Odpowiedzialny biznes

Nagroda za nowe technologie w pomaganiu

Monika Kulik Monika Kulik
27 maja 2015
Nagroda za nowe technologie w pomaganiu

Już po raz drugi w konkursie „Dobroczyńca Roku”, wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii, przyznaliśmy nagrodę za wykorzystanie nowych technologii w społecznym zaangażowaniu biznesu.

Laureatem tegorocznej edycji jest firma Transition Technologies SA, którą nagrodziliśmy za stworzenie pakietu aplikacji mobilnych pozwalających osobom z dysfunkcjami wzroku przezwyciężać problemy świata zewnętrznego.

Spółka działa na rynku IT, tworzy oprogramowanie dla przemysłu, realizuje usługi outsourcingowe, a także projektuje oprogramowania mobilne. Jednym z nich jest rodzina aplikacji Seeing Assistant dla osób niewidomych i słabowidzących.

Dzięki wirtualnym asystentom osoby niewidome i słabowidzące mogą między innymi: samodzielnie nawigować i poznawać otaczającą przestrzeń dzięki zaawansowanej aplikacji do nawigacji z wykorzystaniem GPS, użyć smartfona jako lupy elektronicznej, rozpoznać kolory np. ubrań, sprawdzić czy  nie zapomnieli wyłączyć światła; rozpoznawać różne przedmioty, na opakowaniach których znajduje się kod kreskowy i wiele innych bardzo potrzebnych funkcji. Do tej pory tą bezpłatną aplikację pobrało ponad 13 tys. osób niewidomych i słabowidzących na całym świecie. Więcej o aplikacji można przeczytać na stronie http://seeingassistant.tt.com.pl/pl/.

Konkurs Dobroczyńca Roku organizowany jest już pod raz XVIII, nagradzając firmy zaangażowane społecznie w kilku kategoriach – zaangażowanie lokalne, projekt społeczny, strategia społecznego zaangażowania, wolontariat pracowniczy.

Jako wielokrotny laureat nagrody zdecydowaliśmy się wycofać z konkursu, ale wspierać jego ideę zostając partnerem merytorycznym. Zaproponowaliśmy Akademii Rozwoju Filantropii stworzenie kategorii – nowe technologie w zaangażowaniu społecznym, w której pokazujemy dobre przykłady działań społecznych wykorzystujących internet, aplikacje mobilne czy innowacyjne technologie w skutecznym pomaganiu, angażowaniu i promowaniu dobra.

8952f580ed183129f854dabc42daaded185

fot. Bartłomiej Sawka. Cinefoto


Oferta

Chcecie robić biznes w necie? Pomożemy

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
26 maja 2015
Chcecie robić biznes w necie? Pomożemy

Codziennie ludzie zakładają nowe firmy licząc na sukces, kasę i sławę. W cyfrowych czasach niewiele z tych biznesów może obyć się bez internetu, chociaż niektórzy nie czują się w sieci komfortowo. Dlatego dla tych z Was, którzy poszukują gotowych rozwiązań, pozwalających na prowadzenie firmy w internecie, a przy tym niewymagających znajomości skomplikowanych aspektów technicznych mamy fajna propozycję. To platforma http://chmura.orange.pl. Na niej możecie skorzystać z pakietów hostingowych, domen, sklepów internetowych, kreatora stron www, wirtualnego biura Office 365, a także certyfikatów SSL i serwerów VPS. Ofertę przygotowaliśmy we współpracy z home.pl. Żeby było wygodniej macie do wyboru kilka opcji pakietów, a rozliczać możecie się rocznie lub miesięcznie. Szczegóły znajdziecie tutaj.

5e53ff24ec29a1c5745255ef51c5cc0fee6


Rozrywka

„Okiem Raczka” o muzyce filmowej

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
23 maja 2015
„Okiem Raczka” o muzyce filmowej

Już wkrótce, tj. 27 - 31 maja br., jeden z najważniejszych festiwali muzyki filmowej na świecie - Festiwal Muzyczny w Krakowie.Takie wydarzenia przypominają nam o istnieniu muzyki w filmie dlatego postanowiłam, że będzie to mój weekend z soundtrackiem. Przyznam Wam, że mam wiele filmów na swojej liście, gdzie ścieżka dźwiękowa jest dla mnie równie rozpoznawalna co film, ale ten number 1 to niezmiennie "Drive". Film, który bez muzyki nie mógłby istnieć bo to ona właśnie nadaje mu ten niesamowity klimat lat 80-tych. Skomponował ją niejaki Cliff Martinez - były perkusista Red Hot Chili Peppers. Słucha się znakomicie, a już najlepiej w samochodzie, jadąc przed siebie, późną nocą, ze światłami latarni odbijającymi się w masce samochodu. Istna poezja - polecam! ;-) Zachęcam również do słuchania ścieżek dźwiękowych z rodzimych produkcji. Świetna, bardzo przemyślana jest ścieżka Bartosza Chajdeckiego ilustrująca najlepszy polski film 2014 roku - "Bogowie". W moją muzyczną pamięć zapadł też soundtrack z filmu "MIasto44", a w szczególności utwór "Miasto" Ani Iwanek & Pati Sokół, Piotr Cugowski.

A co w temacie muzyki filmowej ma do powiedzenia Tomasz Raczek? Zobaczcie kolejny odcinek z cyklu "okiem Raczka".

Muzyka filmowa jak najbardziej nadaje się do słuchania autonomicznego i jestem tutaj absolutnie z kontrze z Tomaszem Raczkiem.  A jakie jest Wasze zdanie? Podajcie mi Wasze TOP 5 najlepszych soundtracków - must have na półce z muzyką filmową oraz napiszcie, która to będzie edycja Festiwalu Muzycznego w Krakowie. Dla 3 najszybszych osób nagroda - podwójne vouchery do Multikina. Miłego weekendu z soundrackiem.

Scroll to Top