Oferta

Mój Orange – czyli robię to sam

Monika Rybak Monika Rybak
24 września 2019
Mój Orange – czyli robię to sam

Palec pod budkę …

W dobie digitalizacji i rozwijających się technologii instytucje, z których jako Klienci korzystamy, udostępniają nam coraz to nowsze i bardziej zaawansowane narzędzia, również obsługowe.

A teraz palec pod budkę, kto sięga po inne formy kontaktu z operatorem niż infolinia obsługowa? Niech pozostanie to pytaniem retorycznym, tymczasem przypomnijmy sobie jak to wygląda u nas.

Zrób to sam w Mój Orange na portalu

Tych, którzy stawiają na samodzielność zachęcam do korzystania z konta Mój Orange.

Jakiś czas temu uruchomiliśmy nową wersję Mój Orange na portalu orange.pl. Od tamtej pory, słuchając głosów i opinii naszych Klientów, sukcesywnie dodajemy nowe usprawnienia. Warto podkreślić, że w ciągu roku podwoiła się liczba Klientów korzystających właśnie z nowej wersji Mój Orange a satysfakcja z obsługi w tym narzędziu wzrosła. Czyli wiosłujemy w dobrą stronę ;) Obecnie, z nowego Mój Orange na portalu, korzysta ponad 1 milion Klientów.

Zobaczcie co daje Mój Orange, a jeśli nie macie jeszcze konta lub macie  jego starą wersję - nie czekajcie, zmieńcie je na nowy Mój Orange.

Szczegóły w artykule i filmiku.

Tak jak Ci wygodnie

Pamiętajmy, że nie wszyscy nasi Klienci zarządzają swoim kontem przez Mój Orange na portalu.

 • Wielu Klientów korzysta z aplikacji mobilnej zamiast lub równolegle korzystając z Mój Orange na stronie orange.pl.
 • Z kolei nasi Klienci Biznesowi mają dedykowaną platformę obsługową, gdzie administratorzy kont mogą zarządzać wszystkimi usługami jakie mają w Orange,
 • a Klienci nju mają swoje nju mobile ;)
 • Kolejną grupą są Klienci rewolucyjnej oferty Orange Flex, w której nie podpisuje się umowy a całe „życie” i zarządzanie kontem odbywa się przez specjalną aplikację.

Poza tymi dedykowanymi narzędziami wszyscy możemy szukać rozwiązań np.:

Zachęcam Was do poznawania tych narzędzi, z których najwygodniej Wam korzystać.

Komentarze

mike278
mike278 18:49 24-09-2019

„Jakiś czas temu uruchomiliśmy nową wersję Mój Orange na portalu orange.pl.” zgadza się. Efekt dodatkowy rozłaczenie z mboxem. Ja sam nie mogę odzyskać hasła do mboxa. Nie, bo nie. Innego wytłumaczenie mi nie podano. Wręcz przeciwnie miano się skontaktować i jak to często bywa nie skontaktowano się.
„Kolejną grupą są Klienci rewolucyjnej oferty Orange Flex, w której nie podpisuje się umowy a całe „życie” i zarządzanie kontem odbywa się przez specjalną aplikację.” nie przesadzał bym z tą rewolucją. I literówka do poprawy 😉 🙂

Odpowiedz
x
x 19:42 24-09-2019

A może by tak wprowadzić w końcu logowanie mailem do aplikacji Mój Orange na urządzenia mobilne? Żeby nie trzeba było mieć osobnego konta do aplikacji, a osobnego do strony http://www...

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 01:48 25-09-2019

Mój Orange jest OK, ale czasami połączenie z konsultantem jest konieczne 🙂

Odpowiedz
  Monika Rybak
  Monika Rybak 15:57 25-09-2019

  pablo_ck Miło czytać 🙂 dzięki.

  Odpowiedz
   pablo_ck
   pablo_ck 21:21 25-09-2019

   ps. wiele pomaga też Nasz Orange, to taka mała encyklopedia wiedzy stworzona przez nas, klientów i myślę że młodzi konsultanci z BOK czasem tam zaglądają ;p ;p

   Odpowiedz
Robert
Robert 15:01 25-09-2019

We Flex zarządzanie usługami jest na żenująco niskim poziomie. Nawet poczty głosowej nie można dezaktywować.

Odpowiedz
Grzegorz
Grzegorz 19:13 18-02-2020

Super oferta. Aktualny Mój kod GRZEGORZHZQP Polecam orange flex super aplikacja ,czytelna ,a do tego super oferta juz od 25 zł bez limitu rozmowy sms, mms internet 15 G , jeśli ktoś chce 30 G to za 30 zł ,a także wiele innych pakietów. Brak umowy na kilka lat . Polecam usługę A także Mój kod GRZEGORZHZQP , 50 zł otrzymasz już po miesiącu bycia z Orange Flex. Kod wpisuje się przed dodaniem karty płatniczej w aplikacji

Odpowiedz
ELMIRED6X
ELMIRED6X 06:51 31-05-2020

Aktualny Mój kod ELMIRED6X Polecam orange flex super aplikacja, 50 zl

Odpowiedz

Oferta

Starter Orange Free za 5 zł z bonusem15 GB

Marta Krajewska Marta Krajewska
24 września 2019
Starter Orange Free za 5 zł z bonusem15 GB

Od dzisiaj w sklepach sieci Żabka kupicie starter Orange Free za 5 zł z bonusowym pakietem 15 GB na start. To o 5 GB więcej niż do tej pory.

Uwaga, starter z bonusowymi GB jest dostępny tylko w sklepach sieci Żabka. Środki możecie wykorzystać przez 31 dni na rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Bonus 15 GB jest ważny przez 14 dni i włącza się automatycznie po zarejestrowaniu i aktywowaniu numeru.

Najświeższe informacje o naszej ofercie prepaid znajdziecie na stronie: Orange na kartę

Komentarze


Sieć

Wieczorny spacer ze smartfonem 5G po Warszawie

Piotr Domański Piotr Domański
23 września 2019
Wieczorny spacer ze smartfonem 5G po Warszawie

Ruszyłem na spacer po warszawskiej Ochocie by przetestować sieć 5G, którą Orange uruchomiło wspólnie z Ericssonem. Wieczory już chłodne, jednak taka okazja nie trafia się często - przetestować sieć mobilną kolejnej generacji. Specjalnie nie brałem ze sobą mapy zasięgu, miałem ją wyłącznie w (nie najlepszej) pamięci. Chciałem po prostu pokonać trasę wzdłuż dzielnicy i zobaczyć jak sieć będzie działać. Korzystałem oczywiście z Orange Neva Jet.

Ruszamy na Ochotę w poszukiwaniu 5G

Na Ochotę wjechałem od strony Al. Krakowskiej, ulicą Grójecką. Zasięg sieci 5G złapałem nieco za stacją Warszawa Rakowiec. Pierwszy speedtest, który zrobiłem będąc na skraju zasięgu pokazał nieco ponad 190 Mb/s.

Wieczorny spacer ze smartfonem do 5G po Warszawie - zdjęcie speedtest

Tutaj pierwsza dygresja. Jeżeli spojrzycie na smartfon dostrzeżecie, że telefon pokazuje 4 na pięć kresek zasięgu. Mimo to nadal byłem na skraju zasięgu. Dlaczego? Jak pewnie wiecie z wcześniejszych wpisów o 5G i komunikatu prasowego o testach wspólnie z Ericsson testujemy 5G w jedynej obecnie dostępnej wersji – Non-Stand Alone. Oznacza to, że telefon najpierw łączy się z siecią 4G LTE (dokładnie 5 MHz wydzielonymi z pasma 2100 MHz), a następnie przełącza się na 5G, gdy wejdzie w zasięg pasma 3400-3480 MHz. Jak pewnie wiecie (a jeżeli nie wiecie przeczytajcie wpis: „Częstotliwość częstotliwości nierówna – pasma <<pokryciowe>> i <<pojemnościowe>>”) im wyższe pasmo, tym mniejszy zasięg. Telefon sygnalizuje, że jest w zasięgu 5G już wtedy, gdy złapie 5 MHz w paśmie 2100, fachowo nazwane anchorem, czyli kotwicą. A to co widać jako „kreski na telefonie” to właśnie zasięg  kotwicy.

700 Mb/s z wąsem, lecz nieco za węgłem szybko spada

Wieczorny spacer ze smartfonem do 5G po Warszawie - zdjęcie speedtest 705 Mb/s

Koniec z dygresjami, idźmy dalej. Dalej podążyłem na północ, ulicą Grójecką, aż w okolice Hali Banacha. Pamiętałem, że gdzieś tam znajduje się stacja bazowa, obsługująca 5G, co oczywiście poskutkowało zacnymi 700+ Mb/s na ekranie smartfona. Jednak to by było zbyt proste. Dlatego ruszyłem w ramach testów w boczne uliczki, gdzie prędkość transferu danych dość szybko spadła, do okolic 400-500 Mb/s, chociaż od samej stacji nie odszedłem w linii prostej zbyt daleko.

Wieczorny spacer ze smartfonem do 5G po Warszawie - zdjęcie speedtest blisko 400 Mb/s

Wieczorny spacer ze smartfonem do 5G po Warszawie - zdjęcie speedtest ponad 500Mb/s

Tutaj pozwolę sobie na kolejną dygresję. Oba te testy, wykonane w bardzo podobnej odległości od stacji bazowej, jednak w drugim przypadku jest ona zasłonięta przez budynki i drzewa. To pokazuje jak ważna jest odpowiednia gęstość rozmieszczenia stacji bazowych, szczególnie w miastach, gdzie będą korzystać (i już korzystają) z nich nasi klienci. Ograniczeniem ich gęstszego upakowania są jednak normy PEM. Tutaj już kieruję Was do tekstu o „Białej Księdze” Ministerstwa Cyfryzacji.

Jak to wygląda na granicy zasięgu?

Idźmy zatem dalej. Postanowiłem ruszyć w prawo, w stronę Pola Mokotowskiego. Dotarłem aż pod cmentarz żołnierzy radzieckich, gdzie zaobserwowałem z pełną mocą to o czym pisałem nieco – telefon był na granicy zasięgu 5G. W pierwszym momencie nie złapał „nośnej” 5G, dlatego speedtest pokazał niską wartość, a potem wskoczyło już 5G i transfer od razu przyśpieszył.

Ruszyłem dalej, w stronę Placu Zawiszy. Po drodze zrobiłem jeszcze kilka speedtestów, by w końcu dotrzeć  do ciągu biurowców przy Al. Jerozolimskich. Gdzie zrobiłem jeszcze dwa testy prędkości – pierwszy na początku tego ciągu, drugi tuż obok Dworca Zachodniego.

Wieczorny spacer ze smartfonem do 5G po Warszawie - zdjęcie speedtest

To dopiero początek testów 5G na blogu

To nasz pierwszy blogowy spacer z 5G, wykonałem łącznie 14 speedtestów, co spowodowało pobranie łącznie ponad 11 GB danych ;-) Kolejny chciałbym zrobić sprawdzając nie speedtesty, lecz konkretne usługi/aplikacje. Pierwszy pomysł to oczywiście na YouTube w wysokiej jakości (1080p50 mówiąc wprost), a także Orange TV Go i Netflix. Jednak nadal szukam innych pomysłów, dlatego będziemy wdzięczni za każdą propozycję.

O swoich wrażeniach z badań napisał też GSMonline, iMagazine i TECHNOsenior.

Komentarze

Scroll to Top