Oferta

Motorola razr eSIM już w Orange! TEST+CENY

Marta Krajewska Marta Krajewska
06 lutego 2020
Motorola razr eSIM już w Orange! TEST+CENY

Dzisiaj trafiła do naszej oferty Motorola razr eSIM. Pewnie jesteście ciekawi, co potrafi i ile kosztuje? Przychodzę  z odpowiedziami - poniżej zobaczycie moją recenzję oraz ceny w Planach Mobilnych i Orange Love. Ten smartfon jest dostępny także bez umowy - możecie go kupić płacąc całą kwotę, lub rozkładając ją na 20 rat 0 proc.

Dla przypomnienia - Motorolę razr eSIM kupicie wyłącznie w Orange. Na razie jest dostępna w naszym sklepie online. Za chwilę pojawi się także w smart storach.

Link do oferty: Motorola raz eSIM

Plany Mobilne -ceny  przy zawieraniu nowej umowy na 24 miesiące:

Cena całkowita Wysokość raty
Plan Mobilny 35 7 299,00 zł 7299 zł na start+ 0 zł/mc
Plan Mobilny 45 7 303,14 zł 799 zł na start + 271 zł/mc
Plan Mobilny 55 7 251,11 zł 99 zł na start+ 298 zł/mc
Plan Mobilny 75 6 840,08 zł 0 zł na start+ 285 zl/mc

Orange Love - ceny przy zawieraniu nowej lub przedłużaniu dotychczasowej umowy na 24 miesiące:

Cena całkowita Wysokość raty
Love Mini 7 295,87 zł 0 zł na start + 304 zł/mc
Love Standard 7 248,05 zł 0 zł na start + 302 zł/mc
Love Extra 6 840,08 zł 0 zł na start + 285 zł/mc
Love Premium 6 600,08 zł 0 zł na start + 275 zł/mc

Oferta bez umowy, 20 rat 0 proc.

Cena całkowita Wysokość raty
Oferta bez umowy 7 299 zł 364,95 zł/mc

Zobaczcie, co nowej Motoroli razr sądzi Michał Rosiak.

Komentarze

ketrasa
ketrasa 10:49 06-02-2020

Wolę moje tańsze Samsungi. Do tego rewelacyjna pojemność w tym telefonie + cena, to zabawka nie dla mnie.

Odpowiedz
pablo_ck
pablo_ck 12:34 06-02-2020

Telefonik prawdziwy czad.

Odpowiedz
  Adam
  Adam 16:18 08-02-2020

  Procesor słaby, system stary, bateria kiepska, do tego szybko pęka i nie ma 5G.

  Raczej wtopa roku.

  Odpowiedz
spiro
spiro 00:57 07-02-2020

Na razie to gadżet i ciekawostka. I to droga. 3. generacja będzie już dopracowana 🙂

Odpowiedz
Adam
Adam 16:19 08-02-2020

Jak wyglada kwestia gwarancji?
Czy obejmuje ona pękanie ekranu od składania opisywane w internecie?

Odpowiedz
  Marta Krajewska
  Marta Krajewska 12:44 10-02-2020

  Zarówno zawias, jak i ekran objęte są 2-letnią gwarancją. Ponadto, w pierwszych 12 miesiącach użytkowania jednorazowa naprawa mechanicznych uszkodzeń ekranu jest dofinansowana przez Motorolę.

  Odpowiedz
Michał
Michał 20:19 08-02-2020

Chętnie bym go przetestował na swoim kanale na yt bo telefon fajnie wygląda.

Natomiast powiem Wam w czym jest pro lem. W dużej cenie urządzenia. Kobieta nie kupi Motoroli bo ma składany ekran. W tych pieniądzach wybierze iPhone’a z kilku względów:
-logo apple którym można pochwalić się bardziej niz logiem motoroli, po drugie posiadanie IPhone’a to szpan i pokazanie w sposób jawny i zdecydowany, mam sprzęt za kupę hajsu, na Motorolę nikt nie zwróci uwagi, tym bardziej z androidem
-sprawdzony aparat, wiadomo ze sa lepsze i gorsze niz w iPhone ale sory, iPhone to jednak iPhone
W sumie więcej powodów nie muszę wymieniać. Te dwa wystarczą aby ta Motorola ciężko się sprzedawała. Ale testowalbym ?.

Jeśli chcecie mieć dobre urządzenia dobrze się sprzedające to zaprzyjaźnijcie się z marką ZTE/nubia. Miałem dwie nubie i w tych pieniądzach które zapłaciłem to był killer cenowy. W nubii Z17s mam snapdragona 835, 8GB Ramu i 128GB pamięci. Aparat ma funkcję wyzwalania za pomocą uśmiechu, tak samo jak w tej motoroli. A ile mnie ten telefon kosztował? 700pln.

Odpowiedz
  Adam
  Adam 20:21 10-02-2020

  Akurat prędzej kobieta kupi Razr niż popularną masówkę w postaci iPhone.

  Odpowiedz

Sieć

Nawet 1,5 Gb/s w sieci 5G w Lublinie. Połączyliśmy 4G i 5G

Piotr Domański Piotr Domański
05 lutego 2020
Nawet 1,5 Gb/s w sieci 5G w Lublinie. Połączyliśmy 4G i 5G

Dzięki nowym rozwiązaniom testowa sieć 5G została połączona z komercyjną, działającą w mieście siecią 4G LTE. Pozwoliło to, nawet przy dużym obciążeniu sieci 4G LTE osiągnąć prędkości 1,2 Gb/s. Teoretyczne możliwości takiej sieci przekraczają jednak 1,5 Gb/s. Wymagałoby to jednak  zupełnie pustej sieci 4G oraz idealnych warunków pogodowych.

Testujemy nie tylko wyższe prędkości w 5G

Jednak to nie jedyne nowe możliwości testowanej w Lublinie sieci - zastosowaliśmy także bardzo ciekawe rozwiązanie, które nazywa się fachowo „Inter Site Dual Connectivity”.  Jak pewnie pamiętacie testowana przez nas technologia to tzw. 5G Non-Standalone. Tak też będą działały pierwsze uruchamiane na całym świecie sieci 5G. By telefon mógł się połączyć z siecią 5G najpierw musi się podłączyć do częstotliwości, na którym działa sieć 4G tzw. anchora, czyli „kotwicy”. Zapewnia on komunikację między telefonem, a siecią (czyli przesyła dane sygnalizacyjne) i pozwala mu w momencie transferu danych dołączyć warstwę 5G.

Lecz co w sytuacji, gdy anchor ma mniejszy zasięg, niż warstwa 5G? Może być tak, gdy mamy do czynienia z  gęstą siatką stacji bazowych – np. w miastach. Gdy stacji bazowych na niewielkim wycinku terenu jest sporo telefon płynnie przełącza się na tą, która ma najlepszy zasięg. W przypadku sieci 4G to żaden problem, ale w przypadku 5G byłby problemy z utrzymaniem połączenia. I tu cały na biało wchodzi Inter Site Dual Connectivity. Dzięki niemu anchor z jednej stacji może obsługiwać 5G z innej. Co więcej, na stacji która nadaje ową „kotwicę” wcale nie musi być 5G! Takie właśnie rozwiązanie przetestowaliśmy i co ważne – zadziałało.

Testy 5G Orange Polska - jakie możliwości?

Testy 5G Orange Polska będą trwały co najmniej do końca lutego – pisaliśmy już o tym na blogu. Pracujemy, by możliwie dobrze przygotować się do uruchomienia sieci kolejnej generacji, pamiętając także o takich małych, choć istotnych rzeczach, o których piszemy powyżej. Sieć 5G może przynieść dużą zmianę nam wszystkim, dlatego tak ważne jest, by spełniała pokładane w niej oczekiwania. Prowadzone przez Orange Polska, najszerzej zakrojone w Polsce testy w paśmie 3,4-3,8 GHz na pewno w tym pomagają. Testy 5G rozpoczęte w Warszawie we wrześniu, a w Lublinie w październiku, pozwalają możliwie dobrze zasymulować komercyjną sieć kolejnej generacji.

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka

Monika Kulik Monika Kulik
05 lutego 2020
116 000 – telefon w sprawie zaginionego dziecka

116 000 - telefon w sprawie zaginionego dziecka, prowadzony przez Fundację ITAKA, dzwonił w 2019 roku 1 598 razy. W tym czasie zarejestrowano 140 zgłoszeń zaginięć nieletnich, odnaleziono 107 dzieci i nastolatków. Linia 116 000 działa od ponad 10 lat, a Orange Polska od początku jest jej partnerem technologicznym i wspierającym.

Telefon do Fundacji ITAKA-Centrum Ludzi Zaginionych to już stały element akcji poszukiwania dzieci. To pod numer 116 000 dzwonią rodzice poszukujący swoich dzieci, służby poszukiwawcze, np. policja, czy inne osoby zaangażowane w te działania.

To tu dzwonią osoby, które mają informacje na temat zaginionych dzieci, widziały je lub są z nimi w kontakcie. Zweryfikowane i wiarygodne informacje przekazywane są jednostkom policji prowadzącym poszukiwania.

Jak to działa w praktyce?

Julka uciekła z domu we Wrocławiu. Fundacja ITAKA przyjęła zgłoszenie o zaginięciu i rozpoczęła poszukiwania poprzez publikację jej wizerunku. Pod numerem 116 000 dyżurujący zaczęli odbierać telefony od informatorów z Warszawy, którzy mieli kontakt z dziewczyną. Część z nich zwracała uwagę na niepokojące zachowanie nastolatki. Dzięki tym informacjom ustalono, co dzieje się z Julką i gdzie aktualnie przebywa. Finalnie na numer 116 000 skontaktowała się sama zaginiona, widząc plakat na swój temat. Specjaliści Fundacji przekonali ją do powrotu do domu i zgłoszenia się na policję.

Profilaktyka

Historia Julki to tylko jeden z ubiegłorocznych przypadków dotyczących nastolatki, która sama uciekła z domu, ale wiele spraw dotyczy tzw. porwań rodzicielskich. Dlatego wśród działań Fundacji jest profilaktyka w tym zakresie i współpraca z rodzinami zagrożonymi taką sytuacją. W ubiegłym roku eksperci z Fundacji wraz ze specjalistami z instytucji zajmujących się sytuacją dzieci w konfliktach rodzicielskich stworzyli poradnik „Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców”, w którym opisane zostały dobre praktyki w zakresie pomocy rodzicom i dzieciom. (www.standardyrozstania.pl). Wszystkie zawarte w nim informacje były konsultowane przez zespół specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin, w tym przedstawicieli organizacji pozarządowych, prokuratorów, sędziów, kuratorów, biegłych sądowych, policjantów, pedagogów, psychologów i mediatorów.

Porady przez telefon

Linia 116 000 pełni też rolę telefonu poradniczego. Ofiary porwań rodzicielskich, rodzice lub opiekunowie nastolatków, którzy uciekli z domu i bliscy zaginionych dzieci i nastolatków mogą skorzystać z pomocy psychologa. Tylko w 2019 roku psychologowie Fundacji udzielili ponad 400 porad.

W sytuacji kryzysowej, jaką jest zaginięcie, rodziny potrzebują psychologicznego wsparcia, nie tylko

w chwili zaginięcia i w trakcie poszukiwań, ale również po wyjaśnieniu sprawy, niezależnie od efektu poszukiwań. Psycholog dyżurujący przy telefonie zaufania odpowiada też na maile. W razie potrzeby diagnozuje sytuację rodzinną, pomaga uporać się z problemami, które doprowadziły do ucieczki. Pomaga też rodzinie i nastolatkowi po powrocie do domu.

Dodatkowo specjaliści Fundacji udzielają wsparcia prawnego oraz socjalnego.

116 000 -Telefon w Sprawie Zaginionego Dziecka i Nastolatka, a także Linia Wsparcia działa przez

7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.00, w weekendy od 9.00 do 13.00. Telefon prowadzony jest przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która od ponad 20 lat całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.

Komentarze

Scroll to Top