Rozrywka

Na OWF 2015 dla każdego coś dobrego…

Kasia Barys Kasia Barys
18 lutego 2015
Na OWF 2015 dla każdego coś dobrego…

Rockowe brzmienie, hard-rockowe tony czy miks muzyki punk i funky? Takie muzyczne połączenia będziecie mogli usłyszeć na Orange Warsaw Festival 2015. Zagra między innymi były gitarzysta i autor tekstów Oasis - brytyjczyk Noel Gallager, kanadyjski zespół Three Days Grace oraz polska kapela Łąki Łan. Pierwsze dwa zagrają tego samego dnia - 12 czerwca. Słowiańskie brzmienie w wykonaniu m.in. "Ponia Kolnego" i "Bonka" usłyszymy 13 czerwca. Wszystkie te zespoły uwielbiają grać koncerty i z niecierpliwością czekają na kontakt z festiwalową publicznością. Ja szczególnie nie mogę doczekać się performansu Łąki Łan. Tworzą oni niezwykłe, oryginalne i kolorowe widowisko. Są ulubieńcami studentów

Dzisiejsze ogłoszenie na pewno ucieszy fanów zepołu Oasis. Co prawda zespół już nie istnieje, ale ich muzykaęna pewno wielu z Was wciąż słucha. Koncertowe emocje sprzed 15 lat (już?!), wtedy na Torwarze, tym razem na Torze Wyścigów Konnych "Służewiec" będą mogli znów poczuć prawdziwi miłośnicy "britpopa". Wielu krytyków muzycznych nazywało styl Oasis "noelrock", podkreślając ogromny wpływ Noela na sukces zepołu i rozwój brytyjskiej muzyki. Tym bardziej jego występ na Orange Warsaw Festival 2015 będzie muzycznym wydarzeniem.

Poniżej teledyski zespołów, dla przypomnienia a niektórym pewnie do zapoznania :)

 


Bezpieczeństwo

Dzieci też tworzą Internet

Monika Kulik Monika Kulik
16 lutego 2015
Dzieci też tworzą Internet

Podczas Dnia Bezpiecznego Internetu mówiliśmy nie tylko o zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w Internecie, nie tylko o tym, jak sobie z nimi radzić, ale także o tym, jak młodzi ludzie mogą poczuć się pewniej w sieci. Jednym z rozwiązań, jakie proponujemy, jest zachęcenie najmłodszych internautów do samodzielnego tworzenia cyfrowego świata.

Dlatego już po raz drugi zorganizowaliśmy w Miasteczku Orange warsztaty dla Superkoderów. Tym razem odwiedził nas 50 dzieci z Pracowni Orange w Otłoczynie, Ostrowie Lubelskim, Radzyniu Podlaskim i Dubiczach Cerkiewnych, aby pod okiem trenerów z Akademii Młodego Hakera uczyć się programowania w języku Scratch. A do bezpiecznego korzystania z Internetu i jego współtworzenia zachęcała je blogerka Marysia Górecka, która na swoim blogu mamygadzety.pl pomaga rodzicom odnaleźć się także w świecie pełnym nowych przedmiotów i technologii.

Jak im poszło – zobaczcie sami. Wspólnie z młodymi uczestnikami warsztatów przygotowaliśmy dla Was filmową relację z tego wydarzenia:

 


Rozrywka

Wpis z miłości do kina

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
14 lutego 2015
Wpis z miłości do kina

To Walentynki zainspirowały mnie do stworzenia dzisiejszego posta bo film moją miłością jest bezsprzecznie! Ale spokojnie, nie będę Wam teraz przedstawiać listy najlepszych melodramatów wszechczasów ;-). Dla mnie najlepsze filmy to takie, które wywołują w nas emocje. Nieważne jakie. Smutek, radość, śmiech, łzy, strach, wzruszenie. Najważniesze, żeby historia w nich przedstawiona nie pozostawiała nas wobec siebie obojętnymi. To takie filmy przywierają do pamięci i serca na długo. Dzisiaj więc o ulubionych dwóch produkcjach z bijącym sercem w tle.

Numer jeden ostatnich miesięcy to dla mnie "Bogowie". Po wyjściu z kina zdałam sobie sprawę z tego, że najpiękniejszym dźwiękiem, jaki może słyszeć człowiek, to bicie serca. Dźwięk strachu, szczęścia, zakłopotania, zakochania. Dźwięk początku i końca. To film, gdzie zagrało abosolutnie wszystko. Jak już wcześniej pisałam, tak i teraz powtórzę - prawdziwe mistrzostwo!

83f13ef509953158d9c60d5d5926f7b66ce

Mój numer dwa to "Serce, serduszko", film niedoceniony nominacją do Orłów 2015, ale zdecydowanie wart obejrzenia. Zobaczycie świat widziany oczami dziecka, gdzie dobro zwycięża ze złem. To oczarowuje i wrusza, tym bardziej, że historia nie jest łatwa. Główną bohaterką jest 11 letnia dziewczynka, której mama zginęła w wypadku samochodowym, a tata (Marcin Dorociński) zmaga się z problemem alkoholowym. Cudowna jest tu rola dziewczynki (debiutująca Maria Blandzi) i świetny jest Marcin Dorociński. Warto zobaczyć ten film chociażby dla sceny baletowej z jego udziałem. Serce mięknie!

df4c93210b4eb602fc4704f875d69266b0e

A jakie filmy wywołały przyspieszone bicie serca u Was? Chętnie poznam Wasze TOP 2 :-). Napisz o Twoich ulubionych dwóch produkcjach z bijącym sercem w tle i wygraj vouchery do Multikina. Najciekawsze 3 komentarze zostaną nagrodzone podwójnymi zaproszeniami. Na odpowiedzi czekam do Środy (do 18.02.). Warto wygrać zaproszenie, tym bardziej, że w Multikinie można już zobaczyć długo wyczekiwaną ekranizację "Pięćdziesięciu twarzy Grey'a". Ja wybiorę się na pewno.

Miłego dnia! Dużo miłości i wspaniałych filmowych wyborów!

p.s Podpowiem jeszcze tylko, że film "Bogowie" jest dostępny  w wypożyczalni filmów Telewizji Tu i Tam oraz w Orange TV! , a "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a" znajdziecie także w repertuarze Kina Orange

Scroll to Top