Sieć

Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
07 stycznia 2009
Mobile TV kończy pracę nad ofertą DVB-H

Zbliża się termin złożenia ofert w przetargu na mobilną telewizję w komórce DVB-H. Spółka założona przez 4 operatorów komórkowych - Mobile TV, kończy już prace nad wspólną ofertą. Każdy operator był odpowiedzialny za swoją działkę: Orange - zarządzanie finansami i administracja; Era - sieć nadawcza; Plus - headend, czyli maszynka miksująca wszystkie kanały telewizyjne i EPG (Electronic Program Guide); Play - kontent. Do 15 styczna gotowa oferta trafi do UKE.


Bezpieczeństwo

Nie blokujemy IRC

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2009
Nie blokujemy IRC

Wielu internautów informowało na forach dyskusyjnych, że po wprowadzeniu przez TP zabezpieczeń przed cyberprzestępczością http://biuroprasowe.orange.pl/PressOffice/PressRelease.111711.po?changeLocale=PL zablokowane zostały serwery IRC. Sam odebrałem przez Święta wiele e-maili w tej sprawie. Mogę zapewnić, że blokowane są tylko te serwery, za pośrednictwem, których świadomie lub nieświadomnie jest prowadzona niebezpieczna dla użytkowników działalność. Jeśli administratorzy zadbają, aby były bezpieczne, a tak już się dzieje w kilku przypadkach, zablokowane adresy zostaną uwolnione.


Sieć

Przedsylwestrowy prezent

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
05 stycznia 2009
Przedsylwestrowy prezent

Witam w Nowym Roku i od razu temat na czasie. Przez kilkanaście tygodni prawnicy operatorów komórkowych głowili się, którą z dwóch prawomocnych decyzji UKE dotyczących obniżki stawek MTR mają realizować od początku 2009 roku, skoro sąd nie zdąży tego rozstrzygnąć. Na szczęście na pomoc przyszedł sam regulator, który 30 grudnia w prezencie przedsylwestrowym poinformował oficjalnie Orange o wygaszeniu jednej z dwóch obowiązujących decyzji. Oczywiście chodzi o tą starszą, czyli z 3-letnim harmonogramem obniżek. Spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia, ale najbardziej ciekawa jest argumentacja. Otóż UKE zdecydowało się na to w interesie prawnym operatorów, aby nie mieli wątpliwości jak mają uczynić. Zatem najpierw robimy kłopoty prawne, a potem je rozwiązujemy. Proste? Bardzo proste i po co sądy pytać? Moim zdaniem jednak się przydadzą, bo decyzja o MTR z pewnością trafi na wokandę. A tymczasem alternatywni operatorzy napisali już do regulatora o skrócenie czasu na negocjacje umów międzyoperatorskich w kwestii MTR. Szykuje się kolejna decyzja?

Scroll to Top