Oferta

Legalne filmy w internecie – test vlogerów

Marek Wajda Marek Wajda
08 listopada 2013
Legalne filmy w internecie – test vlogerów

Czy szukając filmów w internecie korzystaliście już z Telewizji Tu i Tam (dostępnej zarówno na komputerze, komórce i tablecie)? W naszej bibliotece jest przeszło 1,5 tys. filmów i programów, a ciągle dochodzą nowe. Nie musicie się już obawiać filmów złej jakości ani wirusów.

Zaprosiliśmy kilku vlogerów, żeby sprawdzili jak działa nasza usługa. Testują ją dla Was: Karolina Baszak, Marco Kubiś i Andrzej Tucholski z jestkultura.pl.

f392c60d57ae3d12c99754c537f33c2a433

Nie będzie standardowych testów, gdzie trzeba kliknąć i jak zainstalować. Karolina, Andrzej i Marco sprawdzą przede ofertę filmów i przygotują specjalne tematyczne filmy. Marco zaproponował już 5 filmów mrożących krew w żyłach. Karolina 5 miejsc stworzonych do oglądania filmów. Dowiecie się jeszcze m.in. jakie filmy są idealne na romantyczne wieczory, jakie do popłakania się a jakich nigdy nie zapomnimy.

Razem powstanie 12 tematycznych odcinków, po jednym tygodniowo. Do wygrania będą również kody na filmy z naszego serwisu. Żeby ułatwić Wam obserwację akcji stworzyliśmy playlistę – tu w jednym miejscu będą wszystkie filmy vlogerów.

Pamiętajcie, że oprócz filmów można również skorzystać z pakietów telewizyjnych (w najbogatszym z nich macie darmowy dostęp do kilkudziesięciu filmów).

Jak po kilku dniach oceniają usługę vlogerzy biorący udział w akcji?

Karolina Baszak

a5fba323e77fe32734960e1f11e05365766

Serwisu VOD i Telewizji Tu i Tam ratuje mi życie podczas kilkugodzinnych podróży do rodzinnego domu, kiedy czas w pociągu mogę przeznaczyć na nadrobienie filmowych zaległości na moim tablecie. Idealne rozwiązanie dla ludzi uwielbiających podróże ;)

Marco Kubiś

8e558747b911629c205f22b16249ae43fd9

Choć o istnieniu serwisów VOD wiem już od dłuższego czasu to jakoś nigdy nie miałem czasu zainteresować się tego typu usługami. Zawsze wybierałem bardziej tradycyjne rozwiązania, raczej z przyzwyczajenia niż wygody. Może niesłusznie filmy z internetu kojarzyły mi się z pikselami na pół ekranu i chrumkaniem widowni, która przypadkowo wpadła na seans. A tu się okazuje, że VOD jest i ładne, i wygodne. To samo tyczy się samej Orange'owej Telewizji Tu i Tam. Teraz po nieprzespanej nocy będę mógł się pochwalić, że chociaż oglądałem coś w dobrej jakości. Czy są jakieś minusy tego wszystkiego? Pewnie, że tak, nic nie jest doskonałe. W przypadku VOD firmy Orange strona jest trochę skomplikowana i mam problem z orientacją co mogę obejrzeć w moim pakiecie, a co nie. Z jednej strony może to być wynik mojego nieogarnięcia, ale z drugiej wracający z pracy zmęczeni  ludzie nie mają sił na łamigłówki ;)

Andrzej Tucholski

6adafed46304143d724b6c61532449ef614

Cieszy mnie obecność Telewizji Tu i Tam na rynku. Czekam na dobre VOD odkąd pierwszy raz przeczytałem, jak wygląda oglądanie filmów przez Internet w Stanach i widzę, że ten do tej pory ślamazarny licznik wreszcie odrobinę przyspiesza. Telewizja na żądanie w wykonaniu Orange nadal ma różne ograniczenia (np. brakuje dostępu do wszystkich filmów za stałą miesięczną opłatą), które ostatecznie wypadałoby zdjąć, ale fajna biblioteka startowa pozwala mi przymknąć na to chwilowo oko. Niech rośnie, jestem dobrej myśli."


Odpowiedzialny biznes

Wszystkie bramki Legii w Lidze Europy

Marcin Dąbrowski Marcin Dąbrowski
08 listopada 2013
Wszystkie bramki Legii w Lidze Europy

Bez zbędnego komentarza:


Odpowiedzialny biznes

Wolny i otwarty jak… oprogramowanie

Joanna Bieniek Joanna Bieniek
08 listopada 2013
Wolny i otwarty jak… oprogramowanie

Nasze ostatnie działania z zielonym gekonem w tle zainspirowały mnie do zgłębienia nieco tematu wolnego i otwartego oprogramowania. Okazuje się, że to fascynująca sprawa. Chciałabym podzielić się z Wami faktami i przemyśleniami. Może kogoś temat zainteresuje do tego stopnia, że dołączy do wybranej otwartej społeczności programistów? A może ktoś z Was już się w niej udziela? Jeśli tak, pochwalcie się:)

Idea wolnego oprogramowania (Free Software) została oficjalnie nazwana w latach 80-tych (choć w praktyce istniała wcześniej), jako odpowiedź programistów (szeroko dzielących się kodem źródłowym swoich programów) na oprogramowanie zamknięte, którego opracowywanie właśnie w latach 80-tych zapoczątkował Microsoft.

Wolne oprogramowanie to kwestia wolności a nie ceny. Daje użytkownikowi 4 prawa – do uruchamiania programu w dowolnym celu; analizowania i dostosowania go do własnych potrzeb; do rozpowszechniania kopii, (aby pomagać innym); udoskonalania programu, (aby mogła na tych ulepszeniach skorzystać cała społeczność). Mnie osobiście bardzo się ta idea podoba. Jeśli w przyszłym życiu będę programistką, to na pewno dołączę do jakiejś społeczności Free Software:)

Kolejną ideą powstałą na bazie Free Software jest Open Source, czyli otwarte oprogramowanie. Mechanika działania jest bardzo podobna. Jednak nie chodzi tu głównie o wolność, ale bardziej o pragmatykę. Przykładem społeczności open source może być openSUSE. I tu warto wspomnieć, że pod koniec 2006 roku Novell oddzielił openSUSE (rozwijany przez całą społeczność) od wydania biznesowego, oferowanego wraz z pomocą techniczną i skierowanego do zastosowań dla biznesu, które teraz my oferujemy firmom „ w chmurze”.

Jest jeszcze aspekt ekonomiczny związany z open source. Jeden z badaczy sektora IT, Carlo Daffara, niedawno opublikował wyniki swoich analiz dotyczących wpływu open source na ekonomię Unii Europejskiej. Według raportu, gospodarka europejska zyskuje ok. 114 miliardów Euro rocznie w ramach oszczędności na bezpośrednich kosztach oprogramowania. Oprogramowanie open source to, według jego szacunków, aż ok. 35% całości wykorzystywanych rozwiązań.

Mam wrażenie, że w tym i tak już długim wpisie poruszyłam tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest temat Free Software i Open Source. Co sądzicie? Znacie jakieś fajne przykłady społeczności i  ich dokonań? A może aktywnie działacie w jakieś społeczności tego typu?

007683f5f13942dc40f0f594f28324d914c

Scroll to Top