Oferta

Listopad w Orange VOD

Beata Giska Beata Giska
08 listopada 2023
Listopad w Orange VOD

Mnóstwo kina akcji w gwiazdorskiej obsadzie, przebojowych animacji oraz wyciskających łzy z oczu dramatów znajdziecie w listopadzie w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go.

Nie przegapcie takich produkcji, jak: „Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One”, „Szybcy i wściekli 10”, „Bez litości 3. Ostatni rozdział”, „Super Mario Bros: Film” czy „After 5. Na zawsze”. Który film obejrzycie?

Kino akcji na najwyższym poziomie

Zapnijcie pasy, bo do naszej oferty wjechali z piskiem opon „Szybcy i wściekli 10”. Zobaczcie dziesiątą część bijącej rekordy popularności serii. W hicie wystąpili m.in.: Vin Diesel, Jason Momoa, Jason Statham, Brie Larson oraz Charlize Theron. Dom Toretto i jego rodzina nie mają chwili wytchnienia. Tym razem muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. Czy wyjdą z tego cało? Sprawdźcie lepiej sami.

Tom Cruise powraca w swojej legendarnej roli – tajnego agenta Ethana Hunta. Już 9 listopada włączcie „Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One”. To pełna świetnych scen akcji, ciętych jak brzytwa dialogów i ciekawych bohaterów najnowsza część uwielbianej przez miliony widzów na całym świecie serii. Tym razem nasz bohater i jego ekipa muszą odnaleźć nową, przerażającą broń, zanim wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest los całej ludzkości! Wisienką na torcie jest tutaj udział Marcina Dorocińskiego.

Z kolei 10 listopada Liam Neeson dostanie przerażające „Ultimatum”. Zobaczcie trzymającą w napięciu historię dyrektora banku, który musi wypełnić szereg poleceń nieznanego szantażysty, aby uratować siebie oraz swoich bliskich. Zaczyna się desperacki wyścig o… życie.

21 listopada powita Was Denzel Washington w hicie „Bez litości 3. Ostatni rozdział”. To trzecia część megahitu sensacyjnego, w którym nie brakuje doskonałych scen walki, przejmującej fabuły oraz świetnej gry aktorskiej. Tym razem zobaczycie, jak Robert McCall, były płatny zabójca na zlecenie rządu, stara się zapomnieć o przerażających rzeczach, które robił w przeszłości. Jednak kiedy jego przyjaciołom zaczyna zagrażać włoska mafia, bohater ani myśli siedzieć spokojnie na emeryturze i wkracza do akcji. Tym razem jednak nic nie idzie po jego myśli.

Dla najmłodszych widzów

Od 1 listopada w Orange VOD znajdziecie pełen przygód i humoru, familijny przebój „Super Mario Bros: Film”. To pełnometrażowa produkcja o jednych z najsłynniejszych postaci z gier komputerowych. Tym razem hydraulicy z Bostonu - bracia Mario i Luigi - będą musieli ocalić tajemnicze Grzybowe Królestwo przed nikczemnym Bowserem. Czy im się to uda?

Także od 1 listopada możecie znaleźć doskonałą animację pt.: „Miss Kraken. Ruby Gillman”. To okraszona niebanalnym humorem, pełna wzruszających scen produkcja o młodej dziewczynie, która dowiaduje się, że wywodzi się z legendarnej królewskiej rodziny Krakenów i musi obronić morskie stworzenia oraz ludzi przed zakusami złych syren. Ale sęk w tym, że nasza bohaterka wcale nie jest na to gotowa.

Dla starszych kinomaniaków

Od 3 listopada w Orange VOD możecie obejrzeć niezwykle poruszający i skłaniający do refleksji dramat pt.: „Houria”. Poznajcie historię biednej, ale niezwykle utalentowanej baletnicy, która marzy o światowej sławie. Wkrótce jednak zostaje dotkliwie pobita i trafia do szpitala. Tam dostaje informację, że nie będzie mogła już nigdy mówić oraz… tańczyć. Czy bohaterka odzyska jeszcze chęć do życia i pasję?

7 listopada zobaczcie „Pokusę”, czyli najnowszy film w reżyserii Marii Sadowskiej. W produkcji wystąpili m.in.: Piotr Głowacki, Helena Englert, Joanna Liszowska oraz Piotr Stramowski. Zobaczcie, jak wygląda ciemna strona polskiego establishmentu i show-biznesu.

Z kolei już 30 listopada zapraszamy na „After 5. Na zawsze”, czyli najnowszą część kinowego przeboju o niezwykle skomplikowanej miłości dwojga młodych ludzi. Tessa i Hardin nie są już razem, ale jak się okazuje ich uczucie wcale nie wygasło. Jednak czy można naprawić dawne błędy i odzyskać to, co stracone?

Jeśli jeszcze nie korzystacie z Telewizji od Orange – sprawdźcie, jak zamówić takie usługi do swojego domu. Szczegóły dostępne są tutaj. Filmowe nowości sprawdzą się szczególnie w długie, chłodne, jesienne i zimowe wieczory. Idealna rozrywka na wyciągnięcie ręki.

https://biuroprasowe.orange.pl/wp-content/uploads/2023/11/vod-listopad.mp4

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 21:02 29-11-2023 Odpowiedz

Odpowiedzialny biznes

To nie dobra wola, to standard

Monika Kulik Monika Kulik
07 listopada 2023
To nie dobra wola, to standard

Podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu zmienia się diametralnie. Coś, co jeszcze niedawno było dobrą wolą firmy i wyrazem jej społecznego zaangażowania, staje się obowiązkowym standardem raportowania i oceny przez inwestorów. Teraz nawet częściej spotkać można skrót ESG niż CSR, gdy mówimy o zarządzaniu zrównoważonym rozwojem firmy i jej wpływem na otoczenie oraz środowisko.

Włączenie zagadnień ESG w strategię zarządzania firmą to dziś konieczność. Czas, kiedy firmy miały oddzielną strategię CSR/zrównoważonego rozwoju się kończy. ESG to inna narracja dla obszaru społecznej odpowiedzialności – cele, wskaźniki, raportowanie, zarządzanie wpływem, analiza ryzyk i szans. Dzięki takiemu ujęciu możemy lepiej zarządzać naszym wpływem na otoczenie w swojej działalności biznesowej.

Jak dziś myślimy o CSR i ESG w firmie? Jakie działania już mamy, co planujemy? Weźcie udział w badaniu „CSR w praktyce - Barometr CCIFP”, które już po raz ósmy przygotowała Francusko-Polska Izba Gospodarcza. Jego celem jest poznanie powodów i skali zaangażowania firm w działania z zakresu ESG i CSR, a także sposobów zarządzania obszarem ESG w organizacji. Tegoroczna ankieta została poszerzona o kilka pytań dotyczących działań firm w obszarze ochrony środowiska i klimatu, a także raportowania i włączania w ten proces dostawców i podwykonawców.

Udział w badaniu pozwala firmom również na sprawdzenie, jak w porównaniu z innymi wygląda ich poziom zaangażowania w kwestie społeczne i środowiskowe. A ośmioletnia perspektywa – pokaże nam jak zmienia się podejście do tematu CSR w praktyce zarządzania, jakie są trendy rynkowe i plany firm na zrównoważony rozwój. To chyba jedyne takie cykliczne badanie w Polsce. Pytania sprawdzają, w jakich tematach firmy są najbardziej aktywne i dla których grup interesariuszy realizują najwięcej projektów. Raport z badania pokazuje też, w jaki sposób obszar ESG jest zarządzany w organizacjach, kto opracowuje strategię, czy i jak firma raportuje działania ESG, a także jak je finansuje.

Ankietę można wypełnić do 17 listopada. Raport z badania „CSR w praktyce - Barometr CCIFP” zostanie zaprezentowany 5 grudnia na konferencji organizowanej przez CCIFP i będzie poszerzony o wyniki ankiety prowadzonej przez Havas Media Network Poland wśród konsumentów.

Raport z poprzedniej edycji badania CSR w praktyce – barometr Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej znajdziecie na stronie CCIFP. Orange Polska od lat jest partnerem Barometru i od początku bierze w nim aktywny udział.


Rozrywka

Byłem na imprezie gamingowej… NATO!

Bartosz Graczyk Bartosz Graczyk
06 listopada 2023
Byłem na imprezie gamingowej… NATO!

Co łączy gaming i NATO? Oprócz gier FPS, które czasami poruszają tematykę wojenną i obronności to raczej nie za wiele. Mimo tego NATO zorganizowało w Polsce gamingowy event, który wyjątkowo przykuł moją uwagę.

Co ciekawe, nie było to wielkoformatowe wydarzenie mimo tego, że zaangażowano w to sławne nazwiska i nicki. Nie zmienia to faktu, iż miałem do czynienia z... najdziwniejszym wydarzeniem w moim gamingowym życiu.

Brzmi zbyt dobrze by było prawdziwe - może to oszustwo?

nato 2

Skąd w ogóle moje obecność na takiej imprezie? Najpierw wyświetliła mi się na Facebooku w formie reklamy. Co więcej, wszelkie informacje były w opisie po angielsku. Podano również datę wydarzenia oraz lokalizację, którą było centrum handlowe w Warszawie. Pierwsze wrażenia? Dość pozytywne. Baner jednak wydawał się dość podejrzany. Dlaczego? Bo z jednej strony gry, z drugiej NATO, a na banerze... twarz Macieja Musiała, jednego z najbardziej popularnych aktorów w Polsce. Co łączy aktorstwo, gaming i NATO? Z pozoru nic, choć później wytłumaczę Wam o co chodziło.

No cóż. Oferta zapisu na wydarzenie wydawała się niezwykle atrakcyjna. Sławne osoby, gry komputerowe i poważna tematyka, którą jest obronność w kontekście Paktu Północnoatlantyckiego. To połączenie tak różnych sfer wydawało mi się jednak co najmniej dziwne. Wydarzenie było ochrzczone mianem "NATO Gaming Tournament", zaś towarzyszyło mu hasło "Protect the Future" (chroń przyszłość). Dobra, raz kozie śmierć - zapisuję się! Wchodzę w link, a tu... przekierowanie na dziwną stronę eventową, z adresem niepowiązanym z niczym konkretnym.

I tu wchodzi cały na biało nasz specjalista od bezpieczeństwa - Michał Rosiak. W całe tej sytuacji co chwila pojawiały się czerwone flagi, wskazujące na to, że możemy mieć do czynienia z oszustwem. Wyłudzenie danych? A jakże, tym bardziej, że w celu zapisów musiałem podać swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy. Jak więc odróżnić scam od prawdziwej oferty?

Brawa za ostrożność, bo opisana sytuacja to - zachowując militarne analogie - pole najeżone minami. Tym bardziej, że fałszywe reklamy na Facebooku to obecnie najpopularniejszy wektor ataku. Bartek nie napisał jakie konto promowało tę reklamę, a to może być klucz do rozstrzygnięcia jej prawdziwości. Jeśli promotorem było NATO, agencja eventowa, czy istniejący długo, niepodejrzany fanpage z czystą historią - nie ma powodu do obaw. Jeśli tematyka strony nie pasowałaby w żaden sposób do imprezy i/lub fanpage obserwowałaby znikoma liczba internautów - od takiego eventu trzymałbym się z daleka. Co do danych - imię, nazwisko i mail może zaryzykowałbym podać, ale numer telefonu, czy dane karty płatniczej to już mocno niekoniecznie.

Michał Rosiak

Dlaczego NATO zorganizowało event gamingowy?

Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie? Otóż okazuje się, że wśród młodzieży panuje niska świadomość tego czym zajmuje się NATO. A ponieważ w Polsce ponad połowa młodych ludzi aktywnie gra w gry komputerowe, stąd osoby odpowiedzialne za promocję Sojuszu Północnoatlantyckiego wpadły na taki - dość oryginalny - pomysł. Niestety moje nadzieje na turniej Call of Duty i wyłowienie "przyszłych żołnierzy" okazały się złudne, ale nadal przedsięwzięcie było niezwykle ciekawe. No i faktycznie Maciej Musiał był jednym z prowadzącym wydarzenie, m.in. prowadząc rozmowę z przedstawicielką NATO. Cała konwersacja była transmitowana na platformie Twitch na kanałach znanych twórców, takich jak Seto czy GrabaGra. Co ciekawe hostem całego wydarzenia była znana dziennikarka i prezenterka z branży technologii i gamingu - Agnieszka Borysiuk.

Po panelu dyskusyjnym nadszedł czas na granie, ale nie takie, jakiego można by oczekiwać. Wspomniani wyżej streamerzy, Maciej Musiał oraz przedstawiciele NATO transmitowali na platformie Twitch swoją rozgrywkę między innymi z... "Among Us" . W pewnym momencie dołączył do nich znany anglojęzyczny twórca internetowy - ZeRoyalViking, którego na platformie Youtube obserwuje ponad 800 tysięcy widzów.

To jednak nie koniec atrakcji. Każdy gość mógł sprawdzić gry z różnych epok. Były automaty ze starymi produkcjami z lat 80/90tych, oldschoolowe konsole takie jak SEGA Genesis z uruchomionym Sonikiem, pierwsze oryginalne Mario na SNES'a czy Tekken na Playstation. Oprócz tego mogliśmy zasiąść za kółkiem w symulatorze Asseco Corsa, czy nawet uruchomić Pacmana na Atari 2600! Czapki z głów za ściągnięcie tak unikalnych konsol i produkcji.

nato gaming tournament

NATO - było. Wojenne gry - nie. Ale i tak warto było przyjść!

Opisywane wydarzenie było z jednej strony najdziwniejszą tego typu imprezą, na której byłem, ale z drugiej również najciekawszą. Z wielu względów. Okazało się, że nie wszystko, co brzmi jak z bajki musi być oszustwem. Że wydarzenia, w które bym nie uwierzył, nie biorąc w nich samemu udziału, faktycznie mają miejsce! I mimo, że Rosiu na każdym kroku przestrzega (i faktycznie w sieci trzeba bardzo uważać!) nie wszystko, co wygląda jak oszustwo, musi się nim okazać!

nato 3

Poza graniem, na miejscu spotkałem też wielu ciekawych ludzi. Choćby Marię, którą w tym miejscu pozdrawiam, jak i oczywiście stacjonujących w Polsce żołnierzy państw NATO. Każdy mógł z nimi porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat służby w wojsku, czy tego jak działa Sojusz Paktu Północnoatlantyckiego.

Scroll to Top