Rozrywka

Stwórz swój Emoji i wygraj Samsung Galaxy S9

Piotr Domański Piotr Domański
03 kwietnia 2018
Stwórz swój Emoji i wygraj Samsung Galaxy S9

Czas na ostatnią odsłonę konkursu w którym możecie wygrać Samsung Galaxy S9. Tym razem będzie o Emoji. Jeżeli nie wiecie jeszcze o czym piszę spójrzcie na to jak skorzystał z nich Wojtek.

 

Mam nadzieję, że już wszystko jasne – to animowane „naklejki”, które możemy przesyłać. Tworzymy je przy pomocy Samsung S9, skanując naszą twarz. To świetna zabawa i bardzo dobry efekt końcowy. Zajrzyjcie na stronę Samsung, by sprawdzić jak to działa.

Tym razem mamy zadanie, dla każdego, kto czuł się mocny na zajęciach plastycznych. Stwórz – na kartce, sztaludze czy w programie graficznym (lub w jakiejkolwiek innej formie) swój awatar i pokaż, że to właśnie Ty powinieneś otrzymać Samsung Galaxy S9 z świetnym systemem animowanych Emoji!

W komentarzach nie można dodawać jednak grafik, dlatego plan jest prosty – zdjęcie, animację, rysunek umieszczacie na ogólnodostępnym profilu na Twitterze, Instagramie, Facebooku, czy jakimkolwiek innym medium społecznościowym, a w komentarzach pod tym wpisem zostawiacie nam link. Czas na odpowiedź macie do 9 kwietnia do 23:59. Regulamin jest pod tym linkiem.

Powodzenia!

Aktualizacja [16:00, 11.04.2018]

Tym razem nie zazdrościłem jury. Przejrzałem część Waszych odpowiedzi i wszystkie były świetne. W takich sytuacjach żałuję, że nie mamy 10 czy 20 telefonów do wygrania. Na całe szczęście decyzja nie znalazła się na moich barkach. Jury za najlepszą uznało pracę tektyw opublikowaną 9 kwietnia. Za ciekawą formę, kreatywne podejście do tematu i pomysł, który wyróżnia się na tle pozostałych. Gratulacje! Prosimy o kontakt na adres konkursblogorange@kamikaze.digital.

Jeżeli nie widzieliście, zaczęliśmy już kolejny konkurs ;-)

Aktualizacja [16.04.2018, 12:00]

Reklamacje, które spłynęły po ogłoszeniu laureata trzeciej odsłony konkursu sprawiły, że jury jeszcze raz przyjrzało się zwycięskiej pracy. Zasięgnęło opinii kilku prawników, przeanalizowało sytuację i uznało, że niestety praca @tektyw została zamieszczona niezgodnie z regulaminem konkursu i dlatego nie powinna być brana pod uwagę przy wyborze zwycięzcy. Cała sprawa rozbija się o sformułowanie „portal społecznościowy”, które zawarte zostało w punkcie 5.4.4 regulaminu. Bo choć nie można odmówić blogowi statusu medium społecznościowego, to jednak nie jest on portalem społecznościowym. Jury opierało się tutaj między innymi na opinii nr 5/2009 Grupy Roboczej ds. ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych powołanej na mocy dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. Zdefiniowała ona tam sieciowe serwisy społecznościowe jako „platformy komunikacyjne on-line umożliwiające osobom fizycznym przystępowanie do nich lub tworzenie sieci użytkowników o wspólnych upodobaniach.”

Zgodnie z tą opinią sieciowe serwisy społecznościowe posiadają pewne cechy wspólne:

 • użytkowników zachęca się do przekazania danych osobowych w celu stworzenia opisu swojej osoby lub swojego „profilu”;
 • sieciowe serwisy społecznościowe obejmują również narzędzia, które umożliwiają użytkownikom przesyłanie swoich własnych materiałów (treści generowanych przez użytkowników, na przykład fotografii lub wpisu do pamiętnika, pliku muzycznego lub wideo lub łączy do innych stron);
 • możliwe jest “tworzenie sieci kontaktów towarzyskich” dzięki wykorzystaniu narzędzi, które pozwalają stworzyć każdemu użytkownikowi listę kontaktów oraz za pomocą których użytkownicy mogą wchodzić w interakcje.

Słownik języka polskiego określa serwis, portal społecznościowy jako „serwis internetowy współtworzony przez społeczność internautów o podobnych zainteresowaniach, który umożliwia kontakt z przyjaciółmi i dzielenie się informacjami, zainteresowaniami itp.”

Blog na którym @tektyw opublikował swoją pracę nie spełnia kryterium regulaminowego, jakim jest umieszczenie na portalu społecznościowym. Chodzi tutaj szczególnie o fakt, że społeczność nie ma oprócz komentowania postów możliwości publikacji własnych materiałów, możliwości tworzenia profili i narzędzi do utrzymywania kontaktu z innymi użytkownikami.

Inna sprawa - że pozostali uczestnicy konkursu zamieszczając swoje prace na portalu społecznościowym mogli być ograniczeni ustaloną przez portal maksymalną rozdzielczością zdjęcia, których to ograniczeń nie było blogu. W ten sposób warunki publikacji zwycięskiej pracy mogły być w nieuzasadniony sposób preferencyjne w stosunku do pozostałych uczestników.

Bardzo przepraszamy wszystkich uczestników konkursu, łącznie z @tektyw za błąd jury. Kolejną, najwyżej ocenioną pracą jest dzieło @NowyJa, zamieszczone na niebudzącym żadnych zastrzeżeń Instagramie. Gratulacje! Prosimy o kontakt. Zgodnie z regulaminem skontaktujemy się także bezpośrednio ze wszystkimi, którzy napisali reklamacje.

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 12:34 03-04-2018

Ostatnia szansa ;p

Odpowiedz
Pan Pikuś
Pan Pikuś 13:38 03-04-2018

A wiemy kto wygrał drugą część konkursu?

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 13:40 03-04-2018

  Nie, zgodnie z regulaminem wyniki podamy do 5 kwietnia. Niestety Święta zaburzyły doskonale naoliwiony mechanizm 😉

  Odpowiedz
   Pan Pikuś
   Pan Pikuś 13:45 03-04-2018

   Życie ?

   Odpowiedz
   miejmy nadzieje
   miejmy nadzieje 14:11 03-04-2018

   no wszystko zalezy od gustow jurorow… i pewnie zas wygra jakis rock, choc i tak wszyscy teraz potajemnie sluchaja czegokolwiek z elektroniki!

   Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 14:27 03-04-2018

    O gustach muzycznych się nie dyskutuje. O uzasadnieniu wyboru konkretnego utworu już można 😉 A my nie gadajmy o poprzedniej edycji, tylko o nowej!

    Odpowiedz
     AWF
     AWF 17:44 05-04-2018

     Z tego co wiem drugim pytaniem było „Dlaczego ta piosenka”, a wygrał komentarz wyjaśniający jaki jest dźwięk w S9, czyli… komentarz nie na temat. Jestem zażenowana.

     Odpowiedz
     zażenowany
     zażenowany 18:12 05-04-2018

     do AWF: Gruby Rycho uzasadnił przecież obrazowo, dlaczego ta piosenka: Pink Floyd „Money”. Jestem zażenowany faktem, że wypowiadasz się na temat, którego najwyraźniej nie ogarniasz rozumem.

     Odpowiedz
     AWF
     AWF 23:34 05-04-2018

     Gdzie uzasadnił? Nie widzę. Przeczytałam opis głośników i dźwięku, nie uzasadnienie wyboru. Radzę ci jeszcze raz przeczytać zadanie konkursowe i skonfrontować je z odpowiedzią, bo to ty nie ogarniasz.

     Odpowiedz
     zażenowany
     zażenowany 17:45 06-04-2018

     Ależ ty żenująco tępa jesteś 🙁 Można próbować tłumaczyć ci elementarne sprawy, tylko po co, skoro i tak nie rozumiesz? Zwycięzca odpowiedział na oba pytania konkursowe wyczerpująco. Co tu roztrząsać? Naucz się czytać dłuższe teksty ze zrozumieniem, wróć do podstawówki i tyle. _______ „Galaxy S9 może się pochwalić potężnymi głośnikami stereo AKG działającymi w systemie Dolby Atmos. JAKI utwór Twoim zdaniem najlepiej zabrzmiałby na nich i DLACZEGO?” _________ (jaki? – Pink Floyd-„Money”), (dlaczego?): bo „AKG odkrywa odtwarzanie polegające na braku zależności pomiędzy nutami i brakiem środka tonalnego, dzięki temu dźwięki słychać w trzech wymiarach, harmonizacje, okresowość i naturalne odgłosy w tle muzyki. Trójwymiarowy efekt akustyczny jest elastyczny” ______ Pewną pomocą mogłoby być odsłuchanie utworu, ale pewnie ze słuchem też masz problemy, skoro główka nie pracuje, jak powinna 😛

     Odpowiedz
     Piotr Domański
     Piotr Domański 22:33 08-04-2018

     Rozumiem, że emocje buzują, jednak bardzo proszę o zachowanie minimum kultury. Przez lata na blogu udawało się omijać flejmy, burze i inne trudne sytuacje znane z internetu, dlatego proszę o ograniczenie się do merytorycznej dyskusji. Wyzwiska nic do niej nie wnoszą.

     Odpowiedz
     what
     what 18:13 05-04-2018

     Dokładnie, zgadzam się z Tobą.
     Ale dlaczego akurat ten utwór?! Nie widzę uzasadnienia wyboru piosenki, tylko interpretacje głośników. A przecież 50% – precyzyjne i jasne uzasadnienie wyboru utworu. To w końcu chodziło o to żeby opisać głośniki i je zachwalać, czy uzasadnić czego byśmy na nich posłuchali. Podkreślam: 50% – precyzyjne i jasne uzasadnienie wyboru utworu 30% – ciekawa forma odpowiedzi, 20% -poprawność językowa. Zawsze to samo 🙁

     Odpowiedz
     what
     what 18:21 05-04-2018

     Komisja powinna wytypować jeszcze jednego zwycięzcę konkursu w odsłonie II, tym razem z uzasadnieniem wyboru utworu i to byłoby sprawiedliwe.

     Odpowiedz
     rr
     rr 13:49 06-04-2018

     Skoro o gustach muzycznych się nie dyskutuje tylko o uzasadnieniu, to ja się pytam gdzie jest uzasadnienie wyboru tego a nie innego utworu. Jest tylko opis pracy głośników. Wyszło na to że ten konkurs to lpia, albo jury nie zna regulaminu co jest jeszcze bardziej przykre

     Odpowiedz
   zatem
   zatem 17:52 04-04-2018

   Mam nadzieję, że mój pomysł się spodoba, bo póki co nie odsłuchaliście całości zadania:)))

   Odpowiedz
pytajnik
pytajnik 13:24 04-04-2018

Pytanie do Organizatora: jak pogodzić jeden wymóg regulaminowy 5.4.3. „Uczestnik zobowiązuje się podpisać odpowiedź swoim pseudonimem, uniemożliwiającym identyfikację Uczestnika (w szczególności jego imienia i nazwiska)” z innym: 5.4.4. „Odpowiedź na zadanie konkursowe powinna mieć postać zdjęcia lub grafiki umieszczonego publicznie na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, do którego odnośnik znajdzie się w w.w komentarzu”? Przecież portale społecznościowe wymagają, by w profilu podawać PRAWDZIWE dane użytkownika? Ja rozumiem, że nick użyty w podpisie do zgłoszenia TUTAJ nie ma być przykładowo imieniem i nazwiskiem zgłaszającego, ale przecież jeśli umieści on link do swojego profilu, to zidentyfikowanie użytkownika nie będzie absolutnie żadnym problem! Nie rozumiem tego 🙁
Chcę się upewnić przy okazji, bo w regulaminie nie widzę zakazu: jeden użytkownik w każdej turze może zamieścić więcej, niż jedno zgłoszenie?

Odpowiedz
  pablo_ck
  pablo_ck 20:02 04-04-2018

  Dobre pytania 🙂 Nad pierwszym już kiedyś się zastanawiałem. Co prawda na fb, Instagramie można zmienić swoją nazwę np. na KochamOrange, ale czy to ma sens???

  Odpowiedz
   pablo_ck
   pablo_ck 20:53 04-04-2018

   O proszę, chyba można zgłosić i 100 prac 🙂 Nie ma żadnego zapisu mówiącego o limicie. To biorę się do pracy 🙂 Żartuje, nie mam na to aż tyle czasu. Mój mały „Avatarek” ciągle mnie potrzebuje, jak nie butla z mlekiem, to zmiana pampersika, jak nie spacerek, to kąpiel 🙂

   Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 17:09 05-04-2018

  Ten zapis dotyczy wyłącznie nicka wykorzystywanego na blogu.

  Odpowiedz
   davids27
   davids27 20:41 07-04-2018

   Mam pytanie ile Awatarów mogą umieścić do tego konkursu pod swoim Nickiem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 22:27 08-04-2018

    Nasze przeoczenie, ale w regulaminie nie ma ograniczenia. A co nie jest zabronione jest dozwolone 😉

    Odpowiedz
miki_s9
miki_s9 20:48 04-04-2018

Pierwsi mają zawsze najgorzej, ale ktoś musi zacząć tą zabawę. Mój nowy avatar wygląda tak: https://www.instagram.com/p/BhKLEahnU6P/

Odpowiedz
rosalie92x
rosalie92x 20:51 04-04-2018

Moja praca konkursowa:
https://www.instagram.com/p/BhKMIoyACwk/?taken-by=rosalie92x

Odpowiedz
ChaosIsPink
ChaosIsPink 19:55 05-04-2018

Projekt awatara przedstawia, to kim jestem, gdy na dłużej uda mi się wyrwać z uścisków korpo – czyli takim wędrowniczkiem, który w każdej wolnej chwili przemierza Polskę – jak się da, to zazwyczaj na piechotę. Awatar jest zupełnym zaprzeczeniem mojego wyglądu i stylu życia w mieście i byłby rozpoznawalny tylko dla moich najbliższych (czyli tych, którzy są na mojej liście kontaktów), ponieważ tylko oni wiedzą o moim „drugim życiu”. W przyszłości byłyby dostępne dwie animacje: 1) awatar chodzi w miejscu – oznaczałby, że jestem w drodze (i proszę mi głowy nie zawracać), 2) awatar pali fajeczkę, którą wyciąga zza pazuchy – oznaczałby relaks, odpoczynek (i u mnie wszystko OK, nie martwcie się o mnie). Rysunek jest do obejrzenia na Twitterze: http://tiny.pl/g2h65

Odpowiedz
  haha
  haha 11:09 08-04-2018

  REGULAMIN: „Biorąc udział w Konkursie, Uczestnik jednocześnie oświadcza, że jest wyłącznym twórcą odpowiedzi konkursowej oraz że przysługują mu pełne autorskie prawa majątkowe do odpowiedzi konkursowej wraz z ewentualnymi zezwoleniami na rozpowszechnianie wizerunków osób utrwalonych na zgłaszanej odpowiedzi konkursowej.” ———- Czy ten warunek jest spełniony w przypadku, gdy obrazek pożyczony z netu został tylko lekko przerobiony?

  https://img0.etsystatic.com/102/0/12350575/il_340x270.903692002_f35q.jpg

  Odpowiedz
Dawid27
Dawid27 21:59 06-04-2018

Chciałbym wygrać S9 dla mojej kochanej żony , 29.05 obchodzimy 8 rocznicę ślubu.
https://mobile.twitter.com/dawids27/status/982345770039853056/video/1

Odpowiedz
totoro
totoro 18:04 07-04-2018

Mój potężny awatar: https://bit.ly/2GIiwHj 😉

Odpowiedz
subung
subung 14:46 08-04-2018

Moja skromna osoba i moje awatarowe odzwierciedlenie 😉
https://www.instagram.com/p/BhT1BOGAHld/?taken-by=mateusz.rd

Odpowiedz
Awatar_Awatara
Awatar_Awatara 18:13 08-04-2018

Mój awatar, aż się prosi, żeby wprowadzić go w XXI wiek za pomocą Samsunga Galaxy S9 z systemem animowanych Emoji. https://twitter.com/awatar_awatara/status/983013309447368704

Odpowiedz
PunkGirl
PunkGirl 19:26 08-04-2018

Link do awatara: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=605872156432689&set=a.605871893099382.1073741829.100010297301970&type=3&theater

Pamiętajcie o kliknięciu w zdjęcie, bo fb ucina kawałek.

Odpowiedz
Siemka
Siemka 21:22 08-04-2018

https://instagram.com/p/BhUijAgHbAI/
Oto mój avatar 🙂

Odpowiedz
  Mateusz
  Mateusz 00:02 10-04-2018

  Twój profil jest prywatny.

  Odpowiedz
Siemka
Siemka 21:23 08-04-2018

https://instagram.com/p/BhUijAgHbAI/
A oto moj pomysł na avatar, ktory oczywiście ma byc przedstawieniem mnie 😀

Odpowiedz
Superbohater(-ka)
Superbohater(-ka) 00:59 09-04-2018

Tylko SuperKobieta wykorzysta SuperMoc Samsunga Galaxy S9. 😉 Mój awatar: https://tinyurl.com/y9d9nezd

Odpowiedz
Avatorro
Avatorro 08:03 09-04-2018

Mój Awatar prezentuje się w ten sposób: https://avatorro.tumblr.com/post/172750493274/konkurs-orange-mój-avatar

Odpowiedz
SimDaBala
SimDaBala 08:41 09-04-2018

https://twitter.com/SimDaBala1/status/983231982858571776. „Zdigitalizowałem” rysunek mojego syna, który mnie sportretował. PS. Tak, posiadam prawa autorskie do tego dzieła. Jednak kwota transakcji jest objęta tajemnicą handlową. 😉

Odpowiedz
pietruhad
pietruhad 09:03 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhVxWsVhsIj/
Oto ja. Miłośnik nauki, elektroniki i nowoczesnych technologii. Mój aktualny awatar nie jest stworzony specjalnie na ten konkurs. Ewoluował powoli i to już chyba wersja ostatetczna do wglądu wszędzie tam, gdzie jestem. Stworzony całkowicie na smartfonie od fotografii począwszy, przy pomocy Snapseed i Superimpose. Chociaż nie sądzę, aby akurat animowane awatary miały być moją ulubioną funkcją smartfonów, to jednak cała reszta i owszem, jest wykorzystywana w 100%. Już niemal zapomniałem, co to jest PC.
Wstawiam, „bo tak”. Ta edycja jest zapewne z góry ukierunkowana na płeć zwaną piękną i wygra coś zwiewnie pastelowego typu ” oto prawdziwa ja, ulotna i delikatna dusza niczym rosa o poranku”. ?

Odpowiedz
Oskar Wybitny
Oskar Wybitny 11:34 09-04-2018

Mam nadzieję że jeszcze się załapię to mój nowy avatar:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1994452720871075&l=24a4513f76

P.S – Nie jestem za chudy ale walczę, walczę 😀

Pozdrawiam Marek

Odpowiedz
pietruhad
pietruhad 11:44 09-04-2018

Pobawiłem się namiastką tej funkcji.
https://youtu.be/krIzN9Qkl-A

Odpowiedz
Kuźma
Kuźma 12:38 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhWLS9dnHLW/
Posiadam Samsunga j5 (ktory jest fantastyczny ale juz swoje lata ma) i aż zżera mnie ciekawość jak bardzo funkcjonalny jest Samsung S9!!!!

Odpowiedz
Ewlit
Ewlit 12:42 09-04-2018

Cala ja https://www.instagram.com/p/BhWL6FSFE-H/

Odpowiedz
Celabril
Celabril 13:55 09-04-2018

W sieci każdy ma wiele twarzy, można pokazać się z wielu stron i tylko od nas zależy, którą stronę osobowości pokażemy danego dnia. Już teraz mamy niemal nieograniczone możliwości, a emotkowe funkcje Samsunga S9 pozwolą osiągnąć nowy poziom w pokazywaniu twarzy, tej, którą akurat wybierzemy. Na moim awatarze widać dwie – tę pozytywną i tę bardziej mroczną, zimną, którą pokazuje nielicznym i tylko tym, którzy naprawdę na to zasłużyli. Wam pokażę tę sympatyczną – sami zdecydujcie, która to 😉 https://twitter.com/tuniszewski/status/983310782657155074

Odpowiedz
Mariusz Krzyżanowski
Mariusz Krzyżanowski 14:12 09-04-2018

Ponieważ wychowałem się w Poznaniu, to trochę jestem taka Pyra 😉 No, ale w sercu kwitnie miłość do meksykańskiej muzyki, ole! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2118958751705949&set=a.1718625548405940.1073741828.100007755331645&type=3&theater

Odpowiedz
Helka
Helka 14:27 09-04-2018

Dwie prace 😀 może się uda :’)

Moja pierwsza praca

https://twitter.com/NellElenNelly/status/983319542049984513

a tu druga

https://twitter.com/NellElenNelly/status/983320303085477888

Odpowiedz
panienkaZokienka
panienkaZokienka 15:57 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhWiQXFgsis/?taken-by=dzoana87
moja propozycja awatara

Odpowiedz
epfzi
epfzi 17:34 09-04-2018

Avatar, który zgłaszam jako główny do konkursu, powstał bardzo dawno temu i służy mi od lat w różnych miejscach internetu. Chciałem, by był maksymalnie PROSTY, a przy tym odzwierciedlał dokładnie mnie, przy zachowaniu wszakże pewnej tajemniczości. Ciekawostką może być sposób, w jaki go stworzyłem: rysunek powstał ręcznie tuszem kreślarskim na kalce technicznej, a podstawą do jego wykonania była fotografia, którą śmiało nazwę prehistorycznym selfie. Rzecz w tym, że selfie wykonane „na czuja” aparatem na kliszę, w dodatku bez możliwości podglądu, więc efekt końcowy ujrzałem dopiero po zapełnieniu całej rolki, jej późniejszym wywołaniu i zrobieniu odbitek. W porównaniu z dzisiejszą techniką zdjęć cyfrowych z podglądem w czasie rzeczywistym i możliwością dodawania efektów „w locie”, była to naprawdę benedyktyńska robota… https://www.instagram.com/p/BhWsvP3li7R/?taken-by=epfzi DZIŚ jestem bardzo pogodnym człowieczkiem i mam głębokie przekonanie, że WSPÓŁCZESNY avatar, który najlepiej odda moją wesołą naturę, mógłby wyglądać tak: https://www.instagram.com/p/BhV1XqfFGUV/?taken-by=epfzi (pogodny nastrój nie wyklucza czasem diabolicznego wyglądu i takiegoż zachowania, dlatego na różne okazje przygotowałem też inne wersje tego samego avatara – póki jeszcze nie mam Samsunga Galaxy S9, używam takich właśnie emoji, oddających moje nastroje w danej chwili: https://www.instagram.com/p/BhV2EYeljQs/?taken-by=epfzi) Cóż, nie było limitu, jak przyznał Piotr gdzieś wyżej 😉

Odpowiedz
Mirella
Mirella 18:01 09-04-2018

Jestem kolorową dziewczyną, szaloną i nietuzinkową. Ze mną nie można się nudzić! Stąd też mój emoji jest niezwykle barwy i zakręcony! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1398792206933258&set=a.632861440193009.1073741825.100004074773564&type=3&theater

Odpowiedz
Carnival
Carnival 18:23 09-04-2018

Mój skromny Awatar – z dystansem do siebie 🙂
P.S. Specjalnie na konkurs.

https://twitter.com/NightOfCarnival/status/983376939300868097

Odpowiedz
davids27
davids27 18:26 09-04-2018

Mój Avatar zrobiony przez moją żonę i córeczkę bardzo podobny.
https://twitter.com/dawids27/status/983326414236717057?s=19

Odpowiedz
małgo
małgo 18:48 09-04-2018

poprzedni wpis był błędny podaję link jeszcze raz https://www.instagram.com/p/BhW1UNRA6zJ/?taken-by=m.chwila

Odpowiedz
  LukCost
  LukCost 22:50 09-04-2018

  Dla przypomnienia, bardzo proszę pamiętać o kliknięciu w obraz, gdyż na podglądzie jest on ucięty.

  Odpowiedz
Ananke
Ananke 18:58 09-04-2018

Razem, bo Emoji i awatary to tak na prawdę nasze własne emocje, ambicje i marzenia.

https://www.instagram.com/p/BhW28aqHLWf/?taken-by=necessitass

Odpowiedz
Matrix213
Matrix213 19:01 09-04-2018

Zauważyłem, że większość z publikowanych prac to grafiki komputerowe, więc postanowiłem narysować swój awatar. Zajęło mi to ponad 4 godziny, ale mam nadzieję, że było warto. A oto wewnętrzny ja:
https://www.instagram.com/p/BhW0KWogfRZ/?hl=pl

Odpowiedz
Hipsterek
Hipsterek 19:05 09-04-2018

Witam,

Oto moja praca konkursowa – avatar ?

https://instagram.com/p/BhW3iV2n-9G/

Odpowiedz
FanGW
FanGW 19:50 09-04-2018

Cóż tu napisać, niech mój awatar sam za siebie przemówi 😀 https://www.instagram.com/p/BhU6yRRBtBF/?hl=pl&taken-by=magik6995

Odpowiedz
StubbornOwl
StubbornOwl 20:06 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhW-bYMHO_6/
Ahh sprzęt tyle razy mnie zawodził tworząc tę pracę że już miałem rezygnować ale się jakoś udało… Chciałbym wygrać i nie mieć już problemów ze sprzętem dzięki s9 😉

Odpowiedz
zkk11
zkk11 20:20 09-04-2018

Mój animowany awatar. Chyba nawet podobny 🙂
https://youtu.be/XSNKznZqCMY

Odpowiedz
Cicha Woda
Cicha Woda 20:32 09-04-2018

Mój awatar:

pic.twitter.com/MwwlTqc9sj

Odpowiedz
subung
subung 20:42 09-04-2018

Moja druga praca na konkurs 🙂

https://www.instagram.com/p/BhXDFq9gk7v/?taken-by=mateusz.rd

Odpowiedz
HearMeRoar
HearMeRoar 20:51 09-04-2018

Mój Emoji pokazuje moją podwójną naturę https://www.instagram.com/p/BhXDvDplcU-/?taken-by=martynakonkursowa
Zdjęcie pod tytułem: A tak będę wyglądać jak faktycznie wygram tego S9 😀

Odpowiedz
pupu
pupu 21:04 09-04-2018

Mój awatar (jeszcze w klimacie wielkanocnym) https://drive.google.com/file/d/1Jylo2iwbs2bFUbYkmTpMI6LkUOS_Eg2Y/view

Odpowiedz
YoungLoveDream
YoungLoveDream 21:17 09-04-2018

Kiedy jedzenie jest jednym z Twoich przyjaciół!
https://twitter.com/younglovedream/status/983422670300700672

Odpowiedz
pablo1883
pablo1883 21:19 09-04-2018

Moja praca na konkurs: https://www.instagram.com/p/BhXCZsJl84z/ Jestem pasjonatem życia, tego co smaczne i dobre, a przede wszystkim zdjęć w dobrym nie tuzinkowym stylu wykonanych ze smakiem. Dla takich chwil i zdjęć idealnie wykorzystam możliwości aparatu Samsung Galaxy S9!!

Odpowiedz
Marcia29
Marcia29 21:22 09-04-2018

Mój avatar tu, stworzony własnoręcznie na potrzebę profilowego na FB i faktycznie używany tam przez 7 lat jako profilowe (do zeszłego roku, kiedy zdecydowałam się zmienić na zwykłe zdjęcie): https://www.facebook.com/photo.php?fbid=103513296356536&set=a.142882935752905.21339.100000935995206&type=3&theater

Odpowiedz
  Marcia29
  Marcia29 21:28 09-04-2018

  ołówkiem na papierze

  Odpowiedz
Skubi
Skubi 21:26 09-04-2018

https://twitter.com/miamorebae/status/983425391967850496 awatar konkursowy, mam nadzieję, że przyciągnie uwagę.

Odpowiedz
Xardas
Xardas 21:36 09-04-2018

Mój avatar najlepiej prezentuje się na gifach obrazując mnie i moje niektóre sytuacje i przemyślenia 😀

https://mobile.twitter.com/lawendowy_sen/status/983097747241930753?s=20

Odpowiedz
Agnieszka
Agnieszka 21:41 09-04-2018

Biorąc pod uwagę poziom moich zdolności rysunkowych poniższy avatar to głośne wołanie o pomoc 😀 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=416256878823350&set=a.151709125278128.1073741828.100013171238936&type=3&theater

Odpowiedz
butones awatares
butones awatares 21:45 09-04-2018

Moja propozycja butonawatara jest taka: https://www.instagram.com/p/BhXJ7NHAGjg/?taken-by=zatem

Odpowiedz
Brykiet drzewny
Brykiet drzewny 21:51 09-04-2018

U mnie imprezka na europejskim poziomie:) https://goo.gl/cedA5x

Odpowiedz
Kami Mami
Kami Mami 21:56 09-04-2018

Moja praca konkursowa https://instagram.com/p/BhXLeiKhdCY/

Odpowiedz
Jasminee
Jasminee 22:01 09-04-2018

Dlaczego to ja powinnam wygrać galaktyczny telefon? Odpowiedź kryje się na rysunku. Wystarczy go powiększyć i spojrzeć na oczy – Samsung Galaxy S9 i ja to gwiazdorski duet.
https://mobile.twitter.com/SylviaJasmine23/status/983433891368316928

Odpowiedz
NowyJa
NowyJa 22:02 09-04-2018

Mój nowy plastusiowy awatar! https://goo.gl/BFJVFg

Odpowiedz
  tata
  tata 15:49 16-04-2018

  Gratuluję! Plastusie górą! 😉

  Odpowiedz
  KingaYoungLoveDream
  KingaYoungLoveDream 20:33 16-04-2018

  Pomysłowe. Gratulacje 🙂

  Odpowiedz
Encorio
Encorio 22:03 09-04-2018

Mój analogowy awatar czekajacy na „ożywienie” przez Emoji Samsunga Galaxy S9 😀 https://twitter.com/jakubja70439490/status/983434161376636928

Odpowiedz
Dziadova
Dziadova 22:08 09-04-2018

Ołówkiem, kredkami, aparatem, a może w przyszłości też Samsungiem? W każdym wypadku, fajnie, że można tworzyć coś nowego:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=441802716240254&set=a.268768080210386.1073741826.100012315871651&type=3&theater

Odpowiedz
Maxter28
Maxter28 22:12 09-04-2018

W poniższym odnośniku jest pokazane jak mój avatar wygląda w prawdziwym życiu.

https://www.instagram.com/p/BhXM6x9hp17/

Odpowiedz
r.o.b.a.k
r.o.b.a.k 22:13 09-04-2018

Moja klasyczna propozycja: https://www.instagram.com/p/BhXNcEvAcaG/?taken-by=r.o.b.a.k

Odpowiedz
Maxter28
Maxter28 22:19 09-04-2018

Poniżej prezentuję Emoji postaci z mojej ulubionej bajki z dzieciństwa Dragon Ball. Praca została przeze mnie narysowana.

https://www.instagram.com/p/BhXNt-lh7iG/

Odpowiedz
Kubinho10
Kubinho10 22:22 09-04-2018

I ja wrzucam moje cyfrowe oblicza! Jestem autorem wszystkich zdjęć oraz animacji 🙂

https://twitter.com/Kubinho1010/status/983435210472742912?s=17

Odpowiedz
Sylwek7
Sylwek7 22:25 09-04-2018

Czasami swe emocje przelewam na papier, fajnie byloby dla odmiany przelać je elektronicznie do telefonu ;D https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30441792_1891055767573364_192088349274537984_n.jpg?_nc_cat=0&oh=cb52732f2b094e76f315227c6b76f406&oe=5B5B10C9

Odpowiedz
Maxter28
Maxter28 22:27 09-04-2018

Poniżej znajduję się avatar średniowiecznego ryzerza. Ta postać kieruje się odwagą i lojalnością.

https://www.instagram.com/p/BhXOe2thqPW/

Odpowiedz
Kawoliwa
Kawoliwa 22:31 09-04-2018

Moja praca konkursowa, technika wykonania: linoryt https://www.instagram.com/p/BhXOpCsDz0H/?taken-by=kawoliwa

Odpowiedz
szczerbinho
szczerbinho 22:33 09-04-2018

Link do mojego avatara:
https://www.instagram.com/p/BhXPwsYnt8n/

Odpowiedz
AMEN
AMEN 22:34 09-04-2018

GALAXY AMEN S9 – Dziś wchodzę do Waszego Świata, aby sięgnąć po nagrodę – SAMSUNG GALAXY S9. Link do rendera pracy konkursowej: https://twitter.com/Galaxy_AMeN/status/983439414473969669

Odpowiedz
AMEN
AMEN 22:36 09-04-2018

kilka zdjęć z etapu pracy nad GALAXY AMEN S9 :
https://twitter.com/Galaxy_AMeN/status/983442207142236160

Odpowiedz
cheescake_bake
cheescake_bake 22:36 09-04-2018

Wszystkie funkcje w jednym miejscu 😉 https://www.instagram.com/p/BhXP7ergFxZ/

Odpowiedz
RedQueen
RedQueen 22:41 09-04-2018

Oczywiście umalowana:
https://www.instagram.com/p/BhWmEHfg7V5/

Odpowiedz
Kapi09
Kapi09 22:43 09-04-2018

MOJA WYMARZONA KOLEKCJA EMOJI Z SAMSUNG GALAXY S9 –

https://drive.google.com/file/d/1lDPWB7GxSk8RrTR5nEAGxrP2N5L8OhOn/view?usp=sharing

Odpowiedz
matsal
matsal 23:04 09-04-2018

—> https://twitter.com/matijuPL/status/983450345786535936 <— Pozdrawiam

Odpowiedz
IQ
IQ 23:08 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhUk768nX4d/
Przedstawiam Wam moją pracę konkursową czyli avatarową incepcje! Mój własny avatar sam stworzył swojego Samsungowego avatara 😉

Odpowiedz
tata
tata 23:11 09-04-2018

Oto moja pierwsza propozycja awatara: https://web.facebook.com/photo.php?fbid=594617610890567&set=a.561606624191666.1073741826.100010270000293&type=3&theater Od razu wyjaśnię: nie, to nie jest osoba łapiąca stopa obok drogowskazu 🙂

Odpowiedz
Max
Max 23:13 09-04-2018

Oto mój awatar: https://bit.ly/2JzC7v9

Odpowiedz
tata
tata 23:14 09-04-2018

Mój drugi, ascetyczny awatar („minimal art” – cudzysłów ma znaczenie!): https://web.facebook.com/photo.php?fbid=594611714224490&set=a.561606624191666.1073741826.100010270000293&type=3&theater

Odpowiedz
MappyOne
MappyOne 23:18 09-04-2018

Mój awatar w formie gifa z krótką historią 🙂 https://twitter.com/Mappy_One1/status/983452575935729664

Odpowiedz
Kubinho10
Kubinho10 23:20 09-04-2018

Jeszcze moje anty-emoji: https://kubinho10.tumblr.com/post/172770384007

Odpowiedz
woitech
woitech 23:22 09-04-2018

Ludzie chcą zmieniać się w emotikony, ale co jeśli emotikony też mają uczucia i swoje potrzeby, wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom stworzyłem to: https://twitter.com/w_chrobak/status/983454848975859714

Odpowiedz
Ewelina K.
Ewelina K. 23:23 09-04-2018

Moja praca na konkurs, boho blondynka:
https://www.instagram.com/metaphora.potfora/
Pozdrowienia!

Odpowiedz
pannaaadrianna
pannaaadrianna 23:28 09-04-2018

https://www.instagram.com/p/BhXUKpynHeD/?hl=pl&taken-by=pannaaadrianna

Kreatywny a zarazem nowoczesny awatar, tak jak ja i najnowszy S9!

Odpowiedz
darek
darek 23:34 09-04-2018

SUPER WY-TWÓR-CA
https://www.instagram.com/p/BhXUyxvgcue/

Odpowiedz
Ewelina K
Ewelina K 23:34 09-04-2018

Może trochę szarżuję, ale wrzucam jeszcze swoją bohaterkę. Pierwszą Damę Przypału:
https://www.instagram.com/p/BaXVQOGBiN2/?taken-by=metaphora.potfora
Nieodłączna bohaterka moich prac 🙂

Odpowiedz
tektyw
tektyw 23:39 09-04-2018

Poniżej linki do moich Awatarów w pełni wykonanych ze znaków ASCII

Gdyby nie narzucana przez stronę czcionka i jej rozmiar to taki awatar dałoby się nawet umieścić w komentarzu.

wersja CV:
http://podrozniczymiszmasz.pl/wp-content/uploads/2018/04/Avatar-ASCII.gif
🙂

wersja luz:
http://podrozniczymiszmasz.pl/wp-content/uploads/2018/04/Avatar-ASCII2.gif

Polecam powiększyć zdjęcie do rzeczywistych rozmiarów.

Odpowiedz
  oburzony
  oburzony 18:42 11-04-2018

  dlaczego wygrala praca, ktora zostala wygenerowana sama przez skrypt gotowy na stronie, a nie przez autora? to oburzajace!

  Odpowiedz
   k0sa
   k0sa 19:05 11-04-2018

   haahah, nie brałem udziały w tym konkursie, ale chyba jury nawet nie zdaje sobie sprawy, że zrobienie tego „awatara” zajmuje 2 sek (;. Wrzucenie zdjęcia na stronkę które przerabia zdjęcia na ascii i wciśnięcie „convert” :D. Współczuje wszystkim który musieli się naprawdę napracować.

   Odpowiedz
    aja
    aja 21:29 11-04-2018

    to ta sama osoba na tych dwóch avatarach?

    Odpowiedz
    Brykiet drzewny
    Brykiet drzewny 17:32 13-04-2018

    @k0sa Ale to nie był konkurs na najbardziej zapracowaną osobę. Zresztą na świecie tak jest, że najmniej otrzymuje ten, który napracował się najwięcej, a ten który sobie ułatwił pracę i się „nie narobił, a zarobił”, otrzymuje najwięcej.

    Odpowiedz
Panna M.
Panna M. 23:49 09-04-2018

https://bit.ly/2IFiali

Odpowiedz
Mateusz
Mateusz 23:54 09-04-2018

Moja praca w formie filmu –> https://www.instagram.com/p/BhXX9ojB931/ Podobizny zostały ręcznie namalowane, a następnie zeskanowane na komputer. Kolejnym krokiem było stworzenie filmu, który odtworzyłem na telefonie, co też nagrałem. Dopiero wtedy mogłem zmontować ostateczny klip 🙂 Podkład muzyczny pochodzi z biblioteki YT i nie wymaga uznania autorstwa.

Odpowiedz
  Pablosson
  Pablosson 14:12 10-04-2018

  „5. 4 . 4 . Odpowiedź na zadanie konkursowe powinna mieć postać zdjęcia lub grafiki ”

  Sorry ale twoja odpowiedź nie jest zgodna z regulaminem. Równie dobrze inni mogli by nagrać filmiki, a nie ograniczać się do zdjęć czy rysunków. To byłaby zwyczajna zniewaga w stronę innych uczestników.

  Odpowiedz
Pablosson
Pablosson 14:17 10-04-2018

Szanowny organizatorze.
Zgodnie z regulaminem:
„5. 4 . 4 . Odpowiedź na zadanie konkursowe powinna mieć postać zdjęcia lub grafiki…”
pracą konkursową może być tylko grafika bądź zdjęcie.

Natomiast kilka osób wysłało filmiki, które nie są zgodne z tą częścią regulaminu. Ja oraz zapewne inne osoby również mogłyby zrobić filmiki, które są ciekawsze od zdjęć/grafik. Byłoby to jednak sprzeczne z regulaminem i nie fair w stosunku do innych uczestników, którzy ograniczyli się do poprawnej formy – zdjęcie/grafika.

Bardzo proszę o wzięcie tego pod uwagę i nagrodzić osoby, które przestrzegają formy zamieszczonej w regulaminie.

PS

inna część regulaminu „Stwórz – na kartce, sztaludze czy w programie graficznym”.
Program graficzny to nie program do obróbki filmów. Dlatego takie prace powinny być zdyskwalifikowane.

Odpowiedz
  Mateusz
  Mateusz 14:37 10-04-2018

  Jak już coś cytujesz to rób to do końca. „Stwórz – na kartce, sztaludze czy w programie graficznym (lub w jakiejkolwiek innej formie) swój awatar”. Zresztą zanim nagrałem film napisałem do organizatora czy również może to być film. Dostałem pozytywną odpowiedź

  Odpowiedz
   Pablosson
   Pablosson 15:31 10-04-2018

   W takim razie organizatorzy wprowadzili wszystkich w błąd. Dlaczego zamieścili taki fragment:

   „5.4.4.
   Odpowiedź na zadanie konkursowe powinna mieć postać zdjęcia lub grafiki umieszczonego publicznie na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, do którego odnośnik
   znajdzie się w w.w komentarzu na stronie ”

   Ja oraz zapewne inni użytkownicy zostali wprowadzeni w błąd przez co ograniczyli się do formy zdjęcia/grafiki. Uważam to za bardzo nie fair play. Regulamin powinien być bardziej skonkretyzowany. Również miałem nagrywać film (napisałem już nawet cały scenariusz), lecz zrezygnowałem z tej formy właśnie przez punkt w regulaminie.

   Uważam, że organizatorzy powinni być konsekwentni w tym co zrobili z regulaminem.

   Odpowiedz
    Mateusz
    Mateusz 09:12 11-04-2018

    Ten zapis o jakiejkolwiek formie dał mi do myślenia, dlatego skontaktowałem się z organizatorem. Pozostawiając temat regulaminu, nie rozumiem dlaczego używasz innego nicka, skoro brałeś udział w zabawie.

    Odpowiedz
    HaloPolskaVita
    HaloPolskaVita 13:17 11-04-2018

    poziom prac zrobionych metodą VIDEO – jest tak żenujący, że nie wiem czym się przejmujesz tak na prawdę. Na palcach jednej reki mógłbym wyliczyć prace, które mogły by wygrać – zgodnie z regulaminem – za kreatywność i formę w oko w padło mi kilka propozycji i wszystkie są zrobione w programach graficznych, przy których ludzie prawdopodobnie spędzili nie jedną godzinę. Nie mniej jednak – życzę powodzenia wszystkim uczestnikom!

    Odpowiedz
ciekawy
ciekawy 15:59 11-04-2018

Gratulacje dla Zwycięzcy, ale jak się ma zapis z regulaminu?
„5.4.4 Odpowiedź na zadanie konkursowe powinna mieć postać zdjęcia lub grafiki
umieszczonego publicznie na ogólnodostępnym portalu społecznościowym, do którego odnośnik
znajdzie się w w.w komentarzu na stronie”

Tektyw zamieścił swoje (swoją drogą świetne) prace na stronie innej niż na ogólnodostępnym portalu społecznościowym…

Reklamacja została wysłana. Bo skoro jest regulamin chyba wszystkich powinny obowiązywać jego postanowienia, w szczególności laureatów…

Odpowiedz
  DArek87
  DArek87 16:06 11-04-2018

  ja już nawet nie biore udziału w tych konkursach bo ni jak mają się te wybory zwycieskich prac do regulaminu

  Odpowiedz
  masz_racje
  masz_racje 16:11 11-04-2018

  Co by nie było, masz racje. Regulamin określił to jasno :/

  Odpowiedz
  RobertN
  RobertN 16:30 11-04-2018

  Przecież ta praca została po prostu wygenerowana na podobnej stronie jak ta –> http://picascii.com/
  http://www.degraeve.com/img2txt.phphttp://ascii.mastervb.net/ i wiele wiele innych

  Odpowiedz
   Antoni1978
   Antoni1978 17:18 11-04-2018

   no no, ładnie, jedni się natrudzili by stworzyć swoje prace a tu ktoś wygenerował sobie jednym kliknięciem swoją wygraną;D

   Odpowiedz
   XtracerX
   XtracerX 18:02 11-04-2018

   dokładnie, nagroda powinna trafić do twórcy takiego generatora a nie osoby która sobie wygenerowała taki kod, dla mnie to słabe i 0 w tym kreatywności jak i trudu.

   Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 17:03 11-04-2018

  Temat jak najbardziej do przeanalizowania. Dzięki.

  Odpowiedz
   Rafalala4
   Rafalala4 17:49 11-04-2018

   Autor na 200% wygenerował zdjęcie, widać to po zapisie liczb, cyfr i znaków, generator tworzy to na podstawie kontrastu, odcieni, widać, że w miejscach najjaśniejszych generator wygenerował znaki „…. i ,,,,,,, ” widać to na czole avatara, odblasku z okularów czy białym kołnierzyku, sprawdźcie sobie, według mnie taka forma jest dozwolona w tym konkursie, ale ni jak ma się do kreatywności i pomysłowości, które to jury powinno brać pod uwagę przy wyborze. Dla mnie taka praca na tle pozostałych prac nie powinna wygrać, ale decyzja należy do jury, pozdrawiam.

   Odpowiedz
haloORANGE
haloORANGE 16:34 11-04-2018

no i mamy nadzieję, że zwycięska praca zostanie wyłoniona zgodnie z regulaminem i zostaną pominięte prace nie spełniające wymogów regulaminu, zwł te dzięki którym jesteśmy w stanie „namierzyć” autora po imieniu i nazwisku. Czy to tu – czy to po kliknięciu linku. pkt 5.4.3. regulaminu cyt”Uczestnik zobowiązuje się podpisać odpowiedź swoim pseudonimem, uniemożliwiającym identyfikację Uczestnika (w szczególności jego imienia i nazwiska). Ponadto, w treści komentarza.Uczestnik zobowiązany jest nie podawać swoich danych osobowych. „

Odpowiedz
tektyw
tektyw 17:44 11-04-2018

Niesamowite szczęście i radość!
Bardzo dziękuje za docenienie mojej pracy, dokładnie taki był zamysł aby praca wyróżniała się formą wykonania i pomysłem na tle innych.
Jestem prze-szczęśliwy i już się z Państwem kontaktuje!

Odpowiedz
Serwis
Serwis 18:40 11-04-2018

Praca miała zostać dodana na serwis społecznościowy, a zwycięska praca nie znajduje się na jakimkolwiek serwisie SPOŁECZNOŚĆIOWYM.

Odpowiedz
  pablosson
  pablosson 19:09 11-04-2018

  Nie popadajmy też w skrajność. Po prostu miało to być miejsce w którym można udostępnić pracę. Facebook, Twitter, blogi, google drivie czy inne strony tego typu do tego służą.

  Odpowiedz
  tektyw
  tektyw 19:19 11-04-2018

  Kolego, dla Twojej wiedzy BLOG to też „medium społecznościowe”. Jest ogólnodostępny i można na nim prowadzić dwukierunkową interakcje.

  Dla Twojej informacji wklejam tutaj klasyfikacje hasła „media społecznościowe” ze znanej i popularnej encyklopedii (wikipedia.org): „Technologie mediów społecznościowych przybierają różne formy, m.in. blogów, sieci biznesowych, projektów zespołowych, biznesowych sieci społecznościowych, forów dyskusyjnych, mikroblogów, portali umożliwiających udostępnianie zdjęć, a także recenzowanie produktów/usług (…).” jeśli potrzebujesz mogę Ci podesłać wiele innych źródeł głoszących jednoznacznie że blog to medium społecznościowe. Tutaj praca została wrzucona na bloga podrozniczymiszmasz.pl, którego osobiście prowadzę. a w komentarzy został przesłany bezpośredni odnośnik (link) do pracy. BTW chętnych zapraszam do odwiedzin bloga. pozdrawiam.

  Odpowiedz
:(
:( 19:29 11-04-2018

Praca nie zamieszczona na serwisie społecznościowym. „zdjęcie, animację, rysunek umieszczacie na ogólnodostępnym profilu na Twitterze, Instagramie, Facebooku, czy jakimkolwiek innym medium społecznościowym”.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 19:46 11-04-2018

  Tak jak pisałem wcześniej – na pewno przyjrzymy się sytuacji. Zgodnie z regulaminem wpłynęła reklamacja na wynik konkursu i na pewno (podobnie jak inne wcześniejsze) zostanie wzięta pod uwagę. Pragnę jedynie zwrócić uwagę, że przy ocenie konkursu nie był brany pod uwagę nakład pracy, lecz kreatywność i ciekawa forma. Wydaje mi się również, że traktujemy uczestników konkursu bardzo w porządku – wszystkie odpowiedzi są jawne, kryteria oceniania również. W sytuacji gdy zwycięska praca narusza regulamin (a kto śledzi tego bloga, wie, że taka sytuacja raz się wydarzyła) jury nie ma problemów ze zmianą swojej decyzji. Jak będzie w tej sytuacji – nie wiem. Na pewno zrobimy jednak wszystko, by maksymalnie szybko ustosunkować się do reklamacji. Proszę jednak tylko o powściągnięcie emocji.

  Odpowiedz
   Drake
   Drake 20:19 11-04-2018

   Według regulaminu ocenialiście tak: 60% – kreatywność, b. 40% – ciekawa forma. Odnosząc się do pracy konkursowej laureata można jak najbardziej stwierdzić, że forma, w jakiej przedstawił swoją propozycję jest ciekawa ale nie można powiedzieć tego o kreatywności, ponieważ kreatywność to nic innego jak twórczy proces, który odnosi się do całości wykonanej pracy. Autor nie wykazał się tutaj niczym nowym, po prostu wygenerował zdjecie co zajęło mu to może parę sekund, a mógł chyba wziąć sobie to zdjęcie i w programie graficznym wygenerować SAM taki kod, a nie iść na łatwiznę, więc drogie jury według Was kreatywność to nic innego jak wciśnięcie jednego przycisku”generuj”? Można na wiele sposobów przedstawić kreatywnie temat i widać to po bardzo wielu pracach, ale jak ktoś ogranicza się do małego nakładu pracy w postaci kliknięcia jednego przycisku to dla mniej jest to równoznaczne ze skopiowaniem czyjegoś pomysłu z internetu, bo przecież ktoś taki generator stworzył tak? Oczywiście, nie musicie brać pod uwagę trudu, jak i czasu który poświęcił uczestnik konkursu, ale wypadałoby to docenić przy wyborze laureata! Bo przecież dla Was uczestnicy poświęcają swój czas, by stworzyć swe niepowtarzalne dzieło.

   Odpowiedz
   orangeZONE
   orangeZONE 23:44 11-04-2018

   kiedy możemy liczyć na decyzję odnośnie oficjalnego wyniku konkursu po uwzględnieniu reklamacji?

   Odpowiedz
    Piotr Domański
    Piotr Domański 08:21 13-04-2018

    Zgodnie z regulaminem na ustosunkowanie się do reklamacji mamy 14 dni roboczych. Pewnie zajmie to mniej czasu, bo pracuje nad tym kilka mądrych głów.

    Odpowiedz
   miki9s
   miki9s 17:38 12-04-2018

   Ostatnie konkursy prowadzone na Blogu są bardzo fajne, ale….uważam że powinny być prowadzone w 100% przez redakcję Bloga a nie Agencję zewnętrzną 🙂 Uważam że ludzie którzy pracują w Orange są bardzo kreatywni i subiektywni co do oceny, w szczególności Pan Rzecznik.

   Odpowiedz
Ananke
Ananke 19:51 11-04-2018

Szczerze mówiąc konkurs wygląda jakby był nie wiem.. ustawiony? Ludzie się starają, niektóre prace były naprawdę dobre, a komisja wybiera pracę, która nic sobą nie reprezentuje… wygenerowaną automatycznie w 2 sekundy, a i obrazki tego typu znane są od dawna. Było wiele lepszych prac, naprawdę pomysłowych i wykonanych starannie, a widząc pracę Pana tektyw parsknęłam z lekka śmiechem uznając, że jakiś leń koniecznie chciał mimo wszystko wziąć udział w konkursie.

Odpowiedz
poprzednicy_maja_racje
poprzednicy_maja_racje 20:59 11-04-2018

Zwyciezca konkursu mógł skorzystac z wielu miejsc aby umiescic pliki i trzymac sie kluczowo regulaminu, bo jednak miał gdzie to zrobić (w miejscu gdzie uczestnik konkursu umiescił pliki czli adres bloga, znajduje sie informacja o profilu Facebook, Instagram) a zdecydował sie wrzucic na swoj serwer i podać odnośniki. W analogicznym przypadku dyskwalifikacji powinny podlegać również prace umieszczane na dysku google drive, ponieważ to usługa do przechowywania plików

Odpowiedz
tektyw
tektyw 21:38 11-04-2018

Napiszę jeszcze raz, praca wrzucona została na serwer bloga, a to też jest medium społecznościowe (czytaj wyżej). Nie każdy musi używać faceooka, istagramu czy innych twitterów. Nie było takich wymogów w regulaminie. Moja praca to też zdjęcie „*.gif” to nic innego jak forma graficzna, czyli wszystko jest zgodne z regulaminem. „Stwórz – na kartce, sztaludze czy w programie graficznym” taką prace można stworzyć „na piechotę” albo za pomocą programów graficznych – czyli wszystko zgodnie z treścią zadania. I ostatnie kreatywność to pojęcie bardzo szerokie, więc np. to że jako jedyny wpadłem na taką formę wykonania awatara, a wszyscy inni rysowali lub tworzyli animacje, może oznaczać tylko tyle, że byłem bardzo kreatywny, bo wyszedłem poza schemat waszego myślenia i tego co ZASUGEROWAŁ (a nie nakazał) organizator. Nikt nie powiedział, że aby być kreatywnym trzeba umieć malować itp. Sam proces myślenia i szukanie innego pomysł to też kreatywność. Tacy jesteście teraz zapoznani z regulaminem, a większość pewnie otworzyła go po raz pierwszy dopiero po opublikowaniu wyników i teraz szukacie kruczków. A każdy z Was pisze z innego nicku niż wrzucał prace, bo boi się publicznej oceny czy jakiś kontrargumentów… proszę was idźcie walczyć dalej i realizujcie swoje pomysły, a ocenę pozostawcie jury. Bo zapewniam Was że wszystko jest 100% zgodne z regulaminem konkursu.
Pozdrawiam

Odpowiedz
  XtracerX
  XtracerX 00:17 12-04-2018

  pomysł miałeś dobry, ale zamiast go wykonać to poszedłeś drogą cwaniaka, gdyby jury wiedziało, że istnieją takie generatory to jestem przekonany, że nawet nie wzięliby twojej pracy pod uwagę, ale niestety dowiedzieli się o tym po fakcie i teraz mają bolączkę co z Tobą zrobić, ja osobiście nie gratuluję Ci, bo nie ma czego, no może pomysłu i tyle w temacie, ale fakt jest faktem, że są prace, które deklasują twoją pod względem kreatywności.

  Odpowiedz
   tektyw
   tektyw 09:36 12-04-2018

   Nie mogę się z Tobą zgodzić bo idąc Twoim tokiem rozumowania z tego i poprzedniego komentarza, można stwierdzić że nagroda powinna trafić to twórcy photoshopa / edytorów wideo / wynalazcy komputerów / kredek / mazaków / papieru ect., bo większość uczestników skorzystała z tego typu rozwiązań i są to narzędzia – takie same jak jakiś generator o którym piszesz. Każdy miał prawo użyć do wykonania pracy czego chce, liczył się pomysł, a sam przyznałeś że był dobry. Kreatywność to nie to samo co umiejętność. A to w jaki sposób wykonałem moją pracę wiem tylko ja, więc proszę nie osądzaj. pozdrawiam

   Odpowiedz
    XtracerX
    XtracerX 10:30 12-04-2018

    nie porównuj nawet tego generatora do żadnego programu graficznego typu Photoshop itd bo obrażasz teraz te wszystkie osoby, które z niego skorzystały i coś pokazały, okraczyłeś sie do jednego kliknięcia, dla mnie jest to porównywalne z pobraniem zdjęcia z neta metodą kopiuj-wklej. Takie działanie z pewnością nie zasługuje na główna nagrodęi się nie dziw ze nie masz sprzymierzenca bo nik nie lubi takiego cwaniakowania , tym bardziej na etapie graficznym konkursu

    Odpowiedz
  pablo1883
  pablo1883 09:39 12-04-2018

  Rozumie Cię! Gdybym prowadził rozpoznawalnego bloga sam bym nie wrzucał na swoje profile jak Instagram, Twitter czy Facebook konkursu, bo po co zaburzać ogólną harmonię profilu który skupia się na podróżach. Świetnie ze zwiedzasz i się tym dzielisz!

  Odpowiedz
orangeZONE
orangeZONE 22:00 11-04-2018

praca ASCI – bo o niej głównie mowa – z kreatywnością nie ma nic wspólnego. Tutaj mamy do czynienia z cwaniactwem. Ten temat jest chyba jasny. Co do portalu społecznościowego proszę zapoznać się z definicją co to potral społecznościowy. Na pewno nie będzie to prywatny BLOG jak ma to miejsce w przypadku kilku wpisów w tym konkursie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Serwis_społecznościowy cyt JEST TO „serwis internetowy, który służy do budowania sieci społecznych oraz stosunkach społecznych, które opierają się na podobnych zainteresowaniach, wspólnym życiu zawodowym lub prywatnym, itp.[1] Umożliwia kontakt ze znajomymi oraz dzielenie się informacjami, zainteresowaniami, itp.” na blogu co najwyżej ja, ty czy kolega możemy skomentować post, lecz nie możemy dodawać swoich postów/zdjęc/filmów/wpisów – znajomych rozmawiać prywatnie z nimi, tworzyć grup itp. Zakładam, że organizatorzy konkursu to ludzie wykształceni, którzy definicje pojęć zawartych w regulaminie poznali, a Ci którzy cwaniakują teraz na forum w obronie „błędów” jakie popełnili powinni mieć nauczkę na przyszłość po prostu… i dać szanse lepszym. Ludziom którzy na prawdę wybili się wśród uczestników KREATYWNOŚCIĄ zwł w odniesieniu do SAMEJ NAGRODY jaką jest SAMSUNG GALAXY S9

Odpowiedz
  tektyw
  tektyw 23:18 11-04-2018

  1. Już napisałem, że nie sama praca decyduje o kreatywnosci. Jak ktos ładnie maluje albo ma opanowany program graficzny to też można mu zarzucić, że „tylko” użył narzedzi (program, ołówek, itp.) i swoich wyuczonych umiejętności, a nie kreatywnosci. Widocznie Jury uznało sam pomysl za kreatywny i oryginalny na tle innych, tak jak jest napisane w ogloszeniu wyników. 2. Blog to też jeden z rodzajów mediów społecznościowych, wystarczy pogooglowac. Pozatym wiadomo że głównie chodziło o wrzucenie pracy w ogolne dostepne miejsce. 3. Z mojej strony to na tyle bo dyskusja zmierza w stronę zawiści, a do tego podważane są moje i Jury kompetencje. Wiadomo że sprzymieżeńca tu nie znajde, bo nagroda była tylko jedna, więc dziekuje i do zobaczenia w milszej atmosferze.

  Odpowiedz
   orangeZONE
   orangeZONE 12:00 12-04-2018

   1. Naginasz juz całkowicie swoj totalny brak racji. Malowanie w programie graficznym to jedno, ale jak program nie koniecznie graficzny maluje za ciebie to drugie.
   2. Przecież ludzie wrzucili Ci tu definicję ogólno pojętego portalu społecznościowego + każdy głupi wie, że Twój blog to nie potral społecznościowy. Mogę się tam zarejestrować? wrzucic foto?film? współistnieć wirtualnie razem z moimi znajomymi i dzielić się tam swoim zyciem z całym światem? proszę Cię. 3. Dyskusja ma na celu wyjaśnienie wątpliwości co do twojej wygranej.

   Odpowiedz
pietruhad
pietruhad 08:03 12-04-2018

Nie rozumiem jurorów. Jak można na siłę doszukiwać się kreatywności w czymś wymyślonym i zrobionym bez odrobiny samodzielności i co nawet nie może być awatarem ze względów technicznych? Ten brak logiki i konsekwencji w zgodności z regulaminem jest doprawdy żenujący.

Odpowiedz
reklamacja
reklamacja 08:13 13-04-2018

OFICJALNA REKLAMACJA w formie elektronicznej na wynik konkursu została w dniu dzisiejszym wysłana do Państwa na adres mailowy podany w regulaminie. Zostanie także wysłana za pośrednictwem Poczty Polskiej z biura kancelarii radców prawnych. Oczekujemy niezwłocznej reakcji Organizatora konkursu na wniesioną reklamację zarówno droga mailową jak i tutaj na forum. pozdrawiamy serdecznie.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 08:22 13-04-2018

  Tak jak wcześniej pisałem, wszystkie reklamacje zostaną na pewno przeanalizowane.

  Odpowiedz
MAURYCY
MAURYCY 11:08 13-04-2018

Widzę co konkurs z telefonem do wygrania to tylko gorzej. Trolle jak z onetu i gazety najechały na tego bloga 🙂 Dobrze że uczestnictwo w konkursach nie jest obowiązkowe 😛 Aha pewnie szanowna redakcja bloga ma z was niezłą bekę, czemu się oczywiście nie dziwię, bo od samego czytania tego wszystkiego się odechciewa, a co dopiero rozpatrywać takie reklamacje. Orange robi konkurs dając jakiemuś szczęśliwcowi coś za darmo a potem musi się tłumaczyć z własnego wyboru bo ktoś uważa inaczej 😀 Polacy polacy…

Odpowiedz
  Mateusz
  Mateusz 12:39 13-04-2018

  Masz racje i nie. W końcu regulamin jest po to, żeby go przestrzegać. A tutaj został nagięty. Ponadto uczestnicy są poirytowani, gdyż zwycięska praca jest co najwyżej efektem sprytu (choć dla innych to już cwaniactwo). Równie dobrze sam mógłbym wrzucić swoje zdjęcie do aplikacji Prisma i mieć super artystyczny avatar. Samo zadanie polegało na stworzeniu, a nie na wygenerowaniu. A ja jeszcze dodam, że organizator wprowadził mnie w błąd, pozwalając stworzyć wideo, choć jeden z punktów regulaminu narzucał formę „zdjęcia lub
  grafiki”. Niestety ten punkt mi umknął, ale wydaję mi się, że organizator powinien znać najlepiej regulamin, który napisał. Zwyczajna szkoda, że straciłem czas na stworzenie czegoś innego niż pozostali.

  Odpowiedz
   Nie_chce_oceniac
   Nie_chce_oceniac 13:27 13-04-2018

   Mateusz, Maurycy,
   Nie chcę oceniać ale dla mnie wygląda że zawrzało bo organizator nie uwzględnił regulaminu który sam stworzył.
   Być może ta trzecia odsłona konkursu powinna zostać powtórzona, co by komisja wiedziała np. jak rozumieć serwer www na którym są zamieszczone pliki czy dysk google że to nie medium społecznościowe i użytkownicy by nie popełnili błędu co do rozumienia regulaminu i zapisów w nim zawartych.
   Dużo wątpliwości zostało tu przedstawionych i wygląda że większości są zasadne.

   Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 19:55 13-04-2018

  @MAURYCY traktujemy wszystkich z taką samą atencją. Przy każdym konkursie proszę o uspokojenie emocji, czasem moderacja nie wpuszcza jednego czy dwóch komentarzy, gdy zaczyna lecieć „mięso”. Ale cały czas mamy nadzieję, że przeważająca większość bawi się przy tym konkursie doskonale, tworząc prace konkursowe i rywalizując o kolejne urządzenia. Podobnie mam nadzieję, że „starzy” blogowi wyjadacze, nawet jak nie bawią się z nami to jednak patrzą na to wszystko przychylnym okiem 😉

  Odpowiedz
zrozpaczonaJoannaDark
zrozpaczonaJoannaDark 13:42 13-04-2018

Dużo szumu będzie bo: do wygrania jest jeden z najlepszych ( jak nie najlepszy – niektórzy wola mniejsze wersje ) telefonów na rynku – nie z pierwszej setki ale z pierwszej trójki… a może nawet numero UNO. Nagroda jest „wartościowa”. Do tego złamane zostały 2 punkty regulaminu… z czego jeden związany z portalem społecznościowym napewno!!! bo to coś na czym została umieszczona praca konkursowa to pożal się boże strona wordpresa która w żadnymj aspekcie portalem społecznościowym nie jest!!! moim zdaniem powinny nastapić dwa rozwiązana – dyksfalifikacja zwycięzcy i ogółoszenie nowego – którzy przynajmniej spełnia wymogi konkursu lub/i powtórzenie konkursu. Ciekaw jestem finału 🙂

Odpowiedz
hahahaczyk
hahahaczyk 14:31 13-04-2018

czytam czytam i tylko śmiech mi się na usta ciśnie. Miałem się nie wypowiadać, bo moja praca leży na profilu społecznościowym podpisanym z imienia i nazwiska i też byście się do mnie przyczepili, że łamie regulamin, bo można zidentyfikować moją osobę. A to już ktoś tu wypomniał że jest to zakazane, tylko że w regulaminie chodziło o nick w komentarzu a nie profil. Ale co z tego przecież regulamin można naciągnąć… I mimo to że organizator zaproponował to medium społecznościowe we wpisie, jako miejsce wrzucania prac, to jestem pewny, że wasz lament byłby tak samo żałosny jak teraz. Byleby tylko dostać drugą szanse… Szukacie dziury w całym, Wybrali pracę która im przypadła do gustu i co z tego że Wam nie! Wam nie musiała haha. Poszedł na łatwiznę / był sprytniejszy / a może nawet zrobił to nieświadomie. kto to wie. Udało mu się i Tyle. Takie trollowanie i hejt do niczego nie prowadzi, pozdrawiam! aa co do mojej poprzedniczki, to co jak powtórzą konkurs to też ci z Was, którzy nie wygrają, złożą reklamacje że organizator złamał regulamin bo powtórzył konkurs?, bo przecież nie ma w regulaminie zapisu o takiej możliwości haha never ending story… więcej luzu łakomczuszki pozdrawiam

Odpowiedz
  Mateusz
  Mateusz 14:47 13-04-2018

  Mylisz się. W czasie konkursu Piotr napisał, że zapis tego punktu o imieniu i nazwisku dotyczy tylko bloga, a nie portalu społecznościowego. Wypowiedź 17:09 05-04-2018

  Odpowiedz
Black84
Black84 19:14 13-04-2018

Hahaha to sie uśmiałem 😀 dobre:D:D

Odpowiedz
Olek
Olek 22:40 13-04-2018

Przeczytajcie sobie definicję portalu społecznościowego dostępnego na wikipedii – dowiecie się, że strona, na którą została wrzucona zwycięzka praca takim portalem/serwisem nie jest. Co do kreatywności/cwaniactwa się nie wypowiadam – dla mnie żenujące jest podejście organizatorów, którzy byli informowani o zainstniałej sytuacji przed ogłoszeniem konkursu a mimo to wybrali taką pracę. Nie zdziwię się, jeżeli ktoś nie wytrzyma i pójdzie z tym „wyżej”. pozdrawiam uczestników.

Odpowiedz
  Piotr Domański
  Piotr Domański 23:08 13-04-2018

  @olek, tak jak wspomniałem – weźmiemy pod uwagę każdą reklamację. I tak jak wspomniałem – oceniany nie był nakład pracy lecz efekt końcowy. Pozdrawiam,

  Odpowiedz
   wtf
   wtf 00:37 14-04-2018

   Nie mówimy o nakładzie pracy tylko o złamaniu regulaminu.

   Odpowiedz
   Olek
   Olek 12:36 14-04-2018

   rozumiem Piotr – i nie mówię tutaj o „nakładzie pracy” ale odpowiedz mi proszę, co gdyby 27 osób SKORZYSTAŁO z podobnej strony w celu stworzenia kodu ASCII z obrazka *.jpg aby wygenerować swój avatar? oceniali byście co? któremu z nich lepiej się małpki poukładały robiące za cienie? tutaj ta kreatywność jest śliska jak śluz ślimaka, tam ktoś dał nawet przykład kreatywności idąc tym tokiem rozumowania, że równie dobrze można było dać zrobienie grafikowi taki avatar, zapłącić mu grosze, kupic prawa autorskie do pracy i też taka osoba była by przecież kreatywna ( jak to sam autor laureat powiedział ) bo wymyślił sposób na to by wygrać – ale ja osobiście czepiam się tego całego portalu – takie prace z mety powinny być odrzucane ( w końcu regulamin to regulamin ) a nie dość, że w ocenie wielu mamy do czynienia z cwaniactwem to jeszcze ktoś defacto sobie walnął darmowa reklame jakiegoś pożal się bloga, który no ni cholere portalem społecznościowym nie jest i nigdy nie będzie! pozdrawiam szanowną redakcję.

   Odpowiedz
  tektyw
  tektyw 10:45 14-04-2018

  Olek to poczytaj sobie sam, gwarantuje Ci że jak wpiszesz w google hasło „media spolecznosciowe definicja” to we wszystkich wynikach na pierwszej stronie (dalej nie chcialo mi się już przeglądać) gdzie będą definicje, znajdziesz informacje że blog to jest jeden z wielu rodzajow mediów spolecznosciiwych. Nawet na wspomnianej przez Ciebie Wikipedi, tylko przeczytaj wiecej niż pierwsze dwa zdania. Albo mylicie decinicje i robicie to celowo chcąc mi zaszkodzic i na siłę przekonać organizatorow do swojej zakrzywionej wersji. Albo wasz pesel zaczyna sie od zera i nie wiecie, że definicja mediów spolecznosciowych powstala znacznie wczesniej niż wasz fejsbook insta czy nawet Wy sami. A wowczas w sieci królowały blogi itp. Nie ważne! każdy potrafi myśleć, a dostep do informacji o których pisalem jest, UWAGA, jawny i banalnie prosty, wiec zachecam do edukacji. Nie wiem dlaczego, ale chyba przez pozorną anonimowość ludziom w sieci jakoś łatwiej przychodzi robienie z siebie… lekko mówiąc niemądrych. Miałem już tu nic nie pisać, bo po co? ale no parodia taka, ze sie nie da 🙂 a zastraszanie Jury to już w ogóle nadaje sie na osobna opowieśćc o patologi i hipokryzji w internecie. Wyzywacie mnie od cwaniaków, a sami przepraszam jak sie zachowujecie? Jak to nazwać jak nie cwaniactwem!? Człowiek w koncu wygrał coś wiecej niz dwie dychy w zdrapce, a tu takie bezpodstawne hamstwo. Tyle w temacie.

  Odpowiedz
   pablo_ck
   pablo_ck 22:15 16-04-2018

   Ech trochę mi Ciebie szkoda. Ale nie przejmuj się, co Cię nie zabije to Cię wzmocni. Ludzie to hieny, ale….pozdrawiam i trzymaj się 🙂

   Odpowiedz

Oferta

Stówka na start w Orange na kartę

Piotr Domański Piotr Domański
02 kwietnia 2018
Stówka na start w Orange na kartę

Jak to szło? „Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać”! Sprawa jest prosta, więc nie będę się rozpisywał. Wszyscy, który między 28 marca a 31 maja aktywują dowolny starter Orange, lub przeniosą numer do Orange na kartę mogą zgarnąć bonus – 100 zł na rozmowy do wszystkich sieci, ważne przez 30 dni. By odpalić bonus wystarczy wysłać darmowy SMS o treści BONUS pod numer 815. O promocji pisał już Wojtek na Twitterze, ale jeszcze nie wspominaliśmy o tym na blogu, więc najwyższy czas.

P.S. jeżeli chcecie więcej GB pamiętajcie jeszcze o naszej akcji na 20-lecie ;-)

Komentarze


Inne

Wszystkiego najlepszego!

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
30 marca 2018
Wszystkiego najlepszego!

Zespół biura prasowego i bloga Orange Polska życzy Wam szczęśliwych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych!

Komentarze

Scroll to Top