Odpowiedzialny biznes

Milionowe wsparcie dla WOŚP

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
12 stycznia 2009
Milionowe wsparcie dla WOŚP

W XVII finale WOŚP udało się zebrać rekordowo dużo pieniędzy na pomoc dla dzieci. Swój udział mieli klienci Grupy TP, którzy jak co roku mogli dzwonić i wysyłać sms-y na specjalne numery charytatywne. Z telefonów Orange wysłano 207 895 sms-ów o wartości 1 039 475 zł, natomiast na linię TP zadzwoniło 11 928 osób, wspierając Orkiestrę kwotą 48 427, 68 zł.

Ponadto po raz 11 licytowano 100 kart telefonicznych ze złotym serduszkiem, które TP co roku zamawia specjalnie dla WOŚP. Tradycyjnie najwyższą kwotę zaoferowano za kartę z numerem 1, którą wylicytowano za rekordową kwotę 60 tys. zł. Z licytacji wszystkich kart uzyskano łącznie 425 996, 94 zł. Za rok kolejny finał tej wspaniałej akcji i liczę, że znów uda się wylicytować jeszcze wyższą cenę. Sie ma.


Odpowiedzialny biznes

Coraz bliżej kompromis zamiast podziału

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
10 stycznia 2009
Coraz bliżej kompromis zamiast podziału

Wielokrotnie pisałem, że podział TP nie jest najlepszym sposobem na rozwój rynku telekomunikacyjnego w Polsce. Dlatego cieszę z szansy na porozumienie z UKE i operatorami, do którego jest coraz bliżej. Jutro kolejne spotkanie, które poprzedzi osobista rozmowa prezesów UKE, TP i Netii. Liczę, że negocjacje zakończą się sukcesem i nie będzie kolejnego, taktycznego zerwania rozmów przez Netię, jak w ubiegłym tygodniu. Do załatwienia pozostaje w praktyce jeden z 20 postulatów operatorów i szkoda zaprzepaścić dorobek dotychczasowych rozmów, o czym mówi w dzisiejszym "Parkiecie" prezes TP Maciej Witucki http://www.parkiet.com/artykul/7,838764_UKE_proponuje_TP_rozwiazanie.html Jesteśmy gotowi do porozumienia i przekonani, że uda się je osiągnąć, a skorzystają na tym wszyscy klienci i operatorzy. To może być przełomowy moment dla rynku, ponieważ pozwoli zrobić krok naprzód, czyli m.in. otworzyć drzwi do zobowiązań inwestycyjnych TP. Niewykluczone, że uda się też dogadać w sprawie stabilnych stawek hurtowych opartych o audyt kosztowy. Moim zdaniem od dawno nie było tak pozytywnej atmosfery rozmów między TP i regulatorem. Spotkania odbywają się niemal codziennie i jest coraz bliżej kompromisu. To bardzo dobrze, bo zawsze lepiej dogadywać się niż walczyć.


Bezpieczeństwo

Ubezpieczenia coraz popularniejsze

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
09 stycznia 2009
Ubezpieczenia coraz popularniejsze

Na koniec 2008 roku już ponad 120 tys. klientów Orange zdecydowało się na kupno ubezpieczenia - Bezpieczny Telefon lub Bezpieczny Rachunek. Dzięki nim po zgubieniu lub kradzieży telefonu można dostać nowy aparat. Nie płaci się za rozmowy o wartości nawet do 4 tys. zł, jeśli zostały wykonane po utracie telefonu. Jak się okazało klienci doceniają takie ubezpieczenie zwłaszcza, jak telefon zostanie ukradziony za granicą. Drugie ubezpieczenie w przypadku utraty pracy, przerzuca na ubezpieczyciela płacenie naszego rachunku. Szczegóły na stronie: http://www.orange.pl/portal/map/map/postpaid_services?rp=postpaid_services&articleId=2876726&rc=POSTPAID_SERVICES

Scroll to Top