Odpowiedzialny biznes

Najlepszego dla Was wszystkich!

Redakcja Bloga Redakcja Bloga
24 grudnia 2013
Najlepszego dla Was wszystkich!

a74e0da5de10c64c6023b2280681ee74987


Odpowiedzialny biznes

Pierwsze Dni Orange za nami

Agnieszka Świetochlowksa Agnieszka Świetochlowksa
23 grudnia 2013
Pierwsze Dni Orange za nami

Dniem Orange na Politechnice Gdańskiej, zakończyliśmy zimowy semestr Twojej Perspektywy. W tym roku odwiedziliśmy 15 uczelni w całej Polsce. Nasi specjaliści poprowadzili 30 warsztatów, na które zapisało się 370 studentów. Największą popularnością cieszyły się warsztaty z najnowszych technologii, aplikacji mobilnych, mediów społecznościowych i zarządzania projektami teleinformatycznymi.

W konkursach przy stoiskach rozstawionych na uczelniach wzięło udział ok. 5000 studentów. Głównymi nagrodami były praktyki w Orange Polska i tablety. Rozdaliśmy także 4500 gadżetów.

A to dopiero początek, już niedługo ruszamy z wiosenną edycją Dni Orange.

Jeżeli chcecie zobaczyć co pisaliśmy o tej inicjatywie zapraszam tutaj i tutaj.

Czas na święta i zasłużony odpoczynek!


Odpowiedzialny biznes

Pobierz wiedzę – c.d.

Monika Kulik Monika Kulik
23 grudnia 2013
Pobierz wiedzę – c.d.

Niedawno zapraszałam Was na konferencję „Pobierz wiedzę. Wyzwania dla edukacji w świetle badań kompetencji cyfrowych młodzieży i dorosłych”. Podczas tego spotkania z przedstawicielami świata nauki, instytucji publicznych, biznesu i organizacji pozarządowych zaprezentowaliśmy raporty z dwóch badań – „Nowe media w szkole” oraz „Kompetencje cyfrowe młodzieży w Polsce (14-18 lat)”.

To ciekawa lektura. Badanie „Nowe media w szkole” pokazuje bowiem nie tylko, jak wygląda wyposażenie szkół i bibliotek w nowe technologie, ale także w jakiś sposób wykorzystywane są one w procesie edukacji, podczas zajęć z uczniami. O ile bowiem możemy mówić o 100% dostępności podstawowych narzędzi, to z ich twórczym wykorzystaniem jest już znacznie gorzej.

Z badań na temat konferencji cyfrowych młodzieży dowiecie się, że choć młodzież wysoko ocenia swoje możliwości w sieci, w ograniczony sposób wykorzystuje je w sposób twórczy czy innowacyjny i trudno jest jej znaleźć wokół siebie „cyfrowych przewodników”.

Ale sami się przekonajcie – raporty dostępne są na stronie konferencji www.pobierzwiedze.pl.

Wszystkich, którzy nie mogli nam towarzyszyć w dyskusji o tym, jak nowoczesne media zmieniają nasz model edukacji – zapraszam na krótką relacje z wydarzenia.

 

Scroll to Top