Oferta

Najlepszy prezent? Więcej czasu na połączenia!

Ewa Wróbel Ewa Wróbel
04 stycznia 2023
Najlepszy prezent? Więcej czasu na połączenia!

Dzisiaj startujemy z promocją, w której klienci Orange na kartę otrzymają 2x więcej czasu na wykonywanie połączeń. Bonus jest przyznawany po doładowaniu w aplikacji lub koncie Mój Orange oraz na stronie. Każda kwota doładowania będzie z bonusem. Na przykład, po doładowaniu za 30 zł w taryfie Orange Free na Kartę klient zamiast 31 dni będzie miał 62 dni na połączenia.

Promocja potrwa do 31 stycznia 2023 r.

Nowe ważności doładowań Konta Głównego dla poszczególnych taryf znajdziecie w regulaminie.


Rozrywka

Filmowy styczeń z Orange VOD

Kasia Barys Kasia Barys
04 stycznia 2023
Filmowy styczeń z Orange VOD

Rozbrajające komedie, pełne akcji kino przygodowe oraz spora dawka grozy czekają na Was w styczniu, w Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange i w aplikacji Orange TV Go. Nie przegapcie takich produkcji, jak: „Bilet do raju”, „Halloween. Finał”, „Egzorcyzmy siostry Ann” czy „Paryż Pani Harris”.

Mnóstwo humoru

Od 5 stycznia polecamy komedię kryminalną „Przyznaj się, Fletch”, w której główną rolę świetnie zgrał Jon Hamm (gwiazda serialu „Mad Men”). Niezwykle czarujący reporter, przez przypadek, staje się głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo. Teraz musi zrobić wszystko, by udowodnić swoją niewinność. Kto go wrobił? Prawda zaskoczy wszystkich.

6 stycznia obejrzyjcie pełną przygód, magii i barw animację pt.: „Kopciuszek i kamień życia”. Zobaczcie, jak Kopciuszek, początkująca czarodziejka i dwie niezwykle rozgadane myszy wyruszają na ratunek księciu Alexowi, którego zła wiedźma zamieniała w… gryzonia. Czy tej specyficznej gromadce uda się odczarować młodzieńca?

10 stycznia mamy dla Was przewrotną komedię pt.: „Wojna o spadek”, w której wystąpili Toni Collette, Anna Faris i David Duchovny. To opowieść o wyjątkowo chciwych krewnych, którzy nie cofną się przed niczym, aby zdobyć przychylność umierającej, bardzo bogatej ciotki. Kto wygra to zażarte „stracie o spadek”? Sprawdźcie sami.

Z kolei już 12 stycznia polecamy czarującą opowieść pt.: „Paryż Pani Harris”. To historia gospodyni domowej z Londynu, której największym marzeniem jest posiadanie sukni z kolekcji Christiana Diora. Kiedy kobiecie wreszcie udaje się zebrać sporą sumę pieniędzy, wyrusza do Paryża, aby kupić wymarzoną kreację. Ale to dopiero początek wielkiej przygody.

19 stycznia zapraszamy na komedię romantyczną pt.: „Bilet do raju”. Na tropikalnej wyspie powitają Was Julia Roberts i George Clooney. To opowieść o rozwiedzionej parze, która wyrusza na Bali, aby powstrzymać swoją córkę przed popełnieniem „okropnego błędu”. Ta podróż odmieni życie wielu osób.

Odrobina mroku i grozy

Dla fanów bardziej mrocznego kina także mamy sporo nowości. 8 stycznia zobaczcie dramat pt.: „The Forgiven”, w którym zagrały takie gwiazdy, jak Ralph Fiennes, Jessica Chastain i Matt Smith. To przejmująca i niezwykle zaskakująca historia brytyjskiego małżeństwa, które stara się zatuszować popełnioną przez siebie zbrodnię na terytorium Maroka. Czy miejscowi odkryją prawdę?

Od 12 stycznia obejrzyjcie doskonały horror pt.: „Egzorcyzmy siostry Ann”. To opowieść o zakonnicy, która jako pierwsza kobieta w historii kościoła katolickiego dostaje pozwolenie na odprawienie egzorcyzmów. Czy uda jej się pokonać złowrogie siły? Sprawdźcie sami i pamiętajcie, że to kino dla ludzi o mocnych nerwach. Z kolei 26 stycznia polecamy „Halloween. Finał”, najnowszą część hitu o walce Laurie Strode z zamaskowanym mordercą - Michaelem Myersem. Czy tym razem halloweenowy koszmar naszej bohaterki się skończy? Główną rolę w filmie ponownie zagrała Jamie Lee Curtis.


Innowacje

Tak miasta oszczędzały z Orange

Daria Drabik Daria Drabik
03 stycznia 2023
Tak miasta oszczędzały z Orange

W ubiegłym roku aż 51 miast i gmin z całej Polski zrobiło krok w stronę smart city z Orange Polska. Dzięki tej współpracy zaoszczędziły dużo pieniędzy w budżetach m.in. zmniejszając zużycie wody i energii. Zadbały też o proekologiczne rozwiązania i wygodę swoich mieszkańców.

Nasi samorządowi partnerzy korzystali głównie z trzech rozwiązań. Dzięki usłudze Smart Water 16 miejscowości lepiej zarządzało wodą i zmniejszyło jej straty. W 15 kolejnych postawiono na bezpieczeństwo na ulicach i oszczędności energii elektrycznej dzięki Smart Light. Tyle samo zainwestowało w nowoczesne rowery miejskie Smart Bike.

Mniej prądu, więcej światła

Inteligentne rozwiązania to nie tylko zmiany na lepsze w funkcjonowaniu miast i ułatwienia dla społeczności. To także ważny element dbania o środowisko naturalne. W 2022 r. na ulicach pojawiło się ponad 7 700 nowych, energooszczędnych lamp ulicznych od Orange. W połączeniu z inteligentnym sterowaniem, zużywają one o ponad 60% mniej energii elektrycznej niż ich tradycyjne, sodowe poprzedniczki, choć moc opraw LED jest dwukrotnie większa. Lampy w systemie Smart Light pomagają zaoszczędzić 3000 MWh energii elektrycznej rocznie.

Każda kropla się liczy

Tylko w ubiegłym roku zakontraktowaliśmy blisko 14,5 tys. punktów pomiaru i zdalnego odczytu w ramach usługi Smart Water. Już ponad 55 tys. inteligentnych nakładek w 40 miejscowościach w Polsce pracuje w sieciach wodociągowych. Każdego dnia przesyłają dane o przepływach niemal w czasie rzeczywistym. Nasz system do zarządzania wodą to nie tylko ułatwienia dla mieszkańców i przedsiębiorstw wodociągowych, ale realne oszczędności. Szacujemy, że wodociągach objętych Smart Water, straty wody powstające na skutek kradzieży, wycieków czy awarii zmniejszają się o ponad 1/3. Biorąc pod uwagę, że Polska ma jedne z najmniejszych zasobów wody pitnej w Europie, to każda kropla ma znaczenie.

Rowery zmieniają miasta

W 2022 roku na ulice wyjechało 1 200 nowych, supernowoczesnych rowerów miejskich czwartej generacji od Orange i Roovee. Już w 32 miastach można było przemierzać szlaki rowerowe z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. W 2022 blisko 130 tysięcy użytkowników przejechało łącznie 3,5 mln kilometrów na Smart Bikes.

Pomagamy tworzyć smart city

Z badania, które przeprowadziliśmy z setką miast wynika, że barierami dla inteligentnych rozwiązań są nie tylko pieniądze czy dostępność technologii. To także brak wiedzy na temat funkcjonalności takich rozwiązań i fałszywe przekonanie, że smart city to domena metropolii. Właśnie z takimi stereotypami postanowiliśmy się zmierzyć w ramach „Akademii Lidera Smart City” - inicjatywy edukacyjnej dla samorządowców.
Przedstawiciele 50 miast, pod okiem najlepszych ekspertów i praktyków, zdobywało wiedzę i poznawało przykłady inteligentnych rozwiązań. Podczas wykładów i warsztatów samorządowcy dowiedzieli się, jak wybierać rozwiązania dopasowane do miejscowości, zdobywać na nie fundusze i wprowadzać je.

Diamentowa wisienka na torcie

Akademia Lidera Smart City” otrzymała diamentową, najwyższą nagrodę w konkursie Liderzy ESG. O jej przyznaniu zdecydowała kapituła ekspertów, w której zasiadają m.in. przedstawiciele Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, PWC, Dziennika Gazety Prawnej, NN Investment Partners TFI i UN Global Compact.

Zostaliśmy docenieni za pogłębioną analizę potrzeb i ich identyfikację wśród przedstawicieli polskich miast w zakresie dostępności i sposobów wdrażania inteligentnych rozwiązań. To dla nas potwierdzenie, że w zakresie zrównoważonego rozwoju idzie nam naprawdę dobrze. Dla mnie osobiście ta nagroda to podsumowanie naszych działań smart city w 2022 roku. A także mnóstwo satysfakcji, bo zainicjowałam i prowadziłam projekt Akademii Lidera Smart City.

Na koniec posłuchajcie, co o Akademii mówili jej uczestnicy. A my już szykujemy kolejną edycję!

Scroll to Top