;

Oferta

Mikołaj w czerwcu? W ofercie dla biznesu to możliwe (4)

Kasia Barys

22 czerwca 2018

Mikołaj w czerwcu? W ofercie dla biznesu to możliwe
4

Teraz klienci biznesowi mogą zrobić sobie prezent, kupując Samsunga Galaxy J5 dual SIM już od 24 zł + VAT miesięcznie w planie Dla Firm za 34,99 zł. To bardzo dobra cena na rynku. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Takie  okazje przygotowaliśmy dla klientów: m.in Samsung Galaxy S9+ w planie Dla Firm z Multipakiem XL za 44,99 zł miesięcznie oraz opłatą na strat 399 zł oraz Samsung Galaxy S8 w planie Dla Firm z Multipakiem XL za 44,99 zł miesięcznie.

Powyższe ceny dotyczą miesięcznej raty w planie Dla Firm dla Klientów przenoszących numer do Orange.

Udostępnij: Mikołaj w czerwcu? W ofercie dla biznesu to możliwe
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the House. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 15:10 22-06-2018
  Mikołaja to będziemy mieli w Grudniu :) 10 lat Blogów Orange :) Ale ten czas szybko mija :) Pamiętam jak wczoraj pierwszy Zlot Blogowy....a tutaj szykuje się kolejny :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   astis 12:51 23-06-2018
   To prawda 10 lat minęło.... starzy, ale jarzy ????? Dobrze być razem ??? Tylko chyba już dziesiątego zlotu nie będzie xD . Wakacje i urlopy ;) Z Blogiem zawsze było miło. Teraz, zresztą jak wszystko zmienia się. Wojtka też mało jest i od tej chwili blog stracił wiele . . . Pozdrowienia dla Wszystkich :)
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 14:01 23-06-2018
    Kolejny rok czytam, że następnego zlotu nie będzie ;-) Skąd u Was takie czarnowidztwo?
    Odpowiedz
    • komentarz
     pablo_ck 14:43 23-06-2018
     A ja czuje że będzie dobrze i kolejny zlocik będzie :) Miasto Królów i najlepszych obwarzanków :)
     Odpowiedz

;

Muzyka

Zamykamy line-up Open’er Festival Powered by Orange (7)

Kasia Barys

22 czerwca 2018

Zamykamy line-up Open’er Festival Powered by Orange
7

Dwudziestu jeden nowych artystów zamyka skład tegorocznego Open’era! Między innymi Marcelina, Bokka, Baasch i po raz pierwszy…

Noel Gallagher’s High Flying Birds

Trudno w to uwierzyć, że będzie to dopiero pierwsza wizyta Noela Gallaghera na Open’erze. Nie udało się z Oasis, uda się wreszcie z jego autorskim projektem, który uformował kilka miesięcy po rozpadzie macierzystego zespołu. Do dziś pod szyldem Noel Gallagher’s High Flying Birds wydał trzy albumy, na których nawiązania do twórczości Oasis są oczywiste – Noel był wszak głównym kompozytorem i gitarzystą zespołu – ale jednocześnie od razu słychać więcej pomysłów, więcej przestrzeni, inne instrumenty i brzmienie. Miłość fanów przeniosła się z Oasis na nowy zespół, i dzięki temu Noel jest jednym z niewielu muzyków na Wyspach, który nie wie jak to jest, kiedy album jego zespołu nie debiutuje na pierwszym miejscu listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii.

Na Open’er Powered by Orange zagrają także duet Mount Kimbie, ANNA, która w 2016 roku podczas ceremonii DJ Awards została wybrana najlepszą nową artystką, by w ciągu dwóch lat dotrzeć do klubowego gwiazdozbioru oraz Riton – jako DJ muzyki tanecznej i jako producent dostarcza klubowiczom na całym świecie elektroniki w jej różnych odmianach.
Na scenie pojawi się Błażej Król – jeden z najciekawszych tekściarzy polskiej muzyki i jej wielka nadzieja na trudne czasy. Na Open’era powraca z najnowszym wydawnictwem, „Przewijanie na podglądzie”.  Po dłuższej przerwie wracają także Bokka. Wyjątkowy koncert zagra Baasch. Jego muzyka to hipnotyzujący sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. Koniecznie trzeba wymienić także Pham , Furię czy Marcelinę, L.Stadt. Na Open’erze zagrają Muchy, Panieneczki i Czerwone Świnie. I wiele innych. Do zobaczenia w Gdyni!

Udostępnij: Zamykamy line-up Open’er Festival Powered by Orange
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Heart. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  emitelek 11:10 22-06-2018
  Festiwal trwa od 4 do 7 lipca, a pakiet 10GB z tej okazji można włączyć również jeszcze 8 lipca??? Tak mówi regulamin pkt 6.b) - Jak to w końcu jest? :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 11:15 22-06-2018
   @emitelek wyślij sms 8 lipca to zobaczysz ;p ;p
   Odpowiedz
 • komentarz
  Katarzyna Barys 12:44 22-06-2018
  tak panowie do 8.07 przecież koncerty na Open'er trwają jeszcze po północy :) nie chcemy, aby klienci nie mieli mozliwsci aktywacji jeszcze jak będą na ostatnich koncertach
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 16:09 22-06-2018
   Idąc tym tokiem rozumowania - znaczy, że na Kraków Festival pakiet też będzie można włączyć 19 sierpnia? Tylko czemu w przypadku jednego festiwalu zostało to ujęte w regulaminie, a w przypadku dwóch pozostałych już nie?... :/
   Odpowiedz
   • komentarz
    Piotr Domański 13:59 23-06-2018
    emitelek, na Openerze koncerty trwają do wczesnego rana. W innych przypadkach - raczej do późnej nocy. Nie ukrywajmy, kto będzie chciał włączyć ten pakiet, to zrobi to na czas ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     emitelek 18:08 23-06-2018
     Piotrze! To nie jest odpowiedź na moje pytanie!!! Tak trudno wam się określić co, gdzie i jak??? Co znaczy "na czas"? - Trochę to żałosne!... niestety :(
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 18:46 23-06-2018
      W regulaminie masz wszystko opisane, łącznie z datami, w których można aktywować pakiet.
      Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Bezpieczny Polak, czyli inwigilacja w dobrej wierze (2)

Michał Rosiak

21 czerwca 2018

Bezpieczny Polak, czyli inwigilacja w dobrej wierze
2

Od 30 marca 2008, gdy Rzeczpospolita Polska przystąpiła do Układu z Schengen, lawinowo wzrosła liczba Polaków, wypoczywających (i nie tylko) za granicą. Z drugiej strony jednak, w ostatnich lata znacząco zmalało nasze poczucie bezpieczeństwa (obecnie 55% z nas nie czuje się zagrożona za granicą). Główne ryzyka to oczywiście terroryzm (42%) oraz konflikty zbrojne (27%). Doświadczenie uczy, że groźne sytuacje zdarzają się nagle. Czy jednak możemy zminimalizować ryzyko, na jakie się wystawiamy?

Technologie na ratunek

Oczywiście Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zasypia gruszek w popiele – możemy skorzystać z witryny Polak za granicą, zarejestrować podróż w serwisie Odyseusz, czy wreszcie zainstalować na smartfonie aplikację iPolak. Te wszystkie rozwiązania mają jednak jeden wspólny minus – trzeba wiedzieć, że istnieją i poświęcić czas na ich skonfigurowanie. Stąd pomysł na inicjatywę „Bezpieczny Polak”, dzięki której każdy Polak, który znajdzie się w obliczu niebezpieczeństwa: ataku terrorystycznego, katastrofy, wypadku komunikacyjnego, czy klęski żywiołowej, niemal bez konieczności interakcji ma dostać powiadomienie o zagrożeniu.

I to jest ten moment, gdy pojawią się mieszane uczucia. Stojąca za projektem „Bezpieczny Polak” firma marketingowa Selectivv to jeden z dominatorów na rynku mobilnej reklamy w naszym kraju. Nawet mnie, jako człowiekowi nieco przeczulonemu na punkcie bezpieczeństwa i prywatności (taka praca), resztki włosów stanęły dęba, gdy dowiedziałem się, że dysponują danymi o 14 z 20 mln użytkowników urządzeń mobilnych w Polsce, dysponując średnio 362 informacjami o każdym z nas (!!!), z których obecnie stworzonych jest 68 profili behawioralnych.

Oczywiście informacje są zanonimizowane i system, mimo, iż wie o mnie bardzo dużo, dopasowuje do mnie reklamy w sposób bliski ideału, w żadnym momencie nie kojarzy, że ja to Michał Rosiak (myślę, że takie firmy, szczególnie po wprowadzeniu RODO, pracują pod czujnym okiem UODO, więc jestem w stanie w to uwierzyć). Co nie zmienia faktu, iż widząc, ilu z uczestników konferencji w ostatnim miesiącu kupowało w dyskontach (38%), ilu aktywnie uprawia sport (3%), a 7 procent mężczyzn było ostatnio w centrum handlowym, a także, że któraś z pań spodziewa się dziecka, poczułem się… creepy. Bardzo creepy.

Sprofilowany Polak to Bezpieczny Polak?

Gdy wrzucałem na Twittera informacje z konferencji padło sporo pytań (na samej imprezie zresztą też), skąd firma marketingowa ma te wszystkie dane? Jakim prawem? Kto im dał zgodę? Cóż – my. Od momentu, fdy wprowadzenie RODO wymogło na dostawcach treści informowanie, komu udostępniają nasze dane, zaglądam do opcji na każdej z witryn. Gdzieniegdzie rubryka „nasi partnerzy” liczyła niemal 100 pozycji! Ja w każdym miejscu odznaczam zgodę, ale stawiam bitcoiny przeciwko orzechom, że jestem w absolutnej mniejszości.

Okazuje się jednak, że fakt sprzedawania naszej prywatności w zamian za „darmowe” aplikacje i usługi można wykorzystać w szczytnych celach. W rękach (czy raczej na serwerach) Selectivv są m.in. takie informacje, jak nasza szczegółowa lokalizacja, język w ustawieniach telefonu, czy dostawca karty SIM. To wystarczy, by wiedzieć, kto jest Polakiem (na co wskazuje karta SIM lub przynajmniej język menu jeśli używamy karty lokalnej) i czy znajduje się w strefie zagrożenia (geolokalizacja). Jeśli wszystko razem skoreluje, w przeglądarkach i/lub mobilnych aplikacjach zamiast reklam pokaże się informacja o zagrożeniu. W kolejnym kroku użytkownik będzie mógł zapoznać się ze strumieniem danych z Twittera/Facebooka oraz uzyskać adresy i numery telefonów pobliskich placówek dyplomatycznych.

Skąd wziąć informacje o zagrożeniu? Oczywiście z mediów społecznościowych, które od kilku lat regularnie wyprzedzają regularne media w kwestii szybkości przekazu. Analizą przepływu big data w social mediach pod kątem wzrostu poziomu fraz „zamach”, „strzelanina”, „katastrofa” w kontekście konkretnej lokalizacji zajmuje się firma SentiOne. Oczywiście ostateczną decyzję o publikacji alertu podejmuje człowiek, by uniknąć niepotrzebnego wzniecenia paniki.

Pilnujecie swoich danych?

Cel bez cienia wątpliwości jest szczytny, tym bardziej, że biorące w nim udział strony (prócz wspomnianych jeszcze Fundacja Pułaskiego) traktują go jako projekt społeczny. Fakt, iż można nas sprofilować tak dokładnie, przeraża. Fakt, że nieświadomie zdradzamy o sobie tyle informacji – też. Skoro jednak może to pomóc naszemu bezpieczeństwu? To już sensowna i warta uwagi korzyść. Ja jednak odczuwam w tym wszystkim pewien dysonans. Z jednej strony – chciałbym wyczyścić swoje dane reklamowe i nie zdradzać ich aż tylu. Z drugiej – jeśli wyjadę za granicę, warto by było jednak dostać taką informację. Pomysłodawcy projektu Bezpieczny Polak chcieliby oczywiście wykorzystywać go jak najrzadziej, ale możliwość warto mieć.

A jaka jest Wasza opinia? „Sprzedajecie” swoje dane, czy obsesyjnie pilnujecie prywatności? Czy mając na uwadze projekt Bezpieczny Polak zdecydowalibyście się udostępniać choćby część z nich? Ja mimo wszystko chyba tak, bo jeśli okaże się, że z tą anonimizacją to kicha, to dzięki RODO i tak się dowiemy 🙂 A jeśli uda się dzięki temu uratować choćby jedną osobę – to warto.

Udostępnij: Bezpieczny Polak, czyli inwigilacja w dobrej wierze
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Star. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  mike278 16:43 21-06-2018
  No cóż. Nie na darmo pracowałem na opinię paranoika. :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Astis 17:16 28-07-2018
   Ty tez? Czyli nie jesteś sam. Teraz chronienie danych to paranoia. A dla mnie paranoia to dawanie do ręki na barmkach A4 karty bankomatowej, którą znika z pola widzenia z 30 sekund... pół minuty... dużo? :) Dwa nie dałbym nawet zgody operatorowi GSM na marketing, no ale cóż moja zgoda to 5 zeta rabatu.... pozdrawia Astis.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej