Odpowiedzialny biznes

My dear Schwarzenegger

Jarosław Konczak Jarosław Konczak
07 grudnia 2010
My dear Schwarzenegger

Tak mówił o nim Leo Beenhakker. Koledzy mówili po prostu Wasyl. Marcin Wasilewski, podpora obrony reprezentacji prowadzonej przez Holendra po koszmarnym faulu Axela Witsela ze Standardu Liege znów strzela na boisku. To był jeden z najbardziej brutalnych fauli 2009 roku i jedna z najbardziej koszmarnych kontuzji jaka dotknęła polskiego piłkarza w ostatnim dziesięcioleciu. Półtora roku temu zastanawiano się czy w ogóle będzie mógł uprawiać sport, a część osób zastanawiała się w ogóle będzie chodził. Po złamaniu kości piszczelowej i strzałkowej Wasyl przeszedł pięć operacji. Powrócił jednak na boisko i znowu strzela bramki dla Anderlechtu. A jak, zobaczmy sami.

Teraz czas, żeby Wasyl powrócił do kadry. Akurat Smudzie przydałby się ten zawodnik pewnie nie mniej niz wspomniany ostatnio przeze mnie Arboleda. W każdym bądź razie na pewno przywitanie polskich kibiców byłoby z pewnością niesamowite. Wasyl, na razie trzymamy kciuki


Rozrywka

Speedtest, jak z reklamy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
06 grudnia 2010
Speedtest, jak z reklamy

Skuszony banerem Cyfrowego Polsatu na głównej stronie Telepolis.pl uległem pokusie zrobienia sobie testu prędkości moich linii  internetowych. W domu i pracy wyszło równo po 2 mega. Ani malutkiego kilobajta mniej czy więcej. Nawet gdybym był człowiekiem wielkiej wiary lub niespotykaniej naiwności, to nie uwierzę w taki pseudo speedtest. Dlatego nie wiem, po co konkurencja umieszcza go na największym portalu telko. Może uważa, że przechytrzy internautów i fanów telekomunikacji, którzy go odwiedzają? Drogi Polsacie Cyfrowy nie idź tą drogą. Nie zachęcisz w ten sposób do swoich usług. Rozum i serce podpowiadają, aby nie umieszczać w reklamach nieprawdziwych informacji. Tak nakazuje biznesowa etyka i zdrowy rozsądek. Kto chce zrobić test, gdzie nie zawsze wychodzi 2 mega polecam www.speedtest.pl lub www.speedtest.net

Update 7 grudnia: Dziś nie ma już na Telepolis.pl pseudo speedtestu i pojawił się nowy baner. Znaczy konkurencja czyta mojego bloga :-)

Update 8 grudnia: Na banerze pojawił się speedtest, który pokazuje realną prędkość. Czyli jak się chce to można.


Odpowiedzialny biznes

Wespół w zespół

Monika Kulik Monika Kulik
06 grudnia 2010
Wespół w zespół

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to termin, z którym spotkało się tylko 3% ludzi. Nie znaczy to jednak, że nie mamy sprecyzowanych oczekiwań, co do takich działań firm. Na przykład od branży teleinformatycznej oczekuje się, by aktywnie współpracowała w walce z wykluczeniem cyfrowym, dbała o bezpieczeństwo usług, czy edukowała klientów. Zupełne inne wyzwania czekają na firmy z baraży farmaceutycznej czy wydobywczej.

By upowszechniać  idee CSR powstała „Koalicja na rzecz odpowiedzialnego Biznesu”. Grupa TP wspólnie z PGNiG, Danone, PZU, GlaxoSmithKline pod egidą Pracodawców RP będzie promować, edukować i upowszechniać CSR wśród polskich przedsiębiorstw, tych dużych i tych całkiem małych. Unikalną wartością tego projektu jest pokazanie, że dla różnych firm, strategia CSR powinna uwzględniać inne branżowe aspekty, a także oczekiwania społeczne.

W ramach projektu opracowany zostanie kanon zasad, jakimi powinny kierować się odpowiedzialne przedsiębiorstwa. Zapraszamy na stronę www.koalicjacr.pl do dyskusji nad kształtem takiego kodeksu.

Scroll to Top