Oferta

Laptop dla nauczyciela do odbioru w Orange

Beata Giska Beata Giska
11 grudnia 2023
Laptop dla nauczyciela do odbioru w Orange

Wspierając rządowy program, który daje możliwość otrzymania sprzętu do edukacji oraz pracy - rozpoczęliśmy w Orange akcję laptop dla nauczyciel. W naszych salonach, bez żadnych kosztów, będzie można wymienić bony na komputery.

Przygotowaliśmy ofertę w ramach której, nauczyciele mogą nabyć dedykowany im laptop HP 250 G9 - w zamian za bon wydawanym przez Ministerstwo Cyfryzacji (wartość 2500 zł), bez konieczności dopłacenia nawet złotówki. Sprzęt ten jest już dostępny zarówno w ofercie bez abonamentu, jak i przy zakupie ofert abonamentowych czy dodatkowych usług.

Jak zdobyć nowy komputer?

Aby zamówić laptopa można skontaktować się telefonicznie/online lub przyjść do sklepu Orange. Płatności bonem można dokonać tylko w salonie sprzedaży, ponieważ transakcja musi zostać zarejestrowana w systemie ministerialnym. Warto wcześniej dowiedzieć się na infolinii o dostępności sprzętu w danym punkcie. Istnieje możliwości zamówienia go do wskazanego salonu.

Parametry laptopa HP 250 G9

•           Procesor: Intel Core i3-1215U (3.30 GHz, up to 4.40 GHz, 6 cores - 12th Generation).

•           Karta graficzna: Intel® UHD Graphics for 12th Gen Intel® Processors.

•           Pamięć RAM: 8 GB.

•           Dysk SSD: 256 GB.

•           Ekran: 15,6”.

•           System operacyjny: Windows® 11 Home Standard.

•           Gwarancja: 3 lata.

Więcej o tym sprzęcie znajdziecie na stronie orange.pl. Po szczegóły dotyczące programu laptop dla nauczyciela – odsyłamy na specjalną sekcję , poradnik, który przygotowaliśmy oraz na witrynę Ministerstwa Cyfryzacji. Zapraszamy też do naszych salonów, gdzie konsultanci wyjaśnią więcej i pomogą z zakupem. W sklepie online znajdziecie też dodatkowe sprzęty oraz akcesoria, które przydadzą się do pracy, nauki czy nawet na drobne upominki. A laptop HP z pewnością ułatwi nauczycielom wypełnianie ich obowiązków.


Bezpieczeństwo

Okiem mamy – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Kasia Barys Kasia Barys
11 grudnia 2023
Okiem mamy – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dzieci i naszych bliskich jest dla mnie jednym z najważniejszych dóbr. Kiedy dzieci stają się coraz bardziej samodzielne i mogą wracać same ze szkoły czy z zajęć dodatkowych martwię się, czy ich droga do domu jest bezpieczna. Musimy dzieci uczyć samodzielności i dodatkowych obowiązków, ale jednocześnie dobrze jest wiedzieć, gdzie są.

W trudnych sytuacjach, a takie niestety mogą się przytrafić, bardzo przydaje się funkcja lokalizacji lub sam lokalizator. Wielu sytuacji i stresów można dzisiaj uniknąć. Precyzyjna lokalizacja dziecka, którą możemy wygodnie sprawdzić w telefonie o każdej porze, pomoże nam się uspokoić, kiedy syn lub córka długo nie będą wracać do domu. Będziemy po prostu wiedzieć, gdzie są nasze dzieci. Te opcje pomogą także, jeżeli dziecko będzie w miejscu, w którym nie powinno przebywać. Sprawdziłam dla Was kilka opcji i podpowiadam, jak być spokojniejszym rodzicem.

Aplikacja lokalizacji w telefonie

Czy masz telefon z systemem Android czy iOS możliwe jest udostępnienie lokalizacji w aplikacji Google Family Link. Po pobraniu aplikacji ze sklepu oraz instalacji na telefonach rodzica i dziecka, instrukcja przeprowadzi nas „za rękę” przez pierwszą konfigurację. Family Link to nie tylko lokalizacja - to również rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej i dbałości o higienę cyfrową. Jeśli chodzi o materię, która w tym tekście interesuje nas najbardziej, możemy włączyć tzw. geofencing. Po ustawieniu stref, w których dziecko może przebywać, wiadomość push na urządzeniu rodzica poinformuje nas, że dziecko opuściło np. teren szkoły, ograniczony 100-metrową średnicą.

Aplikacja „Gdzie jest dziecko”

Super aplikacją jest Gdzie jest dziecko, którą można zakupić w Orange. Standard kosztuje 9 zł miesięcznie, pierwszy miesiąc na wypróbowanie jest darmowy. Można zrezygnować w każdym czasie. W tej cenie można dodać 2 osoby do lokalizacji, ustawić 1 strefę dla bliskich i mieć dostęp do dwóch dni historii lokalizacji wstecz. Widoczna jest trasa spaceru dziecka, więc można odtworzyć, którędy dokładnie ulicami wracało do domu po zajęciach.

Zegarki z GPS

Jeśli dziecko jest za małe na korzystanie z własnego smartfona możecie zakupić zegarek z GPS. Choć wybór jest bardzo dużo, trzeba pamiętać, że w tym przypadku za ceną idzie jakość. Tańsze urządzenia na pewno okażą się mniej dokładne, mogą w nich też występować problemy w dostępie do sieci. Rynek jest jednak bogaty, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Co umożliwia taki zegarek? Przede wszystkim oczywiście lokalizację dziecka. Jej dokładność zależna jest od jakości połączenia z internetem, a przez sam ten fakt wymaga karty SIM i – w zależności od producenta – opłacania abonamentu za kartę lub bezpośrednio u dostarczającego usługę producenta zegarka.

Bardzo przydatną funkcją w większości takich zegarków jest opcja zadzwonienia awaryjnie do dziecka. Zegarek wtedy włącza specjalny dźwięk. Można także włączyć tzw. „podsłuch” na to, co słychać w otoczeniu dziecka. Niektóre ze sprzętów mają nawet kamerkę z wizją. Dziecko może także skorzystać z funkcji „sos” czyli włączając jeden z przycisków wcześniej zaprogramowanych zadzwoni bezpośrednio pod wpisany numer np. do mamy lub taty.

https://youtu.be/NCwieV34mQw

Lokalizatory typu AirTag

Można kupić przypominający pastylkę lokalizator. To małe, nie wymagające interakcji urządzenie, które przypinamy do plecaka, wszywamy w kurtkę lub dopinamy do kluczy. Ze względu na brak ekranu czy konieczności interakcji, baterie zawarte w lokalizatorach wystarczają na bardzo długo. Same urządzenia działają w pasywnym, niskoemisyjnym trybie Bluetooth, raz na jakiś czas przesyłając informację o swoim położeniu do kompatybilnych telefonów. O ile popularność lokalizatorów obsługiwanych przez urządzenia z systemem Androida rośnie, AirTagi od Apple nie mają w tym zakresie konkurencji. Ich obsługa jest bowiem natywną funkcją systemu iOS, dlatego każdy iPhone w zasięgu przejmie sygnał AirTaga i prześle informację na serwery producenta.

W normalnych warunkach, w zabudowaniach miejskich AirTag lokalizuje dziecko w okolicach od 15-50 m. W aplikacji AirTag widać także trasę, którą dziecko przemierza. Czy to oznacza, że lokalizatory na system z zielonym robotem są złe? Nie, po prostu mogą być nieco mniej dokładne. Gdy jednak chodzi o odnalezienie dziecka, nawet zgrubna informacja może okazać się bardzo pomocna.


Oferta

Niedzielna okazja – sprzęty Samsung

Beata Giska Beata Giska
10 grudnia 2023
Niedzielna okazja – sprzęty Samsung

Rozkładany, praktyczny, designerski i… jeszcze tańszy. Tylko dziś Samsung Galaxy Z Fold4 5G 512 GB kupicie w atrakcyjnej cenie. Do tego dobierzcie inne sprzęty, tej samej marki, w obniżonych cenach.

W ofercie bez abonamentu, obniżamy cenę Samsung Galaxy Z Fold4 5G 512 GB aż o 727 zł, zaś  55”calowy telewizor Samsung QLED 4K Q67C oraz bestsellerowy, kompaktowy projektor Samsung The Freestyle z etui – oba dostaniecie taniej o 400 zł.

Warto pomyśleć o świątecznych prezentach, samemu sprawić sobie niespodziankę, czy zaopatrzyć rodzinę w dobry sprzęt do rozrywki - idealny na długie, zimowe wieczory i seanse. Liczba produktów w promocji jest ograniczona.

Czas macie tylko do północy. Nie ma co się zastanawiać. A szczegóły przecenionych sprzętów Samsung znajdziecie na naszej stronie. Więcej o niedzielnej okazji przeczytacie tutaj.

Scroll to Top