Oferta

Majówka z darmowymi rozmowami i gigabajtami

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
28 kwietnia 2022
Majówka z darmowymi rozmowami i gigabajtami

Przed nami jeden z najprzyjemniejszych „długich weekendów” w roku. Z tej okazji mamy dla Was promocję. Od dziś do 3 maja klienci Orange na kartę mogą włączyć za darmo usługę Rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich i 5 GB na 5 dni.
Wystarczy wysłać SMS o treści MAJOWKA pod bezpłatny numer 364. Prezent jest ważny przez 5 dni od dnia aktywacji.

Szczegóły „majówki” w Orange na kartę znajdziecie tutaj.

Komentarze

Łukasz
Łukasz 10:01 28-04-2022

I Fajnie ?

Odpowiedz
Jackson
Jackson 10:05 28-04-2022

Nie działa. Wysłałem kilka smsow i nic

Odpowiedz
  Ewa Przybylińska
  Ewa Przybylińska 11:12 28-04-2022

  Mieliśmy małe problemy techniczne rano, ale już powinno wszystko działać 🙂

  Odpowiedz
   Dagna
   Dagna 12:11 28-04-2022

   A ci co wcześnie rano próbowali dostaną 2x więcej? 😉

   Odpowiedz
mike278
mike278 11:51 28-04-2022

Punkt 14 regulaminu sprawia że promocja na głównym numerze orange nie dla mnie. 😉

Odpowiedz
  Zuza
  Zuza 13:35 28-04-2022

  Większość promocji jest bezużyteczna na głównym numerze. Chodzi właśnie o NoLimit rozmowy ale i wszelkie promki z GB które zawsze schodzą po tych z doładowania, bez możliwości wyboru, więc tylko „leniwe, puste karty-leżaki z aktywnymi wychodzącymi” mogą skorzystać. Stali klienci co regularnie opłacają doładowania już niestety nie 😉 Chi, Chi. Chichot losu normalnie.

  Odpowiedz
   mike278
   mike278 14:29 28-04-2022

   Chodziło mi o to że mam starą wersję no limit tylko z sms i +1 giga co tydzień. I nie zamierzam zmieniać.

   Odpowiedz
    Adam
    Adam 12:54 11-05-2022

    Niestety dałem się nabrać i biorąc udział w „promocji”, która jest tak naprawdę zmianą dotychczasowej taryfy. W ten sposób omal nie pozbyłem się starej oferty Rozmowy i SMS bez limitu + pakiet GB co miesiąc o 1 GB więcej.
    Na szczęście Pani w stacjonarnym punkcie mi pomogła i zgłosiliśmy reklamację, która została rozpatrzona POZYTYWNIE ? Tak więc, kto się dał nabrać, sprawa jeszcze nie jest przegrana.

    Odpowiedz
   Łukasz
   Łukasz 23:35 29-04-2022

   Szczerze to nie popisali sie w tym roku jesli chodzi o majówkę klient stały to ble ale ciągnąć kase to kazdy potrafi…Niestety taka prawda żeby dać coś porządnego to dali 5 dni no limit zeby ucieszyć leżaki…Bo stali klienci nie moga z tego korzystać…

   Odpowiedz
    Łukasz
    Łukasz 10:23 30-04-2022

    2 czerwca 2022r. zmienia się regulamin usługi „Konto Ważne Rok”, który obowiązuje od 18 grudnia 2018 r. z ostatnimi zmianami z 27 maja 2021 roku.
    Zmiana regulaminu polega na zmianie ceny za aktywację usługi Konto Ważne Rok z 6 zł (z VAT) na 9 zł (z VAT) za każdą kolejną aktywację usługi dla zainteresowanych

    Odpowiedz
     emitelek
     emitelek 18:49 30-04-2022

     Takie działanie potwierdziło tylko u mnie przeniesienie kilku numerów w rodzinie, gdzie osoby starsze/ograniczone nie będące w stanie „pilnować” numeru.
     Oj orange… Trochę się pobawię z tymi numerami migrując do NJU, a później papa! orange!!! 😛

     Odpowiedz
Dagna
Dagna 12:56 28-04-2022

Taka miła tradycja ten prezent.

Odpowiedz
Mateusz
Mateusz 16:16 28-04-2022

Spodziewałem się tej promocji na majówkę, jak zwykle za nią dziękuję

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 22:08 28-04-2022

  Dokładnie, ja też. Dzięki Orange ?

  Odpowiedz
Nikt
Nikt 23:58 28-04-2022

Patrząc na regulamin to włączając tą pseudo ofertę zmieniam od razu taryfę z której korzystam na mniej korzystną. Podstępem pod pseudo promocją i darmowymi … przy okazji zmieniacie taryfę. Dziękuję ale postoję i nie skorzystam

Odpowiedz
  Nick
  Nick 10:27 29-04-2022

  Zależy co kto rozumie mniej korzystna. Skoro ten darmowy pakiet dodaje mmsy do ofert bez nich to niektórzy potraktują to jako korzyść. Oczywiście mms to archaiczny sposób przesyłania zdjęć ale co zrobić jak niektórzy się uparli.

  Odpowiedz
  mike278
  mike278 15:07 29-04-2022

  Skoro jest w regulaminie to nie podstępem. Jak najbardziej jawnie. Wybór po stronie klienta. Na obecną chwilę nikt do niczego nie zmusza.

  Odpowiedz

Sieć

Światłowodowa współpraca w Lesznowoli

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
28 kwietnia 2022
Światłowodowa współpraca w Lesznowoli

Gmina ułatwiła inwestycje, a Orange zwiększył ich zasięg. W niecałe dwa lata niemal połowa mieszkańców podwarszawskiej Lesznowoli znalazła się w zasięgu najszybszego internetu - ponad 4 500 domów i mieszkań. Docelowo światłowód dotrze do wszystkich. To kolejny przykład współpracy, która wszystkim się opłaca.

Porozumienie z gminą podpisaliśmy w marcu 2020 roku. Nie tylko zobowiązaliśmy się do budowy sieci światłowodowej, ale maksymalnie zwiększyliśmy jej zasięg i obiecaliśmy działania komunikacyjne, aby mieszkańcy wiedzieli co i gdzie zrobimy.

Wsparcie wójta i gminy

Gmina skróciła czas oczekiwania na decyzje lokalizacyjne i o zajęciu pasa drogowego oraz obniżyła stawki za jego udostępnienie. Udostępniła też istniejące słupy energetyczne należące do gminy i obiecała, że nie będzie żadnej zbędnej biurokracji, która w niektórych gminach potrafi mocno wydłużyć proces inwestycyjny.

Budowa sieci światłowodowej w Lesznowoli dotyczy ok. 13 000 domów, mieszkań i lokali usługowych. Gmina cały czas się rozwija, dlatego nie jest to zamknięta lista. Projekt realizujemy w większości ze środków własnych, a także z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), współfinansowanego ze środków unijnych. Na dzisiaj w zasięgu światłowodu jest już ponad 4 500 gospodarstw domowych w gminie, w tym w ramach POPC - 840.

Komunikacja też jest ważna

Innym, ważnym aspektem współpracy jest komunikacja. Wójt i urzędnicy na bieżąco informują mieszkańców o pracach. Gmina jest aktywna na forach. Realizacja inwestycji i podłączanie kolejnych lokalizacji wiąże się także z różnymi niedogodnościami.

Gmina na bieżąco nam je zgłasza, a my wyjaśniamy. Przykładowo w ostatnich miesiącach pojawiły się interwencje dotyczące przywrócenia stanu dróg i chodników do formy sprzed inwestycji.

Orange jest otwarty na współpracę z gminami w rozbudowie sieci światłowodowej. Przykład Lesznowoli pokazuje, że można wspólnie przyśpieszyć działania i dostarczyć światłowód, z korzyścią dla obu stron.

Milion klientów światłowodów

W zasięgu naszych usług światłowodowych jest już 6,2 mln domów i mieszkań w całym kraju. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego toku zwiększyliśmy go o 219 tys. Z Orange Światłowodu korzysta niemal milion klientów indywidualnych. Dziękujemy, że nas wybieracie. Pracujemy dalej.

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Dzieci a dezinformacja

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
28 kwietnia 2022
Dzieci a dezinformacja

Skala dezinformacji w internecie zwiększyła się od czasu napaści Rosji na Ukrainę. Dziś to fake newsy, trolle, deepfake, manipulacje, a przyszłość pewnie przyniesie nowe jej formy. Ochrona przed tym zjawiskiem to nie tylko kwestia znajomości tych „sztuczek”, ale też umiejętności krytycznego myślenia. Warto wspierać je od najmłodszych lat np. biorąc udział w programie MegaMisja, do którego mogą zgłaszać się szkoły.

Jak pisze Anna Mierzyńska w wydanym przez naszą Fundację poradniku „Dezinformacja. Jak się przed nią chronić?”: edukacja to jeden z najważniejszych elementów informacyjnej tarczy ochronnej. Taka edukacja to nie tylko nauka rozpoznawania dezinformacji w sieci czy podstaw fact-checkingu, ale też nauka krytycznego myślenia, refleksji, czy wyciągania wniosków.

Ze starszymi dziećmi można rozmawiać już o metodach prowadzenia poszukiwań, o tym, jak rozpoznać fake newsa, konto trolla, jakie możliwości daje deepfake, jak nasze emocje i szybkie reakcje są sygnałem ostrzegawczym.

Ale czy jest sposób na to, aby już najmłodsze dzieci w klasach 1-3 przygotować i uodparniać na dezinformację? Jak tworzyć tę tarczę ochronną i nie robić… nudnych wykładów? Dzieci w tym wieku chcą się bawić, spontanicznie odkrywać świat, działać w grupie.

Może zatem tak?:

„Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy w detektywów. Uczniowie pozbierali schowane w sali lekcyjnej puzzle i ułożyli z nich ilustrację, odszyfrowując z niej dwa zapisane słowa: PRAWDA i FAŁSZ. Hasła te były bazą do rozmowy o odróżnianiu informacji wiarygodnych od niewiarygodnych. Zagraliśmy też w grę, od której później bolały nas brzuchy (rzecz jasna ze śmiechu): dzieci podawały dwie informacje, fałszywe i prawdziwe, a reszta klasy próbowała odgadnąć, co jest zmyślone, a co wydarzyło się naprawdę.

Potem podsumowały swoją wiedzę, segregując źródła informacji od najbardziej wiarygodnych według nich, do tych najmniej wiarygodnych. Rozwinęła się gorąca dyskusja.

Na koniec weryfikowaliśmy informacje przyniesione na kartkach przez uczniów klas starszych, których poprosiliśmy o przygotowanie pytań i odpowiedzi (nie zawsze prawdziwych). Starszaki próbowały zrobić nam „psikusa” i przekonać, że krokusy kwitną zimą, a ubrania w rozmiarze XS to największe z możliwych, ale nie daliśmy się nabrać. Na tych zajęciach pierwszaki nauczyły się, gdzie warto szukać wiadomości i które źródło potwierdzi nam konkretną informację”.

Dołącz do MegaMisji

To tylko krótki opis jednych warsztatów w ramach programu MegaMisja Fundacji Orange. Te zajęcia to pole do refleksji, do współpracy, wspólnego poszukiwania odpowiedzi i po prostu dobrej zabawy.

Cały program to 10-miesięczny kurs wpleciony w zajęcia edukacji wczesnoszkolnej lub świetlicowe. który uczy dzieci zdrowych nawyków cyfrowych. Nauczyciele bazują na gotowych scenariuszach, a uczniowie dowiadują się, jak odróżnić informację od reklamy, opinię od faktu. Uczą się weryfikować i kategoryzować źródła informacji. Wszystko to daje im ważne przygotowanie do tego, aby z cyfrowych mediów korzystać w sposób refleksyjny i krytyczny, a w przyszłości nie dać się dezinformacji.

Dzieci w MegaMisji uczą się też, jak zachować umiar w korzystaniu z ekranów, jak chronić swoją prywatność, czym są prawa autorskie w internecie, jak kulturalnie komunikować się i wyrażać swoje opinie.

Zgłoś szkołę już dziś

Do 16 maja szkoły mogą zgłaszać się do nowej edycji programu. Zajęcia rozpoczną się od września. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Fundacji TUTAJ. Do współpracy w tej edycji zaprosimy 180 placówek.

Czekamy szczególnie na szkoły z małych miast i wsi lub regionów, w których oferta nowoczesnej edukacji jest skromniejsza. Udział w tej inicjatywie jest bezpłatny i jest częścią naszej edukacyjnej misji.

A dodatkowo…

Mamy też opcję dla klas 4-8 na ciekawą nowoczesną edukację? Dla starszych dzieci realizujemy program #SuperKoderzy, do którego też szkoły mogą się właśnie zgłaszać.

Komentarze

Scroll to Top