia 2020

Doładuj konto przez internet, zgarnij 5 GB
4

Widzieliście już nasz spot reklamowy z dziadkiem i wnuczkiem, promujący doładowania online w Orange na kartę? Jeśli nie, to możecie szybko to nadrobić. Dodam tylko, że kampania jest dziełem agencji Leo Burnett, a spot jest reedytowaną wersją reklamy z 2017 r., przygotowaną przez agencję Publicis. Film wyprodukowało studio Film Produkcja, postprodukcją zajęło się Studio Orka, za udźwiękowienie odpowiada Lunapark, a reżyserował Kristoffer Rus.

Bonus 5 GB? Na doładowania.orange.pl

Tę promocję znacie już od ubiegłego roku. Teraz stała się szczególnie przydatna. Dzięki doładowaniom online w Orange na kartę możecie być w stałym kontakcie z bliskimi, a w bonusie zgarnąć 5 GB. Wystarczy zasilić konto główne w Orange na kartę dowolną kwotą przez stronę doladowania.orange.pl lub w aplikacji Mój Orange. W ten sposób możecie doładować konto nie tylko sobie, ale także bliskim – rodzicom, czy dziadkom. Bez wychodzenia z domu.

Ważne informacje

5 GB jest przyznawane po każdym doładowaniu wykonanym przez doladowania.orange.pl lub Mój Orange. Bonus jest ważny przez 14 dni przy doładowaniu kwotą 25 zł lub większą, 5 dni – przy 10 zł, 2 dni – przy 5 zł. Zdobyte w ten sposób GB są wykorzystywane w pierwszej kolejności przed pakietami z doładowań. Jeżeli korzystacie z Orange Free na kartę, to oprócz tego dostajecie standardowe bonusy GB po każdym doładowaniu.

Szczegóły: Regulamin promocji doładowań „5 GB za doładowanie przez stronę www.doladowania.orange.pl”

Udostępnij: Doładuj konto przez internet, zgarnij 5 GB
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:25 08-04-2020
  Fajna promocja. Korzystam z niej od prawie roku ? Dzięki Orange ?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba 21:01 08-04-2020
  Tak, fajna promocja tylko jak ktoś aktywuje te ostatnie 10 GB w prezencie ważne do końca kwietnia i po tym doładowaniu konto za 5 zł to traci bonus 2,5 GB bo jest ważny tylko 2 dni i schodzi w drugiej kolejności po tych 10 GB ważnych do końca kwietnia. Zatem 2,5 GB się traci choć dostaje za darmo jak to Pan na czacie mi powiedział:) Próbowałem mu uświadomić, że trzeba jednak wydać te 5 zł aby otrzymać bonus, a On skoro jest za darmo to nic się nie traci:) Lekko mnie zdenerwował tymi wywodami. Podobno miał to przekazać dalej ale chyba olał sprawę.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian 08:33 09-04-2020
   Kuba, nie stracisz jeśli masz więcej GB w tym koszyku z dłuższą ważnością, zresztą po co doładowywać za 5 zeta skoro wiesz, że ważność tego pakietu to tylko 2 dni?
   Odpowiedz
 • komentarz
  Mateusz 15:45 11-04-2020
  A co, w końcu musi być ten pierwszy raz jeśli chodzi o doładowanie konta poprzez mój Orange ;)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej