Oferta

Mistrzowskie ceny smartfonów

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
22 marca 2012
Mistrzowskie ceny smartfonów

Jeśli lubicie smartfony Sony Ericsson to macie świetna okazję, aby zdobyć je kilkaset złotych taniej. Od dziś do 29 marca w e-sklepie rusza kolejna edycja „Weekendu szalonych cen”. Wszystkie zaproponowane telefony kosztują tylko 3 zł i proponujemy z ofertą Orange najlepiej dopasowaną do smartfonów. Teraz szczegóły. Sony Ericsson Xperia arc S - Pantera za 69,90 zł, umowa na 24 miesiące (dotychczasowa cena 609 zł); Sony Ericsson Xperia neo V - Delfin/Pelikan za 59,90 zł, umowa na 24 miesiące (259 zł); Sony Ericsson txt - Delfin/Pelikan abonament 29,90 zł, umowa na 24 miesiące (99 zł); Delfin/Pelikan mix 29,90 zł, umowa na 24 miesiące (129 zł) oraz Sony Ericsson Xperia z PlayStation - Pantera za 89,90 zł, umowa na 36 miesięcy (1089 zł) i Delfin 99,90 zł, umowa na 24 miesiące (1179 zł). Szczegóły tutaj.


Bezpieczeństwo

Bezpieczny bank w kieszeni

Michał Rosiak Michał Rosiak
21 marca 2012
Bezpieczny bank w kieszeni

Choć wciąż uważam się ze młodą – no, może w miarę :) – osobę, pamiętam jeszcze czasy, gdy operacje bankowe można było przeprowadzić wyłącznie w oddziale banku. Minęło zaledwie kilka lat i chyba nie byłbym w stanie do tego wrócić – możliwość zrobienia przelewu z każdego miejsca, gdzie jest zasięg telefonii komórkowej jest zbyt wygodna.

Choć wygoda to bez wątpienia istotny aspekt, przy korzystaniu z mobilnej bankowości nasuwa się – mam nadzieję, że Wam, mi z założenia musi – również pytanie o bezpieczeństwo tego typu działań. A z tym niestety bywa różnie...

Może powiecie, że to obsesja, albo zawodowe zboczenie, ale ja od momentu, gdy kupiłem telefon z Androidem, ani razu nie wszedłem bezpośrednio z mobilnej przeglądarki na witrynę mojego banku. Świadomość tego, że cyber-przestępcy gremialnie „przesiadają” się na wirusy, które robią krzywdę słuchawkom spod znaku zielonego robota, wiedza o tym, w jak sprytny sposób potrafią oszukiwać użytkowników programy dedykowane do wykradania naszych pieniędzy, czy wreszcie to, iż telefonu nie zabezpieczę firewallem tak, jak domowego komputera, a mobilnym antywirusom nie do końca ufam, powodują, iż adres mojego banku po prostu nie wpiszę do paska przeglądarki.

Na szczęście bankowcy rozumują podobnie i w Google Play, AppStore, czy Windows Marketplace pojawia się coraz więcej dedykowanych aplikacji  transakcyjnych, przygotowanych przez banki. Transmisja między komórką i naszym rachunkiem jest  szyfrowana już na poziomie aplikacji, zaś loginy i hasła nie są przechowywane lokalnie, nie ma więc obaw, że ktoś je wykradnie. Ryzyko spada więc gigantycznie, do poziomu przy którym np. ja nie stresuję się już robieniem przelewu, czy przeglądaniem historii transakcji w autobusie, czy w sklepie. Oczywiście niezbędnym warunkiem jest ściągnięcie darmowej w chyba każdym przypadku aplikacji z legalnego źródła (czyli ze sklepu Google’a, Apple’a lub Microsoftu), ale tego chyba wiernym Czytelnikom Bloga Technologicznego tłumaczyć nie muszę?


Oferta

Darmowe SMS-y z iPada

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
21 marca 2012
Darmowe SMS-y z iPada

Za chwilę premiera nowego iPada w Orange, a już teraz wszyscy fani tabletu mogą sobie ściągnąć z App Store aplikację bramka Orange SMS   Pozwala ona na bezpłatne wysyłanie, a także odbieranie SMS-ów w sieci Orange w Polsce. Odbiorca musi mieć tylko aktywną usługę SMS z Internetu. Opis aplikacji znajdziecie w naszym serwisie o aplikacjach na smartfony  A propos nowego iPada to szczegóły naszej oferty przedstawimy w piątek, kiedy urządzenie oficjalnie trafi do sprzedaży w Polsce.

Scroll to Top