;

Oferta

Moto marzec – smartfony w supercenach (1)

Beata Giska

1 marca 2024

Moto marzec – smartfony w supercenach
1

Ten miesiąc upłynie w Orange pod znakiem Motoroli. Promocję rozpoczynamy od oferty na Motorolę razr 40 ultra 5G 256 GB, którą kupicie taniej o ponad 1000 zł. W atrakcyjnej cenie czeka na Was też m.in. Motorola G84.

Po kilku latach przerwy smartfony Motoroli wróciły do naszej oferty. Możecie wybierać spośród kilku nowych modeli telefonów, a teraz także skorzystać ze specjalnej akcji.

Jeśli szukacie sprawdzonych i niedrogich telefonów, obsługujących 5G to w obniżonej cenie dostaniecie Motorolę G84. Okazyjnie kupicie też premierową, składaną Motorolę razr 40 ultra 5G 256 GBtaniej nawet o ponad 1000 zł, w zależności od oferty, jaką się wybierzecie. Dotyczy to opcji na abonament i bez abonamentu, gdzie za sam smartfon zapłacicie 4039 zł. Urządzenia dostępne są do wyczerpania zapasów. Więcej innych telefonów Motoroli znajdziecie tutaj.

Który model wybrać

Motorola moto g84 5G – zapewnia doskonałą jakość zdjęć, nawet przy słabym świetle. Technologia Ultra Pixel umożliwia łączenie czterech pikseli w jeden, co czterokrotnie zwiększa światłoczułość i przekłada się na wyraźne i jasne obrazy. OIS automatycznie niweluje drgania, gwarantując ostre i szczegółowe ujęcia nawet w trudnych warunkach czy przy słońcu.

Procesor Snapdragon® 695 5G zapewnia wyjątkową płynność działania, a długotrwała bateria 5000 mAh – błyskawiczne ładowanie TurboPower™ 30. Dzięki wsparciu sieci 5G, smartfon oferuje błyskawiczne połączenia internetowe, umożliwiając streaming i pobieranie danych z ogromną prędkością. 6,5-calowy ekran pOLED, z częstotliwością odświeżania 120 Hz, zapewnia niespotykaną jakość obrazu – z technologią HDR i ponad miliardem odcieni, co sprawdzi się do oglądania filmów i gier.

Nowa Motorola razr 40 ultra to powrót do kultowego modelu z klapką, ale w bardziej technologicznej i ekskluzywnej wersji. Ten składany smartfon, zaprojektowany z myślą o wygodzie i stylu, imponuje designem oraz wydajnością. Oferuje duży 3,6-calowy ekran zewnętrzny, największy i najbardziej interaktywny w segmencie rozkładanych telefonów. Dzięki wysokiej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania 144 Hz wrażenia są niemal tak przyjemne, jak na wewnętrznym 6,9-calowym wyświetlaczu. Nie trzeba otwierać klapki, by móc słuchać, grać, rozmawiać czy oglądać i w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje ten sprzęt. Za sprawą dźwięku przestrzennego, głośników stereo i systemowi trzech mikrofonów zapewnia on także doskonałe brzmienie.

Razr testował nasz ekspert od technologii i bezpieczeństwa. Recenzję Michała Rosiaka, na którym ten smartfon od Motoroli zrobił duże wrażenie, przeczytacie tutaj.

Szczegóły promocji Moto marzec znajdziecie tutaj.

Udostępnij: Moto marzec – smartfony w supercenach
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Technolog 12:01 11-03-2024
  Gdyby Wifi Calling zaczęło działać na EDGE 30 Neo z wolnego rynku (VoLTE działa jak należy) to byłoby super.
  Odpowiedz

;

Bezpieczeństwo

Uważajcie na media społecznościowe (0)

Michał Rosiak

29 lutego 2024

Uważajcie na media społecznościowe
0

Media społecznościowe – potrafilibyście bez nich żyć? Przyznam Wam szczerze, że sam nie zwróciłem uwagi, kiedy stały się dla mnie tak istotnym źródłem wiadomości o świecie. Pytanie jednak – czy warto im w pełni ufać?

TL;DR – nie. Jeśli znacie już temat, nie musicie czytać dalej. O algorytmach mediów społecznościowych napisano już petabajty informacji, jednak ja – wiedziony doświadczeniem – dodam swoje. Ponieważ:

 • nigdy za mało wiedzy i ostrzeżeń?
 • jako bezpieczniak mam swoją – być może specyficzną – perspektywę i chętnie się nią podzielę

Nie ma nic za darmo

Są jeszcze wśród Was ludzie, którzy wierzą, że tę całą dobroć w sieci wielkie korporacje dają nam za darmo?

Żarty żartami, ale faktycznie wciąż wielu internautów nie zdaje sobie sprawy z tego, że „walutą”, którą płacimy za korzystanie z „darmowych” usług, jest nasza prywatność. Chciałbym wierzyć w to, że dla Google, czy Meta, jestem co najwyżej #46574983248906543, a nie Michałem Rosiakiem. Tak, czy siak, zdaję sobie sprawę – i Wy też powinniście – że te firmy nierzadko znają Was lepiej, niż Wy sami!

Przesada? Badacze z University of California 10 lat temu dowiedli, że nie! Analiza Twoich 10 lajków pozwala modelowi poznać Cię lepiej, niż koledze z pracy. 70? To wiedza o Tobie większa, niż dysponuje Twój przyjaciel. 150? Członek rodziny.

Ale żony, czy męża już nie przeskoczą?

Przeskoczą. 300 lajków i po sprawie.

Media społecznościowe – bądź z nami, na zawsze

A jak uzyskać tyle lajków, czy też interakcji, gdy używamy inne media społecznościowe? Utrzymać ich jak najdłużej w sieci! A jak utrzymać ich najdłużej w sieci? Kiedyś powiedziałbym: „serwując wartościowe treści”, ale zdaję sobie sprawę z tego, że akurat z tymi w latach 20. XXI wieku coraz trudniej się spotkać. Dziś liczy się klikalność, nośne, przyciągające tytuły, jak najwięcej sensacji. Liczy się to, żeby przyciągnąć ludzi, a potem – co jeszcze trudniejsze – ich utrzymać. A jak utrzymać?

Sprawiając, by się kłócili.

Zastanówmy się, jak chętnie wchodzimy w interakcje w sieci z ludźmi, którzy się z nami zgadzają? Jak długa jest dyskusja z tym, kto nas w każdym aspekcie popiera? Krótka piłka – zgadzamy się i rozchodzimy z uśmiechami. Co innego, gdy ktoś jest zupełnie innego zdania…

Kłóć się, kłóć – zostań z nami

Komu nigdy nie zdarzyło się wplątać w sieci w ostrzejszą dyskusję, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jasne, jestem świadom, że spora grupa się znajdzie, ale myślę, że nawet, gdybyście rzucali we mnie – ukamienowanie mi raczej nie grozi. Zastanówcie się jednak nad jedną rzeczą – czy to Wy szukacie tych treści? Czy one niejako „przychodzą” do Was? Odpowiem za Was, z własnego doświadczenia – przychodzą. Podsuwają je Wam algorytmy, po to właśnie byście jak najdłużej zostawali online. Po to, byście nie spijali sobie z dzióbków, ale właśnie kłócili się, walczyli, okładali werbalnymi razami. A w międzyczasie oczywiście wchodzili w interakcję z różnymi treściami, po to, by Was jak najdokładniej poznać. I – takie brzydkie, ale trafne słowo – zmonetyzować. I jak najwięcej na Was zarobić. Bo wbrew temu, co może się wydawać – media społecznościowe wcale nie są za darmo…

Co to ma wspólnego z bezpieczeństwem

Może nie bezpośrednio, tak jak phishingi, czy fałszywi kupujący na OLX. Tak sobie jednak myślę, czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad treściami, które podsuwają Wam media społecznościowe? Czy raczej jesteście na tym etapie, że a priori traktujecie to, co podsuwa Wam algorytm, jako godne zaufania?

A tymczasem będąc sprofilowanymi jako szukający okazji i promocji łatwiej możemy trafić np. na reklamę fałszywych inwestycji. Już samo to wystarczy, by – w najgorszej sytuacji – stracić nawet oszczędności życia! Albo Twitter (nie, nie będę używał nazwy, wymyślonej przez jego nowego właściciela). W mojej opinii to „wzorcowy” przedstawiciel tego, jak media społecznościowe nas antagonizują. Skąd biorą się awantury częste tam tak bardzo, że sam przeniosłem się na spokojniejszy (póki co) Threads? Stąd, że bardzo często w naszym feedzie pojawiają się tam informacje, wzbudzające wyjątkowe emocje. Informacje nierzadko nie mające wiele wspólnego z prawdą! Możecie powiedzieć, że ocieram się o przesadę, ale z wielu źródeł a przede wszystkim z faktów i z wieloletniej historii wiadomo, że np. rosyjskie służby specjalne wykorzystują media społecznościowe do wojny informacyjnej, po to by utrzymywać w krajach, odbieranych jako wrogie stan permanentnego niepokoju.

Jak często sprawdzasz źródła informacji, które odbierasz jako kontrowersyjne? Czy zdarza Ci się uspokoić i uruchomić krytyczne myślenie, zanim dołączysz do rozgrzanej dyskusji innych użytkowników? Na pewno masz świadomość, tego, że to, co widzisz, nie pojawia się na Twojej linii czasu przypadkowo?

Czy to Ty wykorzystujesz media społecznościowe? A może to one wykorzystują Ciebie? Warto to przemyśleć zanim znów włączymy się w emocjonalną dyskusję w sieci. Może po prostu nie zawsze warto?

Udostępnij: Uważajcie na media społecznościowe
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

;

Sieć

Przyspieszamy z wyłączaniem sieci 3G (5)

Kinga Gora

29 lutego 2024

Przyspieszamy z wyłączaniem sieci 3G
5

Kontynuujemy wygaszanie 3G w sieci Orange. Po majowym wyłączeniu w okolicach Słupska i Koszalina, przyjdzie czas na kolejne obszary. We wrześniu wygasimy 3G w okolicach Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. Szczegóły przekażemy bliżej terminu. Już teraz warto upewnić się, czy jesteście gotowi na tę technologiczną zmianę.

W miejsce wyłączonego 3G włączamy sieć 4G. To naturalna zmiana wynikająca z cyklu życia technologii. Dzięki temu będziemy mogli sprostać rosnącemu ruchowi sieciowemu i potrzebom użytkowników. Poprzez wyłączenie 3G i refarming zwiększamy zasięg LTE i poprawiamy jakości usług.

Jednak aby korzystać z sieci 4G, musimy mieć telefon oraz kartę SIM, które współpracują z siecią 4G i obsługują technologię VoLTE. Żeby to sprawdzić wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści KARTA na numer 80233, a w odpowiedzi otrzymacie informację, czy i co należy zrobić. Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej poświęconej wyłączeniu 3G w Orange. Warto też przekazać tę informację osobom, które być może nie są na bieżąco z informacjami technologicznymi.

Jeśli interesuje Was temat wyłączania 3G zapraszam do wpisu, z którego dowiecie się dlaczego to robimy, czym jest refarming i co konkretnie przyniesie ta zamiana. Sieć 3G wyłączać będziemy do końca 2025 roku.  

Udostępnij: Przyspieszamy z wyłączaniem sieci 3G
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Ron 19:00 29-02-2024
  No i bardzo dobrze. Prosze o wyłączenie w Jastrzębiu-Zdroju. 😏
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kinga Gora 09:30 01-03-2024
   Przyjdzie czas i na Jastrzębie-Zdrój. :) Będziemy informować.
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 06:31 01-03-2024
  Super 🧡 Kielce 🧡🧡🧡
  Odpowiedz
 • komentarz
  Kuba 14:18 10-03-2024
  Czy jest już planowany termin wyłączenia dla Krakowa i okolic?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Kinga Gora 09:48 11-03-2024
   Jeszcze nie, będziemy na bieżąco informować.
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej