Odpowiedzialny biznes

Mega fart

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
05 grudnia 2011
Mega fart

Wszyscy to wiemy - to był po prostu mega fart - wylosowaliśmy tych, których chcieliśmy, a przede wszystkim najsłabsze drużyny z drugiego i trzeciego koszyka.  Zaczęło się wiec ogólnonarodowe nadymanie potężnego balona oczekiwań.

Już ktoś nawet wyliczył, że zarówno z Rosją, jak i Grecją oraz Czechami na polskiej ziemi jeszcze w poważnych meczach nie przegraliśmy. Przed losowaniem 90 proc. kibiców nie wierzyło w wyjście z grupy, a w sondach po losowaniu już blisko 90 proc. z nas uwierzyło, że bez problemów , czy z problemami, ale z grupy wyjdziemy.  Rzeczywiście wszystko przemawia za nami: historia, bilanse meczów, przekonanie, że z każdym z tych zespołów możemy wygrać i żaden nie jest dla nas niewygodny plus nasze stadiony, nasi kibice, którzy tak właśnie cieszyli się podczas losowania pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Przeciwko nam może być zły los, zbyt wielki stres związany z olbrzymimi oczekiwaniami i ... poziom piłkarski. Nie na darmo słyszałem podczas transmisji telewizyjnej, że losują 15 najlepszych zespołów Europy i Polskę. Los dał jednak Polsce szanse.

Powiem szczerze, że ja też wierzę, że wyjdziemy z tej grupy. Jednak pamiętam, że święcie wierzyłem w to też Korei w 2002 roku i w Niemczech w 2006 roku  - kiedy w Gelsenkirchen polscy kibice świetowali zwyciestwo nad Ekwadorem jeszcze przed meczem, a później w milczeniu wracali do kraju. W Austrii w 2008 roku w wyjscie z grupy już niespecjalnie wierzyłem, a dziś ta wiara wraca – mimo ostatnich wyników, mimo, że w ostatnich dwóch latach z żadnym finalistą Euro 2012 nie wygraliśmy.

Teraz jednak przed wszystkimi, którzy za polską pilkę odpowiadają od jej szefa po masażystę z piłkarzami i trenerem na czele olbrzymia odpowiedzialność. Bo jeśli piłkarze nie wyjdą z grupy to nie wiem, czy ktoś im wtedy wybaczy. Będzie to bowiem zmarnowana najlepsza szansa w historii i największy blamaż w historii polskiej piłki nożnej.

Z drugiej strony samo wyjście z takiej grupy nie może nas zadowolić. Dla nas kibiców  - jest oczywistością. Historia zacznie się dopiero tworzyć w ćwiercfinale. Pytanie czy ją zapiszemy, czy pozostanie pusta biała karta.

(Dla tych, którzy czekają na wyniki konkursu – rozstrzygnięcie we wtorek) 


Odpowiedzialny biznes

Nasz raport społeczny – nagrodzony

Monika Kulik Monika Kulik
02 grudnia 2011
Nasz raport społeczny – nagrodzony

A jednak jestem monotematyczna. Wczoraj, gdy pisałam Wam o naszym raporcie społecznym ogłaszano nagrody w konkursie „Raporty społeczne 2011”. Tak się składa, że zgłosiłam tam też nasz Raport … i mamy nagrodę. Wprawdzie nie główną, ale ważną. Doceniono nas za to, że angażujemy interesariuszy – czyli naszych szeroko rozumianych partnerów społecznych. Musiałam więc wrócić do wczorajszego tematu :o)

Dialog z interesariuszami, o którym pisałam już na blogu, jest fundamentem społecznej odpowiedzialności, a także raportowania społecznego. Firma odpowiedzialna społecznie stara się jak najlepiej wsłuchać w oczekiwania interesariuszy, i jak najlepiej odpowiedzieć na nie.  Za to właśnie dostaliśmy to wyróżnienie. Zapraszam na krótka relację.

A tak na marginesie –  nasz blog to też forma takiego dialogu i napisałam o tym w raporcie na stronie ….. Znajdźcie sami ;)


Oferta

Taniej dla klientów TP

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
02 grudnia 2011
Taniej dla klientów TP

Newsy o tym, jak wydać mniej kasy zawsze się przydają, dlatego podpowiadam kolejny pomysł na oszczędności. Tylko dla klientów TP, przygotowaliśmy specjalną „Strefę Korzyści”, która daje Wam zniżki w różnych sklepach oraz punktach usługowych. Dotyczy to m.in. kupowania książek, jedzenia, opłat za kursy językowe i zajęcia sportowe. Rabaty to nawet kilkadziesiąt procent, więc warto się nad nimi pochylić i przeliczyć. Na dzień dobry proponujemy usługi: merlin.pl, Alma 24, Pizza Dominium, Lingua Nova, Dent-a-Medical, Fantasy Park. Aby z nich skorzystać musicie mieć jakąkolwiek usługę świadczoną przez TP i opłaconą aktualną fakturę. Szczegóły na www.strefakorzysci.pl

Scroll to Top