Rozrywka

Milion sposobów jak – czyli nowy trailer Cyber Mariana

Marek Wajda Marek Wajda
22 kwietnia 2014
Milion sposobów jak – czyli nowy trailer Cyber Mariana

Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie - to nowa komedia twórców opowieści o niesfornym misiu TED. Możecie się więc spodziewać abstrakcyjnego i ostrego humoru. Tymczasem Cyber Marian przenosi akcję filmu na Podhale. To jedna z jego największych produkcji. - "Jak wykitować na Podhalu" to moje najbardziej hardcorowe wyzwanie. Moja alternatywna wersja traileru została zrobiona niemalże jeden do jednego - ujęcia zmieniają się w tym samym momencie i podczas konkretnych scen dzieją się podobne rzeczy. Było przy tym trochę roboty począwszy od samego nagrywania aż po montaż - głównie ze względu na dużą ilość postaci, które pojawiają się naraz w wielu scenach i wszystkie te postacie musiałem odegrać.

Dowiadujemy się też co nieco więcej o Cyber Marianie. - Dlaczego wybrałem Podhale na miejsce akcji? Uwielbiam ich kulturę, zwyczaje i tradycję, mój dziadek pochodził z gór więc po części jestem góralem. Kocham góry i uwielbiam tam jeździć i być może dlatego w mojej parodii rzecz dzieje się właśnie na Podhalu.

 

 

Mam dla Was szybki konkurs. Dawno, dawno temu toczyło się spory ile osób załatwił Arnold S. w filmie Commando. Dlatego pytanie na dziś: ilu najwięcej Cyber Marianów wzięło udział w jednej scenie tego trailera ;) Odpowiedzi wpisujcie w komentarzu do końca tygodnia - miłego liczenia. A nagrodą dla trzech pierwszych osób, które nie dostaną oczopląsów i policzą prawidłowo będzie podwójny voucher do Multikina.

 


Odpowiedzialny biznes

Piszemy Raport CSR cz. 9

Monika Kulik Monika Kulik
22 kwietnia 2014
Piszemy Raport CSR cz. 9

Zgodnie z zapowiedzią dziś przedstawiam Wam pierwsze projekty graficzne przygotowane przez Agencję ArtGroup, która została wybrana do przygotowania naszego tegorocznego Raportu.

Przed wyborem tej agencji przyjrzałam się ich wcześniejszym pracom. Przygotowali Raport CSR dla CEMEXu, Budimexu, GlaxoSmithKline, Coca-Cola HBC Polska, BRE Banku, ArcelorMittal Poland SA, RWE, Banku Gospodarstwa Krajowego, BZ WBK. Ich poprzednie realizacje możecie zobaczyć tutaj. Może znajdziecie tu jakieś inspiracje dla naszego Raportu?

Stylistyka Raportu będzie jak zawsze …Orange’owa. Obowiązują nas kolory – pomarańczowy, szary, czarny i biały. Ale podobnie jak w ubiegłym roku – wprowadzimy pomarańczową linię, która prowadzić będzie nas przez cały Raport i uzupełniać zdjęcia o dorysowane elementy. Jak zapowiadaliśmy – wiecej będzie ikonografik.

52385bf1105370015156741218ee92b771a

Ale po co będę opisywać, lepiej zobacie wstępne propozycje wyglądu kalendarza (jeszcze bez uwględnienia propozycji Waszych dat) – która wersja Wam się podoba? A może powinniśmy pomyśleć o 3. opcji? Czekam na Wasze głosy.

wersja 1

78252bb99acc9ea43ec70fc6975274719cf

 

wersja 2

91d8d33e3991dc006e4ef9c27a2b1963a07

 

P.S. O kontakt w sprawie nagrody na odpowiedzialny.biznes@orange.com proszę w tym tygodniu Sławka_J


Odpowiedzialny biznes

Autyzm i ja

Kasia Barys Kasia Barys
22 kwietnia 2014
Autyzm i ja

W kwietniu w Orange przeprowadzona jest świetna akcja edukowania pracowników. Możemy nauczyć się wiele tym razem o autyzmie.  Zajęcia kierowane są głównie do wolantariuszy, ale materiały są dostępne szeroko na naszej stronie Fundacji Orange, tutaj link     Dzięki przeszkolonym pracownikom Orange, dzieci w szkołach mogą uczestniczyć w ciekawych warsztatach i dowiedziec się jak zachować się przy osobie autystycznej lub jak jej pomóc. Już 52 pracowników się zgłosiło, by przeprowadzić takie warsztaty dla dzieci. Materiały do szkolenia przygotowała Fundacja Synapsis.

Proszę poszerzajcie swoją wiedzę o autyzmie, pomagajcie w miarę możliwości, pamiętajcie, że osoba z autyzmem nie jest chora psychicznie. I zróbcie małe ćwiczenie: np. spróbujcie w rękawicy kucharskiej rozpiąć suwak kurtki, załóżcie kask na głowę i chodźcie w nim po mieszkaniu, włączcie na maksa telewizor i dzwonek telefonu. Spróbujcie tak kilka, kilkanaście minut... Łatwo? Osoby z autyzmem borykają się z tym na codzień.

Mam dla Was 10 książek pt  "Maria i ja". Książka opowiada o 12 letniej, chorej na autyzm Marii. Autorem książki jest jej tata. Kto chce, niech do mnie napisze maila. Kto pierwszy ten lepszy.

 

Scroll to Top