Odpowiedzialny biznes

Mały świąteczny konkurs na blogu Orange cz. 2

Piotr Domański Piotr Domański
23 grudnia 2015
Mały świąteczny konkurs na blogu Orange cz. 2

Monika Kulik pojechała na urlop, więc wrzucam wpis za nią :) Całość poniżej!

 

Jak zapowiedział Piotrek, ja też mam dla Was konkursowe zadanie świąteczne.

Gwiazdka to nie tylko czas dzielenia się z bliskimi. To również czas, kiedy bardziej skłonni jesteśmy dzielić się z tymi dalszymi, a nawet obcymi.

Świąteczna paczka podarowana biedniejszej rodzinie, spełnienie marzenia samotnego dziecka, które napisało list do Mikołaja a może puste nakrycie przy wigilijnym stole czekające na zbłąkanego wędrowca? Opiszcie proszę historię, która według Was obrazuje prawdziwego ducha Świat Bożego Narodzenia.

3 najlepsze odpowiedzi nagrodzę zestawem: powerbank, myszka komputerowa, butelka babble z filtrem węglowym i słodkie pierniki of Fundacji Orange.

Na Wasze historie czekam do jutra do godz. 10.00. Oceniając wasze wpisy weźmiemy pod uwagę nie tylko warsztat stylistyczny, ale przede wszystkim pozytywne emocje, które obudzą się, gdy będziemy czytać Wasze opowieści ;).


Bezpieczeństwo

(nie)Bezpieczna Sieć, odc. 8

Michał Rosiak Michał Rosiak
23 grudnia 2015
(nie)Bezpieczna Sieć, odc. 8

Macie chwilę przerwy między szaleńczym bieganiem po domu podczas przedświątecznych przygotowań (dziś materiał wyjątkowo nie w czwartek, bo zakładam, że w Wigilię będziecie mieć nieco inne zajęcia)? Warto znaleźć pięć minut, tym bardziej, że ostatni w tym roku odcinek (nie)Bezpiecznej Sieci opowiada w dużej części o tym, jak cyber-przestępcy potrafią cynicznie wykorzystać nasze "zakręcenie" i niefrasobliwość, by za pomocą socjotechnicznych zabiegów dostać się do naszej domowej lub firmowej sieci. Po obejrzeniu tego filmu może nie będziecie tak paranoiczni jak Fox Mulder, liczę jednak, że na niektóre sprawy spojrzycie nieco inaczej.

No i na koniec - last but not least - dzięki dla Piotrka Koniecznego z Niebezpiecznika za inspirację do tego filmu jego wykładem na konferencji Secure 2015.


Odpowiedzialny biznes

Mały świąteczny konkurs na blogu Orange cz. 1

Piotr Domański Piotr Domański
22 grudnia 2015
Mały świąteczny konkurs na blogu Orange cz. 1

W związku ze zbliżającymi się Świętami mamy dla Was dwa konkursy. Pierwszy rusza teraz, drugi będzie miała dla Was Monika, dzisiaj wieczorem.

Zasady pierwszego konkursu są proste: napiszcie życzenia świąteczne w komentarzach. Autorowi najbardziej „świątecznych” prześlemy prezent – powerbank, myszkę oraz rozdzielacz USB. Mamy też nagrodę pocieszenia - powerbank 2200mAh oraz myszkę komputerową :-). Oceny podejmie się zespół blogowy przy wsparciu naszych kolegów i koleżanek z zespołu. Na odpowiedzi macie czas do jutra do godziny 10 :-). Pod uwagę będą brane ogólne walory artystyczne, zwięzłość, piękny język oraz „efekt wow!”

Bawcie się dobrze i życzę Wam powodzenia!

Scroll to Top